Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kezdő egyéni vállalkozók támogatása. Hogy is van ez? fórum

Kezdő egyéni vállalkozók támogatása. Hogy is van ez? (tudásbázis kérdés)

2010. aug. 2. 17:44

szia! köszönöm szépen a segítségedet ez a téma engem is érdekelt, és örülök, hogy valaki utánajárt!!!

Mégegyszer köszönöm.

Ildikó

10. sugarka (válaszként erre: 9. - Sugarka)
2010. júl. 29. 14:04
2010. júl. 29. 14:01

na hát akkor próbálom a lényeget


Először a 2 misis tőkejuttatásról.


a pályázaton részt vehet az az álláskereső, aki munkaviszonyon kívüli tevékenységgel godoskodik önmaga foglalkoztatásáról, és


- legalább 3 hónapja nyilvántartott álláskereső (ugye a munkaügyiben)


- aki rehabilitációs járadékban részesül


- önmaga foglalkozatását egyéni vállalkozás keretében, vagy indulo társas vállalkozás keretében (személyesen közremukodo tagként), vagy egy már meglévo társas vállalkozáshoz valo társulással, vagy aki mezogazdasági ostermelo.


- 3 éves uzleti tervvel kell rendelkezni

- meg ugye a támogatás 20%a (onero) + anyagi biztositék (ingatlan, bankgarancia)


feltételek:


- vállalnod kell, hogy fenntartod a vállalkozást amig vissza nem fizeted

- hatosági szerzodést kell kotnod a munkaugyivel

-inkasszot engedélyezel a számládra

- vállalod, hogy a folyositás befejezését koveto 13. honap kezdetétol max 60 honap alatt visszafizeted


aztán még itt a tobbi rizsa arrol, hogy milyen papirokat kell leadnod, de ezt ugyis megtudod akkor (pl bérleti szerezodés, mindeféle engedély a vállalkozásodhoz, stb.), meg tobbszor hangsulyozza hogy a hatosági szerzodést nem szegheted meg, ami értheto, és hogy a vállalkozásban mindenképp tagnak kell lenned, és hogy megitélhetnek kisebb támogatást is, nyilatkoznod kell arrol, hogy a kisebb osszeget is elfogadod.


késobb számlákkal kell bizonyitanod, hogy a pénzt igenis a vállalkozásba fektetted, nem pedig kismotort vettél a keresztfiadnak. ha nem fizetsz idoben, késedelmi potlék is hozzácsapodik, de ezek a szokásos dolgok. 60 nap van az elbirálásra.



aztán itt a másik, a vissza nem téritendo max 6 havi.


az eleje ugyanaz, hogy 3 honapja álláskeresonek kell lenned, és tangnak, vagy vállalkozonak, stb..


- fenntartod a vállalkozást a folyositás ideje alat

-hatosági szerzodés

-bemutatod a dokumentumokat a vállalkozásrol amik szukségesek

-inkasszot engedélyezel

- ha bármi változás van a hatosági szerzodésben leirtakban, 5 napon belul koteles vagy jelenteni



ez a támogatás max 6 honapra adhato, de megitélhetnek kevesebbet is.


van egy erre valo pályázati urlap, amit ki kell toltened.


havonta a kotelezo legkisebb munkabér osszegéig terjedo mérékben nyujthato, vissza nem téritendo formában. havi rendszerességgel kerul utalásra a lakossági vagy vállalkozoi bankszámládra.


november 30ig folyamatosan lehet pályázni, postai uton, vagy személyesen. 22 nap van az elbirálásra, és elvileg az afsz.hu-rol is letoltheto.

8. cuky (válaszként erre: 7. - Sugarka)
2010. júl. 29. 10:08
Ez engem is érdekelne. Köszi ha leirod.
7. sugarka (válaszként erre: 6. - Suesue)
2010. júl. 28. 11:38
na. ma délelőtt beugrottam a munkaügyibe. szóban erről nem tudtam beszélni senkivel, mert épp nem volt bent az aki ezzel foglalkozik, de kaptam egy kb 10oldalas tájékoztatot. kétféle támogatás van. az egyik 2millio forintos kamatmentes hitel, amit 5 év alatt kell torleszteni, és kell hozzá 20% onero. a másik a vissza nem téritendo, amit mondtam, hogy fél évig utalják a minimálbért. hétfon megyek vissza a nohoz. ha valamelyik érdekel, feltételek, akármi, akkor leirom :)
6. Suesue (válaszként erre: 3. - Sugarka)
2010. júl. 27. 20:57
Sajnos nem hallottam még róla.
5. sugarka (válaszként erre: 4. - Zsuzsi56)
2010. júl. 27. 20:22
hm.. de hogy jön ide a startkártya? az önfoglalkoztatásra nem vonatkozik.
2010. júl. 27. 19:59

Pontosan nem tudom, de talán a munkaügyön kell érdeklődni.

Az jó lenne, ha tudnád Start kártyával.

De ez a munkaügyi támogatás régebben pályázat útján volt elnyerhető, és x ideig előtte munkanélkülin kellett lenni.

3. sugarka (válaszként erre: 2. - Suesue)
2010. júl. 27. 19:30
na, akkor már ketten vagyunk :D Te eddig tudsz erről valami konkrétat?
2010. júl. 27. 19:29

Szia.


Engem is érdekelne ez a dolog. :)

2010. júl. 27. 19:09
Arra gondolok, amikor a munkaügyi központ fél évig utal nekem x összeget ( azthiszem 60 körül), hogy könnyebben induljak el. Vissza nem téritendő "útravaló". De hogy is van ez pontosan? Neten főleg nagyobb támogatásokat látok, pályázatokat, többmilliósakat, de az nem kell. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook