Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kerti játszótér alá mulcs? Fű? Gumilap? Homok? fórum

Kerti játszótér alá mulcs? Fű? Gumilap? Homok? (tudásbázis kérdés)


jan. 3. 23:57
gumilap vagy homok mindketto egyforman jo otlet!
2011. júl. 8. 13:54

Sziasztok!

Én mindenképp a gumilapot ajánlanám, vagy egy cég, ahol nagyon jó minőségű és árban is elfogadható termékek vannak.. ha kell telefonszám , vagy elérhetőség, írjatok.

21. Szanya
2011. máj. 21. 16:19
Tegnap láttam egy szuper megoldást. A 19. kerületben a Központi játszótér borítása valami szőnyegszerű anyag, színes, puha, és nem forrósodik fel. Ha valaki tudja mi az, megírhatná, kíváncsi lennék az árára.
20. Papp Szilvia (válaszként erre: 18. - Türkizszemű)
2011. máj. 3. 08:53

így is jó:) bár úgyis majd évek múlva derül ki bevált e:DD


a medence alá mi még régi szőnyeget is teszünk, nehogy kiszakadjon:O

19. homern
2011. máj. 2. 20:38

Mi is ezen gondolkodunk...

A fű lenne szerintem a legjobb,de nem nagyon marad mag.

A gumilap is jó,mi efelé hajlunk,de az zavar,hogy nyáron tűzforró,mindegy milyen színű.

A játszón ahová járunk fakéreg van,de utálom.Mindig megsérti a gyerek vele magát,a sok bogár ami ellepi...jaj :S

Homokkal meg nem igazán praktikus 100nm2-t felszórni..

Szóval segíteni nem tudok,csak csatlakozom a megoldást keresőkhöz :)

2011. máj. 2. 20:03

Most arra gondoltunk, hogy homok a homokozóban, a játékok alatt mulcs (finomabb szemű),a csúszda a homokozóba vezet, a többi kb 60nm-re szombaton vetünk sportpálya-fűmagot :)

Ja: és lesz egy rész lebetonozva (vízszintezve) itt fog állni az úszómedence, mert eddig minden évben kipusztult a fű, ahová tettük.


Majd beszámolok!

2011. máj. 2. 15:53

sziasztok!

fű:kikopik:S

mulcs:felsérti a bőrt ha elesik

gumilap: nem tudom, én a játszón nyáron szívinfarktust kapok tőle! olyan forró!!!!!!!!!

homok: nálunk az lesz a nyerő a hinta alá legalábbis...


szvl hinta alatt homok nagyra csinálva hogy homokozó is beleférjen, aztán mellé fű ahol csak ronangál...betonjárdán tud motorozni majd, fűben meg tudunk piknikezni:D

kb 40nm-ről van szó nálunk ami a játszó tere lesz ősszel...

16. gne2
2011. máj. 2. 14:46
A mulcs is elég kemény, ha azon esik el, akkor kihasítja a bőrt. A gyöngykavics csúszós, nem lehet rendesen járni rajta.
2011. máj. 2. 14:30

homok a legjobb ilyen helyre

a fű nálunk a hinta alatt durván kipusztult, a gumilap pedig drága, a milcs pedig... hát nem is tudom, nem dúrva? mármint maga a milcs. Vagy esetleg gyöngykavics?

2011. máj. 2. 14:24

Nálunk fű van alatta,így is tökéletes!Homokot biztos nem raknák,de ez az én véleményem,ha leeseik a gyerek szerintem jobb a fűre esni!

Sajnos volt rá pl.hogy a kislány leesett a hintáról de ilyedtségen kívül egy karcolás se volt rajta!

13. türkizszemű (válaszként erre: 10. - Bared)
2011. máj. 2. 14:09

Szóval a mulcs alá tegyünk egy réteg homokot is?

Ti így csináltátok, vagy láttad valahol?


egyébként biztatóan hangzik!

2011. máj. 2. 14:08
Nálunk fű van. Megmarad, nagyon szép, amikor nőnek közte a vadvirágok, amiknek a magját hozza a szél, de folyamatosan foglalkozni kell vele.
2011. máj. 2. 14:06
nálunk fű van, még bírja... (tavaly készült el a játszótér...)
10. bared
2011. máj. 2. 14:03

nos....

tapasztalat..

a gumi drága, és hamar tönkremegy...

a fű kidöglik....

a mulcs nem mind nagydarab és szúr, lehet apróbbat is venni....alá homok, idővel összekeveredik, kiváló....

2011. máj. 2. 13:53
Ekkora területet nem lehet a macskák elől lefedni, szerintem a gumilap az igazi.
8. gne2
2011. máj. 2. 13:53
A gumilap nagyon drága, mi is néztük. :( A homok a környék macskáinak maga lenne a Kánaán, így nálunk maradt a fű, amíg ki nem kopik. Legfeljebb majd másik helyről rakunk át gyeptéglaként.
2011. máj. 2. 13:52

Lányok a MULCS: FAKÉREGZÚZALÉK

:)

2011. máj. 2. 13:48

Fű: ott nem marad meg :)

Mulcs: szintén nem marad ott és szúr

Gumilap: jó és drága

Homok: jó és olcsó (ha be tudjátok takarni, hogy ne piszkítsanak bele az esetleg oda látogató cicák)

5. Gofrika (válaszként erre: 3. - Librigabi)
2011. máj. 2. 13:44
miért lenne a játszótér alatt KULCS??:DDD
4. kevian (válaszként erre: 1. - Türkizszemű)
2011. máj. 2. 13:40
Véleményem szerint a gumi a legjobb, csak hát az marha drága. Ha esős az idő, akkor sem süllyed el a gyerek a sárban, ha leesik sem üt akkorát.
2011. máj. 2. 13:38
Mi az a mulcs? Ez elírás, vagy mi? Talán kulcs akar lenni?
2011. máj. 2. 13:35

A férjem nagyon lelkesen (kis profi segítséggel) saját kézzel barkácsolt fa játékokat a kertbe. Most már csak azon tanakodunk, mivel burkoljuk a kb. 80-100 m2-es területet.

Az alább felsoroltaknak van előnye, hátránya, de a gyakorlati használatában NINCSEN tapasztalatunk. Ehhez várjuk a Ti véleményeteket, ha van ötleteteket, tapasztalatotokat! ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!

2011. máj. 2. 13:31
Kerti játszótér alá MULCS? FŰ? GUMILAP?HOMOK?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook