Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Keserű gyermekkor = boldogtalan élet fórum

Keserű gyermekkor = boldogtalan élet (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Keserű gyermekkor = boldogtalan élet

1 2 3 4 5 6 7 8
29. Barbamama74 (válaszként erre: 28. - Júlia*)
2010. febr. 9. 11:10
Nem úgy akartad írni, hogy "nem mi választjuk" ?
2010. febr. 9. 11:08

Most ne a gyermekkorodat éld.

Bizonyára tudod, hogy a szüleinket mi válasszuk meg.

2010. febr. 9. 11:06

Borzasztó,amit leírtál.Nálunk is voltak viták amiatt az átkozott pia miatt,de én "elvittem" az öcsém.Amikor azt láttam,hogy apám-a mostoha-kibírhatatlan,fogtam és elmentem otthonról.Albérlet és vittem az öcsém. Azóta is hálás nekem és az anyu is,mivel azonnal észhez tért és jött utánunk. Apunak kellett 2 év mire felfogta mit veszít,anyu ugyan visszament,de mi soha. Segítettem az öcsémnek talpra állni és önállósodni,én elvégeztem a fősulit és ma már saját életem van nekem is. Nekem szerencsém volt,anyu legalább szeretni meg tudott tanítani és mellettünk állt,mikor kellett.

Csak azt tudom tanácsolni éld túl és légy boldog-ne hagyd,hogy a múltad elvegye a jövőd!

26. fbb53e1d99 (válaszként erre: 24. - Barbamama74)
2010. febr. 9. 11:05
Félreértettél..akkor inkább úgy írom, h rossz indulatú..
2010. febr. 9. 11:02

Hát ha valaki kétkedik a kemény sorsban, akkor olvassa el az enyémet..

Abszolút hihető minden sora és őszintén sajnálom, hogy neki is miken kellett keresztül mennie..

Sajnos és nem tudtam ilyen könnyen feldolgozni a múltat és sok lelki problémám lett, így se férjem, se gyerekem.

24. Barbamama74 (válaszként erre: 22. - Fbb53e1d99)
2010. febr. 9. 11:02

Attól, hogy megkeseredett, még élhet egészen másként! Vagy talán pont azért fog másként élni...

Nem feltétlenül kell neki is azt átadnia a gyerekének, amit ő anno kapott... :-(

23. szisi
2010. febr. 9. 11:00

A történetedet olvasva eszembe jutott Martine Provis: Kavicsleves című könyve.


Valahogy bíztam benne, hogy az életben ilyen nincs, de sajnos tévedtem...


Szeresd úgy a gyermekedet, hogy hálás lehessen Neked az életéért!

22. fbb53e1d99 (válaszként erre: 19. - Barbamama74)
2010. febr. 9. 10:59

"Nem tudom, hogy más ember szomorú és nyomorúságos életét miért kell megkérdőjelezni"


Talán azért, mert ő maga egy megkeseredett személy...

2010. febr. 9. 10:58
Nyomoronc, teljesen megértelek, TUDOM, hogy nem lehetett könnyű így (túl)élni... :-((
2010. febr. 9. 10:57
Emberek, miért írna valaki ilyesmit heccből???? Akinek ilyen képzelő ereje van az regényt írna! Ez egy olyan portál, ahol mindenki, függetlenül mindentől és mindenkitől kiírhatja, kimondhatja szíve rejtelmeit, sérelmeit, örömeit, tapasztalatait! Kis Nyomoronc, remélem a kedveseddel sokat tudsz ezekről a dolgokról beszélni. írd meg mi lett a tesóddal, anyuddal! Minden jót!
19. Barbamama74 (válaszként erre: 13. - Penzkezeles)
2010. febr. 9. 10:57

Nem tudom, hogy más ember szomorú és nyomorúságos életét miért kell megkérdőjelezni... :-( Épp elég baj az neki, hogy így kellett élnie...Örülj neki, hogy neked nincsenek (nem voltak) ilyen problémáid...


Én nagyon is átérzem a helyzetét... :-(((

18. da6e03a5ba (válaszként erre: 13. - Penzkezeles)
2010. febr. 9. 10:55
Hat szerintem az a baj hogy nem szabadult meg a nyomaszto multtol,mert azt irja minden nap eszebe van a keseru gyerekkor emleke!!!Kicsi furcsan allsz a dolgokhoz,nem vagy az az egyutterzo tipus!!!
17. Sünciné (válaszként erre: 16. - Vkatka)
2010. febr. 9. 10:54
Igazad van! Miért találta volna ki???? Egy alkoholista ember borzalmakra képes! Sajnos az anyának kellett volna hamarabb lépni!!!!
16. vkatka (válaszként erre: 13. - Penzkezeles)
2010. febr. 9. 10:50

Ne haragudj, de miből gondolod, hogy ilyen nem történhet meg??? Attól, hogy Te normális körülmények között nőttél fel, nem kellene azt gondolni arról, aki leírja a saját szomorú történetét, hogy lódít...

Örülj neki, hogy neked nem volt benne részed.

2010. febr. 9. 10:50

Szia!

Borzalom ami Veled ( Veletek ) tőrtént! Soha nem fogod tudni kitörőlni az emlékeidből!

Most csak arra gondolj, hogy van e szerető családod és Te gyermekednek egészen más élete lesz!!!!!

Kívánom, hogy nagy-nagyon sokáig tartson ez a BOLDOGSÁG, hisz megérdemled!

2010. febr. 9. 10:49
A múltat nem lehet hátrahagyni, örökké kísérteni fog.
2010. febr. 9. 10:47

Ne haragudj, de nekem kicsit meseszerűnek tűnik a történet. Bár nem szól róla a fáma, de általában az a jellemző, hogy ilyen háttérrel felnövő nő "szerető férje" egy alkoholista, aki veri a családját... bár az is lehet, hogy ilyen életindítással már (szinte) mindenki begolyózott volna, és a zártosztályon kellene kezelni.


Kíváncsi vagyok, hogy az eltelt szűk 10 évben mik történtek a főhőssel. Az én életemben ugyanis sokkal kisebb horderejű történések kísértenek évtizedek óta, itt meg úgy néz ki, mintha a főhős úgy letette volna a múltat, mintha az egy elhasznált ing lett volna. "Hirtelen" képes lett szerető kapcsolatra - bár nyilván nem otthonról tudja, hogyan kell azt felépíteni.


Szóval egy második részben érdekelne az a belső munka, amivel 2000. augusztusától máig a főhős lelkileg megszabadult a nyomasztó múlttól. Ha ez valóságos történet, feltehetőleg tanulságos másoknak is, ha meg kitalált történet, úgysem születik meg sosem.

12. fbb53e1d99 (válaszként erre: 11. - Fbb53e1d99)
2010. febr. 9. 10:46
Vagy én..mert amíg élek, örökké üldözni fog.
2010. febr. 9. 10:45
Igen, szomorú történet...átérzem..kb. én is ezeket éltem át, csak anya nélkül. Viszont nálam még mindig tart a "szenvedés" És addig nem is lesz vége, míg anyám jobb létre nem szenderül..
2010. febr. 9. 10:41
Szia! Őszintén együtt érzek veled.Én állami gondozott voltam.Édesanyámat 39 éves koromban ismertem meg.Sok olyan lány volt az intézetben akit nem eldobtak a szülei, hanem elvette tőlük a gyámhivatal.Én akkor is, és most is azt mondom, hogy nem jó állami gondozottnak lenni, de még mindig jobb mint egy ilyen apának, és anyának nem nevezhető ember mellett élni.Ha még nem voltál Pszichológusnál sürgősen keresd fel.Én most 55 éves leszek, és a gyermekkoromnak köszönhetően már több mint húsz éve Pszichiátriai gondozott,depresszióval, pánikbetegséggel, és epilepsziával.Az orvos szerint minden betegségem a sivár gyermekkoromra vezethető vissza.Mi is kaptunk verést, minket is szigorúan büntettek apró, cseprő dolgokért, de akik adták nem a szüleink voltak,nem volt kötelességük szeretni bennünket.Kívánom, hogy most már csak Boldogság érjen, és úgy neveld a gyermeked, gyermekeidet, ahogy te szeretted volna, hogy neveljenek.
2010. febr. 9. 10:40
Sajnos a gyerekkori serelmek szinte vegigkiserik az mbert egesz eleten at,olvastam egy pszihologus velemenyt amiben az irta hogy az ember ne mint ragodjon a multjan,irja le,felejtese el,torulje ki az emlekezetebol,mert az nem megoldas ha egy eleten at sajnaljuk magunkat.A paciensevel leiratta egy papirra az osszes serelmeit,feldolgozatlan negativ esemenyeket amik tortentek vele gyerekkoraban es azt mondta most leirtad ezt a sok oldalt es most elegeted oket es ezzel megtortent az hogy volt es nincs tobb rossz elmeny,lezartunk egy fejezetet es tovabb lepunk es eljuk a kis eletunket,nem gondolunk a multra,a jelennnek elunk es abban akarunk boldogat lenni.Szerintem ez mukodik.Minden jot neked,es kivanom hogy fellelegez es probalj a csaladoddal minel tobb boldog idot eltolteni.
8. 236fe2f68e (válaszként erre: 5. - 25117645d2)
2010. febr. 9. 10:35

Kivétel mikor valaki belemenekül a roszból egy mégrosszabba..s majd nem mer kiszálni :(


Szomoru cikk.. :(

2010. febr. 9. 10:31

Szia!

Nagyon szomorú a történeted.

Remélem most az új családoddal, A Családoddal nagyon boldog vagy és leszel! Kívánom, hogy így legyen.

2010. febr. 9. 10:23
Szia, nagyon sajnálom, amin keresztül kellett menned. még belegondolni is rossz, hogy sajnos nagyon sokan igy nőnek fel. De szorítok neked, és remélem, hogy békét lelsz, és mostantól csakis jó dolgok következnek, a férjed és kislányod melletted van...:-(
2010. febr. 9. 10:20

Szia,

a szülőket nem választhatja meg az ember! Sajnos ismerem a témát: alkoholista férjnek, mindig mártír felesége van...együtt érzek. Egy pozitívum: a negatív minta nagyon ösztönző a saját életünkben ezeket a hibákat már nem követjük el!

2010. febr. 9. 10:19

Döbbenetes, amit írtál, de sajnos számomra is ismerős.

Amikor olvastam, sokszor olyan érzésem volt, mintha a saját nyomorult életemet olvasnám :(

Mindenesetre örülök, hogy neked sikerült megszabadulnod ebből a nyomorból (ezt nem lehet életnek nevezni). Én még várom a megváltást...

Abban bízom, hogy ha sikerül elköltöznöm, számomra is elkezdődhet az ÉLET.

2010. febr. 9. 10:17
Nagyon sajnálom hogy így alakult az életed de mostmár minden ok lesz hisz szerető családod van és ez a legfontosabb!!Szörnyű volt olvasni mik történtek veled:-((((
2010. febr. 9. 10:12

Te jó isten. Ezt ugye nem csak kitaláltad? Már bocs a feltételezésért, csak túl soknak tűnik, szinte hihetetlenül...Mindenesetre nagyon sajnállak, le vagyok döbbenve. Elképesztő. A második öcséddel mi lett?

Jártál már pszichológusnál? Az nem ártana neked..már a névválasztásodról is ez ugrott be.



Sok boldogságot a továbbiakra nézve!

2010. febr. 9. 10:03
Sok éve készülök megírni életem nyomorúságos 20 évének történetét. Egy ideig szégyelltem, hogy ilyen szülőket kaptam a Jóistentől, bevallom, kicsit még most is szégyellem, hiszen csak álnéven van merszem leírni a történetet.

Ugrás a teljes írásra: Keserű gyermekkor = boldogtalan élet
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook