Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kertészkedjünk az erkélyen fórum

Kertészkedjünk az erkélyen (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
76. Anna0129 (válaszként erre: 75. - A0c1361e44)
2012. júl. 24. 15:21
Nem akarok butaságot mondani, de nem lenne jobb ha visszavágnád? Akkor meg tudna erősödni.
75. a0c1361e44 (válaszként erre: 74. - Csibike29)
2012. júl. 24. 13:29

És neked milyen lett? Az enyém elszáradt, alig van rajta zöld levél. Vagy ennek ilyennek kell lennie?

Lehet le kellene vagdosni róla a szárazakat?

74. csibike29 (válaszként erre: 72. - A0c1361e44)
2012. júl. 24. 11:05
A levendula nálam sem bírja :-( Úgy döntöttem jövőre kiültetem a kertbe, mert úgy tűnik a balkonon, cserepekben nem tetszik nekik.
73. kertészkislány (válaszként erre: 71. - Anna0129)
2012. júl. 24. 09:35

Nagyon egyszerű:)

Fogják a virágföldet, meg egy szép virágos növényt és elültetik. Ennyi.

Én mindenről ami a környezettel kapcsolatos, de mostanában inkább az újrahasznosítás érdekel. Miből, milyen hasznos anyagokat tudnak kreálni. Mint például gumi abroncsból olajat.

72. a0c1361e44 (válaszként erre: 65. - Suhi)
2012. júl. 24. 09:22

Paradicsom nekünk az égig ér, de alig van rajta. Azt hiszem nem jót vettünk. Ezen apró paradicsomoknak kellene lennie, de eddig csak 3 db volt rajta. Remélem lesz rajta még. A másik fajta még nem is virágzik. Igaz ezt magról ültettem.


vettem néhány fűszernövény magot, de nem lett nagy sikerem. A metélőhagyma ki sem nőtt, a metélő petrezselyem kinőtt, de úgy tűnik meg is fog halni, a mentám pedig nem rég bújt ki, alig 2 cm magas, a levendulám pedig tönkrement. Biztos én vagyok a béna.

71. Anna0129 (válaszként erre: 70. - Kertészkislány)
2012. júl. 24. 09:22

Ezt úgy gondolod hogy az utcán lévő kátyúkba? Hogyan?

Én legszívesebben dísznövényekről olvasok, amik számomra is elérhetőek ;)

És te?

2012. júl. 24. 09:12

Amúgy mi a véleményetek arról, hogy 'gerillakerrtész'néven kátyúkba ültetnek?

Miről olvasnátok szívesebben? Természetről, környezetvédelemről, újrahasznosításról vagy inkább dísznövényekről kertben, teraszon egyaránt?

2012. júl. 24. 09:09

Sziasztok,

Általában a ha a szerek egy kártevőre koncentrálódnak, akkor is gyéritő hatást lehet tapasztalni más fajtákkal szemben is.

Ugyan így a gombás fertőzés ellen használt szerek. Kifejezetten egy gombfajtát támad, de a többire gyérítő hatást fejt ki.

Például én a lisztharmat ellen Thiovit Jetet alkalmazok, ami csonthélyas kultúrákban a levéllikasztó gomba ellen is hatásos.Actara, még tripszek, földibolhát, gabonapoloskák ellen is tökéletes védekezés.:)

68. csibike29 (válaszként erre: 67. - Csibike29)
2012. júl. 24. 01:09
Bár Anna azt írta neki eltüntette az actara a takácsatkát, tehát próba szerencse :-)
67. csibike29 (válaszként erre: 65. - Suhi)
2012. júl. 24. 01:04
Ha takácsatka akkor azon az actara nem nagyon fog segíteni. Ha permetezni akarod őket akkor inkább sunmite-vel. A nikotinos permetet nem próbáltam, de szerintem is jó ötlet. Esetleg még a párásítás, mert a takácsatkák főleg száraz helyen jelennek meg. Próbáld meg vízzel permetezni őket.
66. Anna0129 (válaszként erre: 65. - Suhi)
2012. júl. 23. 10:48

Nyugodtan lefújhatod, leviszi az atkát is.

Remélem most már sikerül tőlük megszabadulni :)

65. Suhi (válaszként erre: 64. - Anna0129)
2012. júl. 23. 09:27

Vettem, adtak actarat, mondjuk rá van írva, hogy atkára nem jó... nekem meg ugye azzal van bajom. De ma páromat rávettem, kérje meg a dohányos kollégáját gyűjtse üvegbe nekem a csikkeket... kapnak egy kis nikotinos permetet is.

S képzeljétek, mintha lenne egy paradicsomkezdemény a növénykémen:)

Fűszernövényeket tart valaki?

64. Anna0129 (válaszként erre: 63. - Suhi)
2012. júl. 20. 18:42
Venus a mostani neve. Minden rá van írva a csomagoláson. Fontos hogy azt kövesd!
63. Suhi (válaszként erre: 62. - Anna0129)
2012. júl. 20. 16:17
Köszi:)
62. Anna0129 (válaszként erre: 61. - Suhi)
2012. júl. 20. 15:58

Az enyém egy kis zacskóban volt, por állagú és "paraszt" boltban vettem.

Ha esetleg valami más nevű tasakot adnának neked ne lepődj meg mert ezt már kivonták a forgalomból, vagyis inkább csak átvezették. Ha hazamegyek megnézem mi az új neve és megírom neked :)

61. Suhi
2012. júl. 20. 14:04
Bárhol lehet ilyen actarát venni? Milyen kiszerelés? Nem ismerem.
2012. júl. 20. 13:50
Én kiírtottam a múltkor actarával az összes atkát a balkonjaimból. Nem csak meglocsoltam őket, hanem le is spricceltem őket vegyszeres vízzel és még csak megismételnem sem kellet olyan sikeres volt az akció :D
59. Suhi (válaszként erre: 58. - Csibike29)
2012. júl. 20. 07:33

Tavaly én is olcsó virágföldet vettem, idén kicsit jobbat, jövőre úgy gondolom még jobbat kell!

Azt az ötletet kaptam, hogy nikotinos spricnivel próbálkozzak a takácsatkák ellen. Keresnem kell egy dohányost. Remélem a takácsatkák elmennek majd, de nem lesz nagyon cigiszag:S


Muskátlin zöld hernyók voltak, mondjuk itt nagyon sok a lepke, pillangó. Még kardoslepkét is láttam múltkor. De a muskátlin káposzta-bagolylepke hernyója volt.

58. csibike29 (válaszként erre: 56. - Suhi)
2012. júl. 19. 22:37
Sajnos ez az év a bogarak éve :-( Egyetlen pluszom, hogy 3 év után idén sikerült actarával kiirtanom a levéltetveket a hibiszkuszról. Erre a balkonon mindig megjelenik valami. Az idén olcsó virágföldet vettem, szerintem abban voltak mindenféle lárvák....valami hernyófélék mászkáltak a földben, tönkretették a fehér lobéliáimat, egyenként szedegettem ki őket, de nem sikerült mindet kiszednem, mert amikor tőzeglegyek jelentek meg, beöntöztem az összes cserepet actarával és megjelent a föld felszínén egy pár döglött hernyó...szóval kezd már elegem lenni a kártevőkből....eddig semmi ilyennel nem találkoztam. Jövőre nem spórolok és a jól bevált virágföldet veszem meg, remélem segít.
57. a0c1361e44 (válaszként erre: 56. - Suhi)
2012. júl. 19. 17:07

Hernyó az erkélyen?

Lehet kidobom a muskátlimat...

56. Suhi
2012. júl. 19. 13:28

Sziasztok!

Én is "kertészkedek" az erkélyemen. De mindig jön rá valami kórság:( Tavaly liszteske invázióval küzdöttem, no meg jöttek a hernyók is zabálni. Idén sikeresen felvettem a harcot pajzstetűvel, ami a százszorszépre bukott. Árvácskáim gyönyörűek voltak.

A muskátlikon egyik nap észrevettem, hogy kis ablakokat rágnak a hernyók, úgyhogy bogarásztam és egyesével levadásztam őket, most úgy nézem ismét szépek lettek.

Jelenleg büdöske és petúnia van a ládába. Gondoltam a büdöske van olyan igénytelen, hogy nem eszi meg semmi. Tévedtem, most takácsatka terjeszkedik. Az összes nagyvirágú büdöskémet kiirtotta, a másodjára virágot hozó kankalinomat, most megkóstolta az eddig gyönyörű nebáncsvirágomat, és most a tarka büdöske egyik tövét is :( Már nem tudom mit találjak ki.

Van koktélparadicsom növénykém is, de még csak virágzik, nem tudom hoz-e majd termést. Szerencse azt még nem találta meg.

55. Anna0129 (válaszként erre: 54. - Havran)
2012. jún. 21. 08:55
Akkor majd este beleállítom a kiürült tejfölös vödörbe :D
54. Havran (válaszként erre: 51. - Anna0129)
2012. jún. 20. 16:28
Nagyon kell neki a viz,nem is igazából locsolni kéne hanem egy vödörbe vizet tenni és abba bele nyomni a nyövényt addig kell benne hagyni amig bugyborékol akkor szivta meg magát ha nem bugyborékol.Kiveszed kicsit hagyod lecsöpögni és utána mehet a helyére.Az a gond ezekkel az akasztós növényekkel,hogy átültetni macerás,viszont igénye lenne rá,ha kivennéd a cserépből tiszta gyökér az egész föld szinte semmi,nincs ami tartsa a nedvességet.Nekem is van minden évbn petuniám,minden este locsolom,de annyira sok vizet adok neki,hogy szinte felemelni is alig lehet,jó ez kicsit túlzás,de legyen súllya.
53. Anna0129 (válaszként erre: 52. - Csibike29)
2012. jún. 20. 12:34

Most visszavágtam teljesen a még félig élő lilát és a teljesen jó barnásat is. A lilát 3 át is ültettem és dugtam mellé egy táprudat.

Remélem feléled még :/

52. csibike29 (válaszként erre: 51. - Anna0129)
2012. jún. 16. 22:23

A napsütést jól bírja, viszont nagyon vízigényes.


idézet a kertvarázs magazinból:


"Vásárlás után, amikor hazavisszük, a gyönyörű csüngő petúniát, még egy-két hétig szépen díszít az erkélyen, ám utána a virágok száma egyre kevesebb és marad a zöld csupasz növény. Ha azt szeretnénk, hogy a megvásárolt növény egész nyáron át virágözönnel ajándékozzon meg minket, sok törődést és gondozást igényel.


A petúnia kedveli a napos meleg kerteket, így olyan helyet válasszunk ki számára ahol elég napsütés éri. Fontos a sok locsolás, erre a legjobb az összegyűjtött esővíz. Naponta kétszer reggel és késő délután locsoljuk be jó alaposan a földjét.

Az akasztós cserép mérete miatt a tápanyag akár két hét alatt kifogyhat, és ilyenkor a növény tápanyag hiány miatt már nem tud több virágot hozni. Ha a folyamatos virágzást szeretnénk elérni, minden héten akár kétszer is adjunk a növény öntöző vízéhez speciális csüngő növény tápoldatot, amely ennek és más hasonló növények számára fontos tápanyagok ideális arányában van bekeverve."


tehát jól locsold meg, reggel, este (nincs eső vizem, csapvízzel locsolok :-) )


remélem még észhez tér

2012. jún. 16. 20:46

Nos a lila virágom is megadta magát (kép a naplómban)

Most vagy megcáfolom hogy a petúnia jól bírja a napsütést, vagy ez még sem petúnia :(

50. Anna0129 (válaszként erre: 49. - Csibike29)
2012. jún. 8. 13:31
Ok! Köszönöm :)
49. csibike29 (válaszként erre: 47. - Anna0129)
2012. jún. 7. 23:51

Szia!

Tetvekre az actarás beöntözést próbáld ki.

2012. jún. 3. 10:46
Új képek a naplómban :)
2012. jún. 1. 10:02

A pálma halála után beszereztem jó pár új virágot az elmúlt két hétben az erkélyre. Elsőnek is vettem a balkonokba petúniát, szegfűt napimádót és mézvirágot. De a napimádóm már most tetves majd szerzek hozzá egy kis permetszert. A balkonládák sarkába mini lóheréket ültettem mind a háromba más milyet ez majd szépen lecsüng. A ablakba egy hosszú 80 cmes balkonládába csak epret ültettem már van is rajta zöld eprecske. Viszont a macskám mindig belefekszik és letöri őket. Most azt találtuk ki hogy az epertövek közé szúrtam le hurkapálcát ilyen kisebb darabokat így a macsesz nem tud közéjük feküdni :D

Illetve vettem még 4 db futó minipetúniát azokat pedig felakaszgattam a mennyezeti kampókra. Persze mondanom sem kell a fal mellett is végig virágok vannak. Úgyh kivirágzott az erkélyünk :D

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook