Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Két számítógép közötti hálózatimegosztásban tudtok segíteni? fórum

Két számítógép közötti hálózatimegosztásban tudtok segíteni? (tudásbázis kérdés)


2008. febr. 17. 17:18

Hello,most hallottam a megoldást,adsl-nél gyorsíthatod a letöltést,nő a sávszélességed.Még nem próbáltam,de neki állok,és tesztelem.

Íme:

A működés a következő.Csak Windows xp professional-nél lehet megcsinálni így:

A Windows XP professional hasznos(?) új szolgáltatásainak egyike, hogy ha széles sávú kapcsolatunk van, akkor a sávszélesség 20%-át lefoglalja. Ennek megszüntetésére, alkalmazhatjuk a következőket: Lépjünk be adminisztrátorként, majd kattintsunk a startmenü futtatás opciójára. Ennek hatására előugrik egy beviteli mező. Írjuk be a következőt; gpedit.msc, majd nyomjunk Entert. Az előugró ablakban keressük meg a local computer policy(számitógép konfigurációja)feliratot, majd kattintsunk rá. Következő ablakban válasszuk az administrative templates ( felügyeleti sablonok )feliratot, majd erre is klikkeljünk rá. Következő ablakban network branch,(hálózat) kattintsunk erre is. A QoS Packet scheduler-re ( QoS csomagütemező ) klikkelve a jobb oldalon keressünk olyat, hogy "limit reservable bandwidth",( foglalható sávszélesség korlátozása ) majd a setting fül (felül) megnyitása után állítsuk engedélyezettre (enable) a QoS-t. A Bandwidth limit %-ot állítsuk át 0-ra. Ok.Most kiléphetünk a gpedit.msc-ből. A network connections alatt, a kapcsolatunk Properties ablakában, ahol fel vannak sorolva a protokollok, ellenőrizzük, hogy a QoS Scheduler engedélyezve (enable) van-e. Most már csak újra kell indítani a számítógépünket.


Remélem segítettem.

2007. máj. 7. 19:20
Köszi Malefico !
2007. máj. 7. 18:05
Miért nem kérdezed meg valamilyen infós szakfórumon?Ott tuti segitenek. pl: www.sg.hu, www.prog.hu
2007. máj. 7. 17:46

Kőszi Mongi !

Nem routeren keresztül kellene kapcsolódni hanem adatkábellel. C C Proxy beállításában kellene a segítség.

2007. máj. 7. 13:41
Ha vezeték nélkül akarod,akkor routert kell venni.
2007. máj. 7. 00:40
Két számítógép közötti hálózatimegosztásban tudtok segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook