Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kérhetek kártérítést egészségkárosodás címen a munkáltatótól? fórum

Kérhetek kártérítést egészségkárosodás címen a munkáltatótól? (tudásbázis kérdés)

14. c1307368b9 (válaszként erre: 2. - Cc6a0cd7c8)
2014. okt. 12. 18:06

Akármennyire együttérzek,sajnos nem.Nem egyértelmûen bizonyítható a munkakör és a megbetegedés közti összefüggés.Nekem 4 porckorongnak annyi,örökké fáj,egy éve csak véletlen alszom.

Mûtenének,de lehet rosszabb lenne,így maradjon,ahogy van.

2014. okt. 12. 17:57
Nem rosszindulatu hozzászólàst kértem hanem normális tanácsot.Még ha négy órát veszem foglalkoztatási időnek azaz heti 20 órát beosztásban sokszor heti 28 órám van.Amit ha nem dolgozok le "akármilyen"indokkal kirugtak volna.Mint ahogyan ha most elmegyek táppénzre akkor is kirugnak.
12. kristo_f (válaszként erre: 2. - Cc6a0cd7c8)
2014. okt. 11. 20:43

Feltételezem, tapasztalatbol, hogy 10 órát ki is fizették.

Akkor tiltakoztál? Nem? Összejátszottál a munkáltatóval adócsalásban.

Akkormeg?


Értem persze a mai munkviszonyokat és a munkavállaló helyzetét, de ne tessék sirni eső után.

2014. okt. 11. 14:17

Az teljesen mindegy milyen beosztás van rögzítve a munkaszerződésben,ha mosogatni kell vagy mosni akkor azt kell csinálni.

Én is voltam Festő is már munkahelyen és nincs is belőle végzettségem.

10. cc6a0cd7c8 (válaszként erre: 8. - Gribedli***)
2014. okt. 11. 13:38

szerződésbe nincs benne hogy fekete mosogatás ez szóbeli igéret hogy nem kell végeznem.Szerződésbe csak konyhai kisegitő vaqyok a fiu kollegám meg szerződés szerint fekete mosogató.



jogi fórumba választ nem kaptam.

9. 2cc786c515 (válaszként erre: 2. - Cc6a0cd7c8)
2014. okt. 11. 13:06

Ne műttesd meg magad, mert utána sem lesz jobb, feltéve ha nem fizikai munkában helyezkedsz el.


Úgy tudom Pesten van rá lehetőség, hogy feltöltsék a porckorongot. Kérdezz rá az orvosodnál és kérj tőle címet.


A kérdésre válaszolva a Jogi Fórumba még belinkelném, hogy ott mit válaszolnak rá...


[link]

8. gribedli*** (válaszként erre: 2. - Cc6a0cd7c8)
2014. okt. 11. 12:53

Szerintem nem kérhetsz kártérítést mert bele sem kellett volna egyezned, ha a szerződés tartalmazza, hogy feketemosogatást nem vállalsz, akkor rögtön nemet kellett volna mondanod, mikor ezt kérték és ha emiatt kirúgtak volna, akkor jogos a kártérítés. Így pedig önként csináltál olyan tevékenységet, ami az egészségkárosodást okozta, tehát őket nem terhelheted kártérítéssel. Nemet kellett volna mondani és keressenek arra a munkára valaki mást.


Sajnálom, ami történt veled, most mindenképpen abbahagynám a helyedben azt a részét, ami a szerződésben nem a te feladatod.

7. cc6a0cd7c8 (válaszként erre: 6. - Fef1fd74b5)
2014. okt. 11. 10:25
Innen ugyis elküldenek amint átadom az üzemorvosnak a leleteket.Tehát ha perelem ha nem mennem kell.
6. fef1fd74b5 (válaszként erre: 2. - Cc6a0cd7c8)
2014. okt. 11. 08:37

Ha bepereled őket,utána hová mész dolgozni?Mert nem fognak tovább foglalkoztatni az 100.

És ha megnyernéd a pert is,az a pénz is elfogy előbb-utóbb...

2014. okt. 11. 08:26
Gondolom, bárkit be lehet perelni, a kérdés az, hogy mit tudsz bizonyítani ill. mekkora esélyed van nyerni. Egy per mindig sok költséggel jár, hosszú évekig is eltarthat, jól meg kell fontolni, hogy belevágjon-e az ember. Bár én nem vagyok szakértő, a saját véleményem az, hogy a Te esetedben semmi esélyed nincs.
2014. okt. 11. 07:14
Valaki?
3. cc6a0cd7c8 (válaszként erre: 2. - Cc6a0cd7c8)
2014. okt. 10. 21:46
Bocsánat a hibákért a kezem is zsibbad félrenyomom néha a billentyüzetet
2014. okt. 10. 21:44
Sziasztok szeretnép a tanàcsaitokat,estleg tapasztalataitokat olvasni a következő problémával kapcsolatba. 2011 óta dolgozom egy étterembe ami nagy forgalommal müködik mint konyhai kisegitő.Az üzemorvos egészségesen kezdte a munkakönyvemet.Jelentkezéskor jeleztem hogy egy dologra nem vállalkozok a fekete mosogatásra.Azt mondták ezt nem is kell van erre két férfi.fél év mulva az egyik felmondott és betettek helyettesiteni "csak mig kapnak máskat" azóta se kaptak.2013 őszén zsibbadni kezdtem majd erős gerincfájásom lett.Ezt jeleztem de azt mondták ne panaszkodjak dolgozzak.2014 januáfba orvoshoz fordultam mert huztam a lábam.fizikoterápia,reumatológia,neurológia juniusig közbe tömény gyógyszeres kezelés.Most megkaptam az mr vizsgálatomat...porckorongsérv a gerincembe decemberbe derül ki kell e müteni 30 évesen.2014 áprilisig nagyon sok kollega elment igy emberhiàny volt...amugy mindig az van.Ezért egy emberrel végeztették még +2 ember munkáját is.Szerintetek mit tehetek? Csak gerinc és térdszoritókkal és napi 10 gyógyszerrel birok dolgozni.Más munkahelyre betegen nem tudok menni,táppénzre szintén nem tudok mert csak négy órába jelentettek be de 10,5 be dolgozok heti 5-6 napot.Mindenki más is a konyhán.Felelőségre vonhatom a főnökeimet? Kérhetek kártéritést munkahelyi egészségkárosodás cimen? Hova fordulhatok mert kértem a könnyitett munkát de kiröhögnek.
2014. okt. 10. 21:30
Jogász-munkajog-tanácsát kérem meg a fórumozókét is

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook