Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kéztő, vagy alagút szindróma fórum

Kéztő, vagy alagút szindróma (beszélgetős fórum)


11. beatrix57 (válaszként erre: 10. - Gyöngyszemü)
2011. aug. 10. 13:42

Mindenkinek nagyon köszönöm a hozzászólását.

További szép napot!

10. gyöngyszemü (válaszként erre: 8. - Sort)
2011. aug. 9. 21:05

Nekem mindkét csuklóm meg műtötték muszáj volt mert mire nekem rájött egy doki aki ehhez értett már az Emg (ha jól emlékszem) nagy elváltozást mutatott 20 évig szenvedtem a zsibbadással és fájdalommal, 10éves koromtól éreztem úgyhogy akkor még se fizikai se terhesség nem okozhatta....

Hálás vagyok az orvosomnak hogy észrevette, és nem a csigolyámat műtötte..



Van még pár ilyen fórum itt Carpal tunel alagút szindróma....... ha jól emlékszem.

9. Sort (válaszként erre: 1. - Beatrix57)
2011. aug. 9. 19:37
Latom Budapesten elsz, a Kezsebeszeti Centrumot merem ajanlani, illetve nem tudom, hova tartozol, de a Merenyi Gusztav Korhazban ismerek egy nagyon jo kezsebesz doktornot, csak nem jut eszembe a neve. Nem tudom milyen vizsgalatokat csinaltak eddig, gondolom, hogy volt mar ez-az, ha azt irtad mutet elott vagy.
8. Sort (válaszként erre: 4. - Fd8e423e9e)
2011. aug. 9. 19:29

Mindenfele rosszindulat nelkul, de az ilyen felrevezeto hozzaszolasok tobbet artanak, mint hasznalnak.

Kezto- vagy carpalis alagut szindroma nem egy latpadt szalag, hanem a nervus medialis tartos nyomas ala kerulese a carpalis alagutban, amely a csukolnal helyezkedik el. Ez egy harom oldalrol csontalomany altal hatartolt terulet, melyet a kez volaris oldalan a transverse carpal ligament elnevezesu szalag fed. A mutet soran ezt vagjak at, felszabaditva ezzel az ideget es megszuntetve a nyomast. A mutet 90%-ban sikeres, de ha sokaig halogatjak a betegseg izomsorvadashoz vezethet, amely mar nem visszafordithato. (Persze majd nyilvan a sebesz lesz a hibas, nem a paciens, mert nem ment idoben, de ez mar masik tortenet.)

Okai sokfelek lehetnek, sokszor meg a feltaras sem ad egyertelmu valaszt a kialakulas okara. A terhesseg, a fizikai megeroltetes valoban a fo kivalto okok kozott ismertek, ez igaz.

Torna, marmint gyogytorna, artani biztosan nem art, segithet az esetleg felgyulemlett folyadek tavozasaban, mert ez is okozhat nyomast. Viszont az ilyen jol feszitsuk hatra a tenyeret, mert az a jo, egy kicsit kiverte a biztositekot. A nem muteti terapiak egyike ugyanis pont a csuklo nyugalmi helyzetben torteno rogzitese. A masik a carpalis alagutba adott szteroid injekcio.

7. fd8e423e9e (válaszként erre: 6. - Beatrix57)
2011. aug. 9. 17:46
nem próbálsz meg rá tornát, fizioterápiát (nekem volt két kezeléssorozat is), vagy akupunktúrát, mielőtt megműtetted magad?
6. beatrix57 (válaszként erre: 2. - Fd8e423e9e)
2011. aug. 9. 17:37

köszönöm a reakcióitokat. De a "szülésen" sajna már rég túl vagyok, és a Vele járó tünetegyüttes is már rég volt. Sajna. Én sem rajongok a mütétért, de egyenlőre nem tudok jobbat. Ezért is fordultam a "Fórumhoz". Hátha, mégis van más megoldás?!

Egyébként, ez egy több napos, bent fekvéses kórházi mizéria volna, én meg ambulánsnak jobban örülnék. De tudom, ez nem kivánság müsor.

Még egyszer köszi!

5. iemma (válaszként erre: 4. - Fd8e423e9e)
2011. aug. 9. 14:42

Emlékszem. Nálam is ugyanez. Belehalnék, ha a lábadozás alatt nem vehetném fel a kisfiamat. Én találtam egy nagyon jó akupunktúrás szakembert, természetgyógyász és professzor a DOTE-n. Az ő javaslatára most elkezdtem egy diétát. Persze csak csínján mert még szoptatok. Ha egy hónap múlva nem javulok, akkor jön a kezelés.


Amúgy azóta sokat romlott. Addig "csak" zsibbadtam, mostmár kőkemény fájdalom van és néha dagad is. Egyedül a chamomilla homeopátiás szer segít kicsit napi 2*5 golyó.

4. fd8e423e9e (válaszként erre: 3. - Iemma)
2011. aug. 9. 14:30
húzzad, mi már "beszélgettünk" erről itt régebben, amint nem szoptatsz, és visszaáll a ciklusod jobb lesz, ha már nem szoptatsz kezdj el jógázni, azok nagyon jól nyújtják ezeknek a szalagoknak a letapadását pl. deszkapóz, de minden olyan, amikor a tenyered hátra van feszítve és a teljes súlyoddal ránehezedsz, persze eleinte nagyon fájdalmas, de hidd el megéri, nekem egy évig úgy zsibbadt, hogy semmit nem aludtam éjjelente, csak bőgtem, most ehhez képest ami a szoptatásnál jelentkezett semmi, igaz akkor még 20 kilóval kövérebb voltam, de most is van rajtam 10 kiló a szülés+szoptatás miatt, de egyenlőre a Kislányom az első.
3. iemma (válaszként erre: 1. - Beatrix57)
2011. aug. 9. 14:23
Még nem műtöttek, de én is ettől szenvedek sajnos. A terhesség hozta ki és a 9 kilós fiam cipelése sem tesz túl jót neki. 1 ismerősömet nemrég műtötték, de még nem jött teljesen helyre. Én most az akupunktúrát fogom kipróbálni, lehet hogy csak egy ideig lesz hatásos, de ha csak pár hónapig nem ezzel a fájdalommal a csuklómban kell ébrednem akkor már megérte.
2. fd8e423e9e (válaszként erre: 1. - Beatrix57)
2011. aug. 9. 14:09

én majdnem megműtettem magam, de szerencsére megúsztam, torna-fogyás-ciklusom helyreállása után megszűntek a problémák - az orvosok (kivéve egy!!! neki köszönök mindent) szerint semmi köze nem volt a kettőnek egymáshoz


van!!! most szoptatok és ismét zsibbadnak az ujjaim!!! nálam hormonális


sok ismerősöm van, akit műtöttek, senkinek sem lett tökéletes, van akinek olyannyira nem sikerült, hogy egyik ujja teljesen érzéketlen, másnak ugyanúgy zsibbad, mert hegesedés történt, szóval én megpróbálom húzni (fiatal is vagyok) ameddig lehet

2011. aug. 9. 14:00

Sziasztok!!!!

Érdeklődni szeretnék kit mütöttek már ezzel a tünettel és hol????? Szeretnék mütét előtt némi felvilágositást kapni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook