Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kevesebb hulladék - ugyanannyi szállítási díj?! fórum

Kevesebb hulladék - ugyanannyi szállítási díj?! (beszélgetős fórum)


9. zani
2010. máj. 13. 10:42
amúgy nem a spórolás miatt komposztálok hanem azért h legyen jó táptalaj a kertemben, csak mégis hülyén jön ki h ezzel próbálják meggyőzni az embereket.
8. zani (válaszként erre: 7. - Anatita81)
2010. máj. 13. 10:40

hú az tényleg nagyon sok havidíj!!

perse, tuddom én h kár ezen durrognom, csak azon akadtam ki, h épp olvastam egy cikket a komposztálásról és nagyon hangsúlyozták ezzel mennyi pénzt lehet megspórolni mert jóval kevesebb a hulladék. hát hogy lehet ezzel spórolni???

7. Anatita81 (válaszként erre: 6. - Zani)
2010. máj. 12. 16:52

Győr és környéke a nálunk. Előbb-utóbb mindenhol így lesz, csak ki kell várni...

Olcsóbb persze nem lett, sőt!!! Ha megnézed, nekünk negyedévente sokkal több 5ezernél. Havi 2800...

Sok az a pénz, de annyit nem ér, hogy ezen pörögjön az ember, csak magának árt vele. :(

6. zani
2010. máj. 12. 15:36

Hol van a "nálunk"? jó lenne itt is azért fizetni amit elszállítanak. egyébként a hulladékgazdálkodás honlapján így szerepel, hogy 280 ft/ szállítás. csak azt nem számolják h egy hónapban csak 1x szálítanak tőlem, tehát negyedévente nem 5000 ftot kellene fizetnem hanem csak 840 ftot.

persze én is azért gyűjtöm szelektíven a szemetet mert környezetbarát vagyok, és nem teszem bele a kukába csak azért mert ha már kifizettem....

csak közben mégis ki kell fizetnem a nem létező szolgáltatást.

2010. máj. 12. 13:56

Türelem, majd egyszer... Nálunk 2 kuka van, az egyikbe csak komposztálható szemetet tehetünk _ különben el sem viszik! -, ezt hetente ürítik, a másikba a kommunálisat, azt kéthetente. A díj idén még ugyanannyi (2800HUF körüli), jövőre már az után fizetünk, ahányszor kitesszük.

Ja, egy csomó dolgot meg csak hulladékudvarokban lehet elhelyezni, mert azok miatt szintén nem viszik el a szemetet!

Volt nagy felháborodás, minek komposztos falura, stb., de ez van.

Amúgy korábban én azért gyűjtöttem szelektíven a szemetet, hogy kíméljem a környezetet! :)

Az viszont meggondolandó, hogy vizeinket szennyezzük azzal, hogy mosogatószerrel mossuk el az üveget, mielőtt kukáznánk... Na neem!

4. 2656c806ea (válaszként erre: 1. - Zani)
2010. máj. 12. 13:22
nekünk nem kellett fizetni mikor beköltöztünk,simán visszamondtuk mert szóltunk,hogy nem lakik itt senki (mert akkor ugy is volt) majd azóta fizetünk mióta megigényeltük a kukát.
3. zani (válaszként erre: 2. - 334fa5ca5c)
2010. máj. 12. 12:43
jah, értem... szóval ti is fizettek a semmiért. :(
2. 334fa5ca5c (válaszként erre: 1. - Zani)
2010. máj. 12. 12:22

nem kértünk kukát

mert úgy is lehet, hogy saját kukát veszel

attól mi még ugyan úgy fizetünk, pedig nincs szemetünk

se kukánk se szemetünk és mégis évi sok ezret fizetünk

tehát semmit nem értünk el

1. zani (válaszként erre: 6. - Zsákos néni)
2010. máj. 12. 12:18
ti hogy tudtátok elérni h ne kelljen a saját ingatlanotokra szemétszállítást kérnetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook