Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Két és fél éves a kisfiam és még nem beszél fórum

Két és fél éves a kisfiam és még nem beszél (beszélgetős fórum)


1 2
2011. márc. 15. 19:10
Fiú unokám szülinapja dec. 17. Nyár elején 2.5évesen 1szót sem beszélt /két gyerekorvos azt mondta semmi gond/, nyárvégén kezdett el beszélni rögtön mondatokban, karácsonykor 3évesen a karácsonyi verset nővérével együtt VÉGIG MONDTA /közben nekem végig potyogtak a könnyeim/. Most 2.-os jó tanuló, KÖNNYEN ÖNÁLLÓAN tanul, GYORS észjárású, olvasási gond nem volt, az átlagtól jóval GAZDAGABB A SZÓKINCSE, MEGLEPŐEN VÁLASZTÉKOSAN BESZÉL. FEL A FEJJEL:))))
55. sajert (válaszként erre: 52. - 754c7e07c3)
2010. márc. 23. 13:31

Csütörtökön voltam én is a 2 éves fiammal neurológián.


Ő is, hiába mond rengeteg szót, rövid mondatokat, de mivel sokat értelmetlenül (én vagyok a tolmács), így mondta a doktornő, hogy a beszédfejlődése se jó :-((.

A finommotorikáján van neki is elmaradása. Meg az idegrendszere se kellően érett (ezt nem igazán fogtam föl, hogy mit jelent, de még nem volt időm ezután kutatni). Meg nyugalomban kissé hipoton.


Nektek is a Tanulási Képességet Vizsgáló Bizottsághoz kellett menjetek? Ha igen, akkor mire készüljek? A neurológus véleménye, hogy komplex terápia szükséges, és gyógypedagósut foglalkoztató bölcsödébe, óvodába kell majd járnia.

A környezetet ne is mond... A nővérem majdhogynem "lehülyézte" a fiamat, azóta nem is igazán beszélek vele. Irtó okos, intelligens, csak épp vannak hiányosságai :-((. A környezetembe senkinek se volt ilyen problémája, és mindenki elbagatelizálja. Ezért nem mentem én se előbb szakorvoshoz vele, mert a lusta, kényelmes, majd kinővi, majd megneveled srófák jöttek sorba....

54. pantuf (válaszként erre: 52. - 754c7e07c3)
2010. márc. 22. 21:13

A kisfiamnak nincs mozgasos problemaja. 4 honaposan mar folyton allni akart, 9 honapos koratol a ket muatatoujjamat fogva jart es egy hettel az egyeves szulinapja utan egyedul elindult. Igaz ebben az is segitett, hogy elotte korhazban voltunk egy hetig es ott annyira unatkozott, hogy egesznap a gurulos infuziotartoval maszkalt korbe-korbe.

Ket hete nagyon beteg lett es megint antibiotikumot kellett neki adnunk. Egy heten belul tovabb melyult az autizmusa, azota egyfolytaban verekszik az arcomat csapkodja, rugdos es a hajamat cibalja. Amikor visszament a bolcsibe ott is el kezdte molesztalni a gyerekeket. Ugyhogy egyre jobban meg vagyok gyozodve, hogy a tulzott antibiotikum fogyasztas miatt lett ennyire autista.

2010. márc. 22. 13:57

Sziasztok!

Az én kisfiam 2,5 éves koráig csak 15 szót használt. DE mindent megértett és hanguzánzó szavakkal megértette velünk, hogy mit szeretne. Aztán hetente megduplázta a szókincsét és kb. 2 hónap alatt eljutottunk oda, hogy majdnem minden szót megismétel amit kérünk tőle. Illetve 5-8 szavas mondatokat használ.


A másik amit szeretnék említeni (talán a kivétel erősíti a szabály esetét), hogy kisfiam már hat hónaposan mászott alig értük utól olyan gyorsan. 9 hónaposan járt és mégis milyen későn kezdett el beszélni.

Remélem minden rendben van/lesz vele.


Nagyon sok erőt és kitartást és sok sikert a gyógyuláshoz kívánok Mindenkinek akinek beteg a gyermeke.


Írtátok, hogy okoljátok magatokat, hogy nem fordultatok időben szakemberhez. Ne tegyétek, éppen elég a baj, nem hiányzik még az önmarcangolás is. Már csak azért sem mert ott kellett volna lennie a védőnőnek és a gyermekorvosnak akinek az a dolga, hogy szakemberhez irányítson titeket. Nekik tudni kellett volna, hogy miben van elmaradva a gyermek és milyen betegségre utalhat.


Sok problémát abban látok, hogy nem kommunikálnak egymással egyes szakterületek. Arra gondolok, hogy a gyemekorvos simán azt mondja, hogy csak lusta azért nem beszél. Aztán amikor ovis korban logopédushoz kerül akkor ő tudja, hogy akkor kellett volna jönnie amikor "lusta" volt. Miért nem tudja a gyermekorvos, hogy ő nem "lustázhat" le egy gyereket? Küldje szakemberhez és ő majd megállapítja...


Jó tudom, ettől bonyolultabb a dolog, de amikor a hónapok is nagyon számítanak a terápia elkezdésében amik egy életre kihathatnak akkor mégis körültekintőbben kellene eljárni a gyermekorvosnak.

52. 754c7e07c3 (válaszként erre: 45. - Pantuf)
2010. márc. 22. 09:07

Bocsi,nem voltam erre mostanában.


Az én kisfiam megkésett beszédfejlődésű,illetve a finommotorika terén van elmaradása. Ayres-terápiával, gyógypedagógussal, és logopédussal halad a megfelelő úton. Bármire mindezt elértem sok-sok harcot kellett megvívjak. Magammal,a környezetemben lévőkkel, az óvodával.


Próbáltad az Ayres-terápiát? Az rengeteget segített,segít a gyerekeken.

2010. márc. 2. 23:59

Sziasztok! Engedjétek meg, hogy én is belekotnyeleskedjem a topikba... 2 gyerekes anya vagyok és logopédus is. Abszolút osztom Zebracsikó álláspontját. Mindenképpen érdemes lenne hallásvizsgálatra menni, megmutatni egy logopédus kollegának a gyermeket, illetve ha van lehetőség elvinni mozgásfejlesztésre. Akár TSMT-re, akár Ayres-terápiára, akár alapozó terápiára. Ami van. Ezek mind nagyon jók. Ugyanis a mozgás fejlesztése jótékonyan hat a beszédindulásra is. Gyakorlatilag sarkosan fogalmazva a mozgás (nagymozgás) az alapja mindennek.

Egyébként tény, hogy vannak gyerekek, akiknél később indul be a beszéd, mert ilyen egyéniségek és nincs semmi gond a háttérben. De azért jó, ha az ember utánajár.

50. sajert
2010. márc. 2. 21:48

Petőbe is ilyeneket kérdeztek (25 hós).

A váltott lábú lépcsőzésen kívül ezeket tényleg tudnia kellene.

Ugrál? Nem.

Szeret hintázni? Nem.

Mennyit játszik ülve? Nem játszik ülve. Áll a kisasztal mellett!

Mennyit játszik guggolva? Még guggolni se tud!

Mindig lábujjhegyen jár? Az ortopéd cipőbe nem tud lábbujhegyezni, de mezítláb 90%.

Sokat esik indokolatlanul? Rengeteget. Ha már tíz métert el tudunk menni elesés nélkül sima terepen, már jónak számít!!


Meg a mozgásfejlődési szakaszokkal kapcsolatban is érdeklődött.

49. lozsy (válaszként erre: 48. - 9242a6388c)
2010. márc. 2. 21:07
Szia! 2,5 éves a kisfiam. A lépcsőzésben nem vagyok biztos, de a többit már 2 évesen tudniuk kell..., ha lehet így mondani.
48. 9242a6388c (válaszként erre: 47. - Lozsy)
2010. márc. 2. 17:33

Szia!

Hány éves a kisfiad? Hány évesen kellene az általad felsorolt dolgokat tudniuk??? Köszönöm a választ!

47. lozsy
2010. márc. 2. 17:01
Amikor TSMT tornára vittem a kisfiamat, egyszerű kérdéseket tett fel a terapeuta. Szeret hintázni? Nem. Motorozni? Kb. 2 hónapja tud csak. Ugrálni? Csak segítséggel. Tud-e lépcsőzni váltott lábbal? Nem. Páros lábbal elugrani? Nem. És persze sok kérdésre igen volt a válasz, de ez nagyon elgondolkodtató. Ilyenekre is figyeljetek. Amikor elmentünk játszóházba, minden gyerek még a kisebbek is ügyesebbek voltak a kisfiamnál én is ráhagytam. Kár volt.
2010. márc. 2. 14:28

Ha nincs szervi oka, akkor ne aggodalmaskodj.:) Vidd minél többet közösségbe, hogy tanuljon, és szocializálódjon ott is.

Egyébként az oviba bekerült gyerekek jó nagy része sem beszél még rendesen.

45. pantuf (válaszként erre: 44. - 754c7e07c3)
2010. márc. 2. 14:24

Koszonom a biztatast, nagy szuksegem van ra. Mostanaban sokszor erzem ugy nem birom tovabb es nem leszek kepes vegicsinalni. De aztan osszeszedem magam es folytatom. Nemreg dontottem el, hogy el kezdjuk a CEASE terapiat /www.cease-autism.com/. Felhivtam a gyerekorvost, hogy adjon ide minden informaciot arrol,hogy milyen gyogyszerekkel kezelte a fiamat, amikor korhazban voltunk (osszesen 4-szer). Azt mondta, hogy jobb lenne, ha kernek egy idopontot a rendelesere, mert o nem javasol semmilyen terapiat, szerinte tobbet artok vele, mint amennyit hasznal.

Itt sem konnyu a helyzet, pedig itt a homeopatias orvos hivatatolsan elfogadott es az allam teriti a kezeles dijanak nagy reszet (csak egy oras vizit 50 eurova kerul).


A kisfiadnak mi a problemaja?

2010. márc. 2. 11:05

Pantuf, és Sajert!


Sok erőt kívánok Nektek!


Emlékszem, nekem is iszonyatosan nehéz volt belátnom, hogy baj van, amikor pedig beláttam, amiatt utáltam magam, hogy nem reagáltam hamarabb.

Mindig előttem van, hogy ez csak vicc, az én gyerekemmel biztos nincs baj. De, van. És a legnagyobb rossz, hogy amikor elkezdtemn ezt belátni, még akkor sem akartak ezzel szakemberek foglalkozni.

43. sajert (válaszként erre: 31. - Kisszsuzska83)
2010. márc. 1. 23:19

Én megértelek, mivel hasonló cipőben járok, csak mozgásfejlődési, mozgáskoordinációs gonddal. Szerencsére a beszédfejlődésével (egyenlőre úgy néz ki) nincs gond.


Én is azt gondoltam - mint most te: nem baj, hogy máshogy fejlődik, nem buta. Hihetetlenül okos, értelmes kiskölyök (25 hós), pont ezért nem is gondoltam komolyan a bajait. Én is csak pár hónapja kezdtem utána járni, és kiderült hogy még neurológushoz is el kell vinnem, és valószínűleg SZÜLETÉSÉTŐL FOGVA kellett volna vinnem valami korai fejlesztőbe (nem pénzes helyre)!!

A gyerekorvos minden tünetről tudott, én folyamatosan mondtam neki a meglátásomat, de nem érdekelte (nem tudom szebben írni).

Múlt héten vittem el a Petőbe, és csak kapkodtam a fejemet, mennyi mindent mondanak... És kiakadtak azon, hogy még neurológus se látta, 25 hónaposan, ennyi tünettel, mint amit a fiam produkál...


Azért írtam lentebb is, hogy egy logopédus meg még nem tudom ki foglalkozik ilyen témájúakkal, én elvinném inkább. Nem fájdalmas vizsgálat, szerintem ennyit megér a nyugalom.


De a te gyereked, te döntesz.


u.i.: Pont ma határoztam el, hogy jobban kikövetelem a gyermekem rendes ellátásának jogát... Így ha hallotok egy kiabáló nőszemélyt gyerekosztályokon, lehet hogy én vagyok a fiammal :-DD. Decemberi ortpédiai szeánszon hiába kértem, nem vizsgálták meg a gerincét, mert az NINCS RAJTA A BEUTALÓN. Megint megyünk, mert gerincferdülése van...

42. pantuf (válaszként erre: 31. - Kisszsuzska83)
2010. márc. 1. 22:09
Nekem sem kezdett el beszelni a kisfiam idoben, meg most sem beszel majdem 29 honaposan. Havonta kaptunk egy ujsagot, amiben fel volt sorolva, mit tud az atlag gyermek annyi idosen. Emlekszem az egyikben az volt, hogy ha a gyerek nem mond legalabb 5 szot 17 honapos korara erdemes szakemberhez fordulni. Az anyosom mindig azzal nyugtatott, hogy a szomszed gyerek 2.5 evesen kezdett el beszelni, meg kulonben is a mi gyerekunk 3 nyelvet hall folyamatosan. De azt soha nem mondta az anyos, hogy a szomszed gyerek mar jo ideje mondott szavakat (mama, papa). A lenyeg, hogy 25 honaposan dobbentem ra, hogy valami nincs rendben a gyerekkel. Akkor meg semmit nem tudtam az autizmus tuneteirol, de egy este mikor hazajott a ferjem mondtam neki, hogy a kicsi amikor eszik olyan furcsan forgatja a szemet. Lehet hogy valami baja van vagy autista?! De meg akkor sem vettem a faradsagot, hogy utana nezzek az interneten. Aztan 2 het mulva hajnalban ebresztett a ferjem sirva, hogy a kisfiunk valoszinuleg autista. 27 honaposan megkapta a hivatalos diagnozist, sulyosan autista. 3 hete kezdtuk a terapiat. Mostanaban naprol-napra rosszabb a helyzet, mar nem is probalja megertetni magat, hanem egyik pillanatrol a masik el kezd visitva sirni es uton-utfelen a foldhoz vagja magat. Emiatt nagyon haragszok magamra, hogy nem mentem hamarabb szakemberhez, meg most sem tul keso, de ha fel evvel hamarabb kezdjuk a terapiat valoszinu mara mar jobban meg tudna magat ertetni es nem jutunk el a hanyatdobalos korszakahoz.
41. 754c7e07c3 (válaszként erre: 39. - Zebracsikó)
2010. márc. 1. 21:06
Igazad van, szerintem is.
2010. márc. 1. 18:08
Az én harmadik lányom 4 évesen kezdett beszélni,külön tolmács kellett mellé.Ez az egyik nővére volt.Most be nem áll a szája,10 éves lesz.Biztos volt nála valami beszédfejlődési zavar,de az oviban automatikusan logopédus foglalkozott vele,kinőtte.Hallásvizsgálaton voltunk,nem volt gond.Májusi születésével simán lehetett volna évvesztes,de olyan jó képességei voltak,hogy elkezdte az iskolát,amit azóta sem bántunk meg.Ha fáradt,ma is érthetetlenebbül kezd beszélni,inkább hadar.Szellemi képességei egyébként kiválóak. Ezt csak azért írom,hogy tényleg van ilyen,tényleg van olyan gyerek,amelyik nagyon sokára kezd beszélni.
39. zebracsikó (válaszként erre: 38. - 754c7e07c3)
2010. márc. 1. 16:03

Véleményem szerint nincs lusta gyerek.

A pszichés tempó meglassúbbodása hátterében valami mindig meghúzódik.

38. 754c7e07c3 (válaszként erre: 37. - Zebracsikó)
2010. márc. 1. 15:28

Ha elfogadja, hogy a kisfia csak lusta, vagy későn érő, valószínűleg nem fogja a könyvet megvenni.

De, bár tévednék. :)

37. zebracsikó (válaszként erre: 36. - 754c7e07c3)
2010. márc. 1. 15:21

Diagnosztizáláshoz természetesen szakember kell.


Amíg el nem jut hozzá (sokszor hetek-hónapok, mire időpontot adnak), addig lehet ezt a könyvet nézegetni.

36. 754c7e07c3 (válaszként erre: 35. - Zebracsikó)
2010. márc. 1. 15:05
Tudom. Olvasni is tudok. Csak írtam, hogy egy könyv magában kevés. Inkább szakember.
35. zebracsikó (válaszként erre: 33. - 754c7e07c3)
2010. márc. 1. 14:40
Nem mondtam, hogy ki kéne kerülni a logopédust!
34. 754c7e07c3 (válaszként erre: 31. - Kisszsuzska83)
2010. márc. 1. 14:39
Csak javaslom, hogy ne várj a logopédussal. Pont azzal ne várj. Nagyon könnyű legyinteni, hogy csak lusta a gyerek. Azt a legkönnyebb.
33. 754c7e07c3 (válaszként erre: 32. - Zebracsikó)
2010. márc. 1. 14:37

Mégis, inkább szakemberhez irányítsd. Jó a könyv, de szakemberrel a legjobb. :)

Tudom, hogy szintén az vagy, ezért mondom.

32. zebracsikó (válaszként erre: 31. - Kisszsuzska83)
2010. márc. 1. 14:09

Ajánlok egy könyvet:


Én is tudok beszélni a címe, megkésett beszédfejlődésű gyermekek számára szóló változatát kéne megvenned, az elején hangutánzásos játékok vannak, azután pedig az alapszókincs képanyaga, majd szépen a grammatikai rendszer felépítése szerinti képek a többesszám, tárgyeset, és különböző ragok használatához.


Szerintem a hangutánzással és az alapszókinccsel foglalkozzatok először. Utánmondás, megnevezés, kérés alapján kép megkeresése, stb.

2010. márc. 1. 13:51
Köszönöm mindazoknak, akik véleményt fejtettek ki a problémámmal kapcsolatban. Látom nem vagyok egyedül ezzel a helyzettel. A kisfiammal voltam már fül-orr gégészeten és megállapították, hogy semmi baja. Szerintem is az lehet a baj, hogy egyszerűen csak lusta. A logopédusról meg azt gondolom, hogy várunk még vele három éves koráig.
30. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - Kisszsuzska83)
2010. márc. 1. 10:42
Szia, az igazság az, hogy 3 éves korára mondatokat kellene mondania. Ami nem teljesen kizárt, hisz előfordul, hogy pár hét alatt bontakoznak ki, sőt kisfiúknál még gyakoribb, hogy csak 2,5-3 évesen kezdenek beszélni valóban. De. Azért mégis azt javasolnám vidd el egy logopédushoz, aki foglalkozik beszédindítással. Minél előbb érdemes foglalkozni az ilyen gondokkal, hogy gyorsabban helyreálljon a rend. Inkább legyen felesleges az aggodalmad.
2010. márc. 1. 10:26
Nálunk is ez volt a helyzet, a legnagyobb lányom 3 éves koráig mindössze egy szót mondott (apa), pedig rengeteget olvastunk neki, foglalkoztunk vele. Akkor kezdett el beszélni, mikor bekerült az oviba, de akkor hirtelen mondatokban. Semmi baja nincs, egyszerűen csak nem akart beszélni. Én sem hiszem, hogy gond lenne a kisfiaddal, csak így kényelmes neki.
28. Sicike (válaszként erre: 1. - Kisszsuzska83)
2010. márc. 1. 09:28

Vannak ilyen gyerekek.Először is nem minden gyerek 1 forma.Van amelyik 1 éves kora után már dumál,van amelyik majd csak ovira de aztán akkorra be nem áll a lepénylesőjük.

Ha csak nagyon aggaszt a dolog és más dolog is van,akkor vidd dr.hoz.De amit írtál abból azt veszem le hogy a gyerkőcnek így kényelmes.Tudja hogy megérted.Egy időben én is sokat agonizáltam,az én lányom sem akaródzott rendes szavakat kiejteni,csak az ő virág nyelvezetét,mert úgy gondolta anya a tolmács és ő fordít.Azóta nagyon sokat beszélgetünk,mire oviba megy ne kelljek,mint fordítógép.

2010. márc. 1. 06:12

De igen, aggódj!

A türelem, és majd beszél, ne aggódj, sajnos nem jelent megoldást. Keress fel szakembert, járj utána a dolgoknak. Ne hagyd ennyiben. Lehet tényleg semmi baj, de lehet, hogy van valami a háttérben.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook