Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két és fél éves fiamnak már 1 hete nagyon kenőcsös, aranysárga, emésztetlen ételmaradékos a széklete.Mi lehet vele?(Vagy ez normális?) fórum

Két és fél éves fiamnak már 1 hete nagyon kenőcsös, aranysárga, emésztetlen ételmaradékos a széklete.Mi lehet vele?(Vagy ez normális?) (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 4. 16:18

A joghurt nem zsírosabb, mint a tej.

De többféle zsíros dolgot tényleg ne adj egy napon.

Ha tejfölt adsz, az milyen tejföl? Mert a frissfölök adalékosak, nem valódi tejföl egyik sem.

2009. szept. 25. 23:42
Nálunk is mindent rendben találtak a kivizsgálás után.Vér vizelet,széklet emésztettség,hasi UH,mind negatív lelet lett.Igaz a nagyon zsíros tejtermékeket ritkábban adok neki(mint túró,tejfölös dolgok,joghurt).Annyit mondott a gyerekorvos,hogyha legközelebb ilyen lesz,további vizsgálatokra beutal.
16. panni80 (válaszként erre: 15. - Ágota 77)
2009. szept. 23. 09:01

Szia!


A vizelet is negatív lett. Kapott "dipankrin"-t. Vagy ez vagy tényleg a fogzás elmúlása, de segített. lekopogomm, de mostmár minden rendben. Reméljük végleg.

15. Ágota 77 (válaszként erre: 13. - Panni80)
2009. szept. 16. 20:22

Szia!

Én úgy gondolom, nagy baj nem lehet, ha a lelet negatív és a kislányod is jól érzi magát, jó étvágya van. A fogzás nagyon sokféle panaszt tud okozni, talán ez áll a háttérben. Remélem pár nap alatt megoldódik a gondotok!

2009. szept. 15. 08:30
Ja és szegénynek nagyon ki volt pirosodva a feneke.
2009. szept. 15. 08:28

Sziasztok!


A 20 hónapos kislányunk 3 hete napi 3-4 alkalommal különböző színű, bűzös, nyálkás és emésztetlen ételmaradékokat tartalmazó szkletet "ürít". Aggódunk bár most vagyunk a szemfogas korszakban (2 kinn van 2 jövöget). Volt egy hét amikor minden rendben volt de néhány napja újra előjött. Vittünk székletet vizsgálatra, de minden negatív. Most várjuk a vizelet eredményét. Mindent eszik és már több hónapja tejet is iszik, habáz ebben a zürös időben nem adtunk Neki. Nyűgös is állandóan álmos dörzsöli az arcát. Ha valmi allergia (pl.: étel) akkor az már hamarabb kijött volna, nem. Csak a fogzásra gondolunk, illetve mertünk gondolni.

Jókedvű eszik, nincs láza...Normaflore-t kap ás némi vitamint. Ti mit gondoltok?

Köszi, Panni

12. hamurapi (válaszként erre: 11. - 449e1d2d7b)
2009. júl. 16. 22:51

Vidd orvoshoz és tényleg vizsgáltasd ki,mert lehet

ételallergia,ami idővel jóvátehetetlen pusztulást eredményez a bélflórában.Később felszivódási zavar lehet belőle és a gyermek elmaradhat fejlődésében a korosztályától.

2009. júl. 16. 22:24
A Normaflort már az első naptól adtam Neki,mikor észrevettem.Csak az az igazság,hogy a gyerekorvos is mindig ezt javasolta és ezen kívül nem igazán akart vele valamit kezdeni.De azt hiszem,most már erőszakosabb leszek és tuti kivizsgáltatom.
2009. júl. 16. 21:57

Szia Viky!

Én sem vagyok az az orvoshoz rohangálós. Ha nem muszáj, akkor inkább ne lássa a doki, viszont én adok a gyerekeimnek vitaminokat.

Ebben az esetben 2-3 nap után adtam volna neki(k) valamelyik bélflóra helyreállító terméket is.

Ebben a korban könnyen bekerülhet valami baci, vírus a kezükről is a szervezetükbe.

Te adtál neki valamit?

2009. júl. 16. 21:54

Szia!

Az én kislányomnak amikor emésztetlenül jött ki a kaja,azt javasolta az orvos,h Normaflort,vagy Lactiv-ot adjak neki.

ezek a bélflórát hozzák rendbe.

Nekem a Normaflor jobban bejön,mert semmi íze,kis műanyag ampullában van.

2009. júl. 16. 21:53
mindenképpen ételallergia lehet szerintem. minél előbb vizsgáltasd ki, mert ha elpusztulnak a bélbolyhai, akkor sajna kevés az esély a teljes gyógyulásra.
2009. júl. 16. 21:45

Azért ez attól is fugg,hogy mit eszik a gyerek.Lehet tej érzékenység is.

Mindenképp lássa orvos.

6. SF
2009. júl. 16. 21:23
Én ezzel már az első napon orvoshoz vittem volnaR! Inkább egyszer fölöslegesen!
2009. júl. 16. 21:18

De, ha már egy hete, akkor miért itt érdeklődsz??? :(

Én már nem egy hét, hanem két nap múlva vittem volna az orvoshoz!!!

Egy olyan pici baba Isten tudja, milyen betegséget megkaphatott!!!

Szerintem orvoshoz sürgősen!

2009. júl. 16. 21:17
Epefesték hiányzik belőle! Lássa orvos!!!!
2009. júl. 16. 21:16
a sárgás széklet, az epe, vagy a máj működési zavarának a jele.Diétáztasd,kerülje a zsíros ételt, igyon sok folyadékot, és főleg vidd orvoshoz.Reméljük csak átmeneti emésztési zavar.
2009. júl. 16. 21:14
valószinűleg hurutos,valamilyen kajától.Ha láza nincs ,kicsit diétázzon,zsiradék és tejmentes kaja.
2009. júl. 16. 21:11
Két és fél éves fiamnak már 1 hete nagyon kenőcsös, aranysárga, emésztetlen ételmaradékos a széklete.Mi lehet vele?(Vagy ez normális?)

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook