Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kéttannyelvű oktatás fórum

Kéttannyelvű oktatás (beszélgetős fórum)


18. pahu
2011. aug. 9. 16:16
Sziasztok! Ismeri valaki a 3. kerületi Krúdy-t? Oda szeretném járatni a lányomat. Esetleg van valakinek tapasztalat?
2010. márc. 8. 10:07
Köszönöm, hogy írtatok!!
16. 2c2de63135 (válaszként erre: 12. - Moknika)
2010. márc. 7. 23:49

szia! az én kislányom olyan német oviba jár, amiben vegyes csoportok vannak, vagyis kiscsoportos együtt van a középsőssel és a nagycsoportossal. ez ebben a helyzetben jó, hiszen sokat tanulnak a kicsik az idegennyelvben is a nagyoktól. Konkrétan nem foglalkozások vannak(mint sok oviban, hogy van 1-1 foglalkozás idegennyelven), hanem az utasítások vannak németül(moss kezet, öltözz fel, miközben a ruhadarobakat is megnevezi az óvónéni, teríts meg, fogj egy tányért stb stb, vagy pl elmondják mi a reggeli, az ebéd és az uzsonna németül.) így ezeket mivel nap mint nap többször hallják és minden nap folyamtosan! ezért teljesen természetes módon épül be a nyelvükbe. Pl kislányom otthon megszólal németül, hogy kér még az adott ennivalóból...(és ezt németül mondja, az ételt is..és olyan természetesen mondja, mintha mgyarul mondta volna, szóval gondolkodás nélkül), ezenkívül persze a foglalkozásokon is pl fogd az ollót, ragaszd stb is németül(és magyarul) is elhangzik, vagy pl természetesen tanulják a napokat, hónapokat, évszakokat németül(játékos formában, dalok, mondókák kíséretében), vannak énekek, táncos kis énekek, amiket németül énekelnek, ezen kívül az ünnepekhez tartozó szvakat, kifejezésekt is megtanulják. Úgy hiszem még otthoni segítség sem kell ehhez(annyira szívják magukat, mint a szivacs),persze ha van otthoni megerősítés, az jó nekik is. mert nem árt, ha egy félreértett szót otthon kijavítunk és nem rosszul rögzül a gyerekben(bár előbb utóbb az oviban is ki fogják javítani)

amúgy ennek az ovinak van ált iskolai és gimnáziumi része is, ami szerintem nagy előny, nem szűnik meg az ovi után a folymatos német közeg..

(kislányomnak tavaly évvégén volt egy "bemutatkozunk" nap, az éves kis tudásuknak az összefoglalására hívták el a szülőket, lássák mit is "tanultak" a gyerekek 1 év alatt...gondoltam lesz 1-2 német mondóka, vers, dalocska, a többi magyarul, ehhez képest 35-40percig csak németül beszéltek ésígy mesélték el játékokkal mit csinálnak ők az oviban egy nap. hihetetlen színvonalas kis műsor volt, és én totál meglepődtem, hogy németül mondták az egészet, 3-6évesektől szerintem ez nagy szó!

15. Gavrilo1 (válaszként erre: 12. - Moknika)
2010. márc. 7. 22:50
Az én legkisebbem ilyenbe járt. Csak jót tudok mondani. Persze ezeknélis nagyon óvónéni függő minden. Olyat keressetek, ahol az óvónéni , dadus is idegen anyanyelvű, mert ezek a leghatékonyabbak. Ha csak hetente párszor jön valaki tanítani, vagy egy magyar óvónéni nyelvóra szerűen oktatja a másik nyelvet az nem igazán jó.
2010. márc. 7. 22:47
Az én gyerekeim eddig szám szerint 4 kéttannyelvű suliba jártak és a legkisebb fiam ilyen óvódába is. Én semmiféle szenvedést, nehéz tanulást nem vettem észre. Ha elsőtől tanulják a két nyelvet együtt, teljesen természetes módón, anyanyelvi módszerrel tanulják. nem szabad összehasonlítania a gimivel- ott már sokkal nehezebb, mert a gyerekek már másképp tanulnak, nem annyira könnyedén veszik az akadályokat. a mi sulinkba nem zseni gyerekek, hanem teljesen átkagosak jártak és szinte senkinek nem volt problémája egyik nyelvel sem. És érdekes mód a központi felméréseken is nagyon jól teljesítettek. Semmi elmaradásuk nem volt még a magyar nyelvből sem. Én mindenkinek csak ajánlani tudom ha van rá lehetősége.
13. Bernuska (válaszként erre: 9. - 2c2de63135)
2010. márc. 7. 19:44
egyetértek :)
2010. márc. 7. 19:30

Sziasztok!

Én a kisfiamat két nyelvű oviba szeretném majd vinni. Valakinek van tapasztalata?

11. 2c2de63135 (válaszként erre: 10. - Taziandi)
2010. márc. 6. 22:31
így van:)
2010. márc. 6. 22:29

Sajnos az én gyerekeim nem kéttannyelvű iskolába járnak! Itt amikor ők kezdték a még nem volt ilyen sulit :((( Szerencsére mind a ketten emelt angolra járna s nagyon jól megy nekik, de így is óriási hátrányba kerülnek azokkal a gyerekekkel szemben akik kéttannyelvű iskolába járnak!!!!

Gimibe mindenképpen kéttannyelvűbe íratom őket! Aki a mai világban nem beszél legalább 1 nyelvet folyékonyan az anyanyelvén kívül az elveszett ember, lehet akár milyen jó diplomája is!!! S minél fiatalabb valaki annál könnyebben tanul!

2010. márc. 6. 22:12

egy jó képességű gyereknek, akinek otthon még tudnak is segíteni az adott nyelvben "gyerekjáték" egy ilyen suli...semmi extra nincs benne, nem nehezebb, mint a másik, csak más...viszont sokkal több ismeretet szerez másról, mint egy sima magyar iskolában

véleményem szerint idegen nyelvet a mai magyar oktatásban képtelenség jól megtanítani egy gyereknek, biztos, hogy külön órára kell járnia, akár nyelvvizsga a cél, akár csak maga a tudás, hogy tudjon jól egy idegennyelvet. Ilyen iskolaformában, pedig ingyen (ha államiról beszélünk és nem magánsuliról) megtanul szinte anyanyelvi szinten egy másik nyelvet 18éves korára, ami nagy előny manapság. Ráadásul egyre fontosabb lesz, hogy 1-2idegennyelven jól tudjunk.

Én már akkor tudtam, hogy a gyerekeim ilyen suliba fognak járni, mikor még meg sem születtek..kislányom német oviba jár, ha kérdezek tőle valamit magyarul, van, hogy németül válaszol..mivel minden nap használják a nyelvet, teljesen magáénak érzi, és gyönyörűen beszél magyarul, mielőtt valaki megkérdezné nem keveri-e a 2 nyelvet. A kisebbek, meg hihetetlen módon, spontán leutánozzák, amit ő mond, észrevétlenül ők is "tanulgatják",

de mindenképp azoknak ajánlható, akik jó képességűek(nem zsenik!!) és otthon foglalkoznak is velük..

2010. márc. 5. 21:44

Az én lányom harmadikos, kéttannyelvűbe jár (ált.isk.). Minden nap van német, plusz a környezetórán is tanulnak németet, vagyis egy-egy témakörhöz tanulnak szavakat, ill. rövid mondatokat. 28-an járnak az osztályba. Soha egyetlen szülőtől sem hallottam, hogy megbánta volna a döntést. A gyerekek nem fáradtabbak, mint a többi gyerek. Mindenki jár különórákra: népitánc, zeneiskola, sport, stb., sokan több helyre is.

Szerintem mindegyik gyerek jó, de nem átlagon felüli képességű.

Persze nyilván iskola-függő is, biztosan vannak sokkal erősebb iskolák is, bár a mienk is elég jónak számít a környéken.

2010. márc. 5. 21:39
Hát az biztos h a gyerektől is nagyban függ, meg a későbbi céloktól is, én a "saját" tapasztalatom alapján mondtam h nem túl jó
2010. márc. 5. 21:35
Én csak annyit tudok, hogy amikor a BME VEK-re jártam, akkor a tanárok nagyon szidták a kéttannyelvű sulikat, mert nem magyarul tanulták meg a diákok a tananyagot, és sok gondjuk volt ebből a tanároknak az olyanokkal, akik kéttannyelvűből jöttek. Persze, ha utána valaki külföldre megy tanulni, az tök jó.
5. Bernuska (válaszként erre: 4. - Renice13)
2010. márc. 5. 21:34
Az én kislányom 3. osztályos, kéttannyelvűbe jár, nagyon szereti, kitűnő tanuló. Mi nem bántuk meg. De az tény, hogy nehéz, mi pl. angolul tanuljuk már a környezetet is.
2010. márc. 5. 21:32
szerintem csak gimiben jó, előtte nem nagyon, hacsak nem úgy megy a gyerek suliba, h mindent tud előre... Leterhelik őket és ez elveszi a teljes gyerekkort. Van egy tapasztalatom, a húgom most ált. isk. 2.-os és az oviba volt egy nagyon jó barátnője és egy helyre felvételiztek, a kéttannyelvűbe meg a simába, a kislányt felvették, a húgomat csak a simába. Azóta is tartjuk velük a kapcsolatot, a kislánynak semmi ideje nincs semmi plusz dologra pl sport, stb... és majdnem minden nap sír mert olyan fáradt estére... És a húgom is jó tanuló, csak ötösei vannak és a kislány az oviba nála is jobb volt... Szóval inkább ne. A gimibe is simán megtanulnak annyit a kéttannyelvűn h legyen nyelvvizsgájuk már 2.ba kb.
2010. márc. 5. 21:27
én gimis vagyok, kéttannyelvűn vagyok. Jóval nehezebb, mint a sima tantervű tagozatok, szerintem ez általános iskolásoknál sincs másképp...
2010. márc. 5. 21:26
csak nagyon jól terhelhető, és jó részképességekkel rendelkező gyerekeknek alkalmas.
2010. márc. 5. 21:25
Mi a véleményetek a két tanítási nyelvű oktatásról az általános iskolában?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook