Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kevés tejjel- sokáig szoptatni! fórum

Kevés tejjel- sokáig szoptatni! (beszélgetős fórum)


2012. jan. 23. 15:10
A kisfiam 4 hónapos koráig tápszert is kapott, mert kevés volt a tejem. Akkor elkezdtem hozzátáplálni (pürét a tápszer helyett), és 14 hónapos koráig minden evés után szopizott, amíg újra várandós nem lettem. Ez nem lehetetlenség, hanem tehetetlenség. Volt olyan barátnőm, aki hasonló helyzetben azt mondta, ő egy percig sem kínlódik a szoptatással. Örülj annak a mennyiségnek, ami van, a babád is örülni fog hidd el!
7. edc8394455 (válaszként erre: 4. - Hoxa)
2012. jan. 20. 15:02
Én a nagy fiamat 3 évig szoptattam..A kicsi ma fél éves..,márcsak napi 1-2x szopik..,mert nem kell neki!A more milk plus-t én is szedtem..Szerintem használ valamit..
6. 5e48d37001 (válaszként erre: 5. - 5e48d37001)
2012. jan. 20. 15:02
..persze napi 2x azért kapott 6 hónapos korig tápszert,sőt volt olyan 2 hét is mikor egyáltalán nem kellett adnom neki tápot,elég volt a tej is.
5. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Tucnyanjelik)
2012. jan. 20. 14:58

Szia!

Nekem nagyon kevés volt.Mindent megpróbáltam,több-kevesebb sikerrel,de 15 hónapig azért sikerült adni neki azt a kevés tejemet ami volt.

4. Hoxa
2012. jan. 20. 13:05
Elsőnél nekem sem ment, sajnos tápszeres volt. A második szülésnél már a szülőszobán elkezdtem a tejserkentőt szedni, aztán otthon sok alkoholmentes sör (brrr, de utáltam), plusz a tejserkentő. Így fél évig tudtam szoptatni, 5 hónapos koráig kizárólag anyatejjel. A tejserkentő neve more milk plus volt.
2012. jan. 20. 12:43
Az első gyermekemnél 2 napig még a kórházban jött néha néha egy kevesebb mennyiség , majd a harmadik napon már annyira éhes volt hogy pótlást kapott a kórházban . A tejem továbbra sem jött meg , sőt ha lehet még kevesebb lett , így maradt a tápszer . A középső gyermekemnél szintén ugyanígy történt , a harmadiknál meg egyáltalán be sem indult a tejem ! A kórlapomra rá volt írva .."anyuka az előző két gyermekét sem tudta anyatejjel táplálni , annak hiánya miatt " ! A csecsemős nővér minden szoptatás előtt fél óráig maszírozta a melleimet ,serkentő tea , gyógynövény csepp , sőt még nagyanyám tuti módszerét a sört is ittam, de hiába. Tudomásul kell venni, hogy a szoptatás egy természetes dolog és elviekben minden "emlős" képes rá ..de van úgy hogy mégsem !:)
2012. jan. 20. 11:52

én megpróbáltam - és nem sikerült :)

Bocs, biztos lesz, akinek sikerült, nekem sajnos nem jött be se a fejés, se a szoptatós teák, se a homeós szerek, se a sok folyadék, se a rántott leves, se a sör (alk.mentes)... azt hiszem mindent felsoroltam :)


AZért drukkolok!

2012. jan. 20. 11:47
Olyan anyukák tapasztalatait várom, akik úgy gondolják, kevés (volt)a tejük, de mégis megpróbálják/ták a "lehetetlent" és sokáig szoptatnak/tak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook