Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kertes ház, lakás felújításához elérhető ötletek? fórum

Kertes ház, lakás felújításához elérhető ötletek? (beszélgetős fórum)


14. becseiagi (válaszként erre: 13. - 2c2de63135)
2010. márc. 10. 11:06
Hát igen, ismerős. Az antik hatású páchot jól mennek a bézs, barna, narancs árnyalatai, illetve még el tudom képzelni a bordót, és a piros néhány árnyalata is szóba jöhetne. Pl. Bécsben láttam egy olyan konyhát, ahol bézs és bordó szín volt a falra kenve úgy, hogy srégan volt elválasztva. Kissé abszraktnak tűnt, de mindenképpen modernak látszott.
13. 2c2de63135 (válaszként erre: 11. - Becseiagi)
2010. márc. 5. 09:31

igen az étkező mindenképpen valamilyen könnyen tisztítható burkolatot kap, ha a konyha mellé tesszük és nem a szobába(mármint az étkezőt), akkor el tudom képzelni, hogy a konyha járólapos és az étkező akár parkettás, most is ilyen és jól mutat együtt, igaz a parketta világos színű(bár vannak már sötétek is ugye?), de nagyon könnyen tisztítható. hát a falak színénél még nem tartunk...(azon nem aggódom, mert ma már annyi festék kapható, vagy kevertetehető, amilyet csak akarunk, és tapéta is van millió féle) a bútor amúgy egy antik hatású páccal van bevonva, olyan sötétbarnás árnyalatú, a székek magasított fekete bőr székek. Na ez nagyon jó választás volt, semmi nem látszik meg rajtuk, eddig sima fa székek voltak, párnákkal stb, hát a párnák hogy néztek ki 1-2 nap után??!! de most ha kiömlik valami csak letörlöm a széket és semmi nyoma..

a woodstocknak utána nézek, köszi! de az étkező mindenképp valami barnás árnyalatú lesz, a konyha meg fa hatású szerintem, pl azt tudom, hogy fehér konyhánk nem lesz, van aki arra esküszik, de nekem nem praktikus, minden meglátszik rajta egyből. (anyukáméknál is az van és szegény naponta nagytakarítja, hogy kinézzen valahogy...)

12. zikzik
2010. márc. 4. 20:21
Vasárnap megyek megnézni egy régi XIX. századi belső kertes házat a váci óvárosban. Egy közepes pesti lakás áráért. Erősen vacillálok, hogy érdemes-e kiköltözni Bp-ről...
11. becseiagi (válaszként erre: 5. - 2c2de63135)
2010. márc. 4. 13:35
A tervrajzot még próbálom megérteni, de az étkezőbe természetesen olyan burkoló kell a sok gyerek miatt, ami könnyen takarítható. Ez lehet meleg vagy hideg, ezt nektek kell éreznetek; de én mindenképpen valami jó minőségű lamináltat választanék oda, ami mutatós. Milyen színű lesz ott a fal? Nálunk ahol az étkező rész van és a felújítás után lesz, calwados színű bútor és kellemes narancs színű fal lesz. A bejárati ajtótól egyenes az étkezőn át a konyháig és "L" alakban elkanyarodva a folyosón ilyen színű lesz és mellette pedig a Diegoban kapható Woodstock színű laminált padló. Az sötét fabarna, benne világos csíkokkal. Nekünk nagyon tetszik! A konyhában persze mi is maradunk a hagyományos járólapnál, de ott is követjük a sötét barna színvilágot.
10. 2c2de63135 (válaszként erre: 9. - Becseiagi)
2010. márc. 4. 09:28
semmi gond...nálunk a középső 10.19-ei...(csak más év)
9. becseiagi (válaszként erre: 8. - 2c2de63135)
2010. márc. 3. 21:02

Szia! Bocsi, de le vagyok havazva a szombati ünneplés miatt! :)


A kicsi 2008.10.15.-ei! Igen, akkor majd nem egyidősek!

8. 2c2de63135 (válaszként erre: 7. - Becseiagi)
2010. márc. 1. 20:22
a pici mikori pontosan? az enyém 2008.08.11-ei...majdnem egyidősek:)
7. becseiagi (válaszként erre: 6. - 2c2de63135)
2010. márc. 1. 14:46

Igen 3 van, mi is akarnánk majd 4.-et talán, de még most a legkisebb 17 hónapos, a szememfénye. :) Két lány után 1 fiú, jó akaratos!


Most el kell mennem itthonról, de majd később válaszolok az 5. hozzászólásodra is!

6. 2c2de63135 (válaszként erre: 4. - Becseiagi)
2010. márc. 1. 13:20
most látom, nálatok is 3 gyerkőc van? gratula, nagyon édesek!
5. 2c2de63135 (válaszként erre: 4. - Becseiagi)
2010. márc. 1. 13:18

szia! de aranyos vagy, köszi a sok-sok választ.

gondolom nehéz így "látatlanban" válaszolni, mármint, hogy nem látod a tereket, hol van fal stb

igazából a ház nem nagy alapterületű(ezért is vagyunk kicsit bajban), így be kell osztani, mit melyik szintre szeretnénk. sima 3 szintes házat képzelj el, aminek a teteje tetőtér, az alja félig szuterin(vagy hogyan kell írni), viszont ez nincs olyan mélyen a földben, sőt csak a egyik fele van kicsit a földben, a másik fele(épp vele szembeni oldal) már nincs is, mert olyanok a terepviszonyok.

a tetőtérbe gondoltuk a mi hálónkat és a 2 kisebbét(+ egy kis dolgozószoba) + 1 fürdő, ezek adottak, az alatta szinten lenne még 2 gyerekszoba+ fürdő( 4gyerkünk lesz, most 3 van, egy még pocaklakó)) és maradna a mostani konyha+étkező helye, ami kérdéses hogy mi legyen.., a legalsó szinten jelenleg van 2 szoba egymás mellett, és arra merőlegesen van a konyha, ami széleségében akkora mint a 2szoba majdnem(a konyha mellett van egy fürdő, így akkora mint a 2 szoba..) mivel a 2 szoba nem túl nagy, és össze lehetne nyitni, gondoltuk az lenne a nagy nappali, a konyha viszont elég nagy csak úgy önmagában, így arra gondoltam, ha megfeleznénk a teret, akkor ott lehetne még az étkező is. De erre jót írtál, csak nem fal van jelenleg, hanem amit írtál ötlet, valahogy én is úgy gondolnám el! A konyha és étkező lehet egy légtérben, viszont a nappalival semmiképp nem akarnám(mert másik megoldás, hogy a mostani konyha konyha marad, az egyik szoba étkező a másik nappali, de az meg magában nekem kicsi nappalinak (jelenleg egy 30nm-es nappalink van és nagyon fura lenne egy 12nm-es...)

meg az is kérdés bennem, hogy egyáltalán ezen a szinten legyen-e a konyha, vagy egyel feljebb(ahol most is van(a középső és a legalsó szinten is van konyha jelenleg, ugyanúgy néz ki alaprajzban a 2 szint!), mert akkor főzés közben rálátnék a gyerekszobákra. lehet így praktikusabb lenne, hogy itt a konyha-étkező, és a lenti mostani konyha helyén meg egy vendégszobát kialakítani, akár egy gipszkarton fallal. na mégsem jó! mert, ha meg vendégek vannak(igaz ritkán járnak hozzánk, de azért néha előfordul), akkor meg zavarják a babákat, ha eszünk, meg beszélgetünk...akkor mégiscsak lent kell lennie ezeknek. na most jól elbeszélgettem magammal:)))(de jó így leírni, mert ilyenkor leesnek dolgok, amire esetleg azonnal nem is gondolok).

most parketta van az étkezőnkben, igaz azt könnyű takarítani, de tényleg minden meglátszik rajta, viszont talán melegebb, mintha járólap lenne ott? akár lehetne a konyha és az étkező között olyan megoldás, hogy a konyha az járólapos, az étkező viszont parketta vagy laminált lap(oda mindenképp könnyen tisztítható kell a gyerekek miatt, még szőnyeg sem lehet..),

én is inkább a festett, színes falakat szeretem, és igazából nem is kellene az egész szobát tapétázni, láttam olyan megoldást, hogy pl az egyik falra csak 2csík ment keresztbe(sőt csak a 2 ablak közötti távolságban9 az nagyon tetszett!, de nekem is sok teljes falakat tapétázni!

A nappaliban azért lenne jó a sok fény, mert jelenleg elég sötét a nappalink(bár nagy) de emiatt nagyon nem szeretem! és annyira vágyom egy igazán fényes helyre! (na nem mintha sok időt fogunk ott egyelőre eltölteni, mert a gyerekszobában többet leszek:) de akkor is) Amúgy ott még kimenni sem kellene, tehát talán még ajtósnak sem kell lennie, de ez már tényleg részletkérdés.

hú jöhetnél hozzánk lakni! az összes nyílászáró fehér, nagyon nem szeretem!!!!!!! eleve nem tetszik, másrészt nagyon hamar meglátszik rajta minden, akár agyerekek "nyomai" akár a por! (és ha letörlöm, a sarkában megáll a kosz, fogkefével szoktam kitisztítani, hogy szép legyen, elég macerás dolog!!!), pl ha barna vagy x színű lenne ennyire ez nem látszana meg, de afehéren minden. Lehet messziről nem látszik, de közelről igen!

visszatérve a konyhára, igen én is úgy képzeltem el, hogy felhúzni közéjük egy falat, pultként, bár attól még rendes asztal és székek lennének...

bocs, ha hülyeséget kérdezek: írtad, hogy az erkélyt is hozzávettétek a szobához, ezt jól értem? statikailag kibírja, az ablakos megoldást? mert nekünk is körben a középső szinten erkély fut, ami azonban nem túl széles, kb 1m -1,2mlehet(?), de igazából nincs jelentősége, ez most tök jó ötletnek tűnik, hogy azt is a szobához csapni, mert a szobák meg nem túl nagyok. És nekem nem is hiányzik oda az erkély, van fent is erkély, ahova ki lehetne ülni, meg akár a leendő nappali elé is ki lehet, de ott egy nagy kert, szóval ez az erkély szerintem tök felesleges(a gyerekek úgysem fogják értékelni..)

bocsi, jó hosszú lettem!

4. becseiagi (válaszként erre: 3. - 2c2de63135)
2010. márc. 1. 11:09

Jó sok kérdés merült fel benned/bennetek, ahogy látom; így megpróbálok sorban válaszolni mindre, és leírni a véleményemet! :)


Én az étkező és a konyha közti részt úgy oldanám meg, hogy ha ott egy ajtó és fal van, hogy kiszedném az ajtót és mellette a fal felső részét, hogy a fal alsó része pult legyen. Vagy a falba beraknék egy nagy széles (a fal méretétől függő a szélessége és magassága) ablakot, ami két szárnyú és úgy lehet elhúzni oldalra, mint egy harmónika ajtót.


A nappali világosítására jó ötlet az ablak helyetti ajtó. Én mindeféleképpen nyíló-bukót raknék oda. Esetleg ha az ablaknál jóval szélesebbet akarnátok, akkor két oldalt fix üveg, középen kétszárnyú nyíló-bukó ajtó. Mi az erkélyt akarjuk megszünetetni, így hosszabb lesz ott az a szoba és az erkélynél faltól falig érő ablakot rakatunk majd be, amiben két oldalt fix üveg lesz, és középen egy 120 cm széles két szárnyú nyíló-bukó ablak.


A laminált padló jobb takaríthatási szempontból, mert ha kiömlik valami, akkor azonnal fel tudod törölni, de a padlószőnyegen nyomott is hagyhat. Mi mindenesetre a padlószőnyeget részesítjük előnyben, mert a nagyobbik lányomnak egy veséje van, én meg állandóan nőgyógy bajokkal küzdök, így nekünk kell, hogy meleg legyen lent, akár még papucsban is. Viszont a padlószőnyeget elég porszívózni általában, a lamináltat meg napi 3x felsöpörheted és naponta 1x felmoshatod, hogy mindig szép legyen.


A férjem szobafestő, és ő jobb szereti a festett falakat, én meg szeretem az élénk színeket. Mi festeni fogunk. Ha mintás falat akarsz, akkro tényleg jobb a tapéta, de festékből is lehet kapni lemoshatót.


A férjem esküszik a múanyag ablakokra, mert a fát kezelni kell, szétrepedezhet idővel, stb.., de a tetőtéri ablakokról nem tudok sok mindent. Azt tudom, hogy a Velux-ot ajánlják nagyon, állítólag nagyon jók.


Én speciel a fehér műanyag nyílászárókat szeretem, mert olyan tisztaság érzetet adnak azok is, amit a fa pl. nem. De esztétikailag nekem is a fa jobban tetszik. A műanyagból viszont lehet különböző számú kamrásakat is kérni.


Jó hosszúra sikerültem! :) Kérdezz bátran még, ha tudok segítek továbbra is, és ha a fiam elalszik, akkor leírom a többi szobánk terveit is.

3. 2c2de63135 (válaszként erre: 2. - Becseiagi)
2010. márc. 1. 09:42

köszönöm, végre valaki válaszolt! :)

igen a lakberendezőről kicsit nekem is ez a véleményem, hogy nem feltétlen fogja azt kihozni, amit mi szeretnénk, gondolom beleteszi az egyéni ízlését is(és lehet olyan anyagokat mond, amikre nem lesz elég a pénz, és akkor lőhetjük az ötletét)

igazából a bútoraink mind megvannak, a szobák belső tereire talán könnyebb ötleteket találni, de azért ha van időd, szívesen veszek ilyen ötleteket is, mert azért nehéz kitalálni mi mihez megy, és nekünk már sok a meglévő bútor, inkább a kiegészítők hiányoznak, de ha leírod nálatok milyen, biztos kap az ember 1-2 öteletet:))

viszont pl olyanokra gondoltam, illetve arra szeretnék ötletet, hogyan lehet megoldani az étkező és a konyha közötti részt, mert kicsi a hely ahhoz, hogy esgzerűen csak itt a konyha ott meg az étkező(mint a legtöbb újságban), most találtam egy olyan megoldást, hogy a konyha egyik pultrészénél falat húznak kb 150cm magasságig(vagy kicsit magasabb) és a másik oldalon mindjárt ott az étkező... Sajnos a tereket nem tudjuk nagyon megváltoztatni...ahhoz kell alkalmazkodni, ami van

vagy pl a nappalit úgy képzeljük el, hogy nagyon világos legyen, ehhez a falak egy részét kiváltanánk ablak helyett üveges ajtóval, de pl az a kérdés melyik jobb? a tolóajtós vagy a sima nyitható(akár buktatható ajtó is) ajtó, vagy akár egyik fele simán üvegfal...ilyet is láttam...

vagy pl melyik jobb? a parketta vagy a laminált padló? az utóbbi mennyire és mennyi idő után kezd el "recsegni", mint a parketta?, vagy pl gyerekszobába parketta+szőnyeg legyen vagy padlószőnyeg? mert utóbbi sokkal melegebb nekik(a szőnyegről úgyis lejönnek), de az meg tele megy poratkával, bár szerintem a szőnyeg is nem?

vagy pl tapétázzuk a falat vagy csak színesre fessük? (persze erre is mondhatjuk, kinek mi tetszik? csak nekünk még soha nem volt tapétás falunk, viszont ma már annyi féle és mintázatú tapétát lehet kapni, hoyg az ember elcsábul...és előnye hogy van pl lemosható is, ami 3-4 gyerek mellett nem utolsó szempont...

vagy pl tetőtéri ablakokban láttunk 60ezertől 150ezerért is, ugyanakkora méretűt, melyik a jobb? mert nem mindig a drága a jobb... vagy azt hogyan lehet normálisan sötétíteni? az a reluxa amit ajánlanak hozzá tényleg körbe mindenhol fedi az ablakot és nem jön be a fény?

vagy pl nyílászárókból milyet érdemes venni? fát vagy műanyagot esetleg fémet? pl a műanyagban is van már fautánzatú, meg sem lehet mondani, hogy az nem fa..

2010. febr. 28. 22:14

Szia!


Én biztos nem fogadnék fel lakberendezőt!!! Teljesen felesleges pénz kidobás. Egy vadidegen ember úgy sem fogja tudni, hogy nekem mi tetszik; ellenben velem, aki tudja, hogy mi tetszik az egészcsaládnak.


Én úgy indultam el (tavaly nyár végén vettük meg első lakásunkat, és már meg vannak a tervek), hogy melyik színt szeretik pl. a kislányaim. A lila, rózsaszín és a zöld. Így közép lila lesz a fal a szobájukban, rózsazsínes virág mintás (Dr. Padló, valami Summer a neve: 1.190.-Ft/m2) padlószőnyeg, semleges színű (ezüstös fém) ágy keret, virág formájú búrás lámpa, világos színű függöny (Diego, Organza Lily: 2.995.- Ft/m) és hozzá a falnál sötétebb sötétítő függöny (Diego, Monaco - padlizsán színű: 2.295.- Ft/m). Fenyő színú bútorlapból polcok és bútorok.


Na valahogy így terveztem el a többi helyiséget is! Ha érdekel, akkorszívesen leírom azt is! :)

2010. febr. 28. 21:50

sziasztok! gyarapszik a család, így nagyobb házba költözünk, ami egy kertes ház lesz, a házat már megvettük, felújítani csak nyáron fogjuk(akkor lesz rá pénzünk) addig szeretnék ötleteket gyűjteni, mit és hogyan.

mivel hosszú távra gondolkodunk, nem baj, ha drágább, de tartós legyen, ne kelljen 10év múlva újból felújítani. Persze az olcsó és jó ötletek is érdekelnek, nem kell feleslegesen szórni a pénzt(abból úgysincs sok)

párom ma hazaállított egy újsággal(Szép Házak) meglepetésként, hogy na majd ebből lesz az ötlet. eddig is ismertük az újságot, de most teljesen ledöbbentem, mert csak luxus kivitelezésű és ötleteiben is luxus(csomó pénz a megvalósítása) jellegű házak voltak benne.

igazából olyan internetes oldalt, újságot stb keresnék, ahol praktikus ötleteket találnánk, igényes, szép kivitelezésben, amik az átlagember számára is megvalósíthatóak. Arra is gondoltunk, hogy talán belső építészt vagy lakberendezőt kellene fogadnunk, de az szerintetek mennyit kér el? biztos több százezer nem?? ennyit meg sajnálnék kiadni rá, mert nagyjából tudjuk mit szeretnénk, csak egy kis öteltmorzsa kellene, hogy elinduljunk!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook