Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kérhetek valamilyen segélyt az alábbi esetben? fórum

Kérhetek valamilyen segélyt az alábbi esetben? (tudásbázis kérdés)

12. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 11. - Noncsi18)
2009. szept. 21. 08:29

Csak nappalis iskolalátogatásit fogadnak el a diákszövetségek. Legalábbis nálunk mind a 3 csak azt.

Szerintem nyugodtan vehetsz diákbérletet, nekem sem szóltak érte de fontos, hogy csak a suli és a lakóhely között érvényes. Tehát ha te akarsz másfele is utazgatni, akkor oda már nem jó.

A tb-det ki fizeti? Mert levelezőn azt is nekünk kell :(

Mert ugye dolgozó embereknek van kitalálva és nekik meg a munkahely fizeti. De én jelenleg nem dolgozom, úgyhogy havonta fizetgetem csekken. Ez se kis összeg!

2009. szept. 20. 21:51

Mért levelezős diákigazolvánnyal nem lehet diákbérletet venni?

Én is hallottam erről az iskola kezdési segélyről, de szerintem arról már lemaradtam!

Én kérdeztem bent a suliban és azt mondták, hogy kapok iskolalátogatásit, akkor azzal nem is lehet diákmunkát vállalni?

El akarok menni dolgozni mindenképp, eddig is dolgoztam, csak most az utóbbi 2 hónapba nem voltam és most jól jönne egy kis segítség!

Köszi a válaszokat!

2009. szept. 20. 16:23

és csak középfokú intézményben(szki, gimi, szmk) fősulin vagy egyetemen nem jár sajnos-

Én végeztem egy okj-t 13. évfolyamon akkor kaptam családi pótlékot. Most hogy egyetemre járok már semmi nincs. Azt hiszem még ösztöndíj sem.

És nagy szerencsénk van, hogy az utazás féláras, mert nem egy embert hallottam akit keményen megbüntettek amikor levelezős diákigazolvánnal akart diákbérlettel utazni!

2009. szept. 20. 16:19

Habár diákmunkára is csak nappalisokat vesznek fel. Nekem egyik ismerősöm szerzett nappalis iskolalátogatásit, úgy tudtam diákként dolgozni.


Jól tudod, a csp csak nappalisoknak jár. Nálunk van iskolakezdési támogatás, tavaly nem vettem igénybe mert azt hittem levelezősöknek nem jár, de idén szóltak hogy mégis kapnék.

2009. szept. 20. 16:15

Ha levelezőn tanulsz akkor nem jár csp! Sőt, szerintem semmilyen segély nem jár. Én is levelezőn tanulok és semmi nincs. A munkaügyibe szerintem nem kéne bemenni ilyen fiatalon, mert mi van ha később sokkal nagyobb szükséged lenne arra az elltására és akkor már nem jár mivel egyszer igénybeevetted.


Miért nem mész el mellette dolgozni?

7. Noncsi18 (válaszként erre: 6. - 119a4bf976)
2009. szept. 20. 12:24

A lakcímkártyámon az állandó a szüleimnél van és az ideiglenes pedig Budapest ahol lakom!

Köszi utána érdeklődöm ennek is, bár én úgy tudom, hogy családi pótlék csak nappali tagozatos diákoknak jár. :(

2009. szept. 20. 12:03
Ha középfokú tanulmányokat folytatsz, tehát nem főiskolán vagy egyetemen tanulsz, és a lakcímkártyáddal igazolni tudod, hogy nem a szüleiddel laksz, vagyis a kártyán különbözik a címetek, akkor saját jogon igényelhetsz családi pótlékot. Nem nagy összeg, de havi rendszeres, ha semmi nincs, akkor ez is valami.
2009. szept. 20. 11:47

Nem tudom... elvileg a családi pótlék jár... De a szüleidnek.

Amikor anyukám meghalt és egyedül maradtam csak családit kaptam meg félárvaságit...

Nekem fennt kellett tartanom egy lakást és a számlákat fizetnem... mondanom sem kell, hogy nem volt elég, pláne, hogy tanultam még.

Én nem kaptam semmiféle segélyt :(

2009. szept. 20. 11:31
Anyum volt bent az önkormányzaton megérdeklődni és azt mondták, hogy anya nem igényelhet utánam, mert nagykorú vagyok, én meg nem igényelhetek magam után, mert 20 éves kor alatt családtagnak számítok!!! Még ilyet.....
2009. szept. 20. 11:30
Köszi, be is megyek jövőhéten és megérdeklődöm a munkanélküli hivatalban!
2009. szept. 20. 11:18
menj be az önkormányzathoz, ott kérdezd meg. szerintem lehet, ha mást nem is, de egyszeri segélyt. ha levelezőn tanulsz, regisztráltathatod magad a munkanélküli hivatalban, és akkor jogosult lennél a rendszeres segélyre, ...bár ez nem biztos.
2009. szept. 20. 11:16

Sziasztok! Segéllyel kapcsolatban szeretnék érdeklődni, hátha valaki tud vagy hallott valamit!

19 éves vagyok, iskolába járok (levelező), külön élek a szüleimtől, akik nem tudnak támogatni. Egy albérletben lakom Budapesten és nincs munkám! Lehet igényelni ilyenkor valamilyen segélyt? Akár egyszerit is! Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook