Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Készülsz valami előzetes óvintézkedéssel a koronavírus miatt? fórum

Készülsz valami előzetes óvintézkedéssel a koronavírus miatt? (beszélgetős fórum)


44. 4477403e12 (válaszként erre: 42. - Vivo44)
2020. febr. 25. 14:47

Teljesen egyetértek veled.


Egy sima influenzában is meghalnak évente rengetegen,a kutyat nem érdekli.

Fölösleges pánikkeltés zajlik,főleg Magyarországon marhaság rettegni,mikor még híre hamva sincs a vírusnak.

Ahol mi élünk,tőlünk néhány 10km-re vannak/voltak esetek,de senki nem halmozott fel semmit és a media sem lihegte túl a történéseket.

43. vivo44
2020. febr. 25. 14:36
A "sima influlenza szövődményeibe" naponta 49-en meghalnak világszerte. Persze ez senkit sem érdekel, pedig ugyanolyan,ha nem gyorsabban terjed a világban, az országban...
42. vivo44 (válaszként erre: 38. - 9b10f3d7ff)
2020. febr. 25. 14:34

Szerinted nem az, szerintem pedig igen.

Nem vagyunk egyformák.

Elővigyázatosság teljesen másban kellene megnyilvánulnia.

Addig pedig bolt bezárásról, két hetes karanténról, akár kijárási tilalmoról felesleges is beszélni, míg a koronavírus magyarországon jelen sincsen. Mind addig csak fikció, hogy mi lesz, ha....hisztéria semmi egyéb.

Persze akik úgy gondolják, már most, hogy ami nincs az lesz, az vásároljon csak fel egy egész boltot "elővigyázatosságként", az legyen az ő gondja, megteheti.

Csak ez már inkább riogatás.

2020. febr. 25. 14:33
Helyesen teszed. :D
40. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
2020. febr. 25. 14:32

Az a gond itt azért a sima influenzánál nagyobb a baj. És az eladósodott kórházak, hogy fogják állni a sarat?

Na adja az ég, hogy minket is elérjen, egy frontosabb napon is megtelnek az intenzív osztályok, mi lenne , ha több embert kellene lélegeztetni?

39. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Szeretekolvasni)
2020. febr. 25. 14:27
Nem vagy UFO racionálisan gondolkodsz.
38. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Vivo44)
2020. febr. 25. 14:23

Nem hisztéria, elővigyázatosság.

Az olasz üzletek is konganak, szinte üresek a polcok a karanténnal sújtott helyeken.

2020. febr. 25. 13:40
Nem.
2020. febr. 25. 13:08
Még több alkoholt iszom.
35. vivo44 (válaszként erre: 34. - New(l))
2020. febr. 25. 12:42

Érthető, minden szavad.

Persze:-)

34. New(l) (válaszként erre: 33. - Vivo44)
2020. febr. 25. 12:38
Nyilván, csak megjegyeztem, hogy sok minden megelőzhető lenne. De rettegni biztos murisabb. :)
33. vivo44 (válaszként erre: 32. - New(l))
2020. febr. 25. 12:28

Ameddig vannak/lesznek emberek akik a megelőzés helyett (higiénés tisztálkodás) akkor kapkodnak, mikor már a baj ott kopog az ajtón. addig nem lehet mit tenni, csak saját magunkra és környezetünkre odafigyelni.

Vannak ilyenek és vannak olyanok.....

32. New(l) (válaszként erre: 31. - Vivo44)
2020. febr. 25. 12:18

Nekem ez annyira furcsa. Egyáltalán nem voltunk/vagyunk tisztaságmániások, de a kézmosás alap volt ha valahonnan hazaértünk, és a ruhacsere is. Én egyszerűen rosszul vagyok a tudattól, amikor más után a nyirkos kapaszkodót megfogom - főleg ha még látom is hogy előtte mi ment a markába.

És igen, pénzfogdosás után is kézmosás, és alap hogy ebédlőasztalra nem tesszük. A menet közbeni zabálás ugyanez, a szájához ér, és még mocskol is maga után.

Tényleg sokkal kevesebbszer betegednének meg az emberek bármitől, ha kicsit odafigyelnének.

31. vivo44 (válaszként erre: 30. - New(l))
2020. febr. 25. 12:09

Tökéletesen igazad van! De...

Ha ez lecseng, sem lesz nagy változás csak ideig-óráig.

Sajnos tapasztalom, hogy már az oviban, suliban nincsen megtanítva, megkövetelve és sok esetben lehetősége, kapacitása sincsen a normális tisztálkodásnak, higién életvitelnek:-(

30. New(l)
2020. febr. 25. 12:04

Számomra az a döbbenetes, hogy egyes embereknek eddig eszükbe sem jutott a normális kézmosás, minimális odafigyelés ha köhögnek vagy prüszkölnek. Míg Pesten dolgoztam, 10-ből ketten mostunk kezet alaposan BKV-zás után. De nem tették meg bolt, kifőzdés kajálás után sem, nem öltöztek át otthon játsszósba sem. Szellőztetni télen halálos bűn volt, mert hideg van. Betegek is voltak rendszeresen, mi pedig akik odafigyeltünk ezekre a dolgokra, 10 év alatt kb. egyszer (sem).

Szóval ha csak annyi hozadéka lesz a dolognak, hogy az igénytelen tömegek nem fogdosnak össze mindent a ratákos kezükkel, már megérte.

2020. febr. 25. 12:02
Ez olyan mint az influenza nagyjából. Illetve dolgozni nekem pl úgyis kell mennem. Ahogy a kollégáimat ismerem lázasan is bejövünk.... Erről ennyit. Pl bkv, vonatok, emberek kézzel esznek, majd köhögve elvannak rajta mint a befőtt. Úgyhogy így az terjed ami akar. És mi lesz, ha vki elkapja, elmegy kórházba?! Ebbe az eü-be? Ott sem tudnak veled mit csinálni.
28. vivo44 (válaszként erre: 21. - Michelle.r)
2020. febr. 25. 11:57

A pánik akkor tör ki, ha hagyjuk elhatalmasodni a pánikot az emberi gondolkodás helyett.

Teljes mértékben egyetértek veled abban is, hogy influlenza...

Le vannak zárva most is kórházak, idős betegeket, újszülött babákat, életmentő műtét előtt állókat nem lehet látogatni.

Ezek a puszta tények, nem pedig az ami csak lehet.

2020. febr. 25. 11:51
nem
2020. febr. 25. 11:27

Én szeretek felkészülni a dolgaimra, nem úgy élni, hogy majdcsak lesz valahogy.

Szeretek tájékozódni.

Nagy valószínűséggel az olaszok között is volt, aki hisztériának vette a témát, aztán egyszer csak ott állt, hogy se ki, se be ...

2020. febr. 25. 11:08
Nem
24. michelle.r (válaszként erre: 19. - 5236d12e25)
2020. febr. 25. 11:05
Még én sem pánikolok, de május első hetében egy elég fontos konferenciára kéne mennem Milano-ba, remélem, addigra megfékezik.
23. Kuszkudina (válaszként erre: 20. - Szeretekolvasni)
2020. febr. 25. 11:05
Én egyetértek veled.
22. michelle.r (válaszként erre: 20. - Szeretekolvasni)
2020. febr. 25. 11:04
Azon kívül, hogy az erős immunrendszered megvéd, nem sok mindent tehetsz, amit ne tennél meg egy sima influenza elleni védelemben.
21. michelle.r (válaszként erre: 17. - Vivo44)
2020. febr. 25. 11:03
Egyetértek. De ki fog törni a pánik, most hallom a hírekben, hogy már Firenzében is is van megbetegedés, ergo kiszökött a karanténból. Most figyelj, hány fórum nyílik még a témában! ;)
2020. febr. 25. 10:52
Én sem kimondottan pánikolok, de próbálok előre gondolkozni az olasz példa alapján. Látom, én vagyok ufó.
2020. febr. 25. 10:46

Én nem pánikolok.

Szerintem jelenleg pont akkora cirkusz megy a médiában mint a madárinfluenza idején. Vagy a bevándorlási + ebola járvány idején. De gondoljunk a tavalyi kanyaró járványra.

Nagyon sok dolgot a média fúj fel,mint mindig. Ezzel nem arra célzok, hogy nincs gond, csak arra, hogy a legtöbb esetben feleslegesen keltenek plusz pánikot. A média imád percenként kiböfögni újabb és újabb híreket 70 ha nem 80 % kiszínezve.

Itt van az a 14 diák a tanár + a 2 sofőr akik most értek haza Milánóból és karanténba zárták őket. Barátnőmék valentinkor voltak Velencében buszos utazáson karneválon 3-4 napig. Minden gond nélkül jöttek mentek. A kutya nem vizsgálta őket holott a legújabb cikk szerint több mint 130 emberben mutatták ki a vírust és a karnevált előbb befejezték, 2 hétre lezárták Lombardiát és Venettót..

Mindig is voltak és lesznek halálos vírusok. Mindig lesznek járványok amik szednek áldozatot elsősorban az időseket eleve betegeket.

Minden évben egyre több a rezisztens vírus, baktérium az embernek köszönhetően.

Mindog lesznek új fenyegetések az embernek köszönhetően.

18. 5236d12e25 (válaszként erre: 2. - Kisj)
2020. febr. 25. 10:29

Tegnap jelent meg egy cikk, hogy a szájmaszk nem véd meg ellene.


[link]

17. vivo44 (válaszként erre: 15. - Szeretekolvasni)
2020. febr. 25. 09:41

Te nem gondolod annak,én pedig igen.

Nem vitafórumot nyitottál,hanem véleményt kértél.

Eleve hisztéria olyan dologról beszélni és okoskodni,ami még az államhatárt sem lépte át,de hát a magyar mindenben okosabb....jobban tud gyógyítani a monitor mellől,jobban tud focizni a tv előtt ésatöbbi:-)))

2020. febr. 25. 09:34
Én az idős szüleim miatt aggódom, akik nagyvárosban élnek és rendszeresen orvoshoz járnak. Attól félek, majd pont ott lehet igazán összeszedni a vírust, az orvosnál.
15. szeretekolvasni (válaszként erre: 12. - Vivo44)
2020. febr. 25. 09:33
Nem gondolom hisztériának. Bajom nem lesz attól, ha több konzerv van itthon.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook