Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két éves kor felett milyen gyógyteákat ihatnak a gyerekek? fórum

Két éves kor felett milyen gyógyteákat ihatnak a gyerekek? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 14. 23:31

"A kisgyerekek sokkal gyorsabban és gyakran máshogy reagálnak a gyógynövényekre mint a felnőttek, éppen ezért a gyakran használt növényekkel is érdemes óvatosabban bánni.

Gyógyteák adagolása és ízesítése

A gyerekek adagja (ha nincs a gyógynövény, vagy készítmény csomagolásán külön is feltüntetve) kétféle módon is kiszámolható: •A gyerek életkorát (év) elosztjuk az életkor + 12-vel. Vagyis egy 3 éves gyereknél az adag 3:15 - a felnőtt adag egyötöde.

•A gyerek súlyát (kg) elosztjuk 70-nel. Ennek alapján egy 14 kg-s gyerek adagja 12:70, vagyis szintén a felnőtt adag egyötöde.


Ha a tea magától nem édes és másképp nem fogadják el, tehető hozzá kevés kandiscukor, pár szem édeskömény vagy ánizsmag.


Édesköménytea a felfúvódás és a gázok miatti hasfájásra jó elsősorban

Ánizstea a székrekedésre és az ilyen eredetű bélgörcsökre adható eredményesen.

Kamillatea álmatlan, izgága, "túlpörgött" kisgyereknek való az esti kamillatea. Jó hatása és népszerűsége ellenére is inkább csak kis adagokban hasznos, részben fitoösztrogén tartalma miatt, részben, mert hányingert, hányást okozhat.

Csipkebogyótea megfázáskor, illetve influenzajárványok idején megelőzésképpen tesz jó szolgálatot a csipkebogyótea.

Bodzavirág-tea köhögésre, rekedtségre, torokfájásra, meghűlésre jó a bodzavirág főzete. A tea izzasztó hatású, csak akkor adjuk, ha a gyerek éppen nem lázas.

A klasszikus lázcsillapító gyógynövények - fehér fűz kéreg, legyezőfű - szalicilt tartalmaznak, ezért a Reye szindróma veszélye miatt egyáltalán nem adhatóak 16 évesnél fiatalabb gyerekeknek."

8. e705905164 (válaszként erre: 7. - 4f8ae69d1b)
2011. okt. 14. 22:49
szívesen:)
7. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 6. - E705905164)
2011. okt. 14. 22:47

Évek óta iszom a gyógyteákat..mindig utánaolvasok mindennek,rengetegről tudom,mire jó stb..

viszont van pár,amit nem tudom lehet-e gyerekeknek adni..?

mindegy..majd kérdezősködök még!

Köszi,hogy írtál!:)

6. e705905164 (válaszként erre: 4. - 4f8ae69d1b)
2011. okt. 14. 22:39

dehogynem egy patikus is megmondja,hidd el én már érdeklődtem ilyesmit meg a patikustól! de egy gyógynövényboltosnál is meglehet ja...


viszont a védőnő az tudja mit lehet vagy mit nem..eleve a gyerekkel foglalkozik...és mondja mit ihat mit nem..legalábbis a legtöbb ad tanácsot,ha tud...de egyszerűbb,ha amikor bemész a boltba vásárlás előtt megkérdezed:)

2011. okt. 14. 22:37
való az kimaradt!nekik még nem való*
4. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 3. - E705905164)
2011. okt. 14. 22:36

Köszi a választ!:)

Majd megkérdezek egy gyógynövényboltost..védőnő és patikus nem nagyon tud ilyenben segíteni..előbbinek nem tananyag,utóbbinak nem érdeke..

3. e705905164 (válaszként erre: 2. - 4f8ae69d1b)
2011. okt. 14. 22:34
szerintem nem,... a zsurló növeli a szervezet ellenálló képességét,de sztem nekik még nem....mondjuk erre egy védőnő tudná a választ leginkább vagy a patikus:D
2011. okt. 14. 14:02
Hársfa,-kamillateát már adtam neki..de csalán,-zsurlóteát ihatnak vajon?
2011. okt. 14. 14:00
Két éves kor felett milyen gyógyteákat ihatnak a gyerekek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook