Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kézműtét esetén mennyi hálapénzt illik adni az orvosnak? fórum

Kézműtét esetén mennyi hálapénzt illik adni az orvosnak? (tudásbázis kérdés)


1 2
23. 34c48a3825 (válaszként erre: 22. - 9b10f3d7ff)
2012. okt. 19. 18:03

Ez nem függ össze a hálapénzzel. Sokaknak alacsony a fizetésük, mégsem én tartom el őket, mert a munkájukat elvégzik.


Elvből kizárólag magánrendelésre viszem a családomat. Így jó szolgáltatást kapunk, világosan megszabott tarifáért, adózva, számlára.

2012. okt. 19. 17:49

"A bérrendezés nem a páciensek feladata. "


Tényleg nem az ő feladatuk, viszont jobban kiállhatnánk egymásért, mert a tényleges fizetésük az orvosoknak, ápolóknak pimaszul alacsony. Sok orvos, nővér dolgozik erőn felül, és nem fogad el pénzt. Nem egy ilyennel találkoztam.


És szeretném én, ha úgy lenne ötösöm a lottón, mint, ahogy meggyőződésem, hogy aki itt azt mondta nem kell adni, hogy bizony a jobb ellátásért, szülésért stb,tuti ő is csúsztatott már borítékot az orvosa zsebébe.

21. 34c48a3825 (válaszként erre: 13. - Nori124)
2012. okt. 19. 17:41

A "háládat kifejezni" egy köszönömmel lehet, nem pedig adómentes borravalóval azért, mert munkaidejében a munkáját végezte munkabérért.


A bérrendezés nem a páciensek feladata.


Ezért nem járok én tb-alapon sehová, undorító ez a zsebbedugdosás, megalázó.

2012. okt. 19. 17:08

ha tudnák, nem kérdeztem volna.

Édesapám vidéken dolgozik, ott egész más minden, édesanyám Pesten, de totál más területen. Egy összeget már kitaláltunk, amit nem fogok leírni, de kíváncsi voltam, ki mennyit ad/adott/adna.

Nem pénzéhes közegben nőttem fel, sajnálom, ha csak rossz tapasztalataid vannak orvosokkal kapcsolatban. Ettől még nem minden orvos rossz, felületes, pénzéhes. De ha így ismeretlenül megmondasz rólam bármit, hogy milyen leszek, gratulálok. Te ezt hoztad otthonról, én mást. Mellesleg, mindenki magából indul ki.. :)

19. 342bae44d8 (válaszként erre: 13. - Nori124)
2012. okt. 19. 16:56
akkor te is pénzéhes leszel....bocs....
2012. okt. 19. 16:56
ez olyan, mintha a hentesnek a szeletelt szalámiért járna borravaló, ha egészbe kéred akkor nem....
17. bd55e3f068 (válaszként erre: 13. - Nori124)
2012. okt. 19. 16:55
Kézen fekvő, kérdezd meg a szüleid, ők biztos tudják.
2012. okt. 19. 16:50
Semennyit. És soha.
15. Sleek (válaszként erre: 13. - Nori124)
2012. okt. 19. 16:35
Nem bántásból írom meg tényleg semmi hátsó szándék nincs benne.:) De pl a péknek mennyi hála pénzt adnál,hogy ne halj éhen. Vagy ott van a hentes aki szintén élelmiszert készít. Valamint a mezőgazdaságban dolgozóknak hogy elvetik a dolgokat állatokat nevelnek amiből az emberek tudnak mit enni.
2012. okt. 19. 16:29
megértek mindenkit, azt is, aki nem ad/adna, de én szeretnék. Csak az összeggel nem vagyok tisztában,, mert nem tudok mihez viszonyítani (pl. szülésért, vakbélműtétért, stb. nem tudom mennyit "szoktak" adni..)
2012. okt. 19. 16:25

nos, az orvosok szidását jelen pillanatban inkább figyelmen kívül hagyom, s azt is, hogy "keresnek eleget", ugyanis orvos családból származom, s jómagam is annak készülök. Tudom, akinek nem inge, ne vegye magára. Ezért nem is reagálnék ezekre. Mivel hálámat szeretném kifejezni, gondoltam ez a legkézenfekvőbb megoldás. Felmerült bennem a vásárlási utalvány gondolata is, de az mégiscsak kötöttebb, mint ugyanaz az összeg kp-ben. Hozzáteszem, egy precíz, tüneményes, profi doktorról van szó, akitől nem sajnálom a pénzt. (bár mástól sem, én senkitől nem irigylek egy fillért sem.) elsősorban olyanok véleményét vártam, akiknek szintén volt már hasonló műtétje. Egy csontnyúlványom tört le még egy korábbi csuklótörésem alkalmával, ami álízülettel rögzült vissza. Ezt kell kimetszeni és ínszalagokat szűkíteni.

Köszönöm szépen a válaszokat, várom a továbbiakat is! :)

12. Sleek
2012. okt. 19. 16:25

Lehet én fogom fel furán de én sem kapok hálapénzt ha meggyógyítom doktorbácsi autóját vagy traktorját.

Azóta nem adok senkinek amióta egy gyerekkori emlék megmaradt. Papám csákváron volt kórházban 1992ben.

Ameddig német márka volt a hálapénz addig törődtek vele. Amikor elfogyott mert nem bírtuk már anyagilag akkor érdekes mód átkerült egy olyan korterembe ami le volt pukkanva nem törődtek már úgy vele mint azelőtt. Ha hálapénzt akarok adni akkor elmegyek maszekhoz aki megmondja mi a baj és nem kerül többe

2012. okt. 19. 16:08
Semennyit. Mond meg neki, nem tudod a kezedet kinyújtani. :)
2012. okt. 19. 16:08

Hálapénz?? ezért olyan pofátlanok már az orvosok...

ha nem kapnak pénzt nem foglalkoznak a beteggel...

csak akkor adok neki pénzt ha magánba megyek..amugy is kap elég fizetést...

2012. okt. 19. 15:56
Semennyit. Minek?
2012. okt. 19. 15:53
semennyit....tb támogatja nem????
2012. okt. 19. 15:52

Semennyit. Az adódból fenntartott kórházban, az adódból vásárolt eszközökkel műt, a fizetéséért.


Magánkórházban pedig annyit fizetsz, amennyit a számla tartalmaz.

2012. okt. 19. 15:50

Amikor elment a régi háziorvos a faluból, a nénik összedugták a fejüket, mennyit adnak majd az új háziorvosnak egy-egy otthoni vizitért.

Még a nevét sem tudták, sose látták, de már megvolt a tarifája.


Műtötték a kezemet, de nem adtam én senkinek semmit. Főleg hogy még aznap hazajöhettem volna, de a tervektől eltérően mégis altatni kellett, és másnap reggel ébredtem.

Jól sikerült a műtét, jól is gyógyult, ma is remekül működik a kezem, de 20 perc ha volt az egész, miután elaltattak. Annyira rutinműtét, hogy az orvos se vette nagyon komolyan.

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - KovácsnéRami)
2012. okt. 19. 15:48
Annyi beteg visz bort, italt, Dunát lehetne vele rekeszteni. Miért gondolja mindenki, helyesebben sokan, hogy örülnek a sok italnak, csokoládénak? Akkor már egy vásárlási utalvány hasznosabb, azt arra költi amire akarja.
2012. okt. 19. 15:46

Attól is függ, milyen műtét, ha idegeket kell helyreállítani, sokkal nehezebb, mint egy "sima" műtét.

Egyébként annyit adsz amennyit tudsz, vagy akarsz.

Pontosabb választ tudnak adni, az osztályon műtöttek, bár az sem 100%, mert van aki erősen túloz.

3. Szilvita (válaszként erre: 2. - KovácsnéRami)
2012. okt. 19. 15:42
Egyetértek. Ez a régi beidegződés, rosszul vagyok, mikor ezekről beszélünk.
2012. okt. 19. 15:39
Miből gondolod, hogy illik? Megkapja érte a fizetését!!! Én csak egy kisebb csomagot vinnék be neki, meg egy kis bort vagy házi páleszt!
2012. okt. 19. 15:34
Kézműtét esetén mennyi hálapénzt illik adni az orvosnak?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook