Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Készül valaki mostanában KRESZ vizsgára/vezetni? fórum

Készül valaki mostanában KRESZ vizsgára/vezetni? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
353. Rhea (válaszként erre: 346. - Mongi)
2008. jan. 4. 23:12
igen, csütörtök óta dolgozom :( jó egy kicsit kimozdulni, meg szeretm a munkámat, de a pici fiam nagyoooon hiányzik, úgy érzem, lemaradok mindenről...:(
352. Rhea (válaszként erre: 347. - Mongi)
2008. jan. 4. 23:10

szólnak időben a vizsgán, előbb is mint az órákon megszoktad. biztos a te okatatód is elfelejt szólni, csak az utolsó pillanatban mondja, hogy jobbra...s olyankor azt se tudod merre a jobb :)) ezen mindig kiakadtam!

az idexelésre nekem anno aszonta LAcibácsi, hogy 2 "fa-hossznyi" legyen a mércém :)

351. b59d693a46 (válaszként erre: 347. - Mongi)
2008. jan. 4. 22:35

Változó. Van, amikor szól időben, hogy merre fogunk menni, de olyan is előfordult nem egyszer, hogy már álltunk a Stop táblánál, mögöttünk is vártak és meg kellett kérdeznem, hogy akkor jobbra vagy balra, mert nem szólt semmit.

Furcsa is volt vizsgán, amikor azt mondta jó előre, hogy a lámpánál jobbra fogunk menni és a következőnél is jobbra. Hogy ezt miért nem lehet mindig így csinálni? Gondolom, vizsgán így kell.

350. b59d693a46 (válaszként erre: 349. - Mongi)
2008. jan. 4. 22:32
Naná, hogy profi leszel! :)) De azért parázni fogsz...;)
349. mongi (válaszként erre: 348. - B59d693a46)
2008. jan. 4. 22:16

Persze,eddig volt kedvem vizsgázni...Na,neeeem!!!!!:))

Egyébként sajnos már előre tudtam(mivel ismerem magam),hogy így lesz,hogy amint túljutok a felénél,elkezdek ezerrel izgulni.Na jó,azért picit reménykedtem,hogy hátha addigra már profi leszek,s ennek következtében mégse fogok parázni...

348. b59d693a46 (válaszként erre: 345. - Mongi)
2008. jan. 4. 22:07

Hát itt sem, legalábbis nálunk nincs letakarítva. A vizsgapálya igen, de a gyakorló nincs.


Biztos rutin is kell hozzá, meg odafigyelés.

Ne is mondd, most, hogy ennyi ideig nem vezettem, nekem is el kellett gondolkodnom az irányokon. :) Kész...


Én sem akartam soha jogsit, nem volt késztettésem hozzá, de Anna miatt biztos hasznos lesz. Előfordulhat, hogy vinni kell ide, oda, főleg, ha nagyobb lesz. Meg hogy néz ki a mai vlágban, hogy az embernek nincs jogosítványa?! :)


Nem vettem észre, hogy álmosítana, bár alvászavarokra is ajálnják. Igen, reklámozták a tv-ben is. Remélem, ér majdvmit, bár eddig semmit sem vettem észre...csak, hogy iszonyú büdös. :(


Miért eddig volt kedved vizsgázni? ;))

347. mongi
2008. jan. 4. 21:58

Nektek is a kereszteződés előtt már kb. 50 méterre indexelni kell?


A vizsgán időben szólnak,hogy merre menjen az ember?

346. mongi
2008. jan. 4. 21:57
Rhe,dolgozol?
345. mongi
2008. jan. 4. 21:57

:-))

Akkor itt sem takarítják a rutinpályákat?Meggyőződésem volt,hogy csak Szerbiában nem.:)


Szerintem ez rutin kérdése,hogy időben észreveszi-e az ember a dolgokat,vagy a fene se tudja!A vezetés annyira más közeg-gondolom,ha minden álmom lett volna,hogy vezethessek,akkor nem így gondolnám...de hát nincs így:)))

Én pl. mostanában már elkezdtem keverni a jobb-bal irányt is.Teljesen felhúztam magam rajta,mert mint gyógytornász,napont ezerszer használtam e kifejezéseket,s még akkor sem tévesztettem,ha nem figyeltem oda,erre vezetés közben meg úgy kell gondolkodnom rajta,hogy melyik melyik.

Igazából már nincs is kedvem vizsgázni:)


HOVA-mintha rémlene valamelyik reklámból.Patikában vetted?Ez nem álmosít,csak nyugtat?Nekem olyan kellene,amit konkrétan vizsga előtt be tudnék venni.

344. b59d693a46 (válaszként erre: 343. - Mongi)
2008. jan. 3. 21:19

Szia!

Jól eltűntél, már hiányoztál. :)


Elhiszem, hogy nehéz lehet havas rutinpályán. Nálunk is tiszta hó, ma arrafelé mentünk, még gondoltam is, hogy nem lehet könnyű most gyakorolni.


Én is voltam ma, még úgy 5 időpontot egyeztettük előre, szerinte nincs szükség sokra, csak FIGYELJEK jobban. Tényleg hajlamos vagyok utolsó pillanatra hagyni dolgokat, pl. sokszor csak akkor tűnik fel, hogy sávot kell váltani, amikor elfogy, amiben addig mentem. :) Ilyenkor mindig kiakad. Kicsit meg kellene tanulnom előre gondolkozni. :)


Nekem is vannak jobb napjaim és rosszabbak is, de szerintem ezzel a legtöbben így vagyunk.

Olyan ideges voltam ma is, mielőtt mentem, meg annyira nyomaszt a vizsga, hogy csak vettem egy gyógynövényes stresszoldót. HOVA a neve, 20 szem van benne és 1020 Ft volt. Úgy írja, 1-3 tablettát lehet naponta szedni. Most este 1-t bevettem, de 2-nél többet nem fogok, aztán majd meglátjuk, használ-e vmit. Iszonyú büdös maga a tabletta. :(


De jó, hogy Tamás jól viselte a távolléteted, legalább ezért nem kell idegeskedned. :)

343. mongi
2008. jan. 3. 19:25

Sziasztok!

Na,megjöttem:).

Tegnap egész jól ment a vezetés,már-már élveztem is,de ma nagyon pocsékul sikerült.Többször lefulladtam,összevissza indexeltem a rutinpályán,volt,hogy későn kezdtem előzni,szóval sokminden rossz volt.Egyedül az vigasztal,hogy ma mintha kicsit jobban ráéreztem volna a rutingyakorlatokra.Talán!:)

Óriási hó van kinn a pályán,tegnap többször elakadtunk,dobálta a kerék a havat,csúszott az autó.Hááát...érdekes volt.Még egyszer sem voltam kinn tiszta pályán,majd biztos furcsa lesz először.


Rákérdeztem,s megmondta,hogy a tesztek,amiket gyakorlok benn,azokból lesznek a vizsgatesztkérdések is.Úgyhogy ez legalább pozitív!Azt mondta még,hogy vegyem elő a könyvet,mert szoktam hibázni-pedig már nem sokat.

Igazad volt Rhea,nagyon hülyén vannak lefordítva magyarra a kérdések,már sokszor ott elakadok.

Útálom ezeket a jogszabályos kérdéseket,a forgalomra vonatkozó kérdések jobban mennek.


Jól viselte Tamás amíg odavoltam.Nagyon meglepődtem,de hát csak nagyfiú már:).Az elején én is észrevettem,hogy sokkal anyásabb volt,de már minden a régi-azért nem mondom,hogy most nem anyás,csak nem annyira!:)


PéDé,mit beszéltél az okiddal?

342. b59d693a46 (válaszként erre: 341. - Mongi)
2008. jan. 1. 23:12

Biztos nem lesz gond Tamással. Ha már azt megszokta, hogy időnként elmész, biztos jól viseli majd ezt is. Annával sincs semmi gond, a sógornőm is szokott rá vigyázni, de azt vettem észre, mióta tanfolyamra meg vezetni járok, még sokkal ragaszkodóbb lett. Ő az árnyékom. :))


Nem sikerült elfelejtenem, csak próbáltam nem foglalkozni vele. De nyomaszt nagyon. Nem szedek semmit, annyi év egyetemi vizsgázás után csak nem megyek ebbe tönkre. :) Megpróbálom lazábban venni, meg azt találtam ki, hogy nem mondom meg előre, mikor lesz a vizsga, így nem nyomaszt az elvárás, hogy sikerül-e. A szüleimmel, hogy beszéltem ma telefonon, már kérdezték, mikor megyek vizsgázni...Majd elmondom, ha sikerül. :) Persze nem biztos, hogy meg tudom állni, de igyekezni fogok. :)


Ne stresszelj, na és, mi van, ha véletlenül nem sikerül? Látod, azért nem dől össze a világ. :) De még egyébként is olyan sok időd van!

341. mongi (válaszként erre: 340. - B59d693a46)
2008. jan. 1. 22:59

Jajj,ne is kérdezd,már előre izgulok,mert most lesz először úgy,hogy anyukáméknál marad,úgy,hogy nem lesz ott az apja sem.Necces,mert nagyon anyás kisfiú.


Sikerült már elfelejtened a múltkori vizsgát?Gondolom nem nagyon.


Én továbbra is rettegek a vizsgától.Már-már megőrjítem magam!


Beszerzel vmilyen növényi nyugtatót?:)Ha igen,azonnal írd majd meg,hogy mit vettél!!!:))Komolyan!

340. b59d693a46 (válaszként erre: 339. - Mongi)
2008. jan. 1. 22:24

Direkt rángatta? Nem semmi! :) Érdekes figura lehet...


Holnap nekem is fel kell hívnom az okit, hogy mikor találkozzunk, de próbáltam nem gondolni rá ebben a pár napban. :) Vhogy elment tőle a kedvem...


Írtad a múltkor, hogy 2-2 és fél órákat vagy mostanában vezetni. Tamás kivel van addig, férjeddel? Hogy viseli a távollétedet?

339. mongi (válaszként erre: 338. - B59d693a46)
2008. jan. 1. 22:19

Szevaaa!:)))


Igen,megyek holnap.Vezettem legutóbb hóban,na de nem ekkorában!!!

A múltkor is éreztem már,hogy csúszik az autó,s ha nem fékeztem időben,kissé továbbcsúsztam,mint gondoltam.Ráadásul az okim elkezdte rángatni a kormányt,hogy érezzem jól a csúszást!


Azt mondták éjjel még fog esni 10-15 cm hó.Majd látjuk!

2008. jan. 1. 22:14
Mongi, vezettél már hóban? Holnap mész, ugye?
337. Rhea (válaszként erre: 334. - Mongi)
2007. dec. 31. 21:10

köszi!

B.Ú.É.K nektek is!

336. b59d693a46 (válaszként erre: 334. - Mongi)
2007. dec. 31. 14:31
Köszi szépen, én is boldog új évet kívánok, lányok, és csatlakozom, sikeres vizsgákat nekünk! :))
335. b59d693a46 (válaszként erre: 333. - Mongi)
2007. dec. 31. 14:30

Hát nem könnyű új terepen, de meg lehet csinálni, látod. Ismerősön meg pláne! :)

Ne aggódj, ne görcsölj előre rajta, még egyszer sem próbáltad, biztos menni fog. Ráérsz keseregni, ha esetleg véletlenül nem siekrül. De ne így indulj neki, menni fog! Még sok időd van, bele fogsz jönni. :)

334. mongi
2007. dec. 31. 14:24
B.Ú.É.K és Mindenkinek SIKERES vizsgát jövőre!!!!!!
333. mongi (válaszként erre: 331. - B59d693a46)
2007. dec. 31. 14:23

Ezt nem is gondoltam volna.

Nekem pl. különböző bokrokat,csöveket,fákat stb. is figyelnem kell,hogy tudjam,hogy hol kell megállnom,hogy hol a vonal?Másik rutinpályán le se tudnék így vizsgázni.

Remélem belejövök ebbe az egészbe,mert ahogy múlik az idő,egyre bizonytalanabbul érzem magam!:((((

332. Rhea (válaszként erre: 328. - Mongi)
2007. dec. 31. 14:11
temerinben 8ra mennek a rutinpályára, akik ismétlik a vizsgát, akkor soha sincsenek sokan. 10kor kezdődik azoknk, akik frissen pozitiv tesztet produkáltak. én szeptemberben voltam 10től, a közel 10 autósiskola összes tanulója ott volt, oktatók, és még legalább annyi kiváncsiskodó...szörnyűűű! minket nem szólitottak, figyeltük a kocsit meg az oktatót, és mentünk ha valaki befejezte. nemtom itthon hogy zajlik. most éppen itt vagyunk a szüleimnél, majd kiugrunk a rutinpályához, megnézem itt milyen:)
331. b59d693a46 (válaszként erre: 330. - Mongi)
2007. dec. 30. 22:49
ÁÁÁ, sajnos a vizsga helyén, a közlekedési felügyelet pályáján nem lehet gyakorolni. Egy másik rutinpályára jártunk, így duplán nehéz volt vizsgázni: teljesen más terep, más elrendezés. Pl. a vizsgapálya nagyon csúszik. A gyorsítós feladatnál, ahol hirtelen fékezéssel kell megállni, alig-alig sikerült, esett az eső és iszonyúan csúszott. Szerintem ez is kitolás, hogy egy teljesen új, ismeretlen helyen kell vizsgázni.
330. mongi (válaszként erre: 329. - B59d693a46)
2007. dec. 30. 20:01
Megnéztétek,hogy milyen a rutinpálya?Hát nem azon gyakoroltatok 9 órát?
329. b59d693a46 (válaszként erre: 328. - Mongi)
2007. dec. 30. 13:09

Én attól tartottam, hogy mindenki azt fogja nézni, hogy bénázok. De senkit nem érdekelt szerencsére, mindenki magával volt elfoglalva, még átbeszélték az oktatókkal a műszaki kérdéseket, ültek a kocsikban...

Mi megadott időre mentünk, beálltunk a sátor alá, ott kellett elmondani a műszaki feladatokat, utána kiállni és kezdeni a gyakorlati feladatokat.

Előző nap megnéztük milyen is a rutinpálya, de gyakorolni nem lehetett rajta. Nálatok ez hogy van?

328. mongi (válaszként erre: 327. - B59d693a46)
2007. dec. 30. 13:00

2.-3.-án.Mostmár mindig 2,5 órát töltök ott,mert a vezetések után mindig van egy óra tesztgyakorlás.

Nagyon-nagyon remélem,hogy azokból lesz a vizsgateszt is összeállítva!


Rheától is kérdezem,hogy hogyan zajlik a rutinpályás vizsga?Ott áll 10-20 ember,s mindenki megy sorba?Szólítanak?Vagy egyedül vagytok?

327. b59d693a46 (válaszként erre: 326. - Mongi)
2007. dec. 29. 23:12

Majd 2-án hívom az okim és megbeszéljük. Azt mondta, szerinte heti egy óra elég lesz. Majd meglátjuk...Attól is függ, mikor kapok új időpontot. 7-e előtt nem vizsgáztatnak...nem is bánom...:((

Szerencsére csak a forgalmi vizsgát kell ismételni.

Te mikor mész újra vezetni?

326. mongi
2007. dec. 29. 22:26
PéDé,mikor kezded megint a vezetést?Hány órát veszel?A rutinpályait nem kell ilyenkor megismételni,ugye?
325. mongi
2007. dec. 29. 22:25
Megkérdeztem az unokaöcsémet a minap,aki 2 éve vizsgázott Zentán,hogy mégis ő hogy tanulta a körforgalmi szabályokat?Ha hiszitek,ha nem,ő is úgy,ahogy nekem mondta az oktatóm.Ez főleg Rhea esetében érdekes!Na,mindegy!
2007. dec. 28. 23:19

Sziasztok!

En mar 15 eve vezetek Magyarorszagon. Tehat gyakorlatom az van rendes valtos auton.

Viszont igazabol USA-ban elek (az adatlapomon feltuntetett adatokkal ellentetben) es itt 99%-ban automata valtos kocsik vannak. Mostanaban keszulok levizsgazni, mert a magyar jogsim lejart, a nemzetkozi meg csak a magyarral egyutt ervenyes.

Az lenne a kerdesem, h tudja-e valali esetleg, h mennyivel konnyebb vagy nehezebb egy automata valtosat vezetni? Mit csinaljon az ember a bal labaval? Meg lehet ezt szokni?

Ha esetleg tudja valaki, meseljen rola lecci!

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook