Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kézimunka, kézimunkázás fórum

Kézimunka, kézimunkázás (beszélgetős fórum)


2012. márc. 29. 11:07

Néha ki lehet fogni kedvezőbb árú fonalat is. A másik ötletem pedig az, hogy kilósban lehet venni kötött dolgokat, amit lebontani, és újra kötni.

Egyébként aki kötött, horgolt dolgot akar, az kivárja még elkészül. Persze nem hónapokat, annyit annak idején sem várt senki.

2012. márc. 29. 09:06

Tényleg kezd a kézimunkázás ismét "divatba jönni", habár a korosztályomból sokan furcsállják, amit csinálok.

Az életmód-rekonstrukció miatt mélyedek el egyre jobban a különféle technikákban. Bőrműveskedem, varrok-hímzek, esetlenül bár, de a kosárfonás is megy, valamint a különféle szövések lopták be magukat a szívembe, Uramra rá is kéne koppintanom, hogy mi lesz a szövőszékemmel. (-:

2012. márc. 29. 09:00

Imádok kötni.

Ha van időm, pulóvert kötök magamnak, vagy valami apróságot.

Szinte már mindenkinek kötöttem egy sálat a családban.

Szeretek kötni, lenne is rá időm, csak a fonalak nagyon drágák :(

6. era06 (válaszként erre: 3. - Habospite)
2012. márc. 28. 22:19

[link]


ezt a könyvet megtudod szerezni. akkor ebből könnyen megtanulnád .

egy pár oldal itt be van szkennelve

2012. márc. 28. 22:02

Én is kötöttem megboldogult fiatalkoromban!

De egyre többször gondolok rá,hogy le kéne porolnom a régi tudást.!:)

Persze nem nagy munkákra gondolok,csak apróságokra.

Időm is csak azokra lenne.

4. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Bionet58)
2012. márc. 28. 18:38

Csinálnám, de nem látok jól közelre...

kötöttem, horgoltam, stoppoltam, keresztszemeset, kalocsait varrtam, subát hurkoltam, torontáli szőnyeget szőttem, minden varrást megcsinálok a varrott gomblyuk kivételével; Ha nincs kész néhány óra alatt, már nem is kell... inkább vesznek valamit a turkálóban.

2012. márc. 28. 16:36
Én nagyon szeretnék megtanulni kötni, csak nem tudom kihez fordulhatnék, aki segíteni tudna ebben.:(
2012. márc. 28. 16:33

Szia!


Én kötni és hímezni tudok. A horgolás alapjait is megtanultam anno fiatal koromban, de az már nem megy. Legjobban kötni szeretek, csak sajnos manapság már olyan drágák a fonalak, hogy nincs pénzem megvenni.


Egyébként a kézimunkázás jó dolog szerintem, csak a mai világban már nem igazán érdekli a fiatalokat. Tisztelet a kivételnek!

2012. márc. 28. 11:41

Kedves lányok, fiuk, hölgyek, urak!


Azt tapasztalom, hogy újra divatba jött a kézi munkázás különböző formája. Mint kötés horgolás. Különböző varrások, agyagozás, és még sok egyéb dolog.

A lányom jelenleg köt. A vonaton amivel utazik, egy fiatal ember tájjelegű kézimunkát varr. A fiatalember sokan megnézik, és furcsállják is ebbéli tevékenységét.

Egy fiatal tanárnő, egy magán iskolában gipszet önt a gyerekeknek, gyerekekkel. Láttam már metrón is különböző hordozható formáját ennek a talán, remélhetően újra reneszánszát élő tevékenységnek.

Szerintem nagyon sok idős embernek lehetne életet vinni a mindennapjaikba, ha a fiatalokat taníthatnák a feledésbe menő dolgokra, motívumokra.


Ez azért is lenne hasznos, mert egymásra találhatna ez a két eltávolodott, eltávolított generáció. Azonkívül pedig azért, mert ne menne sok tudás, érték a feledés homályába.



Mi erről a véleményetek, ti töltitek - e ilyen foglalatosséggal az időtöket, akár kedvtelésből, akár egyéb okból? Vagy töltenétek, megtanulnátok szívesen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook