Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két orvos, két vélemény, melyik az igaz?Segítsetek! fórum

Két orvos, két vélemény, melyik az igaz?Segítsetek! (tudásbázis kérdés)


1 2
60. _kleo_
2009. febr. 23. 20:22

Örülök, hogy jól vagytok, már el is felejtettétek. :)


És ugye, hogy magától meggyógyult, kár volt ráparázni? Bízzál az immunrendszerében, a legtöbb vírust 3 nap alatt magától is legyőzi, kár rögtön antibiotikumért rohanni az első lázas napon, ha egyébként nem néz ki nagyon betegnek.

59. milcsimother (válaszként erre: 58. - _kleo_)
2009. febr. 23. 07:28

Szia!

Bocs,hogy csak most válaszolok.

Már jól van Hanna.Valószínűleg nem gysz. allergiája volt,hanem a "3 napos láz" nevű betegsége." 2 nap alatt elmúltak a kiütések is.Most várom hogy a nagyobb gyerkőcnél jelentkezik e.

58. _kleo_
2009. febr. 22. 14:17
Mi újság, hogy vagytok?
57. milcsimother (válaszként erre: 56. - Pmjudit)
2009. febr. 19. 09:57

Köszönöm!

Az a baj hogy nálunk több mint 1 éve minden ünnepkor van valakivel valami.Már előre félek,ha közeledik valami ünnep.

56. pmjudit (válaszként erre: 55. - Milcsimother)
2009. febr. 19. 09:27

Remélem hamarosan jobban lesz.


Neked Boldog Szülinapot! Nekem is volt olyan szülinapom, amikor a 3 éve lányommal kórházban voltunk :(( Mondták is a nővérkék, hogy ezt mindig emlegetni fogjuk - így is van.

2009. febr. 19. 09:04

Szóval valószínűleg vírusfertőzéstől volt Hanna lázas.(amire az antib.hatástalan)Ettől is lehet kiütéses.A gégész írt antibiotikumot,mert szerinte piros volt a torka.Ettől is lehet kiütéses.Ezért kellett abbahagyni.Apró piros kiütések vannak Hannán,a hátán,mellkasán,tarkóján,homlokán.De közben azon agyalok hogy a pizsit amiben alszik legutóbb más öblítővel mostam.Most olyan ruhát adtam rá ami régebben volt mosva.

Megkérdeztem,azt mondták 3-4 nap mire múlni kéne neki.Már teljesen kivagyok.Ráadásul ma van a szülinapom.Szép kis ünnep. :(

54. pmjudit (válaszként erre: 53. - Milcsimother)
2009. febr. 19. 07:46

De milyenek a kiütések? Mit mondott rá a doki? Csalánkiütés - mert azt allergia is okozhatja .


Viszont nem értem, hogy az antibiotikumot miért kellett abbahagyani? Ha elkezdte szedni a gyerek, 5 napig folytatni kell - én így tudom. De ő az orvos.

53. milcsimother (válaszként erre: 50. - _kleo_)
2009. febr. 19. 07:24

Az antibiotikumot nem a háziorvos írta,hanem a gégész.A háziorvos nem is akart írni.

A kiütések még nem múltak el,de nem is lett több.

Szerintetek mikorra kellene elmúlnia?

2009. febr. 19. 01:25
antibiotikumot nem a vírus ellen írják fel, ezért az nem is mutálódik az antibiotikum elhagyása miatt.
51. c1e9612cd3 (válaszként erre: 26. - _kleo_)
2009. febr. 19. 01:22
Én ahány gyerekorvost ismerek, ha a gyerek lázas, jár az antibiotikum (pont a szövődmények elkerülése miatt)! Ha csak hőemelkedése van, nincs antibiotikum, akármennyire is taknyos! Ez a norma, és ez így van jól! És itt nem 1 éjszakás piti lázakról van szó! A 39,5 azért már elég komoly!
50. _kleo_
2009. febr. 18. 21:59

A kiütések gyorsan múlnak, szerintem holnapra már jobban is lesz. Az jó, hogy legalább nem viszket neki. Lázas még? Hogy viseli?


A gyerekorvos részéről viszont nagy felelőtlenség, hogy egyrészt felírta az antibiotikumot anélkül, hogy tudta volna mi baja a gyereknek, másrészt abbahagyatta veletek. Így mutálódhat a vírus és rezisztenssé válhat arra az antibiotikumra. Én a helyedben biztos, hogy másik háziorvos után néznék.

49. milcsimother (válaszként erre: 48. - _kleo_)
2009. febr. 18. 14:10

Az orvos mondta hogy hagyjuk abba a gyszt.Ezt megkonzultálta egy gyerekorvossal is.Most meglátjuk mi lesz.Lehet hogy víruskiütés.Mindenesetre azóta nem lett több v. csúnyább.Zyrtec cseppet kaptunk.Ja!És nem viszketnek a kiütések!!!

Csak lennénk már túl az egészen!!!!Eléggé kivagyok!!!

Köszi,hogy foglalkozol velünk!!! :) :)

48. _kleo_
2009. febr. 18. 13:17

Milcsi, van egy olyan vírus, ami úgy néz ki, hogy 3 nap láz, utána kiütés. Lehet, hogy az, ha más tünet nincs. Az tipikusan magas lázzal jár, és viszkető kiütésekkel. Magától gyógyul. Nekem a kicsi kapta el 8 hónaposan, a fejbőrén lévő kiütések viszkettek nagyon. Ha bárányhimlő, akkor hólyagos kiütései lennének.


Az orvossal megbeszélted, az antibiotikum abbahagyását? Abból be kell szedni az egészet, különben mutálódnak a vírusok, baktériumok és még nagyobb galibát okozhat. Ha gyanús, hogy attól lett kiütéses, akkor másik hatóanyagút szoktak felírni.

2009. febr. 18. 11:03

Sziasztok!

Képzeljétek,Hanna ma reggelre kiütéses lett.(háta,mellkasa).Valószínű az antibiotikumtól.De nem biztos,mert közben tegnap este a drága bátyó megetette chipszel.Szóval lehet találgatni.Most leálltunk a gysz-rel.Tegnap du-án óta már nem lázas.Ráadásul volt a rokonságban himlő pár hete,de a doki szerint ez nem az.Nem tudom.....

46. _kleo_
2009. febr. 17. 20:31
Nyugi, meg fog gyógyulni. 1-2 nap és jobban lesz. Hogy viseli a betegséget? Mennyire bágyadt, elesett?
2009. febr. 17. 14:27

Most éppen láztalan,de egy órája 38 felett volt.Ezt nem értem én.Az este is gyorsan felment,pedig kapott lázcsillapítót.

Tudom furán hangzik,de a fiamnál sosem volt olyan hogy 2 napig lázas legyen.

Remélem igazatok lesz és holnap jobb lesz.

Mindent köszönök!!!Szorítsatok nekünk!!!!! :)

44. _kleo_
2009. febr. 17. 14:19
Nyugi, ez meg a masodik nap, holnap mar elkezdhet javulni.
43. pmjudit (válaszként erre: 42. - Milcsimother)
2009. febr. 17. 13:57
Jaj. Mi újság? Hogy van a kisbeteg?
2009. febr. 17. 10:12

Elkiabáltam tegnap...

Az este megint 39 fölött járt a láz.

41. _kleo_
2009. febr. 16. 20:01

Szerintem anyaként érezzük azt, hogy mikor kell a gyógyszer és mikor nem. Én rutinból, minden lázas betegségből biztos hogy sosem fogom adni. De ha lázas és látom, hogy csak gubbaszt, nem eszik, nem iszik, akkor persze beadom neki. Viszont ezekre a futó vírusokra hiába szedi az antibiotikumot, csak a bélflóráját teszi tönkre, a vírusra nincs hatással. Az antibiotikum bakteriális fertőzésekre való.


Milcsi, örülök, hogy jobban van a kicsi, s gratula az első lépésekhez. Nagyon beteg nem lehet, ha ilyen virgonc. :)

2009. febr. 16. 18:21

Már jobban van a kicsikém.Csak pici hőemelkedése van.Remélem így marad éjszakára is.És képzeljétek elindult a drágám.Azt hittem már sose fog.

Köszi mindenkinek a hozzászólást.

2009. febr. 16. 18:14
nekünk is volt olyan, hoy éjszakára belázasodott, mire reggel elmnetünk dokihoz, már semmi baja nem volt
38. angyal 79 (válaszként erre: 32. - _kleo_)
2009. febr. 16. 18:07
Veszélyes hagyni nagyon felszökni a lázat még akkor is ha ez egy védekező mechanizmus, mert lázgörcsöt kaphat.Én sem csillapítom 38,5 alatt de felette igen.Az elgondolás sztem is jó, csak számolni kell azokkal a következményekkel amit egy ki nem kezelt betegség okozhat.
37. **Rita** (válaszként erre: 34. - _kleo_)
2009. febr. 16. 15:56
Mert nem adott a doktornő tablettát ( antibiotikumot) , mert ő is azt mondta mindig majd legyőzi az immunrendszere a betegséget
2009. febr. 16. 15:35
Sziasztok!Én csak azt szeretném elmondani hogyan járt az én kis unokám egy éve.Az oviban összeszedett valamit,magas láza volt.A Doktornéni mondta lázcsillapítás,vitamin,sok folyadék.Már egy hete lázas volt,közben mindig kapcsolatban voltak sz orvossal,még mindig várni kellett az antibioktikumra.Majd 2 hét után kapott gyógyszert addigra tüdőgyulladása lett,kórházba került,nagyon beteg volt.És 2 hónap is kellett amíg helyre jött.Azóta rettegünk mindig ha lázas,és ne forduljon elő ez mégegyszer.Nem mindig kell a gyógyszer,de van amikor muszáj.
35. milcsimother (válaszként erre: 32. - _kleo_)
2009. febr. 16. 15:26
Nem biztos hogy jó ha nem kap gyszt.Mi vittük már a fiam este a kórházba,mert már annyira rosszul volt.Ezért inkább adom a gysz-t ha lázas(39 felett)
34. _kleo_
2009. febr. 16. 15:23
De a negyedik napon miért kellet injekció? Miért nem volt elég a tabletta, vagy a szirup?
33. **Rita** (válaszként erre: 32. - _kleo_)
2009. febr. 16. 14:54

A mi gyerekorvosunk se volt híve az antbiotikumnak.Ennek köszönhetően a fiam minden lázas,megfázásos alkalommal a 4. napon penicilin injekciót kapott.

A lányimmal se volt sokkal jobb a helyzet.

Én nagyon örültem volna ha a dokinő már az első nap adott volna valamilyen gyógyszert

32. _kleo_
2009. febr. 16. 14:38

Igen, járvány idején, 39.5-nél hagyom antibiotikum nélkül, és leküzdi a saját immunrendszere. Épp 2 hete ébredt a nagyfiam 38.6-tal reggel. Amikor épp nem hatott a lázcsillapító azonnal 40 fok körüli láza volt. Másnap már láztalanul ébredt, harmadnap egész nap láztalan volt. 1 hétig még köhögött és náthás volt. Lázcsillapítón és C-vitaminon kívül én Oscillococcinumot adtam még neki. Ez homeopátiás szer, influenza-szerű megbetegedésekre. A kicsi 2 nap múlva ugyanígy elkapta, igaz neki 4 napig volt láza, de szépen meggyógyult magától.


Nálunk szerencsére a gyerekorvos is partner, ő is úgy kezdi mindig, hogy kiírja az antibiotikumot minden alkalommal, de mindig azt mondja, hogy 3 napot várjunk vele. S 3 nap alatt általában jobban lesznek. Ha nem nagyon elesettek én nem adom be nekik az antibogyót. A láz pedig nem ellenség, 38.5 körül kezdi irtani a vírusokat. Én 39 fok alatt, nappal, nem csillapítok lázat. Figyelem őket, és ha nagyon kiüti őket, akkor adom be a lázcsillapítót.

31. pmjudit (válaszként erre: 30. - Milcsimother)
2009. febr. 16. 13:57
:)))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook