Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ketogén diétázók fórum

Ketogén diétázók (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯
4115. Ákom-bacon (válaszként erre: 4114. - Katya_k)
2020. aug. 8. 12:21

Ó, dehogynem! Én mondjuk most 2 kg-mal több vagyok mint a legkisebb mért súlyom, talán az is lehet, hogy nyár van és jobban vizesedünk, nem tudom.

A falanksag jön, persze. Nekem nem az édesség, hanem a sült krumpli a gyengém. Azért nem egyszer el-elcsipegettem olyat, amit nem kellett volna. De azért a mértékre mindig figyeltem. Igazán nagy dinom-danom nem volt!

A súlyom egyébként 57 kg-nal megallt, pedig szerettem volna 5-ig lemenni, az lenne a legkisebb ajánlott súly a magassagomhoz, és szerettem volna látni, hogy milyen vagyok úgy! De azt hiszem egy fél év laza keto után (annyiban laza, hogy nem számolok) megint elkezdtem szigorúan, hátha csak az kellett a szervezetemnek, hogy töltődjön.

4114. katya_k (válaszként erre: 4113. - Ákom-bacon)
2020. aug. 8. 12:05
Tök jó olvasni, hogy hatásos és működik a ketózis. Az egy év alatt volt lassulás vagy megállás a fogyásban? És nem jön elő az édesség vagy más kaja utáni sóvárgás? Bocs, hogy ennyi hülyeséget kérdezek, de még nekem ez az étrend nagyon új.
4113. Ákom-bacon (válaszként erre: 4112. - Katya_k)
2020. aug. 8. 11:49
Köszönöm szépen! 17 kg fogytam!
4112. katya_k (válaszként erre: 4111. - Ákom-bacon)
2020. aug. 8. 11:22
Gratula az 1 éves ketózishoz! Ez aztán a kitartás! :-) Hány kilótól szabadultál meg összesen?
4111. Ákom-bacon (válaszként erre: 4110. - Katya_k)
2020. aug. 8. 10:13

Igazad lehet az ásványi sókkal kapcsolatban, hogy a sok folyadékkal ürül, de ha már egy hónapja ketozol azt gondolom a sok folyadék vesztésen már túl vagy.

De igazából a részemről a saját tapasztalatomról tudok csak nyilatkozni: nem szedek káliumot, nem sózok sokat, nem ugrál a vernyomasom, pulzusom, és vercukrom sem. Július 24-én unnepeltem az 1 éves keto évfordulómat!

4110. katya_k (válaszként erre: 4109. - Ákom-bacon)
2020. aug. 8. 08:58

Köszönöm a választ Ákom-bacon! A nagy folyadékvesztés miatt kialakuló ionvesztés miatt írják több helyen, hogy fontos pótolni az elvesztett ásványi anyagokat, ill. hogy megelőzzük a vesekövet. Pl."Amit fontos tudni annak, aki ketogénra akar átállni, hogy vagy fokozatosan érdemes, vagy bevett módszer az előtte való egy napos éhezés. Fontos az ásványi anyagok és vitaminok fokozott pótlása, hiszen a ketogén étrend e tekintetben komoly hiányokat idéz elő. Különösen fontos kálium citrátot fogyasztani, hogy a vesekövet elkerüljük (Freeman és Kossoff, 2010)."

Én rendszeresen érzem, hogy görcsölnek az izmaim. Én most ezt szeretném beszerezni: [link]

4109. Ákom-bacon (válaszként erre: 4108. - Katya_k)
2020. aug. 8. 08:37

Szia Katya_k!

Én sosem szedtem káliumot! Egyszerű multivitamint szedek csak. Amikor elkezdtem a ketot nekem nagyon kihullott a hajam, akkor kezdtem el vitamint szedni. Azóta sem szedek semmi mást. Te miért szeretnél? Víz visszatartas miatt?

4108. katya_k
2020. aug. 7. 21:52
Sziasztok! Teljesen új vagyok a témában és tapasztaltabbak véleményére lennék kíváncsi. Ti szedtek bármilyen táplálékkiegészítőt? Pl.kálium-citrátot, magnézuimot? Én bő 1 hónapja kezdtem a ketogén diétát, eddig nagyon könnyedén ment. Közel 8 kilót adtam le, bár volt is miből. Köszönöm a válaszokat!
4107. libikóka
2020. aug. 6. 18:51
Hali Mindenkinek:))Hát nekem holnaptól benéz a hétvége,ugyhogy kis kikapcs:)Kert ,napozás ,magaságyás építés projekt,meg ilyenek:)Jó idő lesz úgyhogy mindenkinek aki teheti jó pihit:))Igyekszem kicsit megmozgatni magam,mert mintha csak elkiabáltam volna a folyamatos fogyást ....persze hogy állok 12 napja:)) DE hát volt 1 kis magasabb ch is meg lustizás, nem csoda:))Pusza ! hétfőn itt:))))
4106. Szuszy
2020. aug. 5. 10:57

sziasztok!

Nagyon nagy gratula mindenkinek!

Ügyesek vagytok csak így tovább.

Én még mindig ugyanott, de nem adom fel, bár már ettem 6 dkg rizset 3 napra elosztva, mert a tejfölös gombás csirkemellhez nagyon kellett valami.

A futás, torna picit csökkent, azzal a céllal hogy majd meglátom, de nem láttam meg :)

Szóval szerintem fogom nyomni tovább ugyanúgy a sportot.

Szép napot nektek!

4105. libikóka (válaszként erre: 4100. - Szamocav)
2020. aug. 4. 14:28

Hali :)))SZívemből szóltál:))


Fegyelemhez annyit :nem csak a belecsipegetés ,(mert igazán kevés) hanem még az is a terv hogy sokkal egészségesebben vinni az evést, hajlamos vagyok 2-3 kávé és virslikobásztojás módon enni ,most igazítanám rendes nem feldolgozott kajákra tehát főleg hús + zöldek túró stb,,,hogy egészséges is legyen ne "csak" fogyós:))))EZ is cél Hogy mehessen biztonságosan tovább.


Diákcsemege(magok??) ha az :OK mókuska ne vesd rá a kezed...se


Nagyon-Nagyon bízom hogy legnagyobb juti az lesz ha műtét elmarad:))))


ÉS igen, az élvezetek lényeges pontja: nem kell zsákokban járni(le a tundra bugyival:))


Férj ,,,Örül, bár még ,szintén kételkedik(nem csoda)Magam is alig hiszem!!!


SZóval igen,ilyen eredmény ilyen könnyen,még nem volt :))))ÉS ha valami bevállt.......:)))


Ja és szabi van Ugye?? Tudom minden van ,de próbálj pihizni is!!

4104. szamocav (válaszként erre: 4098. - Ana797)
2020. aug. 4. 14:23
Szia Ana797, én személyesen nem próbáltam, a sógorom viszont igen. Neki volt rendesen éhségérzete, fogyni valószínű emiatt nem tudott. Azóta már ő is a ketóban látja a fantáziát. Amikor elértem a -20kg-t, az őt is meggyőzte, hogy egy próbát megér 😃 Működik is nála, csak néha csal.. 🤣
4103. szamocav (válaszként erre: 4099. - Shanalyl)
2020. aug. 4. 14:20

Szia Shanalyl,

Óriási nagy gratula anyudnak is! Neked pedig azért, mert megfertőzted 😃

Én soha sem használtam a csíkot, igazából utána se jártam, hogy miként lehet nálunk kapni.

4102. libikóka (válaszként erre: 4099. - Shanalyl)
2020. aug. 4. 14:00
Jó a bizonyosság:))Anyudnak is grati:))))))))
4101. libikóka (válaszként erre: 4098. - Ana797)
2020. aug. 4. 13:59
SZia:) NEM , meg is kellett néznem mi ez:)Felületes olvastra, hajaz a Turbó diétára(szmötyit eszel iszol ,megvan benne minden ami kell, nincs számolgatás főzés,extra alacsony kcal, stb) Szóval nekem kb hasonlósági alapon van tapasztalat. HA betartod nem unod és tudja azt h.nem vagy éhes(turbó ígérte de nem nagyon tudta) biztos lehet vele fogyni,mint kb sok más diétával is ha beartod:))
4100. szamocav (válaszként erre: 4091. - Libikóka)
2020. aug. 4. 12:38

Szia Libikóka!


Ezzel én is így vagyok, hogy jó lesz fegyelmet tartanom. Ez a szemem előtt lebeg! Sőt most jött el a pont, nagyon fegyelmezett akarok lenni. Az utóbbi sok sok hónapban kevés ment le. Ezen szeretnék változtatni egy kicsit. Az okot ismerem. Az egyetlen bűnös a diákcsemege. Ölök-halok érte. Hát tegnap megettem a maradékot, és elhatároztam, hogy most juszt se fogok venni!

Viszont azt nem hagyom, hogy ilyesmi miatt lelki ismeret furdalásom legyen. Mert igazából igenis büszke vagyok magunkra, hogy ilyen szép eredményeket értünk el! Valamikor szóba került, hogy mind túl vagyunk a 3.x-en. Ebből az következik, hogy mindannyian próbálkoztunk már így vagy úgy lefogyni. Én biztosan, de ilyen eredményeket soha nem értem el! Szóval ezért nincs lelkiismeret furim, hogy be-be csúszik néha valami, ami nem ketó. Valójában nekem a ketó nem diéta már. Életmód, aminek a mellékhatása, hogy szépen lassan leolvad a zsír! És a legjobb a bizonyosság! Mert már nem kérdés, hogy elérjük a célunkat bármi is legyen az! Én részemről nem tudom, hogy mi az enyém 🤣 A fizioterapeuta által előírt minimum 20 kg már meg van. És bizony érzem is a jótékony hatását! Tény, hogy még hivatalos megállapításom nincs, de én biztos vagyok benne, hogy megúszom a gerincműtétet. Már emiatt nagyon-nagyon elégedett vagyok! Viszont lecserélődött a szemüvegem! Látom, bőven, hogy honnan kell még a zsírnak lemennie. Innentől már csak a zsírt kell felfalatnom a szervezetemmel. 😃 meg bevenni a ruháimat, hogy legyen mit viselnem az átmenet alatt. Aztán tavasszal azt hiszem, hogy új ruhatárral fogom magam meglepni 😃

Mondtam Férjnek, hogy az egyik projektem a szabi alatt, hogy kipakolom a szekrényt, és száműzöm a nagy ruhákat. Konkrétan elajandékozom, kidobom stb... szkeptikusan megjegyezte, hogy szerinte csak dobozoljam el. Nem fogom. Mivel már nem óhajtok visszaterni a korábbi étkezési szokásaimhoz, így már nem lesz szükség később sem rájuk. Mert azt már eldöntöttem, hogy innentől jól fogok bánni a testemmel. És mivel ez nem egy időszakos diéta, hanem örök szerelem, nincs miért aggódni!

4099. Shanalyl (válaszként erre: 4097. - Libikóka)
2020. aug. 4. 12:28
Igazából azért vettem tényleg, mert mindketten kíváncsiak voltunk (főleg anya :D), h történik-e valami ezen a szinten. Nagyon büszke vagyok rá, mert már 4 kg-nál tart, nem eszik félre és közben jól érzi magát, szerintem neki se volt még ilyen "diéta" közben. :)
4098. ana797
2020. aug. 4. 12:10

Sziasztok,


valaki próbálta már a Nupo diétát?


Köszönöm szépen előre is!

4097. libikóka (válaszként erre: 4096. - Shanalyl)
2020. aug. 4. 12:05
Igen :)) és kb ennyire jó a csík jelzi hogy jól teszed a dolgod :)) Én is azért vettem tudni akartam jól csinálom e:)) Kevés az infó de ált azt javasolják,ne legyen sötét! Na-ja:)) De Hogy? Ha nem reggel mérsz ,eszel iszol ,edzel, már több lesz a felhasznált keton és kevésbé lesz sötét.Idővel a szervezet még jobban hasznositja a ketonokat világosabb lesz vagy ha mindet elhasználod fehér is lehet:))De még akkor is ketóban vagy.
4096. Shanalyl
2020. aug. 4. 09:07

Tegnap megérkezett végre a gyógyszertárba a Ketophan, el is feleztem anyummal. Ma reggel kiróbáltam, a legmélyebb lila-rózsaszínt produkálta. Az jó? Mert igazából nem sok infót találtam erről. Kb annyit, h ha nagyon erős, lehet kicsit dehidratált is az ember, ami nálam szóba jöhetett, mert tegnap nem ittam, csak kb 1,5 litert. De ha elszíneződik, akkor ketózisban vagyunk?

Bocsi, ha ez egyértelmű, de jobb szeretek tájékozódni. :D

4095. libikóka (válaszként erre: 4094. - Libikóka)
2020. aug. 3. 19:18
Uppsz! félrecsúszott , borús sötétben nem pötyögök szemüveg nélkül! Bocsi:)) Remélem érhető maradt:))
4094. libikóka (válaszként erre: 4093. - Booka)
2020. aug. 3. 19:10

Igazán nincs mit:))MIdent jól csinálsz :))stagnálás meg zavaró ugyan,és arra késztet sokunkat hogy babrálgassunk a dolgokkal,néha segit, néha az

idő oldja meg:))


Keto kávé:Őrülten hangzik de isteni jól jöhet ha edzeni kezdessz és gyors energia kell amit a kókuszolaj+ vaj kombó ad meg( kókuszszolaj=.Drukkolk a 65-re azzonali energia) nem kell félni tőle ,habos krémes csoda:)) Sírom is vissza mert én már elhagytam,nem kell + zsír, akkor iszom csak ha kimarad 1 kaja,és pl csak vacsizom.

Drukkolok a 65-re most már jópáran arra hajtunk ,legyen meg nekünk:))

4093. booka (válaszként erre: 4084. - Libikóka)
2020. aug. 3. 17:02

Köszönöm Libikóka!


Az időszakos böjt végülis megy. Nem tudatosan alakítottam így, hanem egyszerűen mióta így étkezem, azóta délután 16-18körülig nem éhezem meg :D 2 kókusztejes kávén vagyok addig.


A ketokávét még nem próbáltam, mert annyira bizarul hangzik XD pedig lehet imádnám, szóval igyekszem majd rávenni magam.


Az meg lehet jó ötlet, hogy átnézzem a makrókat, a kalóriám 1200, azon csökkenteni nem akarok - pláne hogy most a sétán kívül elkezdek tornázgatni-edzeni is.


Most következő célom a 65 kiló, addig már csak 4kiló van hátra - aztán utána jöhet a 60. Igyekszem kis célokban gondolkodni. 60 után nem tudom mi lesz, mert igazából nincs emlékem hogy valaha is 60 alatt lettem volna XD mármint gyerekkoromban tuti voltam annyi, de ki foglalkozott akkor a méretkezéssel. :D

4092. libikóka (válaszként erre: 4090. - Shanalyl)
2020. aug. 3. 14:14

Huh:)) eszembe juttattad az,érzést ,milyen amikor lépesmézet eszeget:))


Agyalok az utazós kaján !Először az ugrott be hogy napi 2 kaja R-V ,megdobná a dolgokat rendesen ,DE,, képzésen kell az agynak a tuning,és hajnali indulással a kiadós reggeli sem lehet opció gondolom! Ch csökkentett kenyeres szendvics,Zero bar fehérje szelet(iszonyúan laktat) sajt, szalámi,kolbi,tepertő, kombó,ubival,magok, KÁVÉ(életmentő),Bár időjárás és ízlés függő de pl. egy rakott káposzta vagy r.zöldbab kombót is eltudok képzelni ha birod az ilyet hidegen(én szeretem) Hát meglátjuk hogy megy aztán tanulunk ebből is:)Ha valami haszn.lesz úgyis írom még:))

4091. libikóka (válaszként erre: 4089. - Szamocav)
2020. aug. 3. 13:33

Nagyon kellemes meglepi volt:)))) szeretem mikor pezseg itt az élet,bár tudom mindenkinek ezer dolog:)))))De nekem a fórum az inga amin átlendülnek a ketós napok,:))sokkal motiváltabb v.ok ha írhatok és olvashatok!


Aztán meg, jössz, és kicsippentessz a lelkifuri pocsolyából::)))) Köszi:)))De azért jó lesz fegyelmet tartanom ,mert Akarom,,,most egyenlőre a 68-at....és így tovább.............:)))))

4090. Shanalyl (válaszként erre: 4087. - Libikóka)
2020. aug. 3. 09:11
Akkor nem aggódom. Idén már nincs mézpergetés, szóval nincs több ilyen durva beavatkozás elvileg a ketozásba. Ami viszont aggaszt picit, h szeptembertől havi egy hetet Pestre kell majd járnom egy képzésre, hajnalban indulok, este érek haza...még a reggelit-vacsora oké, de mi a fenét vigyek magammal ebédre? Bárkitől szívesen fogadok tippeket, h mit lehet bedobozolni kaját, ami nem buggyan meg ebédig a táskában. A menjek valahová kajálni nem opció, így is egy vagyonba lesz az utazgatás. :P Legfeljebb vacsorára eszem majd főtt kaját...
4089. szamocav (válaszként erre: 4088. - Libikóka)
2020. aug. 3. 08:50

Szia Libikóka! Gondoltam rád sokat a hétvégén 😃 hogy majd jól meglepődsz, hogy micsoda élet volt itt hétvégén!


Palancsinta: nem szégyenkez! Szeretettel gondol rá! Jutalom.

Pont ezt szeretem a ketóban, hogy ha vannak napok, amikor több a szénhidrát, nincs semmi, mert két nap alatt leolvad a visszatartott víz! Addig, amíg nem mindennap bűnözik az ember, addig nem gondd!

Én sem tudok a gyümölcsnek ellenállni! De nem is akarok.

Ha nagyon őszinte akarok lenni, akkor ha mindig betartottam volna szigorúan a ketót, akkor biztos, hogy már 5 kg-val előlrébb járnék! Viszont azon gondolkodtam, hogy vajon ha így lenne, és félévig tényleg ilyen szigorúan csinálnám, mi lenne, ha elérném a célt, és akkor engednék csak a csábításnak? Igen ám, de tél derekán tuti nem kapok málnát, barackot, és sok egyéb isteniséget! Na meg kíváncsi lennék, hogy akkor a bal vállamon ücsörgő ördögöcske mennyit csacsogna a fülembe? Mert most így csak ücsörög, és néha napján sündörgeti a pocakját elégedettségében 😃

4088. libikóka
2020. aug. 3. 05:58

Most én is kiváncsian várom az újabb apadást,(lehet hogy most megtorpan)vékonyka jégen táncolok ezzel a 69,8-al!

Ráadásul még vizesedem is,amin nem nagyon lepődtem meg mert magasabb lett a ch,némi barackok,málna,és túrós palacsinta(szégyenkez) bevitele miatt!Bár ami vígasztal, az ,az hogy nem indulel egy öngerjesztő folyamat mint régen vagyis nem vezet újabb falásrohamhoz.Persze azért igyekszem leállni és nem elcsábulni:)))


És nagyon jó hogy ennyit írtatok:)))))))))

4087. libikóka (válaszként erre: 4076. - Shanalyl)
2020. aug. 3. 05:19
Hali:))2 nap, helyre áll a rend:)))Én sem birtam volna ki:)) JÓl el is rejtettem az itthon levő üvegeket ne is lássam!
4086. libikóka (válaszként erre: 4075. - Szamocav)
2020. aug. 3. 05:11
Imádom amikor így idepattintod az összefoglalót:)))))Újít az energiákon,megrősiti a hitet,és jó együtt örülni:)))KÖszönöm:))
❮❮ ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook