Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kérlek nézzétek meg az adatlapomon, hogy csicsóka van-e a két utolsó képen? fórum

Kérlek nézzétek meg az adatlapomon, hogy csicsóka van-e a két utolsó képen? (tudásbázis kérdés)


2013. okt. 19. 08:21
Az van rajta,nekem is volt már ilyen,ez olyan mint a burgonya,abban is van erősen lila és fehér is,több fajtája is létezik.
13. Myra (válaszként erre: 11. - Murva)
2013. okt. 19. 07:43
Készíts róla egy jobb képet és kérdezd meg Bálint gazdát. Ha beütöd a nevét bejön a honlapja. De szerintem csicsóka, igen az általam betett linkeken is van ilyen kép , nézd meg.
2013. okt. 18. 21:53
A google-be beütöttem, hogy lila csicsóka, és pont úgy néz ki minden képen, mint ami neked is van.
11. murva (válaszként erre: 7. - 8967aa9679)
2013. okt. 18. 21:17
Tehát nem csicsóka ?
10. Myra
2013. okt. 18. 21:16

És itt a másiklink olvasd el ez bizony csicsóka ,azt írja hogy a lila az ellenálóbb fajta.

[link]

9. Myra
2013. okt. 18. 21:15

Na most olvastam hogy van lila csicsóka is

[link]

2013. okt. 18. 21:06
Szerintem az, de valami "egzotikusabb" fajtája. :)
2013. okt. 18. 21:05

Abbíz a' csicsóka, csak álcázza magát a lilaruháshölgy,nek:-)

Ha mégse, akkor az un. Napraforgóvirá szaporító gumója, csak nagyranőtt..

Azt nemtudom ehető e. De igénytelen ,szép virág.

2013. okt. 18. 21:01

"A csicsóka (Helianthus tuberosus L.) a fészkes virágúak családjába (Asteraceae) tartozó évelő, dudvás szárú növény. A mi éghajlatunkon magot nem érlel, teljes hajtásrendszere minden évben megsemmisül, csupán gumója él tovább. Szaporítani is erről, vegetatív úton lehet. Akár 5-10 évig is helyén maradhat, de a burgonyához hasonlóan is termeszthető, "egy évesként".


Gyökérzet. A gyökérzete a burgonyáénak megfelelő. Az elültetett gumó járulékos gyökérzetet fejleszt. A sztólók, majd gumók kialakulása csak 3 hónap vagy több után kezdődik meg. A kezdeti fejlődés során alacsony tápanyag ellátottsági szint és kevés nedvesség esetén a gyökérzet hamar a mélybe nyúlik és nagyobb területet hálóz be, mint kedvező környezeti feltételek esetén, ami képessé teszi a szélsőséges helyzetek elviselésére is. Száraz, homokos talajon mindig jellemző, hogy gyökere nagy mélységbe is lehatol. A burgonyához hasonlóan meghálálja a töltögetést, de ezt nem alkalmazzák csak a vetőgumó előállítás során. A gumók formája alapján 4 típust különböztetünk meg: körte, tojásdad, orsó- és szabálytalan-alakú elágazó gumókat, de főképpen kötött talajon számtalan átmeneti forma is megtalálható. Elhelyezkedésük a bokor alatt, azaz a sztólók hossza, típus és környezet függő. A gumókat csupán vékony periderma borítja, betakarításkor pedig nagyobb köldökseb keletkezik, mint a burgonyán, ami eltarthatóságát rontja.


A héj színe fehér, pirosas, bronzszínű illetve ezek közti átmeneti lehet. Általában a színesek jobban eltarthatók, sima felszínűek, de kevesebbet teremnek, mint a fehéres színűek.


Szár. Szára elfásodó, többé-kevésbé elágazó, melynek mértéke típustól és a környezeti tényezőktől függő. Szőrözöttsége miatt a szarvasmarha nem kedveli zöld állapotban, csak a fiatal növényi részeket. A szárat tagoló csomókból fejlődnek ki levelei. Szára felálló típusú, sűrű állomány alkot, magassága változó, 1-5 m is lehet."


[link]


szóval simán lehet csicsóka:)

5. Myra
2013. okt. 18. 21:00
Ez elég érdekes, mert nekem is van, de ez formára olyan, de színe lila. Az enyém is krumpliszínű. Nem keveredett valamivel?
2013. okt. 18. 20:49
Pár éve szaporodik a kertben és most a neten megláttam a föld feletti részt virág,levél szár,de amikor kiástama gumókat meglepődtem,mert a csicsóka úgy tudom krumpli szinű,de akkor mi lehet ez?
3. Pné Veronika (válaszként erre: 1. - Murva)
2013. okt. 18. 20:45
Sajnos ebből én nem nagyon látom, de az enyém nem ilyen. A múlt hétvégén szedtem ki belőle, semmi baja, "krumpliszínű".
2. Vikyci (válaszként erre: 1. - Murva)
2013. okt. 18. 20:42
Nekem akkor pirosodott be, amikor megfázott a föld alatt a télen, de akkor se volt ennyire lila, mint a képeden.
2013. okt. 18. 20:40
Kérlek nézzétek meg az adatlapomon, hogy csicsóka van e két utolsó képen, mert a levele virága, tehát földtől felfelé az, de a szine, hát nem tud

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook