Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kertészkedjünk az erkélyen fórum

Kertészkedjünk az erkélyen (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
16. Anna0129 (válaszként erre: 12. - Havran)
2012. márc. 20. 08:51
Hú ez szuper ahogy leírtad. Nekem is erre volt szükségem, hogy mit mikor ültessek, melyik virág melyiket követi, hogy mindig virágos legyen az erkélyem :)
15. Anna0129 (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2012. márc. 20. 08:48
Mézvirágot én is szeretnék, majd a itt a debreceni virágpiacon veszek is.
14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Havran)
2012. márc. 19. 20:43
igen :) így megnéztem, és az.
2012. márc. 19. 20:28
Mi muskátlit ültetünk, valamint jácintot, fréziát és vettem sziklakerti növényeket is. Gondolom azok sem lesznek rondák ládában:)
12. Havran (válaszként erre: 1. - Cucomuco)
2012. márc. 19. 18:29
Nos!Én a helyedben úgy csinálnám,hogy összel ültetnék hagymás növényeket irtad,hogy szereted a jácintot lehet csak azt,de lehet vegyesen is,igaz én kertesházban lakom,de a ház bejáratánál van egy cserép abba dugtam le tulipán és muscari hagymát már kibujtak.Igaz ahogy irtad,hogy hamar levirágoznak,ha elhervadnak a virágok akkor levágatod őket kiszeded a hagymát elteszed egy papirzacskóba száraz helyre és ezeket felhasználhatod megint összel.Nem kell őket túl mélyre dugni,akár teheted balkonládába is ha az van neked és az fér el az erkélyen.Utána jöhet az árvácsk abból is rengeteg féle fajta van,szerintem a legszebb a kis apró fejű bokros változat.Az árvácska kb junius közepéig folyamatosan virágzik igazából addig amig be nem áll a nagy meleg.Utána kiveszed őket ha már nem szépek és onnantól kezdve mindent lehet kapni,gyönyörü egynyári virágok vannak amik egyfolytába nyilnak.Mézvirág,lobélia,begonia,stb....Ha van helyed,tehetsz bármilyen füszernövényt,de inkább olyanokat amiket szeretsz és eltudsz használni.Tehetsz akár egy-két tő paradicsomot is,nekem volt már cserépben erkélyen paradicsom,és milyen jó is az amikor van egy kis sajátod amit te neveltél.Ha ügyesen csinálod áprilistól egészen a fagyokig lehet szép virágod.És akkor még nem is beszéltem azokról amiket összel lehet ültetni cserépbe erikák,diszkáposzta,stb......Jó ültetgetést.
11. Havran (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2012. márc. 19. 17:42
Vinca minor a növény neve,ha egyre gondolunk:)
2012. márc. 19. 13:07
Én szoktam szedni Dunaharasztin az erdőben, nem tudom mi a neve, örökzöld, télen is kint hagyom, tavasszal szép kék virágja van. Lehet kapni kertészetekben is. Mézvirágot is szoktam csüngőként használni, annak fehér a virága és kellemes az illata. Ezeket a csepeli piacon szoktam beszerezni, egészségesek, és elfogadható áron vannak.
9. Anna0129 (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2012. márc. 19. 12:59
Tudsz nekem ötletet adni csüngő zöld virágra? Köszönöm
8. Anna0129 (válaszként erre: 4. - Daphnee)
2012. márc. 19. 12:57
Milyen az a kukac virág? :D
7. 814f8b8f23 (válaszként erre: 6. - Psycheee)
2012. márc. 19. 12:46
Én is! Már régóta tervezem. :)
2012. márc. 19. 12:45
Én fűszernövények ültetését tervezem. Nem foglal el nagy helyet és folyamatosan szükség van rájuk. Palántázva fogom megvenni és bizakodom, hogy jó helyük lesz. Egyenlőre bazsalikomban, kakukkfűben és majorannában gondolkodom.
5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Cucomuco)
2012. márc. 19. 12:37

Szia!


Én általában úgy ültetek, hogy valami csüngő zöldeket variálok, árvácskával, muskátlival,törpe dáliával stb. A lényeg nálam hogy egy csüngő, egy álló váltakozása legyen. A csüngőben is van olyan ami virágos is, mondjuk fehér, ezek mellé élénkebb színű virágot válogatok.

Nagyon jó kertészkedni, sok sikert hozzá! :)

2012. márc. 19. 12:32
Pont tegnap ültettem el a kukacvirágokat a ládába, meg valami vegyes egynyárit aminek nem tudom a nevét mert letéptem a zacskóról! :D
2012. márc. 19. 12:31
Én 3 db tulipánhagymát szereztem, mind a 3 különböző és ők nevelkednek az erkélyen :) Már meg van a 4db balkonládám is, de még nem döntöttem el mit ültessek bele :)
2012. márc. 19. 12:29
Én most vettem citromfű magot. Mindenkire rájött az ültethetnék? :D Sosem voltam ilyen ültetgetős, de most rám jött. :)
2012. márc. 19. 12:26

sziasztok!

érdekelne, hogy ki hogy használja ki az erkélyét, mit ültet, stb...

most virágokat szeretnék ültetni, de nem tudom, hogy mit ültessek, szeretem a jácintot, de félek, hogy hamar elhervadnak, volt már többször és valahogy mindig elhervadnak. :-/ Olyat szeretnék, ami sokáig virágos.

Ültettem borsmentát is, az szépen kihajtott.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook