Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kevés befektetéssel, valami okos dolog, amiből meg is lehet élni, manapság! (nem MLM!) fórum

Kevés befektetéssel, valami okos dolog, amiből meg is lehet élni, manapság! (nem MLM!) (beszélgetős fórum)

1 2 3
60. AirMan (válaszként erre: 56. - Shrek1)
2010. szept. 17. 15:06
Egy dologra azért vigyázz, a fekete munkát büntetik ám, nehogy valami jóakaród felnyomjon, hogy házhoz jársz, vagy otthon feketén vágod a hajat és zsebbe a pénzt!
59. Shrek1
2010. szept. 17. 14:58
És imádom csinálni!csak a kérdés meg tallálni az embereket,ahová tudnék menni!mert most nincs pénzem üzletet bérelni,max a házhoz járás!Budapest területén.vagy a lényeg közel Pesthez.
2010. szept. 17. 14:57
Szerintem nagyon jó szakmád van, sok sikert kívánok benne!
57. puritan (válaszként erre: 56. - Shrek1)
2010. szept. 17. 14:55
vannak tanfolyamok rá és ha ügyes vagy, jól lehet vele keresni, szerintem érdekes is :)
56. Shrek1 (válaszként erre: 55. - Puritan)
2010. szept. 17. 14:53

Na ez tényleg szuper!És megyek is ha kell!De csak sajna Afro fonásban vagyok jó!De arra is kell találnom valakit!


De szivesen járnék házhoz is!Mint fodrász!

55. puritan (válaszként erre: 54. - Shrek1)
2010. szept. 17. 14:51

fodrász vagy?

hajhosszabbítás mindenféle módszerrel...szerintem :)

54. Shrek1 (válaszként erre: 41. - Mamikati)
2010. szept. 17. 14:48
Szia köszönöm szépen amiket írtál ,annyi hozzá szólás volt ,hogy véletlenűl kihagytalak,hát igen valami ilyesmikre gondoltam ,és jók az ötletek nagyon,köszönöm.Még azon agyaltam ,hogy szeretnék házhoz járni ,mivel fodrász vagyok ,és talán még az is működhetne!köszike
53. Hoxa
2010. szept. 17. 14:44
Talán ha megírnád, mihez értesz, akkor jobban tudnák a többiek az ötleteiket pozícionálni.
52. mamikati (válaszként erre: 45. - AirMan)
2010. szept. 17. 14:43

Igen, köszi a figyelmeztetést! Én is belefutottam már hasonlókba. Azt még megértem, hogy ha a nyersanyagért kérnek el pár ezer forintot előre. De a regisztrációs díj, meg más ehhez hasonlók nem szoktak tetszeni.

Létezik olyan bedolgozás, ami tényleg működik?

51. Shrek1 (válaszként erre: 49. - AirMan)
2010. szept. 17. 14:40

Igen ,csak sajna énekelni nem tudok ,/Vagyis igen!De szerintem más azt nem szivesen hallgatná!/

és a többi sem igaz rám nagyon!Én már ilyenekre sem nevezek!Ez kilőve!De azért köszike!

Talán a lottó az még bejönne,de már abban sem hiszek!Max ha meg nyerném!onnantól kezdve mindig vennék az tuti!Ezt meg is igérem neked!

50. mamikati (válaszként erre: 48. - Shrek1)
2010. szept. 17. 14:39
Nekem nem tűnik úgy, hogy meghalni látszik ez a téma, hiszen percenként van egy újabb hozzászólás. A 41.-ben én is próbáltam pár használható ötletet adni. Talán elkerülte a figyelmed.
49. AirMan
2010. szept. 17. 14:36

Amiben még tudok segíteni, hogy nézd az aktuálisan kiírt pályázatokat (www.pafi.hu) hátha eszedbe jut valami ötlet, akár elég ha jól rajzolsz, énekelsz, verset írsz, szeretsz fényképezni, festeni, stb.


Pályázz meg valamit és nyerj, vagy csak légy ismert és keress abból pénzt! :)

48. Shrek1
2010. szept. 17. 14:26

Meghalni látszik ez a téma?

pedig nagyon érdekelne valami jó kis lehetőség!Én nem adnám fel!

47. Shrek1 (válaszként erre: 38. - A14deb9047)
2010. szept. 17. 14:09
A szüleim régen 15-18 tehenet tartotak,volt ,hogy 100 bárányunk is volt ,és a mellett sok csirke,és disznó!Én láttam őket dolgozni ,küszködni ,azok nem csak darát esznek ám!Reggel korán az apám ment kaszálni a nyáron szinte nap mint nap,nem keveset aztán délután mentünk forgatni a szénát aztán másnap össze gyűjteni .Aztán még sorolhatnám!Egyértelmű jó az ötlet!De baromira nehéz ám!Bele lehet rokkani.
46. AirMan (válaszként erre: 43. - Hoxa)
2010. szept. 17. 14:08

Köszönöm, jól esett a kivételezésed. Csakúgy mint az üzleteimben, itt is próbálok korrekt és informáló jellegű maradni.


Remélem, hogy lesz aki elolvassa a beírásaim, s ha maga nem is vág bele soha egy MLM alapú fogyasztói hálózat felépítésébe, de másokat nem beszél le a lehetőségről úgy, hogy maga sem tudja, mitől is fosztotta meg az ismerősét.

45. AirMan (válaszként erre: 42. - Mamikati)
2010. szept. 17. 14:05

Főleg diákoknak ajánlják az ügynökségek.


Vigyázz velük ha előre kérnek 2-3 ezer forintot a tájékoztató csomagért, vagy az első kiküldött ragasztani vagy fűzni való kiszállítása előtt.


Sok embert átvágtak már ezek a "távmunka szervezők".

44. Hoxa
2010. szept. 17. 14:04

A licitoldalak mai elterjedése mellett szerintem aki tud valamit "alkotni", az el is tudja adni.

Sőt, még olyat is láttam, aki a fogyókúrás módszerét árulja, ami valószínűleg egy írásos dokumentum, amit végtelenszer el tud adni. :)

43. Hoxa (válaszként erre: 40. - AirMan)
2010. szept. 17. 14:02
Mert ha ezt a témát idehozod, bármennyire is betartod a szabályzatot, ide dől a többi mlm-es kollégád, akik meg magasról tesznek az etikára és a szabályokra, veled ellentétben.
42. mamikati (válaszként erre: 40. - AirMan)
2010. szept. 17. 14:01
A gyöngyfűzés és a parfümdoboz hajtogatás engem is érdekel. :-) Komolyan! Tud ilyet valaki ajánlani?
2010. szept. 17. 13:58

Kedves Shrek1!


Próbálok néhány ötletet adni, de nem biztos, hogy olyan élethelyzetben vagy, hogy bármelyiket is meg tudod valósítani.

1. Ha otthon vagy kisgyerekkel, vállalhatsz gyerekfelügyeletet a lakásodban.


2. Vállalhatod, hogy naponta egyszer meglátogatsz egy idős embert és elvégzed a körülötte adódott teendőket. Sokan keresnek ilyen segítséget idős rokonaik mellé. Hirdetés és szájhagyomány útján szerintem lehet ilyet találni.


3.Vállalhatsz takarítást és éjszakai árufeltöltést a multikban. Az előbbi körbe nagyon nehéz bekerülni és csak akkor lehet megmaradni benne, ha valóban nagyon jól csinálod.


4.Ajánlhatsz kozmetikumokat az ismerőseidnek egy-két bizonyos cég katalógusából. (A nevüket nem merem leírni, nehogy valami szabályt sértsek.) A rendelések 15-20%-a a tied.


5. Vállalhatsz hajnali újságkihordást, szórólapterjesztést.


Hirtelen most ennyi jutott eszembe. Mindegyiknek megvan a maga nehézsége, undoksága, de azt most direkt nem írom le, nehogy elvegyem a kedved.

Sok sikert!

Végre valaki dolgozni akar és nem csak azon kesereg, hogy miért nem repül a sültgalamb a szájába, pedig már hajnali 11 óra óta ébren van! :-)

40. AirMan (válaszként erre: 39. - Hoxa)
2010. szept. 17. 13:56

A téma indítója az elején nem zárta ki, hogy MLM nem lehet, ahogy azt sem, hogy kíméljenek a parfümdoboz hajtogató, vagy gyöngyfűző, esetleg a borítékragasztó vállalkozások is, sőt a takarítást, a piacolást, de még a gyerekfelvigyázást sem zárta ki.


Ha jól olvastam, akkor Te tetted a végére a megjegyzést, én pedig azért reagáltam erre, mert miért ne lehetne ajánlani magát az MLM-es válallkozási formát, ha azzal egy céget, és egyetlen termékcsoportot sem reklámozok.


???

39. Hoxa
2010. szept. 17. 13:48

De mint a fórumcímben láthatod, mlm-mentes ötleteket kellene ide beleírni!

MLM-mel mindenki találkozik, szerintem nincs olyan ember a földön, akit meg ne keresne valaki a környezetéből.

2010. szept. 17. 13:47
Ha tehetném, baromfi- és gyöngytyúk farmot tartanék. És azok csak darát-kukoricát-búzát-krumplit-zöldet ennének!
37. AirMan (válaszként erre: 27. - Hoxa)
2010. szept. 17. 13:46

A fórum szabályzatát ismerjük, lentebb olvastam, hogy egy "F" betűs céggel valaki már be is próbálkozott, sajnálattal olvastam, de az MLM vállalkozást, mint plusz pénzkereseti forrást - teljesen cégfüggetlenül - tudom ajánlani.


Nekem van fix, 8 órás állásom, hagyományos vállalkozásom és van egy "nem kicsi" fogyasztói hálózatom is. Tudjátok, még egy fejős szék is legalább három lábon áll, hogy ne billenjen fel.


Bármilyen MLM cég reklámozását elhagyva - amit tilt a szabályzat - kicsit rávilágítanék azért az MLM-ben rejlő lehetőségre. (A vállalkozási formák összahasonlítását nem tiltja a szabályzat.)


1. szempont

Hagyományos vállalkozás: több millió Ft-os induló tőke / MLM: néhány tízezer Ft-ért vásárolt termék a saját tapasztalatokért és a regisztrációért


2. szempont

Hagyományos vállalkozás: logisztikai háttér kialakítása, raktár, iroda, üzlethelyiség bérlete (+ több hónapos foglaló), bútorzat, irodai eszközök beszerzése, biztosítás kötés, stb. / MLM: otthonról is végezhető munka, céges központi raktárak, céges, ingyen használható irodák és előadó termek


3. szempont:

Hagyományos vállalkozás: rengeteg pénzbe kerülő reklám, hirdetés, weblap, promóció, árengedmények, üzleti vacsorák, stb. / MLM: céges katalógusok, központi weblap, céges rendezvények, újság, termékminta, stb.


4. szempont:

Hagyományos vállalkozás: adminisztrációs informatikai programok vásárlása, pontos nyilvántartás, statisztikai jelentések, könyvelés / MLM: központi bónuszelszámolási rendszer, mely az interneten keresztül naprakészen követhető


5. szempont:

Hagyományos vállalkozás: a vevők megtartásáért folyamatos megújulás, arculatváltás, fejlesztés, új promóciók és marketing ötletek / MLM: céges fejlesztő háttér


6. szempont:

Hagyományos vállalkozás: folyamatos személyes jelenlét és közreműködés, vagy alkalmazottak foglalkoztatása, járulékok fizetése / MLM: több szintű fogyasztói hálózat, személyes jelenlét nélküli jövedelemszerzés


7. szempont:

Hagyományos vállalkozás: drága továbbképzések, konferenciák, kiállítások / MLM: ingyenes belső képzési rendszer, csapattréningek


8. szempont:

Hagyományos vállalkozás: többnyire ellenséges, de biztosan ellenérdekű versenytársak (kishal - nagyhal) / MLM: támogató céges háttér, segítő szponzorvonal, etikus üzlettársak, nagyszerű elismerési és ösztönző rendszer, folyamatos kihívások


9. szempont:

Hagyományos vállalkozás: mindenki fél belevágni, akinek kevés a pénze, mert nem mer kockáztatni, fél a változástól, fél a biztost a bizonytalanért feladni / MLM: nem kell feladni semmit, a megszokott élet folytatható, használni kell a termékeket, tapasztalatot gyűjteni, azt másokkal megosztani, az érdeklődőknek megmutatni, hogy hol lehet a termékeket beszerezni


10. szempont:

Hagyományos vállalkozás: minenki szeretné ha lenne pénze / MLM: aki nem tudja, hogy mit jelent az tűzzel, vassal írtja és mindenkit lebeszél róla, aki ismeri a rendszer előnyeit, az mindent megtenne, hogy mások sikerre vezetésével saját maga még sikeresebb legyen


Talán reklámmentesen jól összefoglaltam, hogy miért tartom jó lehetőségnek az MLM-et, persze ezzel lehet vitatkozni, lehet irtani, de ami tény az tény: egyszerű, hétköznapi emberek nem hétköznapi lehetősége az MLM, csak bele kell látni.

36. fe1fe85329 (válaszként erre: 33. - 88bea36763)
2010. szept. 17. 13:43

hááát a megérés az ott kezdődik hogy 5tehén..DD...

És hát egy tehén sem éppen kis befektetés...vagyis relatíve hogy kinek mi a kicsi...DD

35. puritan (válaszként erre: 31. - Shrek1)
2010. szept. 17. 13:39
Nehéz ilyesmiben tanácsot adni, mert nem mindegy mihez értesz.
2010. szept. 17. 13:34

Amúgy mennyi a "nem sok" pénz?


Ez így elég relatív.

Lángossütőt csinálhatsz "nem sok" pénzből, ha olcsón tudsz helyiséget bérelni (ja, mi az olcsó, mert valahol a 70e is annak számít, valahol meg a 100-150 sem rossz ár), ha beállsz a szabadnapjaidon sütni, ha olcsón megveszed a haverod kiszuperált, ám jól működő frituját, ha az így keresett mellékjövedelmed adómentes sávba esik, ha az üzemeltetés helyén nem kell sok adót fizetni az önkormányzatnak...

De ha nem értesz hozzá, mert rántottát sem tudsz sütni, talán ne vágj bele, bármilyen olcsó is lenne.

33. 88bea36763 (válaszként erre: 31. - Shrek1)
2010. szept. 17. 13:29
Végy egy tehenet!
32. n.beja
2010. szept. 17. 13:27

[link]


R

Tudom hogy nem a témához tartozik,de ÉL.

31. Shrek1
2010. szept. 17. 13:26

Szóval a téma az még midig ez:



Sziasztok. Valaki tud javasolni , valami olyan dolgot , amihez , nem sok pénzt kell befektetni , de mégis jövedelmező manapság?Ötleteket várok.


Vagy miből is lehet ma megélni , valami pluszt keresek. Közületek , valaki foglalkozik valamivel, a munka mellett?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook