Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Készül valaki mostanában KRESZ vizsgára/vezetni? fórum

Készül valaki mostanában KRESZ vizsgára/vezetni? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
533. b59d693a46 (válaszként erre: 528. - Mongi)
2008. ápr. 22. 14:50

Aha, tudom merre laktok, az jó hely. A barátnőmék is arra laknak.


Épp ma mondta a kolléganőm, hogy amikor lejárt a jogsija és megcsináltatta újra, elvileg nem vezethetetett volna az ideiglenessel. De nehezen tudom elképzelni, hogy akár 2 hétig sem vezethet vki. Tényleg a legjobb, ha rákérdezel.

Miért kell kicseréltetned?

532. mongi (válaszként erre: 530. - Sivilla)
2008. ápr. 22. 13:49
Aha,köszi.Szerintem is.
531. mongi (válaszként erre: 529. - Szanád)
2008. ápr. 22. 13:49
:D Lehet ezzel már én is így lennék!:DDDDDDDD
530. sivilla (válaszként erre: 528. - Mongi)
2008. ápr. 22. 13:40
Mikor nekem küldték a jogsit addig nem vezethettem amig meg nem kaptam, viszont aki simán cseréltet mert lejárt , elveszett az kap idegleneset. Lehet te is fogsz kapni, hisz neked már van kézenfogható papirod róla.......azért kérdezz rá:)
529. szanád
2008. ápr. 22. 13:38

hál istennek nem készülök ,mert már van ezer éve

de az biztos hogyha most kéne vizsgázni kreszből az tuti bukás lenne...))))

528. mongi (válaszként erre: 527. - B59d693a46)
2008. ápr. 22. 13:37

:) Majd visszafiatalodsz,amikor már bátran vezetsz egyedül,az biztos!:)Addig meg...háááát....

Én holnap megyek átcseréltetni a jogsit.Azt ígérték egy hét,de tényleg létezik olyan,hogy addig nem vezethet valaki,vagy kapok valamiféle ideiglenes igazolást?Akinek már munkaeszköze az autó,az mit csinál,ha pl. tönkrement a jogsiban a fénykép,s újat akar kérni?


Jajj,mindig elfelejtem,hogy itt jártál suliba,bocsi :))

A Tópart u. konkrétan nem tudom,csak a környéket.

Mi sem lakunk messze a Tescotól,tulajdonképpen a Tesco és a Csongrádi sgt. között.Légvonalban szinte egyenesen kellene mennem,ha a Tescoba mennék.:)Árva u.,bár így bizti nem tudod belőni.

2008. ápr. 21. 22:56

Aha, értem. Most már mindegy, így alakult. Az biztos, örgedtem pár évet ez alatt a pár hónap alatt :)


Merre laktok Szegeden? Én anno a Tópart utcában voltam albérletben, a Tescotól nem messze, a torony mellett :)

526. mongi (válaszként erre: 525. - B59d693a46)
2008. ápr. 21. 22:08

Nem,mint már említettem,még csak 1x vezettem egyedül.:)

Igaza van a férjednek,mert itt Szegeden mostmár óriási a tranzit forgalom,rengeteg kamion,egyik gyorsabban megy,mint a másik,letúrnak,leszorítanak.Képtelenség egyébként betartani a szabályokat!Legalábbis nekem nem megy(a többiek végett),pedig nagyon úgy kezdtem,hogy én mindent!:)


...Ha jelez az okid,hogy jobban figyelj pl. a záróvonalra,akkor lett volna tök rendes!Másoknak is segítenek.Érted!?

525. b59d693a46 (válaszként erre: 524. - Mongi)
2008. ápr. 21. 15:26

Egyedül vezettél? Ne hagyd, hogy a kedved elvegye egy-két hülye, nem azért szenvedtél a jogsival. Bár Te szerencsére nem szenvedtél annyira meg :)Mondta a férjem - gyakran jár Szegedre -, hogy milyen nagy lett a kamion forgalom. Azt mondja nehéz eljutni a Kossuth Lajos súgárúton a Mars térig.


Én is kíváncsi vagyok, milyen lesz vezetni, várom a jogsim. Ma hozott a postás hivatalos levelet, de sajnos nem nekem, a férjemnek. Mondtam neki, hogy a jogsim várom, azt mondta, egy héten belül meg szokott jönni. Kíváncsi leszek rá. Eleinte biztos nem merek egyedül neki indulni, annyira nem vagyok bátor...;)


Hát igen, jobban körül kellet volna érdeklődnöm oki-ügyben. Rendes volt, jól kijöttünk, de jobb lett volna olyanhoz menni, akinél kisebb számú a bukás. Bár...nem akarom rákenni, a záróvonalon való keresztül hajtást biztos senki nem nézi el.

524. mongi
2008. ápr. 20. 21:19

Sziasztok!

Sivilla,igen,én vizsgáztam külföldön,mert kettős állampolgár vagyok,s így választahattam a 2 ország között.:)Előnyös volt az ottani vizsga,mert kis községben vizsgáztam(forgalom szinte nulla volt),hátránya,hogy most itt Szegeden elég nehéz!!!

Nézd meg a naplómban,én is egy régi csotrogányt vezetek!:)Kezdő autónak jó,főleg azért,mert ilyenen tanultam is!Semmi luxus nincs benne,de már megszoktam.Persze később majd veszünk másik autót!

Pár barátnőmtől már én is hallottam olyat,hogy az okija segített neki vizsga közben,úgyhogy PéDé,a Te okid nem volt valami jó fej,akárhogy nézzük is.

A másik,hogy még Szerbiában is van olyan,hogy attól függ,hogy meghúznak-e,hogy ki az oktatód!

Én úgy kerültem a volt okimhoz,hogy róla azt beszélték,hogy aki nála tanul,senki nem bukik meg...sőt,amikor elkezdtem az órákat,még maga az oktató is ezt mondta,bíztatván,hogy ne izguljak!(Persze az aznapi vizsgán háromnegyede a csapatnak megbukott)...Na,mindegy!


Ma is vezettem,lekopogom,megint úgy érzem,hogy jó vezetni.:))

Már egyszer volt ilyen érzésem,de aztán ledudált egy hülye kamionos,s onnantól kezdve már nem volt kedvem az egészhez.Az a baj,hogy minden kis apró-cseprő dolog kedvemet szegi.Innen is látszik,hogy csak muszájból csináltam meg a jogsit...:)


Kíváncsi vagyok nagyon PéDé,az első tapasztalataidra!

Szerintem is jobb,ha az elején még a férjed is melletted van,bár ha extra bátor vagy,akkor...hmmm :))

Én úgy érzem másként vezetek,mint amikor tanultam.Sok dologban is különbözik.

523. sivilla (válaszként erre: 522. - B59d693a46)
2008. ápr. 19. 18:34
Eleinte apóssal szerettem menni mivel azért ő nem durván szólt ...nem úgy mint a férjem aki csak rámförmedni tud.......szal eleinte jó hogy volt velem valaki. Viszont most már após is idegesit, beleköt mindig mindenbe és folyton azt érzem hogy én semmit nem csinálok jól. Most odáig jutottam, hogy inkább nem vezetek és főleg nem akkor ha ők ott vannak. Most már nem épitő kritikákat kapok hanem csak okoskodnak. Mert mindenki vezetésében találni kivetnivalót és hát nem is vagyunk egyformák sem. Főleg ha már csak apró cseprő dolgokon lovagolnak folyton:(
522. b59d693a46 (válaszként erre: 521. - Sivilla)
2008. ápr. 19. 14:07
Azt tanácsolta az okim, kezdettől fogva egyedül vezessek, eleinte persze kisebb távolságokon. De ne hagyjam, hogy a férjem idegesítsen, belebeszéljen. Bár ő nem az a típus szerencsére. :)De nem hiszem, hogy egyedül el merek majd indulni. Jobb lesz, ha eleinte jön velem - gondolom.
521. sivilla (válaszként erre: 520. - B59d693a46)
2008. ápr. 19. 14:01

Hú, én is nagyon vártam hogy a kezembe vegyem:)

Egy jó tanács okoskodó rokonok barátok kiméljenek.

Nekem már egész jól megy és van mikor kifejezetten szeretek vezetni:) De álltalában nem jellemező......

Bár lehet csak lusta vagyok mert ha férjem vezet akkor nem kell még figyelnem sem.......bár mostanában én is nyomom a féket az anyósülésben :)))

520. b59d693a46 (válaszként erre: 519. - Sivilla)
2008. ápr. 19. 13:34
Tényleg nem adják egy könnyen a jogsit. Remélem, megérte a sok küzdés, szívesen vezetek majd. Már várom, hogy megkapjam végre, most nagy kedvem van hozzá, remélem, nem történik vmi, ami kedvem szegné :)
519. sivilla (válaszként erre: 518. - B59d693a46)
2008. ápr. 19. 13:04

Ezek szerint ő is tudott súgni ha akart...kár, hogy elöbb nem tette meg az oktatód:(

Na mind1 a lényeg hogy sikerült végre :)

Meg kell azért dolgozni érte .......legalább is nekem nehéz volt

518. b59d693a46 (válaszként erre: 517. - Sivilla)
2008. ápr. 18. 16:44
Minden esetre rendes volt. Az én okim most segített először, az előző 3 vizsgán nem. Már biztos nagyon meg akart tőlem szabadulni :)
517. sivilla (válaszként erre: 516. - B59d693a46)
2008. ápr. 18. 16:33

itt sem engedik ne aggódj:)

Rutinos volt már hogy hogyan tud súgni hogy más ne lássa....sőt nem is mondta hogy figyeljek majd mert segiteni fog.

516. b59d693a46 (válaszként erre: 515. - Sivilla)
2008. ápr. 18. 15:55
Ez így van, nagy szerencse kell hozzá. Azért rendes volt az okid, hogy szólt az index miatt meg segített. Itt sajnos nem engedik a vizsgabiztosok, hogy az oktatók segítsenek. Az irányjelző miatt sem szólhatnak. Bár amikor a egy íven való megfordulást csináltam, nekem is odasúgta az okim, hogy menjek előrébb :)
515. sivilla (válaszként erre: 514. - B59d693a46)
2008. ápr. 18. 10:04

De látod ha nem indekszelek akkor azért simán megvágtak volna:( Mondjuk vizsgán jobban vezettem mint amikor csak gyakoroltunk. Mert velem az volt a gond, hogy féltem kikanyarodni meg ilyenek. De vizsgán nem szórakoztam csak mentem :) Olyan vizek vertek vazze, de az sem érdekelt:)

A lényeg kell egy nagy marék szerencse is....pl mi az útvonal......ki vizsgabiztos......ki az oktató...milyenek az emberek a forgalomban

514. b59d693a46 (válaszként erre: 513. - Sivilla)
2008. ápr. 17. 21:39

Igen, Mongi.


Nekem minden elsőre ment, kivéve a forgalmi vizsgát, az sajnos csak negyedszerre sikerült. 2X lazán átmentem a záróvonalon, nem figyeltem eléggé. Jogosan húztak meg. Egyszer kiengedett egy teherautó maga elé, a vizsgabiztos szerint kierőszakoltam, hogy kiengedjen. Nem csináltam semmit, álltam a leállósávbn és indexeltem. Rendes volt, segíteni akart a teherautós, de kár volt. Biztos függ attól is, milyen a viszony az oktató meg a vizsgabiztos között. Itt is van olyan, akinél nincs bukás és nem feltétlenül azért, mert jobban felkészíti a tanulóit. Csak előre nem tudtam, kihez érdemes menni.


Nagyon ügyi vagy, hogy elsőre sikerült minden. Én sajnos nagyon stresszeltem. Amikor gyakoroltunk mindig jól ment, vizsgán meg csnáltam a hülyeségeket, nem tudtam igazán a vezetésre koncentrálni annyira ideges voltam. Most az utolsó vizsgán meg is dicsért a v.biztos, hogy ügyes vagyok, jól vezetek, nem érti, miért buktam meg korábban. Igaz, az előző is megdicsért, csak akkor átmentem a záróvonalon. De nagyon jó, hogy túlvagyok rajta, féltem, hogy eljutok az 5. vizsgáig, amikor már ketten ülnek be. Attól paráztam volna csak igazán.

513. sivilla (válaszként erre: 512. - B59d693a46)
2008. ápr. 17. 20:21

Ahha akkor már értem:)

Mongi vizsgázott akkor külföldön?


Nekem amúgy hogy elsőre ment minden volt kb 170e ft


Nagyon szigorú oktatóm volt de a forgalmi vizsgán még segitett is :)

Végig dumált a vizsgabiztossal, aki szintén nagyon kedves volt velem.....mondta hogy ne izguljak, mikor 1x lefulladtam, mert eddig minden jó volt és ezért még nem vágnak meg. Meg egy hülye kereszteződésbe is mondta a vizsgabiztos, hogy hát elég nehéz innen kimenni jó lenne ide egy lámpa vagy valami( féltem hogy ha nem tok kimenni akkor megvág) Aztán 3x az oktatóm jelzett a kezével, hogy az index hiányzik, persze csak fél szemmel láttam de egyből kapcsolttam, hogy nem véletlenül

mozgatja az ujjait:)

1x még óvatosan a gázra lépett az okató, hogy vegyem a lapot hogy jobban gyorsitsak fel .

Megnézte a vzsgaellenőr, hogy mennyi órát vettem, na meg azt vettem észre ahogy beszélgettem és mikor szépen beparkoltam, hogy ezeknek az sem mind1 ki a diák okatója. Mondta az oktatómnak, hogy hát nálad szinte sosincs bukás nagyon jól felkészitesz mindenkit.

Szóval nagyon sok szerencs kell 1 vizsgához

512. b59d693a46 (válaszként erre: 511. - Sivilla)
2008. ápr. 17. 19:35
Én Fehérváron és itt is vizsgáztam :)
511. sivilla
2008. ápr. 17. 17:04

Sziasztok!

Na szóval akkor ki hol él? Ki hol vizsgázott és hol is akarja használni?

Azt hiszem mint a kettőtökhöz szól a kérdés:)

Elvesztettem a fonalat :)

510. b59d693a46 (válaszként erre: 508. - Mongi)
2008. ápr. 16. 23:21

Hogy hogy átcseréltetitek? Ez mit jelent? Nem lehet használni itthon?


Hát össze sem merem adni, mennyibe jött ki végül. Jobb lett volna, ha elsőre sikerül a forgalmi vizsga is, mert a pótórák meg a plusz 3 vizsgadíj húzóssá tette. Pont ez benne a nagy üzlet. Gondolom, ezért buktatnak ha kell, ha nem. Persze vannak nyilván indokolt esetek, de nem mindegyik az, az biztos. Ugyanaz az okim volt, szerencsére nem ment el külföldre.


Szerintem mindenképp jobban jártál, hogy kint csináltad meg.


Tamás nagyon szép és olyan nagyfiú! Olvasom ám a naplódat! :))

509. mongi
2008. ápr. 16. 21:21

Tényleg PéDé,neked még a régi okid volt?Nem azt írtad,hogy kimegy külföldre?

Neked mennyibe jött ki összesen az egész vezetés tanulás?

508. mongi (válaszként erre: 502. - B59d693a46)
2008. ápr. 16. 21:19

Nekem már másnap a kezemben volt.

Egyébként nem akarok ezzel vezetni,jövő héten átcseréltetjük.Lehet,hogy az is 2 hetes procedúra lesz?Ilyenekre eddig nem is számítottam.

507. mongi (válaszként erre: 506. - Sivilla)
2008. ápr. 16. 21:18
Az én jogsimról van szó!:)))
506. sivilla
2008. ápr. 16. 17:47
vagy várjál......hol vizsgáztál.......már belezavarodtam
505. sivilla (válaszként erre: 504. - B59d693a46)
2008. ápr. 16. 17:46
mármint hogy itthon vezetni vele:)
504. b59d693a46 (válaszként erre: 503. - Sivilla)
2008. ápr. 16. 17:38
De, határozottan mondták, hogy nem lehet vele vezetni, ez csak egy adatlap. Most már kibírom ezt a 2 hetet :)
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook