Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kezelhetetlen kutya!!!!!! S.O.S.!!!!!! fórum

Kezelhetetlen kutya!!!!!! S.O.S.!!!!!! (beszélgetős fórum)


1 2
34. Mummoska11 (válaszként erre: 33. - Hemos)
2010. júl. 9. 10:12
Szerintem meg épp, hogy nagyon is jó érzi magát, mert néha azt veszem észre, hogy eléggé vissza is él ezzel! Nagyon-nagyon rafkós kutya! Én úgy gondolom, hogy néha muszáj rendet rakni, mert amikor már egész nap az ugatást hallgatod, minden apró neszre, de ez most komoly, állítom nektek, hogy simán meghallja, hogy alattunk 3 emelettel becsukják az ajtót és ugat, folyamatosan egész nap ugat és néha már nem bírom tovább szóval, muszáj, hogy oda legyintsek neki! (ez alatt nem azt kell érteni, hogy agyon verem) Egyébként valóban nagyon érdekes a viselkedése, a szobák kivételével, minden helyiségbe bemehetnek, néha a szobákba is, de csak akkor ha be kellett őket zárnom valami okból, de ez talán 2 havonta egyszer fordul elő! A bulldoggal semmi gond, megérti nem jön, ha valamit akar, jön leül a küszöb elé, ezzel jelez, hogy valamit szeretne, de másik bejárkál, berohangál, beszökik és bebújik az ágy alá, majd ha szólok kirohan és vissza, az ajtón belül ha bejön mindig szólok neki, hogy "mars ki innen", mutatom is neki, mert néha nem mindig érti meg, vagy nem akarja megérteni, de nem telik el 10 másodperc újra itt van, én nem tudom miért ilyen érthetetlen! Ezt eljátszuk napi szinten ezerszer Pedig tényleg mindent próbálok megtenni, szakemberhez pedig még azért nem akarok fordulni, mert még igazából szinte még kölyök és gondoltam várok vele, mert lehet még betudnák "gyerekcsínynek"! De ha nem javul meg rövid időn belül, akkor muszáj lesz! Mint már mondtam voltak dobermannjaink és az összessel nem volt ennyi gond, mint vele! Elképesztő mozgás igénye van, nagyon hiperaktív! De ugye idővel ez is változik majd! (bízom benne)
33. hemos
2010. júl. 9. 00:18
Én imádom a kutyákat, de nem vagyok szakértő. Én is a tévés idomároktól tanulgattam :) Olvastam pár jó tanácsot, biztos megérné kipróbálni, de én úgy látom, lehet, hogy összetettebb a probléma a kutyussal. Biztos felkeresnék vele egy szakembert is, hogy valóban rendben vannak e az idegei stb.Kitartást hozzá, hiszen ő mégiscsak egy kiszolgáltatott állat. Biztos nem könnyű! Ja és ne bántsd, hiszen ő már most se érzi jól magát!
32. Mummoska11 (válaszként erre: 30. - Mamcili)
2010. júl. 8. 23:28
Szoktam nézni! Elképesztő, hogy az a pasas milyen hatással tud lenni a kutyákra! Kicsit irigylem is érte!;)
31. Mummoska11 (válaszként erre: 29. - Tristania)
2010. júl. 8. 23:27
Köszönöm a biztatást én is bízom benne, hogy rendeződnek a dolgok!:)
30. mamcili (válaszként erre: 1. - Mummoska11)
2010. júl. 8. 21:59

nézd a csodálatos kutyadokit a nat,geo, csat hátha kapsz tippet :)

de szerintem a vele szemben lévő félélmed stb váltja ki...

szinte legtöbb esestben ez van a kutyadokiban is...

29. tristania (válaszként erre: 17. - Mummoska11)
2010. júl. 8. 20:52
Persze, ha kötődik hozzátok a kutya, akkor megértem, hogy nem válnál meg tőle. Én is imádom a kutyákat egyébként, de nem tudom, hogy tűrném, ha a drága holmikat tönkretenné és nem lehetne megnevelni. Sok sikert a neveléséhez, remélem megoldódik a probléma!
28. Ata06 (válaszként erre: 26. - Mummoska11)
2010. júl. 8. 19:20
Szivesen!
27. Ata06 (válaszként erre: 24. - Mummoska11)
2010. júl. 8. 19:20

Nem értem, hogy akar felmenni a másik kutyához?

Soha ne nyúlj felé! Mindig várd meg, hogy ő jöjjön oda!Teljesen a lábad elé! Napközben is. Ne akard megsimogatni! A másikat simogasd, akkor ő előbb-utóbb rászánja magát, hogy odamenjen hozzád! Ha másért nem ,akkor féltékenységből!

Ő jelző kutyus és jelez is nektek!:)

Ha bármit jelezz dicsérd meg és told magad mögé,azzal, hogy "csönd" és ez már a továbbiakban a Te dolgod!

Egy idő után meg fogja érteni!

2010. júl. 8. 19:18
Köszönöm a jó tanácsokat! Most mennem kell, de még jelentkezem, hogy mit sikerült elérnem vele! Még egyszer nagyon köszi!
25. Ata06 (válaszként erre: 21. - Mummoska11)
2010. júl. 8. 19:14

A lakásban gyakorold: Guggolj le és hivd, valami finommal ,amit nagyon szeret!

Mutasd neki, de csak úgy, hogy ne tudja kikapni a kezedből! Csak kicsit legyen látható! Csak akkor kaphatja meg, ha odajött és leült!

Ha már jól megy, akkor ritkitani lehet a juti falatokat. Soha ne tudja mikor fog kapni!

Jutalom piramist kéne fel állitani! Nem mindegy, hogy milyen munkáért mit kap!

Az is lehet, hogy nála a dicséret lesz a nyerő, mert az ilyen tipusú kutyák nem annyira motiválhatóak kajával!

24. Mummoska11 (válaszként erre: 22. - Ata06)
2010. júl. 8. 19:14
Ez jó ötlet, már mint a szájszijj! Az oda csalogatás úgy próbáltam ahogy írtad, de nem jött be sajnos, kb. fél méterre megáll és ha nyúlok felé elszalad, egyébként ha szólok neki lent visszajön és nem csámborog el, ebben szófogadó, csak ha megakarom fogni akkor van gond! Na meg állandóan fel akar menni a másik kutyához! Azt tudtam, hogy az ugatás fajta jelleg, de ennyire azt nem gondoltam volna!
23. Ata06 (válaszként erre: 20. - Mummoska11)
2010. júl. 8. 19:10
Nyers húst tilos a kutyusnak adni! Nagyon beteg lehet tőle! És Ti is elkaphatjátok!
22. Ata06
2010. júl. 8. 19:09

Ne hajkurászd az utcán!:) Amig megbizhatatlan ne engedd inkább el! Különben nagyobb esély van arra,hogy odajön ha leguggolsz és úgy hivod!

Ő pici kutya, nagyon félelmetes lehet neki minden onnan lentről! Jutifalattal pedig ne csábitsd! Az tényleg jutalom legyen!

Az ugatással az a baj, hogy ez fajta adottság!

A pincserek ugatósak! Az egyik, amit tehetsz, hogy előbb megtanitod ugatni :), mert csak akkor lehet megtanitani a csönd vezényszót! De ehhez még kicsi!

Igy azt javaslom, vegyél egy szájszijjat és ,ha ugat tedd rá! Ha nyugton eltüri, akkor leveszed és nagyon megdicséred ,akár eltúlozva is, mert ebből értenek! Ha újból ugat, akkor megint fel a szájszij! Tudom, hogy nagyon fárasztó, de hidd el megéri!

2010. júl. 8. 19:06
Az a baj még vele, hogy közelítek felé és már visít, ha elkapom, akkor meg pláne, szerintem aki hallja lehet azt hiszi ölöm a kutyát, mert olyan hangot ad ki magából, pedig semmi nem történik vele!
20. Mummoska11 (válaszként erre: 19. - Ata06)
2010. júl. 8. 19:05
Naponta egyszer kapnak kaját, esti séta után, meg néha ha olyan potyadék van, pl. nyers csirke maradék, de azt is este szoktam inkább nekik adni! Rendes emberi kaját nem kapnak! Hát igen a másik kutyám is egy éves kora után lett "normális" neki is voltak huzos ügyei, de ennyire nem volt gáz!
19. Ata06 (válaszként erre: 9. - Mummoska11)
2010. júl. 8. 19:01

A napi egyszeri kaján kivül nincs több! Főleg nem asztalról! Igy egyenrangúnak érzi magát veled!

Előbb Te eszel, utána kap ő! Ez nagyon fontos!

Amig Te eszel, neki türelmesnek kell lennie!

Ha hisztizik nincs rá reakció! Csak egy pár napig kel kibirni! Ha enni adsz neki, mielőtt odaadnád csinálj, úgy mintha ennél belőle!Te vagy az alfa, neked mindenhez jogod van!

A rombolás miatt meg türelem! Még egy pár hónap, aztán abbahagyja! Ha rajtakapod, akkor rázd meg a nyakánál és mondd neki, hogy rrrrossssz kutya!

A mamája is ezt csinálná!

A kutyák nem értik a verést!

Kb.: egy éves kora körül kezdi megérteni azt, hogy mit akarsz tőle! Addig nem sok sikere van a tanitásnak, de ettől függetlenül csinálni kell!

Az iskolába is egy éves kortól érdemes a kutyikat vinni! Addig csak kutya oviba, mert nem igazán értik mi a feladat!

18. Mummoska11 (válaszként erre: 14. - Gwendolin)
2010. júl. 8. 18:59
Hát a kislányom még csak 2 éves lesz, így jobbára csak játék szintjén tudnak egymással érvényesülni!:)
17. Mummoska11 (válaszként erre: 13. - Tristania)
2010. júl. 8. 18:58
Megéri, mert attól még imádom őket, még ha néha nem is így érzem és nem lenne szívem kidobni! Felelőséget vállaltam értük is, ők is a család részei! De ezt csak érti igazán aki imádja a kutyákat! Na jó persze, ha a lányom ellen fordulna nem lenne kérdéses a dolog, de még nem olyan probléma nagysága és nem is lesz akkora mert azt nem hagyom, azért is kérek segítséget!
16. Mummoska11 (válaszként erre: 10. - Ata06)
2010. júl. 8. 18:54
Sokat tudok a kutyusokról, de mondtál pár jónak tűnő tanácsot, ez az "éheztetés" dolog egyébként biztos hasznos és ha kell kesztyűs kézzel fogok vele bánni mert, már mint írtam nem szeretek "veszteni":) Azt is tudom, hogy idővel jobb lesz, mert a másik kutyámnak is voltak húzásai és mindet kivétel nélkül elhagyta, meg nagyon sok kutyánk volt tenyésztettünk dobermannok, spánieleket, szóval tudok róluk egy s mást! De mindig szívesen fogadok bármilyen tanácsot hiszen és sem tudhatok mindent! El is kaptam volna, de egyszerűen képtelenség volt, mert olyan gyorsan eliszkol, hogy csak na és bebújik a másik kutyi hasa alá! Egyébként nem félek tőle egy kicsit sem, csak meglepődtem a tettén! A kistestűek valóban agresszívebbek, mint a nagyok, pedig sokan a nagy kutyáktól félnek jobban!:) Viszont ugatás ellen nem tudnál tanácsot adni? Mert borzalom amit képes művelni! Most azzal próbálkozom, hogy amivel a virágaimat szoktam permetezni, azzal spriccelek a pofájába vizet, használ de csak a következő neszig! Köszönöm a tanácsot mindenkitől!
15. Ata06 (válaszként erre: 13. - Tristania)
2010. júl. 8. 18:52

A gyereked sem dobnád ki ha neveletlen és rossz!

Meg kell nevelni! A gyerekeknél sem mindig ugyanaz a dolog válik be, ugyan úgy a kutyáknál sem!

14. Gwendolin (válaszként erre: 1. - Mummoska11)
2010. júl. 8. 18:50
Azt írod a lányoddal kijon . Talán Neki kellene tobbet foglalkozni vele , hátha ettol megnyugszik .A rongálás szerintem az unalom jele a kolykoknél.
2010. júl. 8. 18:49
Én biztos, hogy nem tartanám meg azt a kutyát, pláne hogy ennyi kárt csinál. Megéri nektek, hogy mindent tönkretesz, és még utálatos is?
12. Ata06 (válaszként erre: 6. - Mummoska11)
2010. júl. 8. 18:47

A francia bulldoghoz nem szabad hasonlitani egy pincsert!Az egy tündér!

Javaslom, hogy vegyél egy dobermann fajta könyvet és olvasd el!

11. Ata06 (válaszként erre: 3. - BayBanya)
2010. júl. 8. 18:44
Minden fajtának más a viselkedése! Nem tudom Neked milyen kutyáid vannak, de azt látom, hogy a kamaszkort nem élted át! Örülj neki!:)
10. Ata06
2010. júl. 8. 18:42

Itt már komolyabban fel kellett volna lépni!

Nem tudom mennyit tudsz a kutyik nevelésről, igy előre is elnézésedet kérem, ha olyasmivel bombáználak, amit már tudsz!

ElŐször is ne aggódj, meg fog változni!

Most van kamaszkorban, most próbálgatja az erejét!

A lányoddal azért aranyos, mert ő csak falkatárs!

Az sem mellékes, hogy a dobbermann viselkedése van jelen pici testben!

Itt Te vagy az ,akit le kell győznie!

A kiskutyák különben is agresszivebbek a nagytestűeknél!

Az első fontos dolog, ha olyat tesz, amit nem szabad, akkor rögtön büntetés! Ne ijedj meg tőle, mert ezt kihasználja!Amikor odakapott feléd ,rögtön a hátára kellett volna fektetned és addig nem engedni felkelni, amig meg nem adja magát!

Ilyenkor a nyakánál fogva kell tartani!

A többi fegyelmezési módszert is szivesen leirom, ha szükséges, de most az a legfontosabb, hogy az adott helyzetet rendbe tedd!

A következőket javaslom. 3 napig nem kaphat enni!

Ne félj nem fog éhen halni, de megtanulja, hogy az kajája Tőled függ! Tudom, hogy nehéz lesz a szived, de próbáld megállni, hogy megsajnálod!

Három nap után adhatsz neki enni, de úgy, hogy valamit tennie kell érte! Pl.:ül vagy fekszik.

Amig ezt nem csinálja meg nincs kaja!Ennek mindig igy kell történnie!

Ezenkivül senki nem szólhat hozzá egy hétig!

A lányod sem! Tudnia kell, hogy a lánykádnak sem tetszik ez a viselkedés!

Nincs simi és beszéd sem! Ha felugrik rátok hátat forditotok és otthagyjátok! Semmilyen figyelmet nem szabad kapnia! Kiabálást sem, mert az is figyelem rá!

A másik kutyus ugyanúgy kaphat mindent mint eddig, tehát csak őt zárjátok ki a falkából!

A kutyák is ezt tennék!

9. Mummoska11 (válaszként erre: 8. - Cicaanya)
2010. júl. 8. 18:39
Rengeteg játékuk van, mindig van víz előttük, kaját csak egy nap egyszer kapnak + ami csurran cseppen nekik házi kosztból, mert ha egész nap kint lenne a kaja egész nap menne a balhé és felzabálnák egymásét! Nem is ezzel van a gond! Úgy megyek el itthonról, hogy mindent elzárok nehogy valamibe kárt tegyen....így maradt neki az ajtófélfa és az asztal lába, na meg a szekrény! Egyébként nem tudom eldönteni, hogy buta vagy nem buta kutya, mert amikor elmondom neki, hogy Zeusz mit csinálsz blabla....néz bambán mint ha azt sem tudná miről beszélek( szerintem nagyon is tudja) és két perc múlva folytatja ugyanazt, de amúgy meg a nevét, az ülj, szobatisztaságot és egyéb ilyen dolgokat hamar megtanulta! Tegnap fél órát hajkurásztam a parkolóba mire elkaptam, és ez fent sincs másként! Ha kajával csalogatom, kikapja a kezemből egy pillanat alatt és már fut is el! A kislányommal viszont teljesen más, teljesen "normális", szerintem őt választotta ki magának!
8. cicaanya (válaszként erre: 1. - Mummoska11)
2010. júl. 8. 18:31

:DDDDDDDD

ismerősssssss!!!!nekem anya lánya csinálta ezt!!!


megoldás,kizárni,vizet adni,kaját ,és játék egy nagy kosárral neki,olyan pólót adj oda amit te hordtál!! és mikor elmentek helyére küldeni mind kötött ott eldugni neki kaját,és 3nagy nagy nagy velős csont(én megfőztem,levét megkapták kaját!)!!!!!!! de csak akkor kaphatják meg ha ti elmentek!! haza jöttök elvenni zacsiba rakni és valahova tenni kintre!!!



na én ezt játszottam el,és semmi baj nem volt,türelem játék...de van megoldás a féle kompromisszum kötés volt :DDDD

mire rájöttek fél év telt el :DDD


hallottam ilyen típusú kutyusról fél remeg,le kell ülni az előszobába,és másikat elküldeni valahova,vagy elcsalni,másikat meg megfogni és valami fincsi dolgot adni,sokat simizni,hívni stb.....sok sok beszéd.....

2010. júl. 8. 18:31
A másik kutyával soha semmi baj nem volt! Olyan mint egy kezes bárány! Én is rendet teszek köztük ha kell kiverem őket, mert néha muszáj, de ezt egyszerűen lehetetlen megnevelni....nem tudok mit kezdeni a helyzettel és ez borzasztó! Egyébként 2 hónapos volt amikor hozzánk került, tenyésztőtől és kb. 20-25 kutya közt volt addig!
2010. júl. 8. 18:28
Hát hidd el kapott a fejére rendesen, nem sajnáltam egy percig sem úgy kivertem, hogy csak na! Én ilyet még nem tapasztaltam, pedig láttam már sok kutyát felnőni! Teljesen elvagyok képedve, egyébként ez volt az egyetlen és utolsó esélye, mert a következő ilyennél repül ki az ablakon (10. emeleten lakunk) vagy nem tudom mit csinálok vele, de menesztem az tuti! Hát ha ezt a párom megtudja.....lehet kirakja a szűrét! Nem tudom miért ilyen pedig mindent úgy csináltam mint az előzőnél! Nem értem.....nem szeretek kudarcot vallani és a végsőkig próbálok mindig elmenni, de ez már nagyon az utolsókat rúgja! Mindegy még egy esélye van, a következőnél repül! Köszi a biztatást!
5. Lilimami (válaszként erre: 1. - Mummoska11)
2010. júl. 8. 18:28
Hát..ha nem jött volna le az írásodból, h neveled azt a kutyát, azt mondanám, h neveletlen. De így más. Lehet, h fel kéne keresned egy kutyakiképzőt, aki megfigyeli a kutya viselkedését, és megtanít téged, h mit, hogyan csinálj vele, vagy pedig egy kutyapszichológust (bár az utóbbi szerintem érdemben nem tudna segíteni). Rossz lehet, h szereted a kutyát, de ellehetetleníti az együttéléseteket.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook