Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két és fél éves kislányom sokat náthás, a doktorbácsi egyből mandula műtétre küldeni? Mi a véleményetek? fórum

Két és fél éves kislányom sokat náthás, a doktorbácsi egyből mandula műtétre küldeni? Mi a véleményetek? (tudásbázis kérdés)


21. ipi
2008. dec. 10. 19:49

Mi most kaptunk a homeos orvos ajánlására vettem, dierkt mandula- és nyirokügyi dolgokra:

Lymphomyosot cseppek

A 3éves fiamnak heti 2x 10 cseppet írt fel, 1 hónapon át. Meg egy csomó mást is....

2008. nov. 26. 14:21
Az egyik gyerekemnek ki van véve az orrmandulája, a másiknak nincs.Akinek nincs kivéve a múltkor ráment a fülére a felsőlégúti fertőzés, a kisebbik(akinek ki van véve)pedig megúszta ugyanazt a betegséget antibiotikum nélkül.
2008. máj. 12. 20:33
Náthával, miért? Keress fel szakorvost és vele nézesd meg.A gyerekorvos csak általános doki, nem szak.
2008. ápr. 24. 13:12
A Dr.Lenkei C-vitaminját adhatod neki rágótabletta formájában van narancs ízesitéssel.Nekünk nagyon bejött a 3 éves lányomnál amióta ezt szedi nem volt beteg.Amikor elkezdtem adni neki a C-vitamint akkor mi is betegek voltunk így napi 4 tabletáttát adtam neki és ezzel rendbe jött.Utána már csak napi 2-t.
17. Unique
2008. ápr. 23. 15:56

Tud valaki ajánlani jó homeopata gyerekorvost orrmandula nagyobbodás terén Budapest/Budaörs környékén?

Két éves kislányom kb 4 hete köhög hurutosan vagy szárazan, folyik az orra, az orr-fül-gégész szerint meg van nagyobbodva az orrmandulája. Adok neki ACC100-at, hogy feloldja a váladékot, szívom az orrát, kap Polyvitaplex-et és Cebion cseppet, Calcium-ot... Tanácstalan vagyok, talán egy homeopata orvos tudna segíteni. A doki szerint ősszel ha nem változik a helyzet (1-1 betegségből kb 2 hónap alatt jön ki), akkor ki kellene venni a manduláját, de én szeretném addig más módon megoldani ezt a dolgot amíg nincs komolyabb szövődménye. Köszi a segítséget!

16. madul
2008. márc. 31. 22:28
Én a Cebion cseppet adom a gyerkőnek. Mióta szedi, nem volt még csak taknyos sem!:-)
15. Szapi
2008. márc. 29. 13:56
forever k i d s -t ajánlanám. Immunerősítő vitamin. A kislányom nagyon szereti, napi egy tabletta. Nyáron lesz három éves, a védőoltáskon kívül nem is láttuk a gyerekorvost.
2008. márc. 29. 13:11
A Dr Lenkeit én is ajánlom!!!
2008. márc. 29. 12:39
Szia! A gyerekenek vitaminhiánya, nem is kicsit. Azt tudom Neked tanácsolni, hogy vegyél neki folyékony gyermekvitamint, amit a Dr. Lenkei féle üzletben lehet vásárolni. Minden benne van ami a gyereknek szükséges. Ha gondolod nézd meg a honlapjukat www.drlenkei.hu Egyébként az orvosok gyakran javasolnak műtétet, akkor is ha semmi szükség rá. Nem a legdrasztikusabb megoldást kell választani.
12. DODICA
2008. márc. 27. 21:05

Sajnos sok orvos küld idejekorán műtétre. :( Sok szülő meg csak utána jön rá, mennyire fölöslegesen. :(

A nátha szerintem egyáltalán nem ok mandulaműtétre.

11. madul
2008. márc. 26. 22:08
Sziasztok! Nátha miatt miért kell kivenni egy gyerek manduláját? Én biztosan kipróbálnék több gyógymódot amit az előttem szólók már leírtak! :)
2008. márc. 26. 08:33
Én egy kicsit félnék a műtéttől,az én kisfiam 2,5éves.De lehet,hogy inkább a műtét,mint hogy szenvedjen a gyerek.Nehéz dönteni.
2008. márc. 25. 12:27

Szia!Mi is használjuk a béres cseppet és a c vitamint a gyerekeknek,csak ajánlani tudom.Vagy kivédi a betegséget vagy hamarabb meggyógyulnak nem kell velük orvoshoz menni.

A mandula műtétről:Kiskoromban rengeteg gond volt a mandulámmal kórházban is voltam miatta,de anyuék nem akartak feleslegesen kínozni.Felnőttem :Rengeteg tüszös mandula gyulladásom volt 40 fokos lázzal tonnaszám szedtem a szemicilint.Egyszer felkerestem egy orvost,hogy milyen gyógyszert javasol mert a szemicilin nem használ.Megnézte a mandulám azt mondta folyik belőle a genny,vetessem ki.A műtétnél nem altattak kegyetlen volt,és sokára lettem jobban.Én úgy hallottam a gyerekek könnyebben viseklik a műtétet,és a műtét után hamarabb helyre jönnek.

A végeredmény:Ha bármelyik gyerekemnek sok gondja lenne a mandulájával és az orvos ajánlaná talán hosszas megfontolás után kivetetném.Ja azóta nem volt gond a mandulámmal,úgyhogy van értelme a dolognak.

2008. márc. 25. 12:14
Az én lányomnak 3évesen kellett kivenni az orrmanduláját,mert mindig náthás volt,Azóta semmi baja sincs,mármint nem náthás havonta 2-szer.Nekünk segitett.
7. ipi
2008. márc. 25. 11:03
Amikor csemetém 7 hónapos volt, orrmandula műtétre akarta felvenni a fődoki, mert szörcsögött a nózi bent mélyen már hónapok óta, különösebb szövődmányek nélkül. Persze nem hagytuk annyiban a dolgot, amit egyébként i scsak 1 éves kor fölött vágnak ki... Egy homeopátiával foglalkozó gyermekgyógyász szakorvos 2 hét alatt rendbe hozta.
2008. márc. 25. 10:53
Szia. Három gyermekes anya vagyok,egy gyermekemnek vették ki a manduláját,mert nála nem csak náthás tünetek jelentkeztek ,hanem elment a hallása,sűrűn volt arcüreg gyulladása és tüszős a mandulája.Ezek már komoly érvek voltak a mandula műtéthez,ezért döntöttünk mellette. A másik két gyermekemnek is voltak gondok a manduláival,de szerintem egy-két megfázás nem indokolja,hogy egyből késalá kerüljenek a mandulák.Mert nem csak betegséget okoznak ,hanem meg is óvnak sok betegségtől.
2008. márc. 25. 10:11

Szia!


Az egyik barátnőm is így "járt" a kisfiával kb ennyi idősen, és ő nem akarta hogy kiszedjék a babája manduláját mert túl kicsinek tartotta őt még a műtéthez. Végül aztán egy fül orr gégésznek sikerült jó gyógyszert találnia ami igazából immunerősítő és minden héten egyszer kellett bevennie, idén 4 éves lesz a baba-kisfiú és szerencsére eltudták kerülni a műtétet.


Bevallom én se vállalkoznék rá, hiába mondják hogy rutin műtét még is mostanában elég gyakran halli hogy meghal a gyerek a mandula műtét után. Mert hát ugye odahaza nem szabad ugrálni, hajuldozni stb. na már most mond ezt meg egy 2-4 év közötti gyereknek, hogy ágynyugalom 2 hétig!! Jó nem minden gyerek egyforma, lehet hogy valaki megérti és aki nem? ÉN húznám az időt míg idősebb lesz, megpróbálnék mindenféle alternatívát, természetgyógyászat, ayurveda, homeopátia, fül-orrgégét mindent, valami csak bevállik. Én ragaszkodnék a mandulához.

2008. márc. 25. 10:09
Ezesetben megoszlanak a tapasztalatok, vélemények, énis elvoltam kesereve, a kislanyom most 4 éves és nagyon sokat piros a mandulája, most utobb pl 3 hét alatt 2x- de nem mondták, hogy kikellene venni, nem szabad elhamarkodni, anak is megvan a maga szerepe a szervezetbe, ha nincs az akkor mindig legcső problémai lehetnek, de nem valószinű ez sem, nem mindenkinél egyforma, szerintem vannak súlyosabb esetek amikor valóban indokolt- pl ha az izuleteket is megtámadja- de elsietni semmiképp nem szabad (amúgy nekünk is kétéves korunktól kezdődtek a problémák, amikor tipegőbe kezdtümk járni, de a drnő aztmondta, hogy egy teljesen védett környezetből kikerült gyermeknél ez nem csoda- kéthetente mentünk a rendelőbe, de még megvan a mandullank)
2008. márc. 25. 09:59
Az én fiam négy éves volt, amikor kivetettük az orrmanduláját, mert a korábban soha nem betegeskedő gyereknek fél év után szinte már nem tudott mit felírni a gyerekorvos.Soha nem volt gyulladt a mandulája, tiszta mardt a tüdeje, csak éppen szinte állandóan náthás volt, folyt az orra. Azóta szerencsére alíg betegeskedik, pedíg már két hónap múlva nyolc éves lesz.
2008. márc. 25. 09:59
Az enyém is ennyi idős,és nagyon sokat betegeskedett.Neki is mindig a torkára és a mandulájára húzódott a betegség.Én is megvoltam ijedve,hogy sor kerül majd a műtétre.De elkezdtem neki adni a Béres cseppet,c-vitaminnal(létezik belőle csepp cebion a neve),és azóta már 2hónapja nem jártunk orvosnál.Sőt sokkal aktívabb azóta és sokkal jobban eszik.
2008. márc. 25. 09:53
Két és fél éves kislányom sokat náthás, a doktorbácsi egyből mandula műtétre küldeni? Mi a véleményetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook