Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kertészkedjünk az erkélyen fórum

Kertészkedjünk az erkélyen (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
106. kertészkislány (válaszként erre: 104. - Suhi)
2012. aug. 17. 10:27

Szia,

A Hortenzia egy tipikus kerti növényke szóval nagy esély van arra hogy sikeresen át telel majd virágládában is. A ládát kell takargatnod, nem az egész növényt. Az elvirágzott részeket nyugodtan le lehet vágni, és ha úgy gondolod, hogy kinőtte régi edényét, igen tavasszal át lehet ületetni.

2012. aug. 12. 12:20

Beindult a paradicsomom:)

Egyre több fürt les rajta bár megérni még csak 3 db-nak sikerült.

Égig érő paradicsomom van:)


És a magról ültetett is virágzik és a cseresznyepaprikám is. Igaz, ebből a paprikából még nem fogok paprikakrémet készíteni. A kisrózsám is észhez tért. Leszedegettem a száraz leveleket, stb. és most van már ismét rajta 3 bimbó.



Suhi, szerintem szedegesd le az elhervadt virágokat, ahogy a muskátlinál is szoktuk. Teleltetést nem tudom, bár arra emlékszem, hogy a nagymamám kertjében volt hortenzia és sosem szedte fel télre, még le sem fedte. A rózsákat visszavágta és befőttesüveget tett rájuk, de a hortenzia és a pünkösdi rózsa szabadon maradt és hosszú évtizedekig minden évben virágoztak.

104. Suhi
2012. aug. 11. 13:35

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni! Tavasszal kaptam egy cserepes hortenziát, szerencsére jól tartja magát, szeret nálam lenni.

Kérdéseim:

Az elhervadt virágokat le lehet szedni róla?

Teleltethetem az erkély szélvédett helyén betakargatva?

Tavasszal kell majd átültetnem?

Van valakinek tapasztalata/ tanácsa e virággal kapcsolatban, hogy minél hosszabban adjon nekem örömet?

103. Anna0129 (válaszként erre: 102. - Mmacus)
2012. aug. 3. 13:06
Nekem van otthon Sanmitem akkor majd lefújom azzal.
102. mmacus
2012. aug. 3. 12:46

Sziasztok.

Az Actara atkűára nem jó, az levéltetű ellen van. Sanmite az atkaölő. De nekem a fokhagymafőzet is használt.

101. Suhi (válaszként erre: 100. - Csgybzs)
2012. aug. 3. 12:44
úgy még nem, majd ma este kipróbálom
100. csgybzs (válaszként erre: 99. - Suhi)
2012. aug. 3. 12:22
Szappanosan is próbáltad már? Nálam a lefújás azt jelentette, hogy tocsogott a növény, és a balkonládától a dézsás növényekig mindent fújtam. Próbáltad szappanosan is?
99. Suhi
2012. aug. 3. 12:12
Látom mindenki takácsatkával küzd. Én már fele növényem kidobtam miatta. Actarás kezelés semmit nem ért, a kádas zuhany inkább, bár ez inkább a cserepes növényeknél működik egy balkonláda már nehézkesebb eset. Én spriccelem őket, de "kinevetnek" a szemetek. :((
98. Anna0129 (válaszként erre: 96. - Csgybzs)
2012. aug. 3. 11:22
Köszi a gyors választ :)
97. csgybzs (válaszként erre: 96. - Csgybzs)
2012. aug. 3. 11:21
És fújhatod napjában többször is, a lényeg, hogy mindenhol vizes legyen, mert attól pusztulnak el.
96. csgybzs (válaszként erre: 95. - Anna0129)
2012. aug. 3. 11:20

Takácsatka szerintem, én is kínlódtam vele pár hete... Minden növénynek elszárad a levele, ledobja és olyan mintha pókhálós lenne... tuti az.


A legegyszerűbb "recept", spriccelőfakonba tegyél vizet és fújd be jó alaposan a növényeket. Nekem a rózsa"fámat" teljesen lecsupaszította, fújkáltam napokig, újrahajtott és már virágzik is.

Az a lényege, hogy ezek a kis szemetek belefulladnak a vízcseppekbe és nem tudnak szaporodni.

Levéltetű esetén a spriccelőbe rakhatsz egy a százhoz arányba (kb. egy nyomásnyi) folyékon szappant is. Nem habzik, de a fújás nyomán olyan keserű lesz a növény, hogy nem fogják piszkálni.

Nekem ezek beváltak és nem kellett kemény vegyszereket használni...

2012. aug. 3. 11:16

Lányok egy kis segítség kellene.

A balkonomat megtámadta valami. Fehéres színű réteg lepte el a szegfűim leveleit. És olyan mintha bepókhálósodott volna.

Találkozott már valaki ilyesmivel? Mi lehet ez?

94. kertészkislány (válaszként erre: 90. - A0c1361e44)
2012. aug. 2. 11:22
Igen, de már válaszoltak:)Összel ne vágd annyira vissza, inkább tavasszal. Nyár végén csak tisztítsd meg egy picit az elszáradt virágrészektől.
93. csgybzs (válaszként erre: 89. - A0c1361e44)
2012. júl. 31. 17:21

Én is elcsúsztam egy kicsit, de ha van napra néző ablakod, akkor pohárban már április elején elpakolhatod őket (apósom március közepén rakta el) és akkor már június elején kafa kis palántáid lesznek.

A megadott tápoldatmennyiségnek pedig szigorúan csak a felét szabad, én is megjártam párszor!

Az is fontos, hogy jó nagy dézsába tedd, mert a föld nagyon fontos neki. Mi komposztálunk is, az is ment bele, meg ganés föld. És jó sok, mert hamar kiéli a helyét és akkor stagnál a fejlődésben....

92. Anna0129 (válaszként erre: 90. - A0c1361e44)
2012. júl. 31. 15:43
A levendulát nyugodtan lehet kint teleltetni. Ha majd esik a hó, rakjál a tetejére egy keveset, hogy ne érje a fagy ;)
91. a0c1361e44 (válaszként erre: 90. - A0c1361e44)
2012. júl. 30. 09:26
Akoor=akkor
90. a0c1361e44 (válaszként erre: 86. - Kertészkislány)
2012. júl. 30. 09:26

Köszi!

Visszavágom a levendulát.

Akoor azt mondod, hogy rakjam bele egy balkonládába és kint is hagyhatom télre?

89. a0c1361e44 (válaszként erre: 87. - Csgybzs)
2012. júl. 30. 09:25

Köszi!

Ez szuper:)

A paradicsomomat szinte egész nap éri a nap. Déli fekvésű az erkélyem.

Tegnap észrevettem, hogy nőnek a paradicsomok. nem tudom mennyi lesz egy fürtön.

Remélem most beindul.

A magról ültetett paradicsomom még nem virágzik.

Tápoldattól félek, mert kinyírtam az összes szobanövényemet vele, pedig tényleg csak annyit tettem a locsolóvízbe, amit írtak és csak annyiszor öntöztem vele.

88. csgybzs (válaszként erre: 1. - Cucomuco)
2012. júl. 30. 08:49
Nálunk a porcsinrózsa kihagyhatatlan, imádjuk. És van "sziklakert" is. Mind virágzik az idén már.
87. csgybzs (válaszként erre: 72. - A0c1361e44)
2012. júl. 30. 08:48

Én korall paradicsomot ültettem (áprilisban szórtam el a magot és májusban raktam ki őket), meg a Lidl-ben vett sima koktél és rendes paradicsomot. Már egy fürt koktélt leszedtünk, meg 4-5 érett nagyméretűt, 6 tövön most kb olyan 60-70 db lehet (koktélfürtökkel együtt).

A lényeg, hogy legalább 4-5 órán keresztül érje a nap, és nagyon sokat locsold, esetleg tápoldatozd.

2012. júl. 30. 08:29

Sziasztok!


Levendulához még pár tanács, ha szabad:)Mindenképpen aki teheti ültesse szabadföldbe, ott minig minden jobban érz magát! Ha nagyon elszáradt és elvirágzott vágjuk vissza jó erősen, nem baj ha ebbe már a vastagabb fás rész is beleesik, a lényeg hogy ne tövig!Alvórügyekből még beindulhat. Ha tavasszal észlelünk fagyákárokat akkor lehet SZINTE tövig vágni. Amúgy enyhébb teleket azért átvészelik a fűszernövények. Teleltetési tipp: folyosó?:)

85. csibike29 (válaszként erre: 81. - Suhi)
2012. júl. 26. 23:18
jaj, de édes :-)
84. Suhi (válaszként erre: 83. - A0c1361e44)
2012. júl. 26. 20:03

Koktélparadicsom... csak a fürt többi tagja lehullott :)

Virág ezen is sok van... remélem bepirul majd :)

83. a0c1361e44 (válaszként erre: 81. - Suhi)
2012. júl. 26. 18:55

Milyen paradicsom ez?

Mert a mi paradicsomunk ilyen kis apró. 3 db volt rajta eddig. Az egyik megért és megettem a másik kettő még zöld. Rengeteg virág van rajta, de paradicsom...

2012. júl. 26. 11:22

Úristen ez tényleg óriási :D

Csak ügyesen ;)

81. Suhi
2012. júl. 26. 08:44
Tettem fel képet a hatalmas paradicsom kezdeményről :))) Babusgatom :)
2012. júl. 26. 05:53
Azt hiszem megpróbálom visszavágni, hátha megmarad...
79. csibike29 (válaszként erre: 75. - A0c1361e44)
2012. júl. 25. 23:37

Úgy nézem végleg megadta magát...eleinte volt rajta pár zöld hajtás, de most mintha leszáradtak volna :-( A szárazakat le szoktam vágni, de csak az élő részig. Ezen már nem nagyon találok élő részt...


Amit idén vettem - nem tudom feladni - most még szép, új hajtásai is vannak...hátha most több szerencsém lesz.

78. Anna0129 (válaszként erre: 77. - Suhi)
2012. júl. 25. 21:42
Nekem fűszernövények közül csak snidling van és egy nagy tő rozmaing. Eleinte rajta voltam hogy majd gyűjtögetek minden félét. Azután rájöttem hogy nem használom őket gyakran, illetve nem is tudnám őket hová tenni télen a konyhában, az erkélyen meg nem akarom hagyni, így letettem a konyhakertről egy időre.
77. Suhi
2012. júl. 25. 17:21

Sziasztok!

Actaraval beöntöztem, le is permeteztem, várok, mi lesz. Kaptam csikkes löttyöt is, azt is kapnak a hétvégén, biztos ami biztos!

Jövőre fűszernövényeket is akarok ültetni olyan zsebes agyagedénybe, de előre félek, hogy ha ki is nő, mi fogja megtámadni.

az első levendulám tavaly nyáron kihalt, vettem egy másikat, egy nagy terrakotta cserépbe ültettem be, kibírta azt a nagy téli hideget is, és szép virágzása volt, nagyon sokat nőtt. Le is szárítottam a virágot és kis illattasakokat csináltam, betettem a zsepi közé, úgyhogy minden orrfújás egy jó élmény :) Virágzás után visszavágom és ahol levágom alatta általában mindig új friss hajtások indulnak meg. Úgyhogy nem árt kicsit visszavágni, de a fás részeket nem szabad már. Alul nekem is száraz levelek vannak, de felül friss, zöld. Talán lesz még egy nyár végi virágzása.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook