Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kevés pénz, mindennapi betevő! fórum

Kevés pénz, mindennapi betevő! (beszélgetős fórum)


16. zzzsch
2010. jún. 15. 15:37

Az azt jelenti, hogy kb 800 ft/ebéd.


Általam számolt árak 2 felnőttre:

Zöldbabfőzelék: (mirelit zöldbabból) 4-500 Ft

Gombapaprikás tarhonyával: 500 Ft

Krumplifőzelék: 3-400 Ft

Paprikáskrumpli: 400 Ft

Grillezett cukkini, gomba rizzsel: 4-500 Ft

Zöldborsófőzelék: 400 Ft

Túróscsusza: 400 Ft

Paradicsomos spagetti: 300 Ft

Tojásosnokedli: 4-500 Ft

Zöldségleves, hagymaleves, zöldbableves, orsóleves, karfiolleves...: 2-300 Ft, de akkor kevesebb fogy a második fogásból.

Főzelékhez feltétnek pl. virslit szoktam főzni, sütni, illetve tojást készítek (főzve, rántottának, tükörtojásnak), így ez sem drága.


Érdemes több napra elegendőt főzni, ha nagyobb mennyiséget tudsz akciósan venni, ha még így is túl sok, le lehet fagyasztani, akkor később egy-egy napot megúszol.


Hiperben nagyon jó akciók vannak, aki nem tudja a nagy választék miatt megállni a sokat vásárlást, annak érdemes konkrét listával menni. (Pl. előre naptárt készíteni a menüvel és konkrétan összeírni mi kell és pontosan mennyi.)

A kisbolt tapasztalataim szerint átlagosan 15-20%-kal drágább.


A hús akciókat érdemes figyelni, pl ha van csontoskaraj akció, akkor érdemes venni, de még a hentessel levágatni a csontot, csontból némi zöldséggel húsleves, husiból bármi.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2010. jún. 15. 15:30

Praktikus,főzzél csirkeszárnyból pörköltet,bármely

főzelékkel(legyen zöld is).Több napig ehető.

14. f77a773716 (válaszként erre: 11. - Fehérleander)
2010. jún. 15. 15:15
Csupa-csupa jó ötlet :)
13. Venu
2010. jún. 15. 15:14
paprikáskrumpli, spagetti, kenyérlángos, most ezek jutottak az eszembe...
12. pinki87 (válaszként erre: 11. - Fehérleander)
2010. jún. 15. 15:10

köszönöm a tippeket!

elküldenéd nekem ahúspogi receptet?

2010. jún. 15. 15:00

Nekem is egyre kevesebből kell kijönnöm, megosztok néhány ötletet!

Amikor vásárolok és látok akciós kaját (felvágott, sajt, szalonna) akkor sokat veszek és adagonként lefagyasztom. Bolognai ragut másfél kiló darált húsból készítek, szétpakolom ételesekbe és lefagíasztom, jó lesz tésztához, pizzához. Mi szeretjük a krumpli ételeket (paprikás, nokedlivel, kolbásszal, rakottan, hagymásan), a szendvicset (meleg), lecsó tojással, rizzsel, tarhonyával! Nálam most favorit a zsíros kenyér új hagymával!

a vásárlásról annyit, hogy nem nagyon járok iper-szuperekbe, mert a bőséges kínálat miatt az ember többet költ. a helyi kisboltokban is szoktak jó akciókat csinálni!

Ma hamburgert sütök, de nem az 1500 Ft/kiló hiperes húspogácsából, hanem én készítem hoxás receptől, kevés paradicsom, újhagyma, mustár és ha drágálod a zsemlét, nos akkor elárulom, hogy kenyérrel is fini, a gyerekeknek még sütök hozzá krumplit, jeges mente tea (kerti mentából) és azt mondják, jobb, mint a mekis menű, csak játék nincs mellé! :))

2010. jún. 15. 14:48

Szerintem a friss zöldségek még annyira nem olcsóak és ha ilyen marad az időjárás, akkor nem is lesz sokkal olcsóbb.

Krumpli, tészta jó ötlet.

2010. jún. 15. 13:14
Kevés pézből finomat: tésztaételek, pásztortarhonya, krumlpileves,paprikás palacsinta, tojásosnokedli
8. agis
2010. jún. 15. 13:12
Zöldségszezon van. Lecsó magában, rizzsel, tarhonyával, tejfölös tészta, paradicsomos tészta...ilyesmik jutottak eszembe.
2010. jún. 15. 12:54

igen,erre gondoltam én is2-3 napra fogok főzni!

csak nem tom milyen olcsó dolgot

6. kisj
2010. jún. 15. 12:48
Szerintem arra törekedjél, hogy bármit is főzöl, az több napra legyen elég.
2010. jún. 15. 12:33
Krumplis dolgokat egyetek,az laktató,finom,sok féleképpen el lehet készíteni és olcsó.
2010. jún. 15. 12:32

sajnos sok minden nincs itthon!eddig azokat éltük fel:S

kissé kétségbe estem.....

2010. jún. 15. 12:23
Nézz körül otthon a spájzban és először abból probálj összedobni valamit. Mikor hasonló helyzetben voltunk, akkor sárgaborsó fözelék, lencsefőzelék, krumpli volt nagy részt a menü.
2010. jún. 15. 12:09
2 hetet kell ennyiből megfőznöm!
2010. jún. 15. 12:07

sziasztok!

sajnos úgy alakult,hogy eléggé meg kell húznunk a nadrágszíjat!

10-12 ezer forintból,vagyis minél kevesebből kéne megoldanom az ebédet!

gondolom ezzel nem csak én vagyok így!segítsünk ötletekkel, receptekkel egymásnak!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook