Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kért már valaki bkv büntetésre részletfizetést, méltányosságot? fórum

Kért már valaki bkv büntetésre részletfizetést, méltányosságot? (beszélgetős fórum)


18. 5e0c262058 (válaszként erre: 17. - Evakarma)
2013. jún. 26. 01:18
Azért ez már több a soknál! Sokan nem tudnak, és nem vesznek bérletet, vagy direkt nem vesznek, és akkor Veled szórakoznak, azért ez vérlázító.
17. Evakarma (válaszként erre: 15. - Töhöske)
2013. jún. 25. 22:50
Nyugdijas bérletem van,az egy kétlapos kis igazolvány,és belül rá van pecsételve a lejárati idő. Nem szokták nézni szinte soha,csak rápillantanak,hisz a bérletszelvény az elején van. De egy nagyobb "akciónál"elkérték,és belenéztek. Én biztos voltam magamban,mert 2019-ben jár le. De mint kiderült,szerintük lejárt. Ezért nem fizetek 16 ezer ft-ot nekik.
2013. jún. 25. 21:55

Nem szükséges bérletigazolvány, ha a személyi igazolványod vagy a jogosítványod számát ráírod a bérletszelvényre, akkor az úgy érvényes. A lényeg, hogy aminek a számát ráírtad, az legyen nálad, mert csak együtt jogosít utazásra.

Tákékozódjatok! :)


[link]


[link]

15. töhöske (válaszként erre: 14. - Evakarma)
2013. jún. 25. 12:18

Az én bérletigazolványom is tavaly februárban lett véve,és sehol nem kötöttek bele,(sem az ellenőr,sem az akácfában)hogy évente le kell pecsételni,de én sem olvastam sehol,hogy annak lenne érvényességi ideje.

Ez így tényleg jogtalan,főleg hogy volt bérleted.

14. Evakarma (válaszként erre: 7. - Sour)
2013. jún. 25. 10:08
Semmi nem lett. Azóta sem kaptam semmit. Nem is fizetném ki sehogy sem. Az igazolványomban az van bepecsételve,hogy lejár:2019 júl. 29. Amikor elkérte,(mellesleg engem is körbeálltak kb 10-en közterületesek)és megnézte,azt mondta,ez nem jó,mert ilyen hosszú távra már nem adnak ki igazolványt,hanem évente le kell pecsételtetni. Mondom,én ezt honnan kellett volna tudjam? A lényeg,hogy volt bérletem,csak szerintük az igazolvány lejárt. Én viszont nem vagyok hajlandó fizetni. A kezedet nem lett volna joguk lefogni,az már fizikai erőszak. De ezeknek mostanában a megfélemlités az eszközük.
13. Regin_a (válaszként erre: 11. - Töhöske)
2013. jún. 25. 08:25
Ha kereseti kimutatásra gondolsz, nem kell
12. Regin_a (válaszként erre: 11. - Töhöske)
2013. jún. 25. 08:24

Tapasztalat, ismerősömnek irtam igy meg

Nem kell semmit mellékelni, mert nüntetés esetén ott van minden adatod mert az ellenőr leadja azt és a büntetésen azonositó/iktató szám

11. töhöske (válaszként erre: 8. - Regin_a)
2013. jún. 25. 08:21

Köszi,ez nekem is tiszta sor,csak gondoltam hátha van valakinek ezzel kapcsolatban konkrét tapasztalata.

"Hitelt érdemlő" dokumentumot/dokumentumokat is csatolni kell,különben elutasítják.

2013. jún. 25. 08:18

Ebben tényleg az a szemétség,hogy csak egyeseket büntetnek meg. Tegnap is tele volt az akácfa utca diákokkal,jól öltözött normális fiatalokkal,kettővel előttem meg egy kb. 40-es kisgyermekes anyuka állt.

Itt valaki írta,hogy lejárt a bérletigazolványa. Annak nincs érvényességi ideje,legalábbis nincs rajta feltüntetve.

2013. jún. 25. 08:04

Kár ilyenek lovagolni hogy igy meg úgy szemetek

Felszáll az utas, én nem járok bkv-vel, és azonnal nyomuljon a jegyet érvénywesiteni

Akinek bérlete van, az nem kezdő az utazásban, ugynaúgy hozzá kell nőnie a bérletnek mint más igazolványnak.


Én a parkolási cégekkel és közteresekkel vívok többször, de csak akkor ha jogos

Ma megyek megint, elnyelt 700ft-omat az automata

Azonanl felhivtam onnan az ügyfélszolgálatot, igérték törlik ha megbüntet a park.őr. Megbüntetett.Meglátom mi lesz.


Ha elfelejtem valami miatt, kifizetem , bár káromkodok magamban.

Vérszívás az egész és a szép benne, hogy "nem tekinthetünk el a büntetéstöl"


Egyszer kifogásoltam valamit, utalva hogy adott esetben a köztársasági elnök adhat kegyelmet

Csak bűncselekmény esetén

Tehát ha bérlet otthon barad, érdemes megverni az ellenőrt , rendőrt stb. aztán kegyelemért folyamodni

8. Regin_a (válaszként erre: 4. - Töhöske)
2013. jún. 25. 07:55

Cím

T.BKV Ügyfélszolgálat

Ekkor itt és ott ennyire büntettek

Elismerve hibámat

vagyoni helyzetemre tekintettel sziveskedjenek részemre a maximális részletfizetés lehetőségét megadni

köszönettel

név cím, aláírás


Tértivevény vagy személyesen fel/átadni

7. sour (válaszként erre: 6. - Evakarma)
2013. jún. 25. 07:51
És mi lett? Engem tegnap megbüntettek. Sosem utazom busszal, vettem is jegyet, csak elfelejtettem kezelni. Ott volt a két jegy a kezemben, mikor akartam kezelni lefogták a kezem, egy megállót mentem :( Körbevettek a közterületesek, meg az ellenőr. A személyimet adtam oda, mást nem kért. 16 ezres csekket adott, amit ott előtte eltéptem, mert egy szemét volt, akinek nincs jegye, és tényleg lóg meg csöves, azt csak leszállítják, vagy még azt sem. Nem értem, hogy lehetnek ilyen görények? Hetente háromszor járok kórházba épp kezelésre mentem, sosem lógtam, erre így jártam. Nem tudom mi lesz, de nincs annyi pénzem, hogy kifizessem :/
2013. jún. 25. 07:37
Egyszer megbüntettek,mert lejárt a bérlet igazolványom. Bérletem volt. 16 ezres csekket kaptam. Otthon széttéptem,és kidobtam.
5. töhöske (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2013. jún. 25. 07:23
Miért került volna többe a kérelem,az "ingyenes",a tértivevényes póstaköltséget kell megfizetni,vagy ha személyesen viszi be az ember, akkor azt sem.
2013. jún. 25. 07:20

Vettem egy kéthetes bérletet a büntetés napjától,(6 percel a büntetés után) és nem fogadták el az akácfa utcában mondván hogy utólag lett véve a bérlet.

Mutattam a csajnak egy tavalyi papíromat,hogy akkor is utána lett véve a bérlet több órával!!! és elfogadták. Csak vitatkozott velem,hogy akkor nem utána lett véve a bérlet. Mondtam neki,hogy ne mondja már hazafele 5 óra körül büntettek meg,és este 7 óra után vettük a bérletet,mutattam neki a 2000 ft-os bevételi pénztárbizonylatot.


Na mindegy,szóval részletfizetést kérek,csak nem tudom,hogy megy ez,mert még nem voltam ebben a cipőben.

3. 5e0c262058 (válaszként erre: 1. - Töhöske)
2013. jún. 24. 22:41
Jézus, ennyi a büntetés? Részvétem!
2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Töhöske)
2013. jún. 24. 22:14
egyik ismerősöm a fia részére kért diákbérletet nem vitt magával. De szinte többe került volna a kérelem, mint maga a büntetés. :S
2013. jún. 24. 22:01

Kért már valaki bkv büntetésre (16000 ft) részletfizetést,méltányosságot?

Milyen dokumentumokat csatoltatok,mennyi időre adják stb,tapasztalatokat kérnék.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook