Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kevés gyomorsav? fórum

Kevés gyomorsav? (beszélgetős fórum)


25. kaente
2014. márc. 28. 10:04

Mit kellene tenni,ha kevés a kisgyermek gyomorsava?

Természetes gyógymódokra gondolok?

2014. jan. 21. 17:13
A sok vacak gyógyszer helyett meg lehet próbálni némi természetes orvosságot is: házi pálinka, jégermeiszter.... Mikor nekem volt ilyen gondom, én ezekkel operáltam. Egy korty evés előtt kicsivel és rendben voltam. Idővel aztán elmúlt teljesen.
2014. jan. 21. 16:50

Udv mindenkinek! Régi itt az utolsó hozzászólás, de azért írok pár észrevételt, ui. én is gyomorsavhiánnyal kuzdom. Igenis nagyon gyakori baj a gyomorsavhiány (néha épp savtúltengésre kezelik ezeket a betegeket, mert a savhiány is okoz hasonló panaszokat, ezért marad el a gyógyulás). Gyomorsavra a szervezetnek nagy szuksége van, segíti az étel lebontását, elpusztítja az ételben található esetleges kártékony baktériumokat,konnyíti a székelést, stb.

Sajnos azt nem tudom, mi az oka, hogy bizonyos esetekben a szervezet nem termel elegendö savat.A nyugati országokban már számos sósavat tartalmazó készítmény kapható, segítendo az emésztést, Magyarorsszágon ilyen a Betacid vagy az, amit egy lenti hozzászólo is említett. Elsosorban német és angol cikkeket lehet olvasni a témában, érdemes rájuk keresni, de azért magyar anyag is van...


[link]


[link]

22. e584b61b26 (válaszként erre: 11. - Anyany)
2010. júl. 12. 09:49
21. Dócy (válaszként erre: 20. - Veronika27)
2010. júl. 11. 15:38
Nekem csak azért volt szörnyű először, mert azt mondták nem szörnyű, és jobbat vártam.De a többi is ugyanolyan volt, csak már tudtam, h mire számíthatok.
20. Veronika27 (válaszként erre: 19. - Dócy)
2010. júl. 11. 13:59

Én szedtem mindkét Quamatelt, de egyik se volt jó.

Tükrözésre gondolni sem merek :S Szőrnyű lehet.

Apumnak már többször volt és mesélt róla...De lehet nem kellett volna :)

19. Dócy
2010. júl. 11. 13:57
Hát az biztos, h nem mindenkinek ugyanaz használ, és nem mindegy milyen adagban szeded,Qamatelben is van 40mg-os, és 10mg-os is.Meg azért idő kell, h hasson.Nekem sem fájt a gyomrom sosem, akármit ettem, mégis felmaródások voltak benne.Most meg már fáj még a torkom is.Menni kéne tükrözésre.
18. Veronika27 (válaszként erre: 17. - Dócy)
2010. júl. 11. 13:49

Orr-fül-gégész főorvos asszonyság. Hát Ranitidin-t ajánlott, de volt otthon Quamatel és azt mondta, hogy az is jó. Hát nem volt az.

Azért hozzá mentem, mert ismeri apum és nekem akkor nem volt érvényes egészségbiztosításom, mert köztes állapotban voltam külföldre költözés miatt.

Hozzá kell tennem, hogy nekem sosem fáj a gyomrom, csak a nyelőcsövemben érzem néha, hogy ott van a sav és a doki szerint már a nyelvgyökömet is felmarta.

Néha szedek rá savlekötőt, viszont mióta letettem a cigit, azóta sokat javult, ám a nyelvem lepedékes, ezért akarok dokihoz menni. A magyar doki szerint a sav okozza, hát nem tudom...

17. Dócy (válaszként erre: 16. - Veronika27)
2010. júl. 11. 13:44
És az gasztrosdoki volt?Tükrözött is,milyen gyógyszert kaptál?
2010. júl. 11. 13:37

Én is a stresszre gyanakodtam, mert amikor kijött, akkor elég sokminden összejött a "jóból" :S

A doki 3 perc alatt leintézett, felírta a gyógyszert, ami szart se ért, én pedig csengettem a pénzt.

Azóta sem mentem vissza hozzá, de amint a háziorvos visszajön a szabadságáról, elmegyek egy vizitre.

15. Dócy (válaszként erre: 10. - Veronika27)
2010. júl. 11. 12:32
szerintem még az orvosok is sötétben tapogatóznak ezekkel az emésztőrendszeri betegségekkel kapcsolatban.Pl.irtják a helicobacter piloriyt, de lehet több kárt csinálnak vele mint hasznot, már olvastam erről is.Én viszont valamiben biztos vagyok, abban, h a sok gyomorsavat a stressz okozza, főleg ha valaki egészségesen táplálkozik, és annak ellenére baj van a gyomrával.
14. Dócy (válaszként erre: 12. - Anyany)
2010. júl. 11. 12:28
A zsír meg a fehér kenyér az nem tesz valami jót, azt mindenképpen ki kéne hagynod, főleg ha érzed is a rossz hatást.az jó, ha a dokid belgyógyász.Én is először belgyógyászhoz kerültem ezzel a bajommal, h nem bírtam enni,és azonnal elküldött vérképre, de az jó volt, és akkor azt mondta, h csövet kell nyelni, mert csak így lehet megállapítani, h mi okozhatja az étvágytalanságot.De már a vérképből is fény derülhet sokmindenre.
13. Veronika27 (válaszként erre: 11. - Anyany)
2010. júl. 10. 22:25
Sajnos nem, mert nem konkrétan a gyomorsavra kerestem rá, nem emlékszem :(
12. anyany (válaszként erre: 9. - Dócy)
2010. júl. 10. 22:21

hát inni kb 2-3 vagy most még többet iszom.

most anyuméknál vagyok és ő máshogy főz. zsírral és nem olajjal, sok a fehér kenyér stb. azt esszük. vagyok olyan rosszul tőle.

ma már a 3. liter almaecetes vizemet iszom.

de meg fogom nézni a házidokit. úgyis belgyógyász, hátha ért valamit hozzá.

11. anyany (válaszként erre: 10. - Veronika27)
2010. júl. 10. 22:20
mem emlékszel, hol olvastad a cikket?
2010. júl. 10. 21:13
Hát lehet meg fogtok lepődni, de pár hete olvastam a neten egy amerikai kutatást, amiben azt írják, hogy a legtöbb embernek kevés a gyomorsava, nem pedig sok. Ezért van az, hogy nem használnak a savlekötők, sem a gyógyszerek. A nyelőcsőbe került savat pedig nem az okozza, hogy sok van, csak ezt gondolják az emberek. Érdekes volt olvasni!
9. Dócy (válaszként erre: 8. - Anyany)
2010. júl. 10. 15:26
Hát én csak a saját esetemet mondtam el, de neked, lehet, h tényleg kevés a gyomorsavad.Főleg, ha az almaecettől vagy jól.Annyi biztos, h sok folyadékot kell inni, az nagyon fontos.Főleg, h írtad h székrekedésed is van.Lehet nem iszol eleget.Szóval igen, ilyen esetben a gasztroenterológust kell felkeresni, de először a háziorvost, hátha mond valami okosat.
2010. júl. 10. 14:09
akkor ebben a gasztroenterológia az illetékes, nem?
7. anyany (válaszként erre: 2. - E584b61b26)
2010. júl. 10. 14:08

szia, milyen pisiteszt? van erre valami olyan, amit otthon is meg tudok csinálni?

pillanatnyilag almaecetes vizet iszom, így nincsen panasz, vagy kevesebb. ha nem iszom, akkor előjönnek újra a tünetek.

6. e584b61b26 (válaszként erre: 5. - Dócy)
2010. júl. 10. 12:23
Nekem nem csináltak ilyet,ujjamból vérvétel volt és vizelet teszt.
5. Dócy (válaszként erre: 4. - E584b61b26)
2010. júl. 10. 11:51
Én úgy tudom, h csak gyomortükrözéssel állapítható meg, h sok-e a sava, vagy kevés.
4. e584b61b26 (válaszként erre: 3. - Dócy)
2010. júl. 10. 11:12
Ezért is írtam,hogy mindenképp nézesse meg magát ,pisitesztből kiderül ha nincs sav.
3. Dócy (válaszként erre: 1. - Anyany)
2010. júl. 10. 10:43

Egy pár éve, én is azt hittem magamról, h kevés a gyomorsavam, mert ugyanezeket éreztem, mint te.Vettemis rá a gyógyszertárban valami savpótlót.Szerettem nagyon a savanyú dolgokat.A gyomrom sosem fájt.

Aztán mikor orvoshoz kerültem, kiderült, h felmaródások vannak a gyomromban, meg reflux, nyelőcsőgyulladás.Csak azért írom ezt neked, mert a tüneteid alapján nem biztos, h savhiányod van.

2010. júl. 10. 07:09

Szia igen van,vény nélkül is kapható de mond el az orvosnak mi a panaszod,nekem évek kellettek amíg kiderült,hogy ez a bajom,szóval azért a dokid tudjon róla h mit szedsz mire.

Optacid granulátum a neve,vízben kell fel oldani,nekem nagyon sokat segít,mert nekem sem termel gyomorsavat a gyomrom!

Jobbulást :)

2010. júl. 10. 00:00

A gyomorsav túltengésről annyit lehet hallani, de mi van az ellenkezőjéről?

Megeszem az ennivalómat, azonnal puffadok, órák múlva még nem bírok enni, mert nem vagyok éhes és egyfolytában tele vagyok. Mindenféle savas löttyöket iszom, mert pl egy sült krumpli után mág órák múlva is azt érzem, hogy nem történik semmi sem. Folyamatos szorulással küszködök. És mindig rossz a közérzetem. van, hogy reggel (fél8) felébredek és nem bírok enni, pedig előtte kb este 6körül vacsoráztam, de még mindig azt érzem, hogy a vacsorán sem vagyok túl. (58kg, 29év, 163cm) MOndjatok valami okosat!

Esetleg erre van valami szer?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook