Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Készítsünk együtt karácsonyi ajándékokat házilag! fórum

Készítsünk együtt karácsonyi ajándékokat házilag! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
709. neomama
2014. nov. 23. 13:05

En egyik evben karacsonyi likort adtam anyosomnak.

Egyszeruen csak beaztattam egy jo minusegu konyakba szaritott gyumolcsoket (fuge, mazsola, afonya, sargabarack,stb.), fuszereket (fahej, szegfuszeg, csillaganizs) , keves kandirozott narancshejat es mezet. Nagyon izlett neki! A likort lassan megiszogatta, a gyumolcsoket meg sutibe elhasznalta.


Ismerosomnek egyik evben narancsos almalekvart keszitettem es az is nagyon izlett, csak mar nem emlekszem a receptre..:-(

708. katus3 (válaszként erre: 707. - Eb85e22a13)
2014. nov. 23. 10:20

Szia! Sajnos más ilyen receptem nincs, de még jó ötlet lehet,ha veszel házi pálinkát, és megcsinálod kisebb csatos üvegbe ágyas vagy mézes pálinkának. ;-)


Konyakból mindegy milyet veszel, amit épp a boltban találok, azt használom.


Nem hinném hogy a pudingtól hamarabb megromlik mint a tejszíntől, túl korán azért ne készítsd el, én 23.-án szoktam csak csinálni, de általában nincs ideje megromlani, szokott ízleni mindenkinek. Én nem vagyok nagy italozós, idén kóstoltam meg a pálinkát is életemben először meg utoljára, így 30 fölött, de ezt az italt én is elkortyolgatom. :-)

707. eb85e22a13 (válaszként erre: 706. - Katus3)
2014. nov. 23. 07:58

UhUh, de meginnam.:) kar,h.nekem ilyeneket nem szabad. De meg fogom csinalni rokonoknak, nagyon tetszik. Koszonom szepen, h.leirtad.:)

A csokipudingtol hamar megromlana, nem?

Igy meddig all el hutoben?

Milyen fajta konyakkal szoktad csinalni?

Van esetleg " ferfiasabb" ital recepted is? Mert azt meg megcsinalnam a pasiknak.:)

Esetl.olyan, amiben keves cukor van/cukorbeteg is van a rokonok kozott/.

Koszonom szepen!:)

706. katus3
2014. nov. 22. 14:02
:-) Baileys: 2,5 dl konyak, 1,5 dl főzött kávé, 3 dl tejszín,2 tubus sűrített tej, 1 vaníliás cukor, 1 evőkanál instant kakaópor. A recept ír 1 Danette csokipudingot is, de én még sosem tettem bele. A hozzávalókat össze kell keverni, üvegbe tölteni és hűtőbe rakni. :-) Kipróbált recept. ;-)
705. eb85e22a13 (válaszként erre: 702. - Katus3)
2014. nov. 21. 23:33
Kerjuk szepen a receptet!:)
704. grizus
2014. nov. 21. 21:22
djak.
703. grizus
2014. nov. 21. 21:22
A kicsit távolabbi rokonoknak - pl. unokatesó, nagynéni, nagymama - jó ajándék a potpourri, kis díszek a fenyőre, mécses, mézeskalács, teák, hogy csak párat mon
702. katus3
2014. nov. 21. 18:53
Ja és csatos üvegbe Baileys-t készítek. :-)
701. katus3
2014. nov. 21. 18:53
Sziasztok! Idén én is készítek mézeskalácsot, házi mogyorós - aszalt gyümölcsös csokit, és veszek házi mézet, szép befőttes vagy lekváros üvegbe teszek mazsolát, mogyorót, mandulát,kesudiót, aszalt gyümölcsöt, diót,és ezt feltöltöm a mézzel. Nagyon finom.
700. Beu23
2014. nov. 21. 18:17
menjetek fel a karácsonyi ispirációk oldalra a közösségi oldalon van. nagyon klassz ötletek vannak :) bár inkább diszitésnek mint ajándéknak
2014. nov. 21. 14:53
Olyan ugyes, ötletes dolgokat irtok, hogy el vagyok ajulva.:) Ugyesek vagytok!:)
2014. nov. 21. 10:11

Konyhai tárolóedények, de úgy, hogy egy egy családnak nemcsak 1, hanem 4-5, mert így szép és így tényleg használni fogják:


Befőttesüveg, aminek egy kicsit vastagabb a kupakja, de végülis ez sem olyan fontos, csak 4 egyforma nagy befőttesüveg. A kupakokat lakkozni vagy akrilfestékkel egyforma színűre festeni, az üvegeket üvegfestékkel dekorálni, pöttyös, csíkos vagy bármi, és mindegyikre ráírni, mit tároljon benne:

Só, rizs, tészta, cukor, liszt.


De ez attól is függ, hogy az adott család ugye miket eszik. Lévén ismerősnek adjuk ajándékba, logikus, hogy ha nem esznek cukrot, lisztet, akkor lehet az üvegekre mást írni: zabpehely, só, rizs, xilit, mittudomén. Ha tudjuk azt is, hogy milyen színű a konyha, még jobban örülnek majd, ha még bele is illik a környezetbe:)

2014. nov. 21. 09:50

fürdősó?

kell hozzá nagy szemű só, ételszínezék, illóolaj

2014. nov. 21. 09:14
Kekszek,kókuszos csók?
2014. nov. 21. 09:14

Szia!

Fűszerolaj?

2014. nov. 21. 09:10

Sziasztok!


Idén a kislányommal együtt saját kezűleg szeretnénk kis ajándékcsomagokat készíteni a közeli hozzátartozóknak. Ilyesmikre gondoltunk eddig: tojáslikőr kis csatos üvegben, sütőtökös narancslekvár, kandírozott narancshéj csokiba mártva, mézeskalács. Van még hasonló ötletetek?

693. grizus
2013. dec. 17. 04:10
Most azt találtam ki, hogy anyukámnak csinálok citrusos testradírt, mert van egy, amit használ de az elég drága. Citromos, lehetőleg SLS-mentes tusfürdő, só vagy cukor, kis pálmaolaj és kész, esetleg citromos illóolaj. Szép üvegbe belerakni és kész. Ha most nem lesz időm megcsinálni, akkor megcsinálom a január végi szülinapjára.
2013. dec. 16. 04:15
Az idén birssajt kerül ünnepi csomagolásban ajándékozásra, birslekvár dióval apró üvegben, szalvétagyűrű gyöngyből fűzve, hagyma lekvár (tavaly előtt is nagy sikere volt) azért nagyobb üvegben:)
2013. dec. 9. 21:20
én maradok a hagyományos ajándéknál....tabletet egy tabletboltból.....
2011. dec. 23. 13:41
Én a nagynéniknek-bácsiknak tányéralátétet készítettem rátétes papírragasztással: van rénszarvasos, hóemberes, pingvines, csillagos, almás... A3-as méretben, majd lelamináltattam.
2011. dec. 23. 09:29
Én a Tesómnak és az unokahúgomnak mézeskalács mécsestartót készítettem.
2011. dec. 20. 17:20
Lehet asztalinaptart kesziteni talaltam egy forumot fellehet tolteni kulonbozo fenykepekkel az este kibrobaltam ment egy bizonyos osszeget kell fizetni erte.Ide nem irhatom be a forum cimet reklam miatt.
2011. dec. 19. 20:23
Én már majdnem minden családtagomnak kigondoltam, hogy mit fogok venni/készíteni karácsonyra, csak anyukámmal állok hadilábon. Igazából már neki is kigondoltam két dolgot, és végső esetben ezeket fogom adni, de kíváncsi lennék más véleményére, kreatív, vagy akár humoros ötletére is. ;)
686. 56abea278d (válaszként erre: 685. - A0c1361e44)
2011. dec. 10. 13:04
bőr irattárca
2011. dec. 10. 11:37

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem, ha nektek nem gond:)

Kollégáimmal ajándékozzuk egymást és most egy olyan kollégát húztam, akit még nem sikerült meg/kiismernem, így nem tudom, hogy mivel lepjem meg.

Férfi, 38 éves, családos. így fél éves ismeretségünk alapján nem sokat tudok róla.

Minek örülhet egy pasi kolléga?

Nem szeretek sztenderd ajándékot adni, de ha nem marad más, akkor lehet az lesz a vége.

A pasik jobban szeretik a praktikus ajándékokat, ugye? Egy jó kulcstartó, ami lámpa is egyben, stb. Van ötletetek?

Tibor a neve. Ezért persze a Tibi édesség természetes. Ja és az érték: 2-3 ezer forint max. Nem sportol, nem tudom mit olvas szívesen és még azt sem tudom mi érdekli igazán. Nagy életművész. A válaszai mindig készek és úgy adja elő, hogy mindig jól kerüljön ki minden helyzetből. Igazi politikus stílusa van:) Vicces válaszai: ez jó kérdés (ezt akkor mondja, ha el akarja terelni nem tudásáról a figyelmet), ezt a kérdést most passzolom, mert másban vagyok benne (természetesen ez is azért van, hogy tereljen). Eldöntendő kérdésre mindig olyan választ ad, amit várnak tőle (nem fontos, hogy igaz e):))

Persze ezeket nem azért írom, mert nem bírom, csak kicsit jellemzeni akartam:)

684. 56abea278d (válaszként erre: 683. - 6b006fc769)
2011. dec. 9. 18:53
Azok a mézes-magosak nagyon finomak. Aszalt sárgabarack is mehet bele.
2011. dec. 9. 18:51

de jó, hogy amit írtam eltűnt az összevonósdi miatt:/

szóval a díszes üvegbe lehet rétegesen fürdősót is tölteni, több szín van olcsón az egyik drogéria-láncnál;)

réteges történet lehet mazsola+olajos magvak mézzel felöntve - legyen jó folyós a méz, különben napokig nem töltöd fel.;)

2011. dec. 9. 18:46
Befőttesüveg száját anyaggal lefedni és pl. hungarocellgömbből hóember vagy másfajta fejet ragasztani rá. Az üveg alsó részét festeni is lehet. Az üveg belsejébe mehet apró ajándék pl. kis csokik.
2011. dec. 9. 18:42
Na erről beszéltem már össze is vonták!!!!
680. 56abea278d (válaszként erre: 678. - 9e1e5370f4)
2011. dec. 9. 18:40
A viaszpor is a dekorban kapható. Sokféle színű van.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook