Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kezdő cicásként mire figyeljek? fórum

Kezdő cicásként mire figyeljek? (beszélgetős fórum)


12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Imisz)
2021. ápr. 1. 16:49
Itthon élünk :-) (Buda) Ez szállóige már. De tényleg, alig van szélcsend felénk.
11. Imisz (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 1. 16:26

Jaaa, hogy nem otthon éltek. Akkor értem.

A hosszabítót nem gondolnám, hogy wc- nek használná. Remélhetőleg a jól bevált almot használja.

2021. ápr. 1. 16:21
Most jutott eszembe, csak nem pisil bele pl. a hosszabbító-elosztóba. Ágy alá nem tud menni, csak az ágyvég alatt egy kis rész nyitott. Kanapé alá igen, azt majd sűrűn vizslatom. Szekrényre felmehet, törékenyek zárt szobában. Nyáron sem merünk nyitott ablaknál aludni. Közép-Európa legszelesebb helyén lakunk + ha 2 csepp eső esik, az derékszögben az ablakokat éri. Csúnya beázás van, aki nem ébred fel a viharra. (Általában nem szoktam.) Redőnyjavítás esedékes, egy füst alatt felkerül a szúnyogháló.
9. Imisz (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 1. 15:42

Azért ne félj annyira, - én azt szoktam mondani- nem hülyék csak macskák 😉 Ami nem illatos számára mármint nem kaja szagú, azt nem fogja megenni. Gondolok itt mosópor és társaira. Ami a fürdőben esetleg elérhető neki. Max. kiborítja. A tűzhely mőgé ha befér akkor ki is fér. Addig figyelj nagyon rá míg meg nem szokja teljesen a lakást. Előbb utóbb ugyis felfdez mindent, olyan helyeket is amire nem is gondolsz. Szekrény, fiók ha nyitva marad, szekrény teteje. Nincs akadály előttük ha úgy tartja kedve.

Az ablakra azért nem árt egy jó erős szunyogháló, lehetőleg fém. Hisz szellőztetni amugy is kell, meg nyáron esetleg nyitott ablaknál alszol, és neki épp éjjel jut eszébe felfedezni...bár ha eddig is lakáscica volt valószinü már átvette a régi gazdi ritmusát és éjjel (is) alszik. Sok örömöd lesz benne, meglátod!

Nekem csak kinti cicám van de lányomék most költöztek haza 1 hete 2 benti cicával. (Lakás eladás, házvásárlás-felújitás okán) Hát még szokják a helyet de elvannak, aranyosak. Egyelöre nem olyan bátrak még, hogy rombolnának, bár a függönyt már megkezdték, mert a régi lakásban mindig el volt húzva kicsit, imádnak a párkányról nézelődni kifelé. De annyi baj legyen, legalább lesz ok, hogy lecseréljem. :)

2021. ápr. 1. 13:34

Milyen szinű macsek ?

Picikének, ez a cica neve, orr szem problémája nem volt, de langyosvizes vattával törülgettem volna, ha van és nem olyan súlyos hogy állatorvos lássa.

2021. ápr. 1. 12:56
Köszönöm, nagyon kedvesek vagytok. 2 orchideám van, átvittem a másik szobába. Az mindig zárva lesz. Konyhába sem akarom engedni. Most épp azon pánikoltam, ha bemegy a gáztűzhely mögé és nem tud kijönni a flexi csövet kapargatja. Biztos, ami biztos. Sok feladat lenne "macskabiztossá" tenni. 160x160 ablakra a háló sem filléres gondolom. Fürdőszobában is nyitott polcon van mindenféle. Azt meg nem kérdeztem, ilyen fül-szem-orr vagy bármijét hogy/mivel tisztítom?
2021. ápr. 1. 12:07

Ha már ismered, régebben is gondoztad akkor nagyjából tudod melyik fajta tápot, almot használja, ezeket egy ideig ne változtasd. Ha lehet a meglévö játékait, alvóhelyét, kedvenc párnáját -ha van neki- is vidd magadhoz, talán könnyebb lesz az ismerös szagokkal megszoknia az ój helyet. Szerintem sem lesz már az a szeleburdi mint a kölykök, de a felnött cica is tud játszani, szaladgálni, felmászni stb. Igazából ezekröl a mieink sosem szoknak le, legyenek bármilyen idösek.

Legyetek nagyon boldogok együtt! :)

2021. ápr. 1. 12:02

Valamelyik nap el voltam szörnyedve, láttam hogy egy macsek egy emeletes ház 8. emeletén sétált a folyosón, ill igyekezett be a liftbe.

kotnyeles macskám van, nagypénteken lesz 6 éves, ivaros kanmacska-a kábeleket vezetékeket sosem bántotta, csak az öveket ill a cipőfűzőt

ki van téve a wiskas száraz kaja, ha megéhezik, ehet, emellett még nagyon sok finomságot kap. az előbb etettem a tenyeremből, friss csirkemellet evett, szoktam még venni neki pulykaherét, wiskas pástétomokat, azaz ami a spárban van


fürdőszobára nem veszélyles, egyszer ngyon bepörögtem rá, mert nagydolgom végeztem, a wc-n, leült velem szembe, és ő is. Különben felüla WC szélére, kis és nagydolgát bele tudja végezni, de van alma

játékai nincsenek, ami megtetszik neki, azzl játszik

erről nem irtál, nálam gond, hogy eszi a szobanövényerket, a pálmák levelét összetépte, a kukoricavirágot eszi.

van udvarunk fűvel, ott legelhet

konyhába nem jöhet be, mert torkos

szobacicává avangált, mert nemzetközi főut mellett lakunk és féltem kiengedni.

kivánom, ,legyen benne nagyon sok örömöd !


én ho-n vagyok, tegnap munkaügyben sirtam. odajött hozzám, muzsikált, nyalogatott, nyalta a könnyeimet, vi-gasztalt. Fiatalember fiammal élünk, akIt úgy kezel mint testvérét, engem pedig úgy, mint az anyját.

2021. ápr. 1. 11:00
Nekünk négy cicánk van jelenleg abból a legidősebb 3-4 éves. Ugye járnak ki de egyébként bent sosem futkározik kivéve ha jelzi hogy ki szeretne menni. 4 cicából 3 nem mászik fel semmire ahova nem szabad. A negyedik viszont a sütőre is felmászik ha ott van hagyva a kaja. Nyers húst szívesen lopkodják ezért érdemes elpakolni rendesen valami magas helyre ahol már tényleg nem éri el. A legutóbbi cicánk bekakált a szekrény mögé azt jól el kell zárni nehogy oda menjen.
3. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 1. 09:14

Jó kis társad lesz:))))))Nem hiszem hogy a néninél rontóbontó életmódot folytatott :))De azért macskásítani nem árt a lakást,amit legvészesebbnek tartassz és van rá mód pakold el.Ablakra ahogy írtad nagyon vigyázni.CSinálj neki ha lehet lenti és fenti helyet(polc üresen) aztán amúgy is oda fekszik ahová akar :)))lehet hogy ágy alatt lesz 1 darabig:))Nem tudható:))száraztápra rá van írva mennyi kell.én vegyesen 1 kozerv / 1 száraztáp kajálást adok,és víz mindíg!!Meg kis jutifalat napközben a barátkozás kedvéért mehet:))HÁzikaja:szeretik de nem nagyon kéne,főleg ha valami hagymás fűszeres.Enyémek virsli függők az a jutifalat de csak kicsi,és szeretik a laktózmentes tejet is,szintén kicsit.

DE meglátod hogy alakul mert mind mások,ezek csak tippek:)

Legyen neki nyugi,mert új helyen lehet félénk lesz.Simi ha akarja. Játék szintén ez a kategória,este nem árthat kicsit megmozgatni vacsi előtt ,de ő dönt:)))Figyeled és minden szépen kialakul.

Ja és még nem árt ha sasolsz mert lehet hogy az alom nem elsőre jön be neki:))Szép napokat :))

2. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. ápr. 1. 09:04

Egy 5éves cicának nincs akkora mozgásigénye mint egy kölyöknek.A mieink kb másfél éves koruktól szinte csak alvással töltik az idejüket.Szóval szerintem nem lesz annyira izgága mint egy kiscica.


Mi tápot állandóan hagyunk a kis táljukban,akkor esznek amikor nekik jólesik.

2021. ápr. 1. 08:45

5 éves lány cicus jön hozzánk. Eddig idős nénivel élt. Panelben lakunk, 9 emeleten. Pl. bukóablakon is kimerészkedhet? Ablakra biztos kell valami védelem. Kevés kábel (internet, telefon, TV) van szabadon asztal mögött és ajtó felett. Konyhában nyitott polcon pl. só/cukortartó, mézesüveg. Ezek mind törékenyek. Felmászhat, leverheti, megkóstolhatja? Kávéfőzőt kapirgálva bekapcsolhatja? Tudom, ezek nagyon szőke nős kérdések, de inkább ősz vagyok :-) :-)

Fürdőszobát zárom majd, szintén nyitott polcon minden, mint a búcsúban :-D

Táplálás: száraz tápból mennyit, mikor adjak neki. Elvileg eszik házi kosztot is. Macskafűről véleménye, tapasztalata van- e valakinek.

Vettem apró mütyüröket. CSörgő labda, filc egér, rugós valami, pálcán lógó játék. Ezekből 1-1 darabot ide-oda leraktam. Pl. Előszoba kalaptartóban nagy dobozban kispárna, 1 játék. Van "játékidő" cicusnál. Ha majd előmerészkedik, persze. (Annyi kapcsolatom volt eddig cicussal, hogy a szomszéd egyszer-egyszer megkért, hogy etessem, almozzam.)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook