Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két éves babánál más is észrevette, hogy a piros és a zöld színeket keveri? fórum

Két éves babánál más is észrevette, hogy a piros és a zöld színeket keveri? (tudásbázis kérdés)


11. Sirga
2008. aug. 4. 16:27
Nekem mindkét fiam keveri, de ennek genetikus oka van: színtévesztők. (Piszok érdekes dolog: árnyalattól függ, hogy milyen színűnek látja!) Apukám színtévesztő. (Úgy tudom, ez a fiúk "betegsége": a lányok továbbviszik a gént - mint én -, a fiúk pedig vagy öröklik, vagy nem - pl. nővérem fiai nem.)
10. ipi
2008. jan. 23. 08:40
Sziasztok, köszönöm a válaszaitokat! :-) Mint említettem, színekkel dolgozom, és ezért mondjuk általában mindent normálisan elmagyarázok neki. 1 évesen kezdett már ügyesen beszélni, és folyamatosan tanult meg mindent, így a színeket is, narancssárga, rózsaszín, sötétkék... ezt már mind régen tudja. Így hát ezért furcsa, h csak a zöldet keveri a pirossal..... különösebben nem aggódom, csak érdekelt, ti hogy látjátok a babáitoknál a dolgot. :-)
2008. jan. 20. 21:57

Fiam 2 évesen az összes szint (pl.narancssárga,citromsárgát is)ismerte.De a fehéret és a feketét keverte.

Szerintem a Te babád sem a szint keveri.remélem érted mit akarok ezzel,nem pirosat lát zöld helyet hanem csak a nevét nem tudja megjegyezni.Légy csak türelemmel,pici még!

2008. jan. 20. 21:28

csodálkozom, hogy ezen problémázol!

nem probléma.

2008. jan. 20. 21:08
Ez játéknak is jó, persze lehet több színnel is csinálni.
6. gerna (válaszként erre: 2. - Ipi)
2008. jan. 20. 21:06

Ne a megnevezésekkel próbálkozz. Szerezzél sok piros és sok zöld tárgyat (golyók, legók, kockák stb) és 1-1 piros és zöld tálcát vagy nagyobb műanyag tányért.

Először hagyd, hogy játsszon velük szabadon, aztán kérd meg, hogy "tedd ide ezeket" - te elkezded. Sok-sok kis tárgy kell, nem baj, ha több kocka, több golyó van.


Ha egy idő után úgy érzed, megértette, miről van szó, értékelhető, hogy milyen sikerrel válogatott.

2008. jan. 20. 20:56
Az én kisfiam most lesz 2,5 éves, de még ő is most tanulja a színeket. Speciel a piros az, amit mindig felismer. :) A többit még van hogy keveri. Szerintem se aggódj még emiatt. Majd, ha már 3 évesen sem tudja, akkor már lehet gondolkodni a miértjén, bár még oviban is tanulgatják.
2008. jan. 20. 20:48
szerintem még sok szint kevernek ilyenkor.
2008. jan. 20. 20:32
szia ! szerintem ne aggódj e miatt! az én fiam 2,5 éves és még most kérdezgetjük tőle a színeket, és mostnaság kezdi igazán tudni őket. 2 éves korában még neki se ment. Sztem adj még neki időt és foglalkozz vele sokat. Türelem.
2. ipi
2008. jan. 20. 20:23
Sziasztok! Októberben múlt 2 éves kisfiunk, de általában a zöldet pirosnak hívja és fordítva. Mivel színekkel foglalkozom szakmám révén, tudom, hogy ezt felnőttkorban színtévesztésnek hívják. De a nővérem is mondta, hogy fél évvel idősebb unoknővére is fordítva nevezi meg ezt a két színt. Ti találkoztatok -e már ezzel? Gondolom, remélem kinövi majd...
1. ipi
2008. jan. 20. 20:20
Két éves babánál más is észrevette, hogy a piros és a zöld színeket keveri?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook