Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két napja 39 fokos lázas fiam .Meddig tarthat ez az állapot?Ti mit csináltok ilyenkor? fórum

Két napja 39 fokos lázas fiam .Meddig tarthat ez az állapot?Ti mit csináltok ilyenkor? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
66. zerika79 (válaszként erre: 65. - Piroska103)
2010. szept. 2. 14:31
írtam adtak neki infúziót.A széklet eredmény kimutatta ,hogy salmonella sajna.De nem jövünk rá hogy hol kaphatta el .Itthon se volt a gyerek abba a pár napba amikor elkaphatta.Én is furcsálom ,hogy nem kap semmit ,sőt még kakit se vizsgálják meg újra, azt mondták ha 2-3 napig kemény lesz a széklete akkor mehet az oviba.Én csak néztem .Telefonon is felhívtak szerintem az antsz-től ugyan azt mondta mint a doki .De én vissza fogom vinni a gyereket ,hogy csinálják meg újra a széklet vizsgálatot.Akkor ha negatív lesz majd megnyugszom addig nem!
65. piroska103 (válaszként erre: 64. - Zerika79)
2010. aug. 31. 16:04

Szia!

Az az igazság, hogy ha salmonella, akkor más is elkapta volna, ahol voltatok, azért arról szerintem tudnál. De legközelebb próbáld ki, hogy adsz neki Sodioral-t, ha attól elmúlik, akkor nagy az esélye, hogy csak az influenza utóhatása. Egyébként meg nem tesz jót, ha semmit nem adnak neki, szerintem egy infúziót adhattak volna... Na, mindegy, gyógyulást kívánok nektek!

2010. aug. 31. 15:35

Sziasztok !Újra itt vagyok.

Köszönöm az együtt érzést ,és leveleiteket.Vasárnap jöhettünk ki a kórházból. Már jól vagyunk ,Hála égnek.Két éjszakát az apja volt vele a kórházba majd én .Folyamatosan csinálták a pisi és a vér tesztet és azt mutatta ki van száradva a gyermek ők nem tettek semmit csak adták neki az s-pumizánt+ normaflort.Én egyfolytában kérdezgettem ha ilyen rosszak az eredményei miért nem kap infúziót.Nem volt válasz.Na szerdán 23:30órakor bekötötték neki ,másnap11ig lefolyt.2-3 órát pihent és mind ha kicserélték volna a gyermekem.Jött vissza az életkedve .A kórházba még nem tudták mi a baja de haza engedtek bennünket .Körzeti orvos mondta szalmonella.Hát ez van sajna ,passz hogy hol szedhette össze .Itthon bizti nem , mert nekünk nix bajunk ,és ahogy számolgattuk amikor elkaphatta , akkor ép kirándultunk vagy búcsúba voltunk.Lehet hogy ott passz .Most itthon nagy fertőtlenítéseket végzek. Még egyszer köszi a segítséget és hogy egy ki támaszt adtatok a nehéz napokba. sziasztok!

63. piroska103 (válaszként erre: 59. - Zerika79)
2010. aug. 27. 08:45
Írtam neked privit, olvasd el. Egyébként ezt ide is leírom, mert lehet, hogy másoknak is jól jön. Ha a gyereknek hasmenése van, akkor utána érdemes adni neki Sodioral port, mert az pótolja az elveszített ásványi sókat és megfogja a székletet. Az a lényeg, hogy nem szabad egyben odaadni, hanem kanalanként két percenként. Nagyjából ezt érdemes betartani, de ha tíz percenként iszik néhány kortyot, az is jó, csak az a lényeg, hogy egyben ne igyon sokat, mert akkor kijön belőle és nem hat. Ezt nekem a háziorvosom mondta, azóta nincs gondunk ezzel.
62. sajert
2010. aug. 26. 13:59
Jobbulást a gyerekednek. Remélem pár nap múlva már csak halvány emlék lesz számotokra a kórház.
61. 388b941089 (válaszként erre: 59. - Zerika79)
2010. aug. 26. 13:31
jajj istenem, nagyon sajnálom, de fel a fejjel!!!! mi is voltunk kórházban, hányás-hasmenés miatt egyszer, tudom ez neked nem segít. De ne aggódj, pár nap múlva már jobb lesz a helyzet! De azt viszont én sem értem miért nem kap infúziót...
2010. aug. 26. 12:56

Melyik kórházban van a gyerek? Az enyémeket kétszer vittem be itt a debreceni klinikára ilyen állapotban, fél órán belül bekötötték a branült, utána egyből az infúziót, két nap múlva otthon voltunk. Nálunk is volt széklet vizsgálat, de mivel jobban lettek a fiúk, az eredményt már nem kellett bent megvárni.

Legyél erőszakos, ha úgy látod, hogy rossz állapotban van a kicsi!

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

59. zerika79 (válaszként erre: 57. - Anikó Sné)
2010. aug. 26. 12:47
Ja és azért is nem ment le a láza mert kikakilta a kúpot a doki szerint,szerintem + nem mert a kúp után elég sokáig nem volt széklete.A fürdő egy picit segitett neki .Most csak azt kívánom enne és inna egy kicsit. El vagyok keseredve teljesen tegnap este mikor haza jöttem tőle csak bőgtem. ez van sziasztok.
2010. aug. 26. 12:42

Sziasztok leírom mi történt azóta!



A láza lement, tegnap már csak 37 fok volt .Hasmenés társult a láz mellé,intenzív és sok.Hétfőn elvittem dokihoz az azt mondta Ha hányni fog akkor kedden vigyem vissza .Szombat óta nem evett egy falatot se ezért nem is hány ,nem vittem vissza ,meg helyettes doki volt .Kedden este 2 dr csipsz szirmot evett és kihányta. Este már nagyon nyügi volt fájt a hasa.Irány az ügyelet.KORHÁZ.Olyan jó kis kórházunk van hogy semmit nem csinálnak a gyerekkel kedd este óta.Vettek vért vizeletet,kaki mintát aminek 3 nap múlva jön + az eredménye .Kap normaflort, smektát amit nem vesz be.és ennyi.A vér és a vizelet eredménye szerint ki van száradva a gyerek és nem képesek infúziót adni neki .Ma van a 6-dik napja, hogy egy falatot se eszik .Inni is nagyon keveset iszik, és az is 15 perc mulva hascsikarással ki is jön belőle alul.Teljesen ki vagyok akadva hogy nem adnak infúziót neki .Kérdeztem nem egyszer hogy miért nem adnak neki a válasz az igyon sokat a gyerek .Gondolom + várják ,mi lesz a kaki eredménye,és akkor lépnek.De biztos jobban lenne szegényke ha valami sós oldatu infúziót adtak volna már neki.talán csipegetne is valami kajácskát.Mindegy én csak egy anyuka vagyok nem orvos.Kis tesója 1.5 éves ő is elkapta de ő már túl is van rajta 1 napig volt lázas. Igaz még van neki is hasmenése de ő legalább eszik ,iszik rendesen.Majd ha lesz fejlemény írok, de most nem leszek .Leváltom apukát az éjszakai műszakból.sziasztok

2010. aug. 24. 22:45

Állott ecetes-vizes pamut térdzoknit kell húzni a pici lábára, a kezére is lehet

vagy meleg fürdővízbe tenni és lassan hűteni a vizet, és gyenge citromos vízzel itatni. Ha mégsem

menne le a láz, akkor kúp vagy gyógyszer. 38 fok a-

latt már nem kell csökkenteni a hőmérsékletet. Ha ennek ellenére sem megy le a láz, orvost kell hívni.

56. sajert
2010. aug. 24. 21:32

A fiamnak többször volt napokig tartó magas láza. Szerencsére vírus volt (legalábbis ezt mondták). Az utolsó előttiből nagyon nehezen kecmerget ki, másfél hónapig levette a lábáról. Kivizsgálták, de semmit se találtak, egy csomó vizsgálaton átesett, minden negatív lett.


Én azt nem tudom, hogy az orvosok egyből rávágják, szinte vizsgálat nélkül: vírus. Honnan tudják, hogy nem valami komolyabb baj-e? Annyiszor hallom/olvasom, hogy lázas volt x ideig, max. hányással kiegészítve, és mire észrevették, hogy nem vírus, addigra baj lett... Nincs valami módszer erre. Nem tudok/tudunk mást tenni, mint megbízni bennük, hogy tényleg csak egy banális vírus.

55. piroska103 (válaszként erre: 54. - Lisa65)
2010. aug. 24. 20:52
A szívizomgyulladásnak más jele is van. A doki megvizsgálta a gyerekedet és utána beküldött a kórházba. De most az orvos megvizsgálta a kisfiút és nem mondott semmit, ezért szerintem ez nem ugyanaz a helyzet, mint nálatok. Persze, ha normális orvosról van szó, de reméljük, hogy az...
54. lisa65 (válaszként erre: 53. - 1da9380ac7)
2010. aug. 24. 13:00

Az a baj, hogy sokszor ráfogják a virusra. Aztán ha nem megy le a láz, akkor jönnek rá, hogy ez bizony más.

Nekem egyszer fordult elő, hogy nem ment le a gyerek láza, de két nap után már be is küldte az orvos őt a kórházba és kiderült szivizomgyulladása van. Bizony én azt mondom nem játék a láz, pláne ha massziv lázról van szó. Általában azt nem virus okozza.

2010. aug. 24. 12:04
Sajnos múlt héttől a lányom is lázas,azt mondták az ügyeleten vírus-pár napig 39-40 fokos láza lesz.Hétfőn mégis elvittem a körzetihez mert csak nem változott semmi: gennyes mandulagyulladás!!!Vírus helyett baktérium.Antibiotikum és ma már jobb a közérzete is.Szóval nem árt megbizonyosodni a baj forrásáról.
52. lisa65
2010. aug. 24. 11:56
Én is kiváncsi vagyok jobban van-e már a gyerek?
2010. aug. 24. 09:32
Még mindig lázas a pici? Mert Mi is szerintem ebbe a vírusba estünk bele. Magas láz 2 napig, bágyadtság, végtagfájdalom, utána meg mintha elvágták volna. Most éppen apu gyógyult ki belőle.
50. piroska103 (válaszként erre: 44. - 223cf40dc0)
2010. aug. 24. 09:17

Pontosan ez a legjobb megoldás. Az én apósom már 40 éve orvos és ő mondta, hogy ne szórakozzunk a hűtőfürdővel, tekerjük bele MELEG vizes törölközőbe, úgy, hogy mindenhol be legyen tekerve (én a fejecskéjére is tettem egy langyos vizes rongyot) és szinte azonnal lement a láza. Mi mindig ezt csináljuk, de csak 39 fok felett. Az alatt lázcsillapítás van, Nurofent és Panadolt adunk neki hat óránként, így három óránként lehet adni neki felváltva, de ha nagyon makacs, nem megy le, akkor lehet egymás után szinte azonnal kúpot és szirupot. A magas láz valóban nem jó hosszú ideig, de sajnos ez nem elkerülhető, mert így immunizálódik. A láz attól van, hogy dolgozik a szervezete. Nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni, ráadásul 39 felett kell inkább a meleg vizes törölköző, addig elég a lázcsillapító. Azért meleg vizes, mert az pillanatok alatt lehűl és a lényeg nem a meleg vagy hideg víz a törölköző esetében, hanem az, hogy párologtatni tud. Én kb két perc után mértem és 39,5-ről lement 38 alá.

Javaslom Erikának, hogy ha legközelebb ilyen van, akkor ebben gondolkodjon. A vizes törölközőben azért elég sokáig benne kell lenni, nekünk volt, hogy 12 órát volt benne, de utána már nem is jött vissza a láz. Ilyenkor mindent bevetek: rajzfilm, csoki, minden, amit máskor nem szoktam. De ha kibírja az ember, akkor általában nem nagyon jön vissza a láz. Ja, és a vizes törölköző előtt én beadtam azért a lázcsillapítót is, így hamar elálmosodott és nem kellett vele sokat küzdeni.

49. 96030e3b22 (válaszként erre: 47. - Zerika79)
2010. aug. 22. 13:57

Nincs mit,szia.

Jobbulást a kicsidnek.

48. 96030e3b22 (válaszként erre: 46. - Juditkecskemet)
2010. aug. 22. 13:56
A láz jó dolog.Egy mértékig. De nem 40 fok körül.
2010. aug. 22. 13:46
köszönöm mindenkinek!Szép napot sziasztok!
2010. aug. 22. 13:45

Nem kell riogatni a másikat (sokan megették itt a kérdzővel)! A láz jó dolog. A szervezet öngyógyító eszköze. Nekünk pl. tüszös mandulagyulladásnál 5 napig volt 40 fok körüli láza a 2 éves fiamnak, mindenféle lázcsillapítás ellenére.

Tudom tudom ez azért már a másik véglet volt....

De a láztól nem kell annyira megijedni...

Nekem azt mondta az orvosom, hogy a szülők pontosan tudják, hogy a gyerekkel mikor van nagy baj, és én azóta erre gondolok...ezután mérlegelek. Ezek a mai vírusok sajnos igen magas lázat produkálnak de szerencsére hamar meggyógyulnak belőle a gyerekek.

Jobbulást!

45. zerika79 (válaszként erre: 42. - 96030e3b22)
2010. aug. 22. 13:40
tudom a lázcsillapítási módokat ,írtam is az elején hogy csinálom ,csak azt nem tudtam meddig érjen a víz neki,mivel nem fekszik a kádba. de ahogy irták a többiek úgy csináltam .
2010. aug. 22. 13:36

én a hűtőfürdőzések között bevetem a vizes törölközőbe, lepedőbe csavarást is, ha szükséges + borogatás homlokra ....... bár szerencsére újabban nem volt rá szükség :)

és ezt mind lázkúp mellett

43. 96030e3b22 (válaszként erre: 40. - A5f2072932)
2010. aug. 22. 13:35
Így igaz.Sosem takarjuk be,minél nagyobb testfelületen legyen a hőleadás.
42. 96030e3b22 (válaszként erre: 39. - Zerika79)
2010. aug. 22. 13:34

A hűtőfürdő teljes testre kell hogy hasson.Fejét is hűteni kell,locsolni a kádban.

Algopyrinből neki 1/2 tbl.

Vagy cataflam csepp ahány kiló annyi csepp .

Utóbbi gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító,lázcsillapító.

Cataflamot adhatod algopyrinnel felváltva,lényeg a két gyszer közt teljen el 4 óra.


Algopyrin= metamizol tartalom,cataflam= diclofenák tartalomHa ezekre érzékeny,akkor egyértelműen ne add)


De! Ha otthon csillapithatalan a láz és 40 fok kötül mozog,akkor kórházban a helye,ahol vénásan lázcsillapítás van,és infúziós folyadék és elektrolitpótlás.

gyermekkorban ezek a magas lázas állapotok könnyen vezetnek kiszáradáshoz.


Viszont jó tanács,és nem bántás,de ha van egy 4 éves gyermeked,akkor lázat csillapítani tudni kell.

vannak könyvek,védőnő,gyermekorvos,de egy 4 éves esetében elengedhetetlen hogy ne tudd milyen a helyesen alkalmazott hűtőfürdő.

2010. aug. 22. 13:27
Köszönöm a válaszokat !!!!
2010. aug. 22. 13:27
Szia! Nekem a háziorvos azt mondta, amikor magas a láz és nagyon makacs, akkor a kúpot és a Nurophen szirupot egyszerre is be lehet adni. Én kipróbáltam, nekem akkor csak az használt. A hűtőfürdő csak úgy használ, ha annyira lehűtöd a vizet, hogy fázzon benne, kicsit brutálisan hangzik, de beválik. Max 5 percig lehet abban a hideg vízben , mert attól hosszabb időnél már megfázik. Annyi még nem veszélyes. Nekem három fiam van, mindegyik egyformán gyűlöli a hűtőfürdőt, de most már tudják, hogy segít, ezért elviselik. A víz után töröld szárazra és vékonyan öltöztesd fel, nem kell betakarni nagyon. A fiamat amikor a kórházban 39 fokos láza volt és hűtőfürdőztették, a fürdő után egy szál kisgatyában fektették le. Még néztem is, hogy nem lesz-e baj belőle, de csodák csodájára 20 perc alatt lement a láza és jobban lett. Mielőbbi gyógyulást kívánok!:-)
2010. aug. 22. 13:23
Amúgy kb meddig engedjem neki a vízet .pociáig?
2010. aug. 22. 13:20
Akor ne izzadjon azt mondjátok .Engem kis koromba mindig izzasztottak és utána jobb volt .Ja és a fütdőt aránylag bírja .
37. lisa65 (válaszként erre: 33. - Zerika79)
2010. aug. 22. 13:18

Az a baj, hogy most amúgy is fülledt meleg van, igy akkor is izzad, amikor lázas. Nagyon sok a vizvesztés, ezért sűrűn kell itatni.

Ha nagyon nem megy a hűtőfürdő akkor egy fűrdőlepedő hidegvizes borogatás, de az egész testre és sűrűn cserélgetve is jó.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook