Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ketyegő bomba vagyok fórum

Ketyegő bomba vagyok (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ketyegő bomba vagyok

1 2 3 4 5 6
123. mignon11 (válaszként erre: 122. - D7ba7bf7ff)
2017. okt. 22. 07:42
Hogy ezek a szavak mennyire igazak, ....
122. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Nyafogó)
2017. okt. 22. 01:08

Elemezzük ki:


"Sok minden vagyok: nő, feleség, anya, gyerek, testvér... Segítőkész, önzetlen ember vagyok, aki mindig barátságos másokkal. És kövér. Nagyon kövér. És persze elkeseredett, szomorú vagyok és telistele vagyok bűntudattal. Tennem kell magamért valamit!"


--------


1. "Sok minden vagyok: nő, feleség, anya, gyerek, testvér..."


(Persze, mert ez a dolgom, mert elvárják tőlem és én is elvárom magamtól, még akkor is, ha fárasztó. Ilyen az élet! Váltogatom a szerepeimet és bele vagyok ragadva a szerepeimbe! Ez nagyon megterhelő, fárasztó és unalmas!)


2. "Segítőkész, önzetlen ember vagyok, aki mindig barátságos másokkal."


(Mert valamiért azt gondolom, hogy ez a nyerő, hogy ettől "jó" ember vagyok, hogy így megbecsült tagja leszek a társadalomnak, hogy megadják a szükséges szeretetet és nem vetnek ki magukból, ergó nem leszek KITASZÍTOTT!)


3. "És kövér. Nagyon kövér."


(A testem jelzi a lelkem állapotát. Túlterhelt vagyok. Sok minden van bennem. Tele vagyok felesleges dolgokkal. Túl vagyok telítve. Mázsákat cipelek. Nehéz a lelkem. Nem az vagyok, aki lenni szeretnék.)


4. "És persze elkeseredett, szomorú vagyok és telistele vagyok bűntudattal."


(Mért is? Mert nem úgy élek, ahogy ÉN akarom, hanem ahogy elvárják tőlem! Mások elképzelései szerint élem az életemet, gondolkodok, érzek, cselekszem, miközben valahol mélyen, legbelül hevesen tiltakozom az egész ellen! Mivel ezt próbálom elnyomni a "megszokott" tevékenységeimmel, ezért még szomorúbb vagyok és még kilátástalanabb! Talán még depressziós is!)


5. "Tennem kell magamért valamit!"


(Na mi történt??? Észrevettem hogy MAGAMÉRT kéne tenni valamit?? Tán el vagyok nyomva?? Hűha!! Ez kemény dió lesz! De hát ez nem "önzőség"?? Úgy félek tőle... Mit szól ehhez majd a környezetem?? Biztos kiutál, hogy milyen önző vagyok! Egoista! Hát... nem tudom! Még barátkozom a gondolattal! Lehet hogy megpróbálom...)

121. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Nyafogó)
2017. okt. 22. 00:48

Nekünk önismereten belénk verték hogy az ÖNELFOGADÁS NEM EGOIZMUS!!!!!


Attól még, hogy magamat előbbre helyezem, hogy magamra gondolok, attól még nem vagyok "önző"!


Ezt az anyám gondolja, vagy a tanár gondolja, vagy a többi ember, akinek negatív hitrendszerei vannak!


Akivel még sikerült elhitetni, hogyha magadra gondolsz, az "önzőség"!


Azóta paradigmaváltás történt!


Bizonyos emberek tudják, hogy az önbecsülés nem nagyképűség, nem egoizmus, nem önzőség!


Nem szégyen magammal foglalkozni, mert akkor tudok másokkal is!


Persze a régi hitrendszerek azt diktálták, hogy nekem az anyámmal, a kistestvéremmel, a kiskutyámmal, stb... kell foglalkoznom! Önmagamat pedig háttérbe kell szorítanom!!


Akkor hol vagyok ÉN???!


Előbb-utóbb fel fog lázadni a lélek, mert el van nyomva, akármilyen szerény is próbál lenni!


Akinek nem adnak enni, az verni fogja az asztalt!


Az első az TE vagy! Te vagy a forrás! Az életed forrása!


Ha ezt megpróbálod elnyomni, elapasztani, akkor mások hogyan kaphatnának belőle?


Hogyan lesz erőd, energiád, optimizmusod?


Hogyan tudsz másoknak adni, ha sehol nem vagy? Ha semmi vagy!!!


Segítség ez?


Kinek??

120. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Nyafogó)
2017. okt. 22. 00:36

A másik dolog, ami nagyon megfogott!


A kulcs valahol ott van, hogy mindenkit előre tolsz magadnál!


Szerinted ezzel mennyire leszel békés, harmonikus, erős, stb?


Mert ha magadnak nem adod meg a szükségest, akkor másnak se tudod, ugye??


Ugye tudod?


Jaaaa, hogy ez "önzés"!


Ezt tanították!!


Kik?


Szülők, tanárok, stb...


Értem...


De ez attól még nem így van!


Ha a gyümölcsfa nem szívja fel magának a vizet és a tápanyagokat a földből, akkor hogy erősödik meg, hogyan lesznek termései? Hogyan fog magának gyümölcsöt teremni?


Jaaaa, hogy közben másnak is teremti?


Igen! Nem csak magának, hanem másnak is!


De ahhoz rendben kell lennie magával!


Addig "önzőnek" kell lennie és magára kell gondolnia... ("sajnos"?)


Csak akkor tud másoknak adni, ha csordultig telt! Ha rendben van! Ha megadta magának a szükséges dolgokat!


Akkor gyönyörű termést hoz, és nem csak magának, hanem másnak is!


Akkor lehet szüretelni!

119. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 118. - D7ba7bf7ff)
2017. okt. 22. 00:28
Nagy általánosságban ez van, de vannak kivételek, mert van aki nagy darab, mégis harmóniában van. Ő más miatt ilyen, más a feladata.
118. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Nyafogó)
2017. okt. 22. 00:27

Íme a lelki okok:


- védtelenség érzése (gyengeség, félelmek)

- figyelem igénye (feltűnés, terebélyesség)

- szeretet igénye (az étel mint szeretet)

- a tisztelet igénye (a terebélyesség mint "tekintély")

- önelutasítás (a test elutasítása, negatív önkép, lelki béke hiánya)

2017. okt. 21. 03:15

Sziasztok.

Hasonlóképp vagyok én is, viszont én annak ellenére hogy alig eszem, n nasizok miegymás, még sem fogyok sehova.

Nagy fiam 14 éves, vele felszedtem 25kg, amiböl 7kg lement, a többit sehogy nem tzdtam leadni. Ami lement az évek során fel is jött.

Picikémmel kb ugyanannyival kezdtem a terhességet mint fiamnál abbahagytam, vele +14 kilót szedtem fel; most ott járok h szülés után kb 1 hónappal amit leadtam 7 kilót, az most is ugyan így maradt.

Mondjuk bekavartak a hormonok rendesen most szülés után, de valamit tennem kell mert 3.baba még jó volna nem nagy korkülönbséggel, de nem így akarom elkezdeni a terhességet.

Kezdésnek az orvosom kért időpontot nőgyógy endokrinológushoz.

116. poloskás46 (válaszként erre: 37. - Mézes-Krémes)
2017. okt. 19. 14:21
Pont ezt akartam írni. A jó külső kevés a férfi megtartásához.
2017. okt. 18. 19:25
Én te vagyok. Lehet ezt fékezni. Ìrj
114. 124637ff9b (válaszként erre: 110. - Nyafogó)
2017. okt. 16. 20:34

Én miattad kérdeztem, nem magam miatt.

Csakis magadért és a családodert tegyél mindent.

Drámai a cím, én tényleg elhittem, hogy nagy bajban vagy, és tényleg azt gondoltam, hogy ösztönző szavakra leltél. Ha morci vagy, teljesen megértem, de úgy nehezebb változtatnod. (Azt nem értem, a családnak miért kellene veled szolidarítani Cs. mellen és salátán)

113. mignon11 (válaszként erre: 110. - Nyafogó)
2017. okt. 16. 18:06
Magadnak tartozol szamadassal, senkinek masnak. En most toltam le az elso 20 kg 7 honapomba telt. Elotte egy betegseg miatt szteroidos kezeleseket kaptam, en 129 kg val kezdtem neki. De elek es ugy tunik ez meg egy darabig igy is lesz. Kivanok sok sikert,kitartast. Meg 33 kg fogyok, mindegy meddig tart. Nem irom hogy szeretnek mert ez teny. Fogyok es kesz, nem kerdes. 173cm vagyok, tulelo es leendo 76 kg os.
2017. okt. 16. 15:30
Az életmódváltást magadért és a családodért teszed, nem másért!
2017. okt. 16. 14:41
Ne haragudjatok, a privátokra most nem tudok válaszolni, sajnos.
110. nyafogó (válaszként erre: 108. - 124637ff9b)
2017. okt. 16. 14:39

Tettem. Nem látványos dolgokat még. Lehet, hogy sokaknak ez nem elég, de fejben dolgozom magamon először. Most nem kattantam be, hogy azonnal kihajigáljak mindent a házból. Sajnos nem tehetem, kicsi gyerekekre, családomra főzök, lehetetlen, hogy csak saláta és csirkemell legyen itthon.

Nem vagyok türelmetlen, ezúttal nem fogok egy hét alatt 5 kilót fogyni, tudom. Szóval nem tudok ilyenekkel kecsegtetni senkit még. Bocs.

109. bd12ce1e1d (válaszként erre: 107. - Lonna4)
2017. okt. 16. 08:51

igen, csak 50 éves korom után. És ha nincs ez a nagyon jó bőrgyógyász, akkor még ma se tudom. S tovább eszem a teljes kiőrlésű kenyeret, mondván hogy az az egészséges...és tartom a tojás napot, mert ez is egyfajta fogyókúra...S úgy érzem mindent megtettem.

S hogy ez ne így legyen, hogy mindenki a neki megfelelő fogyókúrát válassza, erre sajnos ma én nem látok megfelelő segítséget.

108. 124637ff9b (válaszként erre: 1. - Nyafogó)
2017. okt. 16. 08:23

Hogy hatottak az eddigi kommentek?

Tettél már valamit?

Hogy vagy?

107. Lonna4 (válaszként erre: 104. - Bd12ce1e1d)
2017. okt. 16. 06:58
De te is megtudtad mitől van zavar az anyagcseredben. Ideje a tettek mezejére lépni. Nekem három évbe telt és tartom 6 evnel régebben de giga sokat fogytam!!!!
106. michelle.r (válaszként erre: 84. - Mézes-Krémes)
2017. okt. 15. 19:51
Igen, a karfiol püré isteni finom, nálunk is sokszor van.
2017. okt. 15. 19:51

Én, ha ketyegő bomba lennék, elolvasnám pl. ezt:


[link]


Lehet itt litániákat írni az akaraterőről, mert saját vállainkat veregetve bizonygatni, hogy bármit elérhetünk, de a szervezet olykor nem fog kötélnek állni.

2017. okt. 15. 19:46
világ életemben molett voltam. Én is elértem már a 100 kg-t, rengeteget fogyóztam, több kevesebb sikerrel. Aztán bőrbetegség, ekcéma miatt elküldtek egy vérvételre, ahol kiderült nem ehetek glutént, és tojást. Ennek kb 2 éve. Azóta ezt betartom. Mindent eszek ezen kívül, sok abonett kenyér, rizs, puffasztott rizs krumpli, ez van kenyér helyett, és én magam is meglepődöm de a kilók olvadnak le rólam...Pedig nem eszem kevesebbet, mint régen....Nem kell elítélni azt aki kövérebb, nagyon nem biztos, hogy tehet róla....És még egy szomorú tapasztalat. Többnyire nem lefogyni nehéz, hanem az elért súlyt megtartani....
103. Andi.Bobi (válaszként erre: 102. - Loch ness)
2017. okt. 14. 21:48
Jaj ez nagyon jó ötlet!! Nagyon tetszik! Ez az bomba nő!!
2017. okt. 14. 21:19
A címről eszembe jutott egy szójáték: kívánom, hogy majd egyszer a közeljövőben újabb cikket írjál valami ilyen címmel: "Ketyegő bombából bombanő". Gondolj majd erre a cikkre, ha nehéz lesz a fogyás. Mert ha jól csinálod, akkor ugyan főleg élvezni fogod, de nehézségek azért időnként úgy is előfordulnak. Szóval előre a bombanőség felé! :)
2017. okt. 14. 20:54
Tiszteld meg magadat,hogy lefogysz.
100. bogancs71 (válaszként erre: 1. - Nyafogó)
2017. okt. 14. 14:44

Már a cikk címe is elgondolkoztatott, mert a ketyegő bomba, előbb - utóbb felrobban. Tisztában vagy azzal, hogy a mostani életviteled hova vezet, mert a bomba már ketyeg.


Őszintén leírtad a gondolataidat, megosztottad a nagy nyilvánossággal. (Ebben az esetben sajnos el kell fogadni, hogy vannak más - a tiédtől eltérő - vélemények, meglátások).


Már felismered a problémát, beszélsz róla, tudod, hogy változtatni kell. Félsz attól, hogy a túlsúly kihat az egészségedre. A fogyáshoz és az életmód váltáshoz ennél sokkal több kell! Akarni kell, nagyon és keresni a lehetőségeket.

Elsősorban a túlsúlyod okát keresed, többnyire a múltba nyúlsz vissza. Nem írsz a jelenről, arról mit tettél eddig, milyen módszereket próbáltál ki. Miért nem működött egyik sem.


A bűntudat megelőzhető, ha nem követed el a bűnt.

:)

Tehát nem eszel olyat, amitől biztosan hízol. Persze ezt könnyű mondani, de hidd el, nem is olyan nehéz megtenni.


Hosszú távon a koplalás nem megoldás, ha valaki hosszú ideig 800-900 kcal bevitellel sanyargatja magát, az garantáltan hízni fog már 1000 kcal bevitel mellett.


Azt írod tenned kell magadért valamit! Mire gondoltál? Nem határoztál meg pontos célt, a "valami" nagyon tág fogalom. Pl. nem eszel fehér lisztet, cukrot, napi 5 x fogsz enni, rendszeresen (!) fogsz mozogni, stb.


Őszintén kívánom, hogy találd meg a számodra megfelelő utat miután meghatároztad a célodat.

99. erikpipi (válaszként erre: 89. - Papája)
2017. okt. 13. 21:04
Jó az a kalóriabázis, de egy ilyen súlyú ember nem ehet mindent. Az orvos ebben az esetben alap.
98. erikpipi (válaszként erre: 33. - Nyafogó)
2017. okt. 13. 20:42

Javaslom neked, hogy első körben keresd fel a körzeti orvosod, és kérj egy labort, amiben a pajzsmirigy vizsgálat is benne van. Én is ezt tettem 2 hete. Már két éve is kértem, majd tavaly is, a brutál tüneteim miatt, amik a következők voltak: hajhullás, erős szívdobogás, fáradság, ingerültség, izzadás, alvászavar. Igaz, klimaxolok is, de ezek nem tipikus tünetei a változó kornak. És fogyni sem tudtam. 3 hónapig 800 kalóriát tartva, és napi 13-14 km ( ez a munkám napi rutin része)gyaloglás mellett, sem tudtam fogyni. Még a fiammal is lejártam pár hétig futni, de semmi eredmény. Szóval az orvos elküldött laborba. Kissé magasabb értékeim lettek, pl glükóz,vérzsír, koleszterin. Visszanézte az eredményeimet, és látta, hogy már két éve emelkedett volt a cukrom. Szóval a lényeg, kiderült, hogy szénhidrát anyagcsere zavarom van, ami előszobája a kettes diabetesznek . Ez okozta azt, hogy nem tudtam fogyni pl és a többi tünetemet is. Felírt gyógyszert, uh beutalókat, hogy megnézzék károsodott e a szervezetem. Igazán az a szomorú, hogy szinte minden szakorvos, (volt körzeti, gasztroenterológus, klimaxon az orvos) elhajtott azzal, hogy próbáljak lefogyni. Két hete azt mondom sínen vagyok. két kilót fogytam, munka után még lenyomom a háztartást, nyugodt lettem, és képes vagyok 6 órát is aludni egyhuzamban. Igen, gondolj magadra, ha most, azt írod, hogy még nem vészesek az eredmények, ezek csak ideig óráig maradnak ilyenek. Harminc, negyven éves koromban, sőt amikor 41 évesen megszültem a harmadik fiamat, még semmi bajom nem volt. Azóta eltelt 12 év, és most jelentkeztek a tünetek, ezek is azért most, mert igazán kímélt az élet. Minél később fordulsz szakemberhez, annál nagyobb a valószínűsége, hogy visszafordíthatatlanul károsodik a szervezeted. Ne szégyelld magad ,nincs miért. Nem tudom hol élsz, esetleg próbáld meg Pados doktort megkeresni itt: [link]


És kérj mielőbb segítséget. És a lényeg, ne add fel.

97. b4b1d52444 (válaszként erre: 26. - Tavasz007)
2017. okt. 13. 20:25
Uh... mire gondolsz? Mondjál már egy-két cikket légyszi.
96. egypt
2017. okt. 13. 16:36

Ez nem olyan egyszerű dolog, mindenképpen szakember segítsége kell, pszichológus v. pszichiáter vagy hasonló.

Szoktam nézni az élet 250 kg fölött c. műsort, világosan kiderül, hogy gyakorlatilag minden eseteben súlyos trauma áll a hízás mögött, pl. gyerekkori szexuális zaklatás vagy hasonlók. Ilyen fokú elhízásnak komoly lelki oka van, nem csak annyi, hogy valaki szimplán sokat eszik. Ez egyfajta boldogságpótlék. Először az okokat kell feltárni és fejben változtatni.

Nagyon szépen írtad meg a cikket, klassz a stílusa és szívbemarkoló. Nagyon drukkolok, hogy sikerüljön!


Egyes arctalan beszólogató megmondóemberek kívánom, hogy majd ugyanezt kapják vissza, ha nekik lesz egyszer megértésre vagy segítségre szükségük. Undorító...

2017. okt. 12. 20:43

Nem tudom írta-e már valaki, de ha kényszeres evő és túlevő vagy, akkor nem a diéta és a mozgás a kulcsa a problémádnak. Hanem pszichoterápia. A kényszeres evés OKÁT kell feltárni és megszüntetni.

(persze emellett érdemes diétázni és sportolni is ?D de amíg a lelki része nem lesz orvosolva, addig sajna úgyis visszahízol, mert kényszeres evő vagy. Sorry ha kemény amit írok, de így van. Menj pszichológushoz! Gyorsan!)

94. loch ness (válaszként erre: 28. - 10cc61fb5a)
2017. okt. 12. 13:06
Hát ha valakit fenékbe kell rúgni jó alaposan, az te vagy. Ekkora bunkóságot!
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook