Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kezdő a pályán. Osszuk meg egymással élményeiknet! fórum

Kezdő a pályán. Osszuk meg egymással élményeiknet! (beszélgetős fórum)

27. Serry
2012. máj. 9. 19:31

Ezek jó ötletek... köszönöm....

Nem könnyű szakpárod van:)


Van egy kolléganőm akinek a rendszerét jónak tartom. Ő ének szakos és negyedévente egyszer kér házi dogát a gyerekektől. Lehet internetről dolgozni... de a dolgozatot nem fogadja el gépelve... csak kézzel írottan. Ugyanis az ő témáiban nagyon könnyű ctrl- c ctr-v vel megírni:) másolás-beillesztés:)

Ha olyan témát adok aminek interneten is utána lehet nézni én sem fogadnám el gépelve..... Az más ha saját véleményt kérek.

2012. máj. 9. 19:01

Még 1-2 ötlet házidogára,környezetkultúrával kapcsolatban:Milyen élményeik vannak orvosi rendelőkkel,elég barátságos-e.kényelmes-e.oldja-e a félelmet.Mivel-hogyan javítana rajta?

Néznek-e kórházsorozatokat? nézzék benne a környezetet:mi az amit át kéne vennünk szerintük?Mi az,ami nagyon nem jó?

Hogyan rendeznének be egy gyerekosztályt,hogy minél barátságosabb legyen,vagy egy pszichiátriai osztályt?

A gyerekek nagyon örülnek,ha valaki kíváncsi a véleményükre.

25. 74f8c12b8e (válaszként erre: 24. - Serry)
2012. máj. 9. 18:44

Földrajz-rajz

Igen,amiről írsz azok személyes dolgok,jó kis cikik kerekedhetnek ki belőle..házidogában meg vagy túl szépet írnak,vagy unni fogják..Ehhez mit szólsz?:esetleg arról házidogát,hogy ő mit változtatna a lakókörnyezete tisztaságán,küllemén? vagy hogy a gyerek hogyan tervezi az önálló életét,mit tart fontosnak a lakókörnyezetében,és mit nem?

24. Serry (válaszként erre: 23. - 74f8c12b8e)
2012. máj. 9. 17:27

Megkérdezhetem neked mi a tárgyad?


Szerintem is jó mankó a tanmenet.. gyakorlaton volt egy olyan negatív élményem amit szeretnék elkerülni élesben..... téma a lakókörnyezetünk tisztasága.. a tk ilyeneket ír le,hogy mit hányszor takarítunk , mossuk a függönyt stb.. kínos erről beszélni,úgy,ohgy szrt sem érdekel. Na erre azt találtam ki,ohgy ilyeneket ami alapvető és elvileg pofon egyszerű kiadok házi dolgozatnak.... Már ha ez működik....

23. 74f8c12b8e (válaszként erre: 18. - Serry)
2012. máj. 9. 15:16
nem tudok jobbat..én legalábbis,egy kész tanmenetre magamtól ötletelve,és a neten keresgélve már bátran fel merném építeni a saját tárgyamat
22. 74f8c12b8e (válaszként erre: 17. - Serry)
2012. máj. 9. 15:14
Pont nem olvastam még:) csak miután az én hsz-em is láthatóvá vált,akkor olvastam,h előbb még leírtad.
21. inkábbíjász (válaszként erre: 19. - E16fe97baf)
2012. máj. 9. 13:54
És ezekre lehet akár szorgalmi feladatokat építeni és jutalomjegyeket adni. azt szeretik! (legalábbis nálunk).
20. inkábbíjász (válaszként erre: 18. - Serry)
2012. máj. 9. 13:54

Menni fog, csak bízz magadban.


Mondjuk, nálunk sokat kell improvizálni, mert sokszor nem az van, mint amit eltervez az ember. Kedvencem, hogy csinálok kivetítős előadásokat, amihez ugye kell projektor, és reggel derül ki, hogy azt nem tudnak adni...


na akkor gyorsan találj ki valamit...


És hasonlók.


De ettől (is) szép a szakma :)


Mondjuk, én kis naív azt hittem, hogy majd szakmát jó lesz tanítani, hisz azért jön a gyerek ilyen suliba, mert az érdekli. Hát egy nagy csudákat. Néha katasztrófa az egész.


Sajnos nekem nőként nincs olyan dörgedelmes hangom, hogy harmincegynehány gyereket elhalgattassak, és így néha már zsong a fejem óra végére. És így szörnyű nehéz ám odakoncentrálni az órára, ezért is jó, ha kivetít az ember, mert, ha elveszted a fonalat, onnan fel tudod venni.

19. e16fe97baf (válaszként erre: 14. - Serry)
2012. máj. 9. 13:53
én innen közelítenék....ez biztosan megmarad bennük...és ott van körülöttetek...csináltathatsz ebben a körben velük különböző terveket, projekteket, diákat, prezentációkat... esztétika, praktikum, higiéné, újrahasznosítás, környezetvédelem stb témákban...
18. Serry (válaszként erre: 16. - 74f8c12b8e)
2012. máj. 9. 13:49
Kapok tanmenetet de azért az más mert az elmélet..
17. Serry (válaszként erre: 16. - 74f8c12b8e)
2012. máj. 9. 13:48
Olvastad: környezetkultúra, gondozástan, ápolástan, egészségtan, dietetika, elsősegély ez nem elég egészségügyi?
16. 74f8c12b8e (válaszként erre: 14. - Serry)
2012. máj. 9. 13:30
Kérj kollégáktól,vagy az igazgatótól régebbi tanmeneteket,arra fel tudod építeni a saját ötleteidet
15. 74f8c12b8e (válaszként erre: 13. - Serry)
2012. máj. 9. 13:29
Azt hittem,eü.szakmai tárgyakat fogsz tanítani.
14. Serry (válaszként erre: 12. - E16fe97baf)
2012. máj. 9. 13:26

:)

Várható tantárgyaim elég szélesek és ez nem igen áll közel hozzám: Tudok mit kezdeni az elsősegély, az ápolástan, gondozástan, egészségtan és dietétika tárgyakkal de ez olyan,hogy arról mesélsz ami körülöttük van. milyen pl egy tanterem ilyen, tisztaság stb..

S tudod mi a legjobb a kollégiumban sokszor gond az illemhelyiségek rendeletetésszerű használata, a szelektív hulladékgyűjtés.. lehet igazad van tapasztalatból menni fog:)

13. Serry (válaszként erre: 11. - 74f8c12b8e)
2012. máj. 9. 13:21
Az egyik tantárgy amit pl 9-ben kell majd tanítani....
12. e16fe97baf (válaszként erre: 8. - Serry)
2012. máj. 9. 13:21
tedd kézzelfoghatóvá, életszerűvé...az elméletet megtudják tanulni a könyvből is...én hoznám - vinném őket és megfigyeltetnék, tapasztaltatnék, produktumokat gyártatnék, problémát oldatnék velük...környezetkultúráról beszélek most, ez még jó is lehet hogy neked is gondolkodnod kell hogyan is nyúlhatnál hozzá, talán velük is ugyanúgy megtudod fogatni...alakíts ki sajátos módszertant, a tiédet...nyilván alkalmazkodva a régi jól bevált kissé poroshoz...
11. 74f8c12b8e (válaszként erre: 8. - Serry)
2012. máj. 9. 13:15
Környezetkultúra? hogy jön ide?
10. Mazsinka (válaszként erre: 5. - Serry)
2012. máj. 9. 13:14
Eléggé ez a helyzet felénk.
9. 74f8c12b8e (válaszként erre: 6. - Serry)
2012. máj. 9. 13:14

Ez jó,ha ilyen alapjaid vannak.Próbálj beszélgetni kollégákkal,hogy meséljenek a nehezebb gyerekekről,és hogy ők hogyan oldanak meg problémákat,mennyit követelnek...

Aztán ha vmi mégse megy,itt a hoxán majd dől a nyakadba a sok jótanács:D

2012. máj. 9. 13:11
Lehet azért még is foglalkoztat. Vegyesek voltak a tanítási tapasztalataim és most így csípőből el sem tudom képzelni, hogyan is fogok környezetkultúrát tanítani pl:)
7. inkábbíjász (válaszként erre: 6. - Serry)
2012. máj. 9. 12:57

Agrár ágazati szakma.


Akkor meg pláne nincs min aggódnod. Csak ne félj segítséget kérni. :)

6. Serry (válaszként erre: 3. - Inkábbíjász)
2012. máj. 9. 12:55

A helyet már ismerem és a diákok egy részét is. néhányan a kollégistáim. Tanmenetet kapok majd és könyveket is.


Illetve ebben az iskolában töltöttem a asszakközepes tanítási gyakorlatom. A kollégák egyrészt isi ismerem a kollégium miatt.

Itt már mint a kollégiumban az eltelt 1 év alatt sokféle visszacsatolást kaptam, jót is rosszat is diáktól kollégától és ami a legfontosabb a főnököm szólt,hogy lenne ott hely.


Te mit tanítasz? Milyen szakmát?

5. Serry (válaszként erre: 2. - Mazsinka)
2012. máj. 9. 12:52
Elég sötéten látod.:(
2012. máj. 9. 12:39
nyugi van elég szakmai tapasztalatod és élettapasztalatod amivel gond nélkül fogsz a diákokkal, kollégákkal és a szülőkkel is boldogulni...menet közben biztosan lesznek ismeretlen akadályok de hol nincsenek...venni fogod őket gond nélkül....sok sikert!
3. inkábbíjász (válaszként erre: 1. - Serry)
2012. máj. 9. 12:38

Hali!


Na akkor üdv.


Engem idén vettek fel suliba tanárnak, sosem tanultam pedagógiát, sosem tartottam órákat (szakmai végzettségem van és szakmát így taníthatok), ráadásul egyik nap januárban azt mondták, hogy holnap első órában tanítasz!


szóval, engem fogtak, és behajítottak a mélyvízbe :)


Év közben.


Azóta eltelt 3 hónap, a java dolgokba gyorsan belerázódtam, rájöttem, hogy tudom magamnak leegyszerűsíteni a dolgokat.


Eleinte én is baromi sokat fogléalkoztam vele, hogy vajon mit fognak szólni a diákok, meg a szülők... de nem kell szólniuk semmit. Innentől kezdve te vagy a tanár, te diktálsz. Egy pillanatig sem szabad kiengedni a gyeplőt a kezeid közül, mert abban a szent pillanatban kihasználják!


Amúgy meg ne parázz rá. Kérj tanmeneteket, járj be ismerkedni a hellyel, olvasd el a tankönyveket, és menni fog!


:) Hajrá! :)

2012. máj. 9. 12:38
A diákok szemtelenek, a szülők nem együttműködőek, a többi tanár meg le sem sz.rja, hogyha jó vagy a szakmádban, de ha a hiányosságaidról esik szó, akkor mindig akad jelentkező, hogy ismertesse azokat. Mindenki csak saját magával van elkeveredve, és csak örülhetsz, ha az idő során nem túr ki egy protekciós, anyuci pici lánya, aki azt sem tudja, mi fán terem az egészségügy, és a napi legfőbb problémája, hogy milyen színűre lakkozza a körmét.
2012. máj. 9. 12:32

Először arra gondoltam hasonszőrű pedagógusokat hívok.. de nem hiszem,hogy csak nekünk lenne gondunk ezzel, nektek anyukáknak is.


Az én történetem: világ életemben emberekkel akartam foglalkozni, végül beszippantott az egészségügy... majd az életem és a diplomáim úgy hozták, ohgy kollégiumba kerültem nevelőtanárként. most meg kicsit parázok a jövő évtől.. ugyanis kezdő leszek a pályán ami a tanítást illeti. Egészségügyi szakközépben taníthatok szakmát 9-15 évfolyamig. Nagy kihívás és nem tudom m i lesz. Hogyan oldjak meg majd dolgokat. még azt sem látom tisztán hogyan fogok neki majd egy órának. Vagy még túl korai ezzel foglalkozni? ráérek még?


ki hogy van ezekkel? Hogyan fognak fogadni diákok, szülők és én mit kezdek velük. Nem vagyok mai csirke majdnem 40 vagyok így kezdőként.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook