Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Készül valaki mostanában KRESZ vizsgára/vezetni? fórum

Készül valaki mostanában KRESZ vizsgára/vezetni? (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
713. sivilla
2008. júl. 22. 14:55
Amúgy a vizsgáztató dönti el, hogy kit vizsgáztat, vagy nekik ebbe nincs beleszólásuk?
712. sivilla (válaszként erre: 711. - Bat)
2008. júl. 22. 14:44

Nem kedveltem az oktatómat mert sajnos eléggé cinikus ember volt.

Viszont igy utólag visszanézve már tudom, ha mást kapok akkor nem igy ment volna a dolog.

Rutinos öreg róka volt. Tudta hogy ha sima óraszámmal megyek azt nem szeretik a vizsgáztatók ha meg túl sok az óra akkor meg azért kukacosak. Volt hogy nem indexeltem és megismételte hogy akkor itt majd jobbra . Vettem a lapot hogy valamiért 2x is elmondta. Nagyon sok múlik az oktatón.

711. bat (válaszként erre: 709. - Sivilla)
2008. júl. 22. 13:51

Gratulálok! :)

Azért ehhez nem csak szerencse kellett, hanem tudás is!

/

710. sivilla
2008. júl. 22. 13:46

Úgy kell menni, hogy sikerül és megcsinálod!!

Mondogasd magadnak! Levizsgázok könnyen :)

Ártani nem fog

709. sivilla
2008. júl. 22. 13:42

Sziasztok

Látom van itt minden mint a búcsúba

Mondjuk én elsőre mentem át mindenből de azért ehhez kell szerencse is.

Ott kezdeném, hogy nekem nagyon szigorú volt az oktatóm. Soha 1 percet nem csalt le, soha nem kellett postára vagy tankolni menni. Ami nem nagyon ment mindig azt gyakoroltatta (utáltam vezetni járni) Vizsgán szerencsére egy kedves embert fogtam ki , aki ha látta hogy egy szitunál kezdek parázni nyugtatgatott, hogy nem lesz semmi gond eddig is jó volt minden. (lefuladtam 1x én is) Az oktató végig beszélgetett vele. Szóval nekem még igy is nagyon kemény dolognak tűnt a forgalmi vizsga. Vizsga elött 1 órán én is vezettem és akkor majdnem egy előzésnél összetörtem az okató autóját. Vizsga elött már majdnem sirtam

708. b59d693a46 (válaszként erre: 703. - B30b2dd2e9)
2008. júl. 22. 13:42
Na, ez a szitu nagyon ismerős sajnos...:(
2008. júl. 22. 13:41

Abszolút egyet értek az előttem hozzászólókkal. Nem bénaságról van szó a legtöbb esetben, hanem a stressz miatti leblokkolásról.

Egyébként meg tényleg 30 óra a kötelező, és úgy van, ahogy bat írta, ha szerencsés vagy ez is elég lesz, ha nem, jönnek a pótórák kemény ezresekért.

706. Emily7
2008. júl. 22. 13:36

Sziasztok !

Szerintem ne stresszelj a vizsga miatt mert ha előre hergeled magad akkor biztos nem fog sikerülni !

Mindenféle képpen vegyél annyi órát amennyi a módodban áll már csak azért is mert ez a te érdeked !Nem lehet 50 óra alatt megtanúlni vezetni csak az alapokat lehet elsajátítani , valakinek jobban megy ,valakinek kevésbé !

Az én párom oktató ,most nyitunk saját autós iskolát ! Bízz magadban és akkor nem lesz semmi gond a vizsgán !!!!!

705. funky_b
2008. júl. 22. 13:14
Szerintem ezen felesleges megsértődnöd.
704. Ferrer
2008. júl. 22. 10:53
Hát, kösz mindenkinek a letolást... *g*
703. b30b2dd2e9 (válaszként erre: 698. - Ferrer)
2008. júl. 22. 08:20

Itt nem a BÉNASÁGRÓL van szó ne is haragudj!!!

Inkább a stressz okozta "bénaságról".

Én pl. a vezetési órákon remekeltem, amikor meg a forgalmi vizsgán beült a vizsgabiztos, paff lettem és a váltót se találtam. Ehhez mit szólsz?

10 perc alatt annyi hülyeséget csináltam, amit pl. 5 vezetési óra alatt összesen nem. Meg is buktam.

Szóval nem kell annyira kiakadnod...

702. bat (válaszként erre: 698. - Ferrer)
2008. júl. 22. 07:28

Attól függ, hány éves vagy. Azonkívül nem tudom, honnan az 50 óra. A tanfolyam árában nekem 10 rutin óra volt benne, és 20 forgalom. Ez 5 rutin alkalmat jelent, és 10 forgalmat. A 10 forgalmi alkalom összesen tízszer másfél óra. Ha az oktató azonnal kiadja az ukászt, hogy: pöcc a mocit. De többnyire elkésik, önhibáján kívül, mert dugó van valahol a városban. Tehát jó, ha a másfél óra lesz egy óra. S ha délutáni forgalomban veszel órát, akkor belekeveredsz a dugóba, ahol max. az araszolást tanulod meg, de nem a KRESZ-t alkalmazni. S akkor még olyanokról nem is beszéltem, hogy tankolni kell menni, be kell ugrani a postára, satöbbi. Egyébként azt mondják, hogy egy húszévesnek elvileg elég az alapóra, aztán tízévenként számolj rá plusz tíz órát.

A forgalmi vizsga meg olyan dolog, hogy neked be kell tartanod a KRESZ-t, míg az autósok nagy része nem tartja be.

Egyébként meg a totálkáros baleseteket nem azok csinálják, akik sokadjára mentek át a vizsgán, hanem éppenhogy azok, akik elsőre, és túl nagyképernyősek, azt hiszik, ők már nagyon tudják ezt a dolgot. Akik megszenvedtek a jogsiért, azok óvatosan vezetnek, vagy sehogy, ha végképp elveszik az önbizalmukat.

701. funky_b (válaszként erre: 700. - Ferrer)
2008. júl. 22. 07:04

Kíváncsi lennék, hogy mennyire csinálnád úgy, hogy alig van rá pénzed. És mi van ha egyszer elfogy? Nem tudsz több órát venni, sőt a vizsgadíjat sem tudod befizetni........sok ilyen van, de Te lehet, hogy jobb módban nőttél fel. És miután a nadrágodat is legombolják rólad, nem hiszem, hogy így állnál hozzá.

Mondjuk én nem tudnám megkenni a vibi-t. Állítólag nagy részük volt rendőr, meg volt katona. Hát sorry, de látszik rajtuk......

Szép napot.

700. Ferrer (válaszként erre: 699. - B59d693a46)
2008. júl. 21. 23:49
Hát az én leendő oktatóm az egy ideig vizsgabiztosként működött. Nem hiszem, hogy ő pl. egy rohadék lett volna a vizsgázókkal, de ki tudja. De áh.. Totál elment a kedvem az egésztől. És még én mondhatom magamat hülyének, mert azt hittem, van, ahol még az embert embernek veszik, nem egy tömegnek, amiből pénzt lehet csinálni. Na de oké, én kúl leszek, és beleszámolom majd ezt is a költségekbe. Ők is jól járnak, én is jól járok. Minek bármihez is nagy megerőltetés..
699. b59d693a46 (válaszként erre: 698. - Ferrer)
2008. júl. 21. 23:21
De meg lehet tanulni ennyi idő alatt normálisan vezetni. Sőt, van, akinek pár óra után tök jól megy. Vannak olyanok, akiknek hosszabb idő kell, hogy ráérezzenek. Ha szerencsés vagy és ügyes, az előbbiekhez fogsz tartozni. :) De vizsgán nem csak bénaság miatt lehet bukni. Ez a dolog - ahogy én megtapasztaltam - nagyon is a pénzről szól. Ha megbuksz, újabb pótórák, újabb vizsgadíj...
698. Ferrer
2008. júl. 21. 23:02

Most komolyan azt mondjátok, hogy nem lehet megtanulni normálisan vezetni 50 tanóra alatt még akkor is, ha valaki teljesen beleéli magát? Ha nekem nem fog sikerülni másodjára se a vizsga, nem hiszem, hogy az lesz az első gondolatom, hogy megkenjem a vizsgabiztost a BÉNASÁGOM miatt, hanem hogy megtanuljak vezetni. Mert mire jó a jogsi, ha másnap totálkárosra töröm az autót?

Hát b.meg, teljesen kiakadtam -_-

697. b59d693a46 (válaszként erre: 696. - B30b2dd2e9)
2008. júl. 21. 22:46
Hát lehet, hogy így van. :( Inkább hagyott szenvedni. :)
696. b30b2dd2e9 (válaszként erre: 690. - B59d693a46)
2008. júl. 21. 22:35

Muszáj beleszólnom: el lehet intézni pénzért.

A Te oktatód nem volt ennek híve, az egy dolog.

695. b59d693a46 (válaszként erre: 694. - Bat)
2008. júl. 21. 22:30
Nem vagyok rákényszerülve, hogy vezessek, bár a férjem szorgalmazza a dolgot. De általában itthon "felejtem" a jogsim. :) Pedig mennyit szenvedtem érte...
694. bat (válaszként erre: 693. - B59d693a46)
2008. júl. 21. 22:20
Szerintem meg vezess! Mutasd meg nekik, hogy dafke tudod te ezt! Senki nem autóval a feneke alatt született, csak ezt hajlamosak elfelejteni azok, akik évek óta vezetnek, vagy akik tanítják a vezetést.
2008. júl. 21. 22:15
Én is tavasszal szereztem meg a jogsit, háromszor húztak meg forgalomból, a többi elsőre sikerült. Úgy elment az önbizalmam, nem is nagyon vezetek, ha nem muszáj.
692. bat (válaszként erre: 690. - B59d693a46)
2008. júl. 21. 22:14
Bocs. Tény: én pesti vagyok.
691. bat
2008. júl. 21. 22:14

Köszi! :)

Nem dicsekedni akartam, csak elmondani, hogy nálam elkeseredettebb, fosósabb vezetnitanulót még nem hordott hátán a Föld. Paráztam egész életemben a vezetéstől, többször úgy voltam vele, hogy feladom, de nem tettem.

Átérzem, hogy mit érzel, ezek a vizsgabiztosok - tisztelet a kivételnek - szerintem élvezik, hogy megalázzák, majd meghúzzák a tanulót.

De nehogy elkeseredj!

Az egész az anyagiakra megy ki, nem te vagy béna!

Ha adsz pénzt, akkor is jól járnak, ha nem, akkor meg venned kell pótórákat, és akkor is jól járnak. Hallottam ugyan olyanokról, akik elsőre átmentek úgy, hogy életükben nem vezettek előtte, de ez szerintem csak urban legend. ;)

Még egy tanács: minél hamarabb jelentesd le magad a következő vizsgára, és vizsga előtt közvetlenül vegyél egy órát. Akkor lesz időd megszokni az autót, menjetek végig a vizsgaútvonalakon, és menni fog. Hajrá!

690. b59d693a46 (válaszként erre: 688. - Bat)
2008. júl. 21. 22:12
Én kérdeztem az oktatómat erről, azt mondta, nem lehet így elintézni, mert féltik az állásukat. Hát nem tudom....azt mondta, Pesten ez még működik, nálunk nem.
689. funky_b
2008. júl. 21. 22:06
Gratulálok:)
688. bat
2008. júl. 21. 22:02

Sziasztok!

Áprilisban, másfél év kínlódás után sikerült végre megszereznem a jogsit. Kétszer vágtak meg a forgalmin... A helyzetemet súlyosbítja, hogy negyven éves vagyok, ergo, nem mai csirke, így még megalázóbb a bukás.

Lehet, hogy hülye tipp, de én azt javaslom, hogy akit kétszer meghúztak már, az ne menjen harmadszor majdmeglátjukra. Hanem kérdezzen rá az oktatójára, hogy nincs-e lehetőség egy kis segítségre a vizsgán, némi honorárium fejében. Én egy húszezrest adtam, harmadszorra csont nélkül átmentem. Szerintem a vizsgabiztosok nagy része ezt várja. Persze egetrengető hülyeség esetén ez sem működik, de a kisebb hibákat jobban elnézik...

Mellesleg váltig állítom, a tanfolyam alatt csak max. a gépjárműkezelést tanultam meg, a forgalomban közlekedni egészen más.

Pláne egyedül, oktató nélkül.

Ja, április óta nem nagyon lehet kirobbantani a volán mögül. :)

Sok sikert mindenkinek!

687. funky_b
2008. júl. 21. 21:56
Pedig olyan nyugodt voltam egész nap.......na mindegy:)
686. b59d693a46 (válaszként erre: 684. - Funky_b)
2008. júl. 21. 21:54

A stressz nagyon is rontani tudja a teljesítményt. Én nagyon paráztam, pedig amúgy nem vagyok egy ideges típus. És akkor persze, hogy nem tud úgy figyelni az ember, ahogy kéne. Engem 2-szer azért húztak meg, mert merő figyelmetlenségből átmentem a záróvonalon. Amit sohasem tettem gyakorlás közben.

Biztos, hogy a vizsgabiztos hozzáállása is meghatározza a dolgot. Én is találkoztam nagyon ellenszenvessel, de volt köztük nagyon normális is. De hát a záróvonal az záróvonal, még a jóindulatú sem nézhetett el ilyen hibát. :)

Ne aggódj, majd legközelebb sikerül.

685. funky_b
2008. júl. 21. 21:50
Persze megvártam, míg a kocsi elment jobbról és csak utána kezdtem szerencsétlenkedni. A lábam ugrált a kuplungon.
684. funky_b
2008. júl. 21. 21:48

Teljesen nyugodt voltam. A vizsgabiztosnak bemutatkoztam, még a szemembe sem nézett. Flegma volt. Erre felment a pumpám, remegett mindenem. Kötözködött. Mondta, hogy induljunk, jött jobbról egy kocsi, de már egyesbe voltam meg az index is kint volt. (VW polo....kuplungot felengedem, elindul a kocsi gáz nélkül). Nagy nehezen megpróbáltam elindulni. 2. lefulladás után rájöttem, hogy kézifék. Nagyon ideges voltam. Aztán az egyik lámpánál lefulladtam mégegyszer és ennyi volt.

Nemtudom, mi történt velem. Nagyon ciki volt. El sem tudom képzelni, hogyan lehettem ilyen figyelmetlen. Az idegesség ennyire tönkre tud tenni? Mondjuk amúgy sem volt jó napom.

Amíg vártam, hogy elkezdhessek vizsgázni, 4 autó jött vissza vizsgáról és mindenkit meghúztak. De akkor akadtam ki legjobban, amikor a vizsgabiztos aláíratta velem, hogy megbuktam. A listán előttem 7-en voltak és mind megbuktak.

Tudom, hogy én vagyok a hibás és én csesztem el. De vajon direkt stresszel a vizsgabiztos? Direkt húzza az agyam?

A lényeg, hogy talán legközelebb.

Oktatómnak mondtam, hogy inkább ne is szólaljon meg ezek után, elég ezt magammal rendezni..

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook