Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két és fél éves lányom SEMMILYEN húst ne eszik meg. Régebben szerette. Erőltessem, vagy hagyjam rá?! fórum

Két és fél éves lányom SEMMILYEN húst ne eszik meg. Régebben szerette. Erőltessem, vagy hagyjam rá?! (tudásbázis kérdés)


1 2
24. supin
2007. nov. 17. 13:20
Szerintem várj egy kicsit. Aztán majd próbálkozz ujra. Nálunk bevált.2 hét türelmi idő volt.
23. Elviracska (válaszként erre: 20. - Csingi-lingi)
2007. nov. 17. 09:57
:)))akkor megvan az öröm újra....
2007. nov. 17. 09:53
szerintem hagyd ra majd meg fogja enni idovel.
21. syria (válaszként erre: 20. - Csingi-lingi)
2007. okt. 17. 12:59
Na látod, igazuk volt az „öregeknek”, tudja a gyermekszervezet, mi kell neki.
2007. okt. 17. 11:35
Képzeljétek! Tegnap a bölcsiben megevett egy egész szelet rántotthúst. Este is husit kért vacsorára. Pörköltet evett, és azt mondta "Anyuci, ez nagyon fincsi". Nyílván, véget ért a húsmentes időszak.
19. LoLiNa
2007. okt. 13. 08:02
nálunk most ért véget ez a szezon, hála az égnek . :)) sztem ezen minden gyerkőc átesik :)) nem szabad eröltetni
2007. okt. 13. 06:53
syria én azért írtam elsősorban a vasat,mert az én 7 éves lányom sem ette ovis korban a húst se a húskészítményeket. Hosszútávon megis lett az eredménye:-( vérszegény lett a gyerek többmint fél évig pótolni kellett a vasat. Saját tapasztalatomat írtam le, nem kell érte megenni! csingi! én már nem írok a falra, köszi szépen a te kislányod is nagyon szép, gratulálok! Szerintem se eröltesd, már az is jó ha legalább valamicskét eszik a húskszítményekből. Meg végülis a védőnővel, orvossal is konzultálhatsz, ha kétségeid vannak.
17. syria (válaszként erre: 15. - Csingi-lingi)
2007. okt. 12. 13:30
Akkor miért csodálkozozol? Egészséges szervezet, nem kell neki a hulladékkaja. Egyetek előtte csirkepörköltet, rántott csirkét, pulykafasírtot. Ha azt sem eszi, nyugodj bele, nincs a szervezetének szüksége a húsra. Momentán.
2007. okt. 12. 12:50
Évi30! Szép gyerekeid vannak. Én lányomat is Csengének hívják;-)
15. csingi-lingi (válaszként erre: 11. - C5afa789a2)
2007. okt. 12. 12:44

Szia Évi30!

Igen, szoktam írni, bár mostanában ritkábban, mert dolizom sokat. Párizsit, virslit eszik, dehát azoknak ugye nem túl sok közük van a husihoz.:-((

14. syria (válaszként erre: 11. - C5afa789a2)
2007. okt. 12. 12:35
"A vas hasznosulását a szervezetben érdekes módon a már jelenlévő vas szabályozza: ha a vasszint elegendő, kevesebb szívódik fel, ha kevés, akkor több. A vas felszívódásához elengedhetetlen a C-vitamin jelenléte. Sokszor a növények is sok vasat tartalmaznak - legalább is azok alapján, amit egy-egy tápanyagtáblázatban lehet róluk találni. Sajnos a növényi vasforrások hasznosulása nagyságrendekkel rosszabb, mint az állati eredetű, fehérjéhez kötött vasféleségeké, ezért megtévesztő egyes növények (például spenót) viszonylag magas vastartalma. A vas felszívódását elég sok tényező rontja: a már említett C-vitamin hiányán kívül a csersavak (teák) fitátok (gabonafélék) oxalátok (sóska, spenót) oldhatatlan komplexet képeznek a vassal és nem engedik felszívódni."
2007. okt. 12. 11:54

Tapasztalatom szerint a gyerekeknek vannak bizonyos időszakaik, amokor kizárólag egy-egy fajta ételt esznek. Nekem mindegyik gyermekemnél a három közül volt ilyen.

Rá kell hagyni, egyetértek az előző hozzászólókkal. A kicsi tudja mire van szüksége. Időnként nem árt felkínálni neki a hiányzó ételek repertoárjából. Amikor eljön az idő visszatér hozzá...

12. Elviracska (válaszként erre: 11. - C5afa789a2)
2007. okt. 12. 11:37
Én is ezen a véleményen vagyok....
2007. okt. 12. 11:33
Ez mind nagyon szép a vegetarianizmusról! Azért azt ne felejtsük el, hogy a gyermeknek szüksége van vasra a fejlődéshez. csingi-lingi és semmilyen formába nem hajlandó megenni? Te az rtl 368-ra is szoktál írni? Énis
10. csingi-lingi (válaszként erre: 9. - Syria)
2007. okt. 12. 11:22
Köszönöm syria, megnyugodtam!
2007. okt. 12. 11:00
Világéletemben imádtam a húst. Aztán egyszer kipróbáltam a vegetarianizmust és megtapasztaltam, hogy a vegák tudnak valamit. A gyermeked ösztönösen bölcs! Ha előtte eszitek a husikat és akkor sem kell neki, az egyértelmű, és semmiképpen nem káros, ha visszautasítja.
8. csingi-lingi (válaszként erre: 6. - Roni24)
2007. okt. 12. 11:00

Szia Roni24!

Én is hasonlóan gondoltam, mint Te. Csak egygyermekes anyuka lévén, szeretem, ha megerősítenek, tapasztalt emberek. Remélem, hogy nálunk is változni fog a helyzet hamarosan. Szemed fénye is tündéri kispasi! :-))))

2007. okt. 12. 10:55
Az erőltetést nem szó szerint gondoltam. Arra értettem, hogy érdemes-e heti többszörösséggel megkínálni esetleg húsfélével, vagy egyenlőre hanyagoljam, és talán pár hónap elteltével próbáljam újra? Annyira erőltetni pedig tényleg nem szeretném, hogy kihányja. Jó súlybn lévő kislány, egyáltalán nem parázom az evésével kapcsolatban, csak gondoltam, húsra is szüksége lenne a szervezetének. :-))
2007. okt. 12. 10:55

Szia!


Erőltetni ne erőltetsd, mert akkor végleg meg fogja utálni! Hagyd kicsit pihenni a dolgot, és néhány hét múlva próbáld meg újra! Ha akkor sem akarja enni, akkor se erőltetsd! Várj megint! Tényleg tudják a kicsik mi kell nekik! :)


Az én kisfiam is két éves, és ő a tejet nem issza meg már lassan egy éve! Először kéthetente, aztán havonta próbáltam kínálni neki, de hacsak meglátta már rázta a fejét! Teljesen elkenődtem, két-három hónapja már egyátalán nem is próbálkoztam nála, két nappal ezelőttig! És láss csodát, megitta! Sőt, bevágta! :)


Szóval, csak türelem kérdése! :))

Tudja ő mi kell neki! Azt adj neki, amit szeret! :))


Gyönyörű kislányod van egyébként! :)

2007. okt. 12. 10:42

Szia

Szerintem sem szabad erőltetni semmit ,mert csak rosszabbat teszel az eréltetéssel...majd ha megszereti újra ,vagy megkivánja mikor ti eszitek enni fog ő is...hagyd rá...

2007. okt. 12. 10:41
a kérdésfeltevésből látom/gondolom, tudsz különbséget tenni a szavak közt. Ha ez talált, akkor az Én válaszom a kérdésre: TERELGESD
3. syria (válaszként erre: 2. - Syria)
2007. okt. 12. 10:39

Elbénáztam, lemaradt az eleje:


Semmiképpen ne erőltesd, a gyerek mindig tudja, mire van szüksége, sokszor jobban, mint az

2007. okt. 12. 10:36

anyuka.

Az erőltetéssel még pszichikai problémát is okozhatsz. „Simább” esetben egyszerűen kihányhatja.

2007. okt. 12. 10:30
Két és fél éves lányom SEMMILYEN húst ne eszik meg. Régebben szerette. Erőltessem, vagy hagyjam rá?!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook