Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Késik a bérkifizetés minden hónapban-(1-4nap)-lehet tenni ellene valamit? fórum

Késik a bérkifizetés minden hónapban-(1-4nap)-lehet tenni ellene valamit? (tudásbázis kérdés)

15. anya63
2010. febr. 14. 20:55

No, a mai napon kézhez kapott bérlapom már 05-én elkészült,így is-legjobb esetben-16-án jutok a fizumhoz!

Mi franc lesz a következő hónapba;már 20-a lesz a határidő???

14. anya63 (válaszként erre: 13. - D6b9aea69c)
2010. jan. 19. 07:50

Persze,tudom vannak durvább dolgok is,s valóban nem egyedi,mint ahogy a "hónapok óta 1 fillért sem..."!

s hányan vagytok-vagyunk így,szinte hihetetlen...

KÖSZÖNÖM MINDENKINEK A HOZZÁSZÓLÁST!!!4 :)

2010. jan. 18. 21:54

Örüljetek hogy csak pár napot késik!

Nálunk már két hónapja késik!! :-S

12. sajert (válaszként erre: 10. - Szitaszivárvány)
2010. jan. 18. 15:17

Nem biztos, hogy a könyvelő a hibás.

Nem tudhatod, így a leírásból hogy milyen anyagi helyzetben van a CÉG (nem a főnök magánvagyonára gondolok). Lehet hogy a cégnek nincs is meg rá teszem azt 8-án az anyagi fedezete, mert várják, hogy a vevők fizessenek. Az is lehet, hogy a túlélésre játszik a cég. Főleg, ha eddig pontosan fizettek.


A Munkaügyi Felügyelőség jó, de ha teszem azt kiszabnak rájuk x millió forint bírságot, lehet hogy a rólót is lehúzza a cég, aztán mindenki mehet állást keresni. Ehhez a verzióhoz képest pár nap csúszás nem a világ.


Elhiszem hogy dühítő, a férjem is volt ilyen helyzetben.

11. MelisUK (válaszként erre: 6. - *b*anyóka*)
2010. jan. 18. 14:38
Kérd akkor kp-ba a fizud (elvileg minden munkahelyen kérhető), úgy nem lesz gond azzal, hogy a bank mikorra utalja át neked a pénzt.
2010. jan. 18. 12:51
Így van. Biztos nem fog jólesni a cégnek a bírság, de a könyvelőjüknek tudni kell meddig mehet el.
2010. jan. 18. 12:49

Igen,úgy érzem talán most el fog indulni 'valami',mert elég nagy a felháborodás!

Kb. 40 fő már csak tud hatni...

2010. jan. 18. 12:45
Nem kell annyiban hagyni. A felügyelőség a névtelen leveleket is kivizsgálja. Egyébként bármelyik céghez szúrópróba szerűen is kimehetnek. A papírokból látni fogják mikor utalják a béreteket.
7. *b*anyóka* (válaszként erre: 5. - Tóth Ádám)
2010. jan. 18. 12:42
Nem a beosztásra gondoltam,hanem az eljárásra konkrétan!Úgy látom ebben az országban mindent meglehet tenni!
2010. jan. 18. 12:41

Ez a cég MASZEK!gondolom nem kell tovább fejtegetni.Én az OTP-sek után 1 nappal jutok a kemény minimálbérhez,ami most-,és a múlthónapban is 14-e volt,bérpapírt alá sem írunk.

MelisUK:nem sok a 4nap késés?Nem tud a bank levonni 10-én,rögtön nyomja rá a kamatot!

2010. jan. 18. 12:35
Ha tudod, hogy úgy is késni fog, akkor inkább eleve számolj úgy és oszd be a pénzed úgy.
4. mh07
2010. jan. 18. 12:32
Elviekben lehet szólni a munkaügyi felügyelőségnek, ill. kamat illeti meg a munkavállalót a késedelembe esett napokra. DE sajnos ez nem így működik. Gondolom ez a cég is csak addig alkalmazza a dolgozókat, amig csendben végzik a dolgukat:-(
2010. jan. 18. 12:29

Lehet szólni a munkaügyi felügyelőségnek. Kimennek, átvizsgálják a papírokat és pénzbírságot szabnak ki ha találak szabálytalanságot, emelett határozatban utasítják a munkáltatót arra, hogy időben fizessen. Ha nem teszi, akkor az utóellenőrzésnél megint pénzbirságot kap.

Bejelentést névtelenül is lehet tenni. Vagy esetleg védett tanúként is kezelhetnek. Lehet telefonon keresztül, személyesen, vagy levélben is.

Bukta akkor van, ha a papírokon hamis dátumok szerepelnek mindenhol, tehát aláírjátok a bérjegyzéket, úgy, hogy 10-ei dátum van rajta, holott 14-én kaptátok meg. Ekkor legalább 3 jelenleg is ott dolgozó személynek kell egybehangzóan azt állítani, hogy hazugság az egész.

2010. jan. 18. 12:23
Úgy tudom ilyen esetben fel lehet mondani és jár végkielégítés. De ha maradni szeretnél, akkor nem hiszem, hogy bármit is lehetne tenni, 4 nap az nem olyan sok szerintem.
2010. jan. 18. 12:21
Szerződés szerint,minden hónap 10-ig van fizetés,ennek ellenére,már késett 4 napot is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook