Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Keszitett mar valaki hamis ikrat? Kell bele majonez vagy nem? fórum

Keszitett mar valaki hamis ikrat? Kell bele majonez vagy nem? (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 19. 09:24
Legfennebb osszhozok egy sajat verziot;-)
9. Gyöngybagoly (válaszként erre: 7. - C147b048e2)
2011. jan. 19. 09:24

Nagyon szívesen!

:-)

8. c147b048e2 (válaszként erre: 3. - Gyöngybagoly)
2011. jan. 19. 09:18
vagy paradicsomlevet a konzerv helyett. Aszem, mert olyan enyhen pirosnak szokott kinezni.
7. c147b048e2 (válaszként erre: 3. - Gyöngybagoly)
2011. jan. 19. 09:17
Ez lesz az:-) Tej nem kell bele, de a tobbi stimmel. Halas koszonet erte:-)
6. c147b048e2 (válaszként erre: 4. - Bianna)
2011. jan. 19. 09:15
Anyukam irto finoman kesziti. Imadom az o valtozatat:-)
5. c147b048e2 (válaszként erre: 2. - Gyöngybagoly)
2011. jan. 19. 09:14

Koszi:)


Ezt a valtozatat en is ismerem, de anyukam maskeppen kesziti. Nem tesz bele fott tojasokat, de ha jol emlekszem majonezzel kavarja. Persze nem vagyok biztos benne, mert amikor oda kellett volna figyelnem ra, akkor nem erdekeltek a konyhai dolgok. Most pedig nem tudok neki telefonalni, hogy rakerdezzek arra, hogy hogyan szokta o elkesziteni. Nekem ugy remlik, hogy majonezet is tesz bele...

4. bianna (válaszként erre: 1. - C147b048e2)
2011. jan. 19. 09:14
Erről még nem is hallottam. Te ettél már ilyet? Ezeket a hozzávalókat így egyben nem tudom elképzelni, de biztos finom lehet.
3. Gyöngybagoly (válaszként erre: 2. - Gyöngybagoly)
2011. jan. 19. 09:11

Találtam még egyet.


A grízet (búzadara) megfőzzük sós vízben, melyhez egy kis tejet adunk, hogy szép fehér legyen. Miután kihűlt, apróra reszelt hagymát és egy tojásból készült kemény majonézt keverünk hozzá, lassan adagolva. Ideális, ha egy halkonzerv megmaradt olaját is hozzákeverjük.

2011. jan. 19. 09:06

Még nem készítettem, mi több, nem is hallottam róla, de mert kíváncsivá tettél rákerestem. Ezt találtam:


Ismertető az ételről


A nincstelenség az embert találékonnyá teszi.Ezt a hamis ikrát a Ceusescu uralkodása alatt készítettük,de érdemes most is megpróbálni.

Hozzávalók


4 egésztojás0.5 literparadicsomlé1 fejvöröshagyma1 kis csészegríz1 kevéssó1 kevésörölt fehér bors1 deciliterolivaolaj

Az elkészítés folyamata


Elkészítése:


A 4 tojást keményre főzzük.A fél liter paradicsom lébe belefőzünk annyi búzadarát(grízt),hogy inkább híg legyen mert ,ha kihűl megkeményedik.A hagymát megpucoljuk és megreszeljük.Miután kihűlt a paradicsomos búzadarás pép belereszeljük a tojásokat,beletesszük a reszelt hagymát,a sót borsot és habosra keverjük az olíva olajjal.Mi csak szimpla napraforgó olajat használtunk egykor.Olajbogyóval nagyon finom.Készítsd el.Jó étvágyat!

2011. jan. 19. 09:01
Keszitett mar valaki hamis ikrat? Kell bele majonez vagy nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook