Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kevés lett a tejem, mit csináljak? fórum

Kevés lett a tejem, mit csináljak? (tudásbázis kérdés)


2013. márc. 13. 12:40
Sziasztok! Gondolom megosztom veletek a sikerélményemet! :) Újra van tejem bőven!! :) Hogy mitől lett megint? Összeségében a fejéstől,sok folyadéktól és a Karamalz malátaitaltól,amit egy nagyon kedves ismerősöm ajánlott!! Nagyon boldog vagyok,persze első sorban fejben kell eldönteni,hogy szoptatni akarok. Megnyugodni,nem idegeskedni és egy időre elrakni a mérleget,mert ha csak azt látod,hogy milyen keveset evett,csak idegesebb leszel. Már fejnem sem kell,és néha lemérem kiváncsiságból és tetszik amit a mérleg mutat. Persze kipróbáltam minden félét,azokat is,amiket ajánlottatok,de mindenkinek más jön be,mindenkinek más segít. Nekem ezek segítettek,gondoltam megosztom veletek,hátha másnak is ezek segyítenek és köszönöm mégegyszer a tanácsokat mindenkinek! :)
2013. márc. 5. 17:30
Egyél sok levest,fogyassz sok fojadékot és ciciztesd a babát.és persze nyugodj meg.ha ez sem jön be ott a tápszer.
18. konacafe (válaszként erre: 17. - DWAncsa)
2013. márc. 5. 11:59
ertem. Brendonban szokott leni, ha van a varosodban.
17. DWAncsa (válaszként erre: 16. - Konacafe)
2013. márc. 4. 13:54
Nurofen van itthon,nem arra értettem,hogy nem tartanak,hanem a More Milk Plus-ra.
16. konacafe (válaszként erre: 15. - DWAncsa)
2013. márc. 4. 13:49

??

a nurofen elall sokaig, raadasul jo, ha van otthon lazcsillapito. Az a fecskendo nem megfelelo?

2013. márc. 4. 13:41
Igen a fecskendő nem rossz ötlet,köszönöm! Na leugrottunk a gyógyszertárba a picurral,kettőben is voltam,az egyikben egyáltalán nem tartanak,a másikban is csak rendelésre,de mire megjön... Úgyhogy maradtam az Ultrica bogyóknál és vettem Laktoherb teát és optimistán bízom benne,hogy segíteni fog.
14. Zebra25 (válaszként erre: 12. - DWAncsa)
2013. márc. 4. 12:57
Ha esetleg mégis pótlásra kerülne a sor akkor megpróbálhatog fecskendőből adni.
13. konacafe (válaszként erre: 12. - DWAncsa)
2013. márc. 4. 12:34

Nagyon elorelato vagy!

Ha megengeded, javaslom a nurofenes vagy mas lazcsillapitos fecskendot, azzal egyidejuleg kicsit tobbet tudsz adni neki.

(kepzeld, nalunk a korhazban az elso napokban a gyerkocoket poharbol itattak, es nagyon jol ment nekik! a cumisuvegre jol beragtak :) )

2013. márc. 4. 12:22
Ha esetleg pótolnom kell,rengeteg tejem van lefagyasztva,kb 60 db pohár. A cumisüveget nem fogadja el,a kórházban is próbáltam vele teát itatni. Kanálall tudtam csak oda adni neki.
2013. márc. 4. 12:15

More milk plus? Ezt kipróbálom,köszönöm!

Muszáj fejnem,mert a betegség miatt az étvágya is megcsapapnt és ez se kedvez a tejnek(kereslet-kínálat)

10. konacafe (válaszként erre: 7. - Izusanyu)
2013. márc. 4. 12:05

:) ezt irtam en is :)


En azert is javaslom megis a fejest, mert sajnos olvastam tobb helyen, hogy a gyerek belefarad abba egy ido utan, hogy nem jon tejcsi. Ezert mar csak a cumohoz fog nyulni, anyuci kajaja meg nem kell neki.

A korhazban is sokaknak a stimulalastol indult be. Sokaknak bevalt.

De ha valaki nem akarja, akkor termeszetesen nem kell tennie.

2013. márc. 4. 12:01
Legfontosabb, hogy próbálj megnyugodni, ha sokat parázol rajta, az idegesség is gátolja a tejtermelődést. Ne szóljon az egész napod arról, hogy masszírozol, fejsz, mert mindenáron szoptatni akarsz. Ha éhes a baba, mindig tedd mellre és az alkoholmentes sör is sokat segít, legalábbis nekem ez jött be. Akkor sem dől össze a világ, ha adsz neki egy kis tápszert, ha nincs elég tej. A 0+ cumit kb olyan erősséggel kell szívni, mint a cicit, így nem fog leszokni a szopásról, ha 1-1 alkalommal tápszerrel eteted meg.
2013. márc. 4. 11:56
Én a fejéssel nem gyötörném magam.Tedd a babát inkább a cicidre.
2013. márc. 4. 11:55
MORE MILK PLUS
2013. márc. 4. 11:55
Szerintem a fejés nem jó ötlet,inkább tedd mellre többször,lehet,hogy te is hamarabb megnyugszol.
2013. márc. 4. 11:54

Van tök jó tejszaporító kapszula,elég drága,de kb egy óra múlva érzed hogy bizsereg a cicid,termelődik a tej :-)

Basszus nem jut eszembe a neve.

2013. márc. 4. 11:52

Sajnalom, h igy alakult, biztos nagyon ideges lehetsz.

Nyugodj meg, minden rendben lesz!

Motherlove kapszulat probald ki -gyogyszertarban vagy brendonban lehet kapni-, igyal karamalz "sort", raadasul finom is. Mellszivod van?

2013. márc. 4. 11:50

adj időt magadnak és a szervezetednek, ha fejsz szopi után akkor szépen lassan be fog állni a tejcsi

egyébként Én a gyakori mellretételt javaslom

2013. márc. 4. 11:47

Szerintem nem kell agyonparázni a szoptatást.

Ha nagyon nem sikerül, akkor van tápszer, amíg meg nem nyugszol, legalább a baba nem veszi át az ideget.

Én nem tudtam egyik gyerkőcömet sem szoptatni, mind3 tápszeres, de egyik sem betegebb, csúnyább és butább ezért!

2013. márc. 4. 11:43
Kislányom 5 hónapos,most voltunk 5 napig kórházban,mert enyhe tüdőgyulladást kapott. Ott voltam vele végig,csak szoptattam,de az idegességtől nagyon lecsökkent a mennyiség. Nagyon szeretném szoptatni,szeretném a mennyiséget "visszavarázsolni". Mit tehetnék érte? Váltott mellből szoptatok és most hogy haza jöttünk,fejek minden szopi után.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook