Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kétnyelvű kisbaba nevelése fórum

Kétnyelvű kisbaba nevelése (beszélgetős fórum)


2011. dec. 9. 09:28

Kedves Szülők, Fórumozók!


Harmadéves pedagógus hallgató vagyok és segítségre lenne szükségem. Szakdolgozatom kapcsán a kétnyelvűséget vizsgálom családon belül és szívesen hallgatnék ezzel kapcsolatban tapasztalatokat, élmémyeket.


Előre is köszönöm a segítő szándékot!

21. Shila
2011. máj. 21. 09:08
Szerintem tanitsd a babat,de ne akard majd neki ugymond "bemagyarazni" h te francia vagy(erted h hogy ertem)! Akarhogy is nezzuk,a kiejtesed nem lesz sosem francia,.. ez olyan,mintha valaki Magayrba koltozik es elkezd magyarul tanulni,...szerintem erezni lehet rajta h o nem magyar,ha belegebed is. Tanitsd a babat,de ne akard gorcsosen,mert neki az lesz a jo.
2011. máj. 10. 10:08
Köszönöm mindenkinek, aki elmondta a tapasztalatait és a véleményét.
19. Derya (válaszként erre: 74. - Gilmore girl)
2011. máj. 9. 11:55

nem két anyanyelvű bébiről szólt a kérdés, ha így értetted a kérdésedet.


a topicnyitónak nem anyanyelve a francia, csak arra szeretné tanítani majd.


az én személyes véleményem az, hogy ez nem jó dolog, sőt káros is, ha nem beszéli anyanyelvi szinten.

anyanyelvként csak csak a szülők anyanyelvét kéne tanítani.

ha mindkét szülő magyar, akkor a magyart és később lehet idegen nyelveket tanítani neki.

nálunk két anyanyelve lesz a gyereknek, mert a férjem nem magyar, de csak ezért.

2011. máj. 9. 07:12
Én is megértem mindkét nyelvet, de akislányom azonnal nyelvet vált ha velem beszél. rögtön magyarul szólal meg ha a z apjához beszél akkor pedig azonnal szerbül. Ha tévzik, akkor meg kommentálja nekem magyarul mit mondanak a német mesében mintha nem értettem volna. :-)
17. kiralylany1018 (válaszként erre: 14. - 413cb9b9c9)
2011. máj. 9. 04:07

a gyerekek elég bonyolultan,és érdekesen gondolkodnak!mármint nekik valószínűleg egyszerű,csak nekünk bonyolult!:)

mindketten megértitek a franciát és ezt ő is tudja!szerintem nem akarja kétszer ugyanazt elmondani két nyelven,ha mindketten megértitek amit mond,felesleges is lenne!

milyen fantasztikus,hogy nekünk menyit kell törnünk magunkat a nyelvtanulásért,és nekik meg milyen egyszerű még,és természetes,mintha már úgy születtek volna,hogy mindent tudnak!kicsi korban még tényleg olyan az agyacskájuk,mint egy szivacs,mindent magukba szívnak!ez csodálatos!

mielőtt a fiam megszületett volna,kaptunk egy kupont,ami angol nyelviskolai kedvezményről szólt kisbabáknak!tökre hülyének néztem őket,hogy egy 3 hónapos gyerek hogy tudna már angolul tanulni,de most már értem,és tapasztaltam mikre képesek a gyerekek,és hogy ha lehetőség van rá minél hamarabb elkezdeni,annál könnyebben tanulják meg akár melyik nyelvről is legyen szó!:)

16. kiralylany1018 (válaszként erre: 15. - Orsy27)
2011. máj. 9. 03:56
ez azért van valószínüleg,mert az angolt hallja mindenhol,és neki ez a természetes!ha haza jönnének egy időre,és több magyart hallana,elkezdene magyarul beszélni,mintha mindig is úgy beszélt volna!attól is függ,hogy mit hall nap mint nap az őt körülvevő emberektöl,és neki az angol a domináns nyelv,mert anyukán kívül mindenkitől azt hallja!ha többen beszélnének körülötte magyarul,akkor mindkét nyelvet egyformán használná,de mikor anyu is megérti mit mond,minek eröltesse magát a magyarral!talán ha anyukája eljátszaná,hogy nem érti amit mond,akkor megpróbálkozna a magyarral,hogy megértesse magát.és megkapja amit szeretne,de ez csak találgatás,mert nem ismerem sem őket,sem a körülményeket!de ez csak az én véleményem,lehet nincs igazam,nekem szerencsére nincs ilyen problémám!:)de egy próbát megér!:)
15. Orsy27
2011. máj. 8. 23:17
Van egy rokonunk, aki az angol férjével Londonban él, a kislányhoz az apuka csak angolul, az anyuka pedig csak magyarul beszél. A kislány mindent ért magyarul, 6 éves most, de megszólalni kizárólag angolul hajlandó. Ez fura, vajon mitől lehet?
14. 413cb9b9c9 (válaszként erre: 13. - Kiralylany1018)
2011. máj. 8. 22:58

Igen, de azt vettem észre, hogy még személyhez is köti. A nagyi amerikai, hozzá angolul beszél, de pl. az angol barátnőmhöz nem :).

Velem magyarul beszél, de ha pl. az apja is ott van, aki francia, akkor mindkettőnköz franciául.

2011. máj. 8. 22:28
ja,és a fiamnak nincsenek problémái a beszéddel,a szavakkal,és még csak nem is keveri a nyelveket,mindenkivel úgy beszélget,ahogyan tőle hallja!persze ahogy mondtam,még nem perfekt,de sokat beszél már!nagyon édes tud lenni,csak ámulunk,bámulunk rajta!:):D sőt,amit elmond a nagymamának németül,azt elmondja nekem magyarul is,úgyhogy különbséget tud tenni a nyelvek között!:)ez semmiféle magatartási,beszédkészségi,vagy egyéb problémát nem okozott nálunk!!
2011. máj. 8. 22:21

sziasztok!

szóval!:)szerintem nagyon jó dolog lehet,ha a gyerek több nyelven beszél egyszerre!amit tudni lehet rólam,hogy egy német állampolgárságú,de hollandiában felnövő párom van,aki 10 éve lakik magyarországon,az édesannyával,és az apjával és mostmár velünk,mert van egy 2 éves kisfiunk,és most várjuk októberre a kistesót!az édesanyja német,és csak németül beszél,az édesapja holland,és hollandúl beszél,érdekes,de megértik egymást így is!:) a párom perfekt angol német,holland ,magyar nyelveket beszél,és a két éves kisfiunk is beszél németet,magyart,hollandot,persze még nem perfekt,de mennyire beszéli egy 2 éves gyerkőc még a saját anyanyelvét is perfektül?:)szerintem az ilyen gyerekek nagy előnnyel indulnak az iskolába,vagy az életbe,mert kicsi korban a legfogékonyabb mindenre az agyacskájuk!persze szerintem is akkor a legelőnyösebb,ha a szülők is anyanyelvi szinten beszélik a nyelveket,mert ha netán hibásan,vagy hiányosan adják tovább a tudásukat,az nem biztos,hogy előnyére válik a gyerkőcnek,de nálunk jól működik a több nyelven tanulás,és beszéd! csak ajánlani tudom!:)

2011. máj. 8. 20:19
pfúúúúúúúúúúú én Évának de Alekosz nyeri :-))
10. kubin
2011. máj. 8. 19:13
Macáááám :)))) szerencsére érteni még értek :) válaszolni mg már nem nagyon sajna :( kinek drukkolunk? :D
9. Móriczka (válaszként erre: 6. - Kubin)
2011. máj. 8. 18:39

Здравствуй Nati :-))

Как поживаете?

Очень рад познакомиться.

сегодня вечером VV


Здравствуй :-*))

2011. máj. 8. 18:23
Nálunk minden gyerek többnyelvű. 2 nyelvet anyanyelvi szinten beszélnek. (szerb és magyar). amikor kicsik voltak német meséket néztek (mi a férjemmel németül beszélünk egymásal),és beszéltünk is sokat németül hozzájuk, így mindent megértenek így is. Angol megy a suliban és a nagy már oroszul is szuperül beszél. A tovább tanulásnál nagy előnyük van, mehetnek több országba is egyetemre- csak anyagilag bírjuk.
7. 598d3b86cc (válaszként erre: 6. - Kubin)
2011. máj. 8. 17:55
Igen az biztos. Ismerősöm lengyelül tud és nagyon jól keres mint tolmács, mivel nem sokan tudnak lengyelül Magyarországon. Az orosszal is jó esélyeid lesznek.
6. kubin (válaszként erre: 72. - Hope09)
2011. máj. 8. 17:48

szerintem ugyanlyan nehéz megtanulni, mint bármely másik nyelvet, csupán cirill irás, amiről sokan azt hiszik, hogy nehezebb.

Amúgy mindenképpen szeretnék kezdeni valamit az orosszal, szerintem az orosz ismét fellendülőben van, rengeteg orosz turista jön ide, mo.-ra is (anyum idegenvezető, tényleg rengeteg a turista ;)), meg hát lassan mindenki tud már angolul, németül, oroszul egyre kevesebben, így biztosan lesz egy kis előnyöm majd a munkakeresés során ;)

5. 598d3b86cc (válaszként erre: 4. - 413cb9b9c9)
2011. máj. 8. 16:19
:)
4. 413cb9b9c9 (válaszként erre: 76. - Butternut)
2011. máj. 8. 16:11

:))

anélkül, hogy kötözködni akarnék, kérdő(re vonó) mondat végére nem kéne egy kérdőjelet tenni?


;)

3. Szuzi78 (válaszként erre: 76. - Butternut)
2011. máj. 8. 15:59
A mondatokat nagy kezdőbetűvel kell kezdeni.:) Ha már itt tartunk. Én is tudok okoskodni.:(((
2. 598d3b86cc (válaszként erre: 1. - M0ncsa)
2011. máj. 8. 14:57
De ő olyan tökéletes, hogy nála ilyen még véletlenül sem fordul elő:D Szánalmas...
1. M0ncsa (válaszként erre: 76. - Butternut)
2011. máj. 8. 14:52

butternut LOL :D

Itt a hoxan megis hany hozzaszolast talalsz, amelyben nincs helyesirasi hiba? :D Neha en is csak a fejemet fogom. Az "itteniek" meg mindig a jobbak koze tartoznak :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook