Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Keresztnevek és tulajdonságok fórum

Keresztnevek és tulajdonságok (beszélgetős fórum)


1 2 3
2008. jan. 9. 18:41

Én is sok felé tapasztaltam az életben, hogy az azonos keresztnevű emberek nagyon hasonló tulajdonságokkal rendelkeznek. Ezek az életmódjukban, a gondolkodásukban, a másik emberhez való viszonyulásukban jelenik meg, függetlenül attól, hogy az illető pék, fodrász, mérnök vagy éppen orvos. - Ez utóbbiakban különbözünk egymástól.

De én is úgy vagyok vele, hogy, ha meghallok egy nevet, akkor attól függően, hogy hány ilyen nevű személyt ismerek a környezetemben, annak megfelelően asszociálok arra, hogy az adott személy milyen is lehet. - És majdnem mindig be is igazolódnak ezek.

16. lill
2008. jan. 1. 14:56
nincs még babám, de azt hiszem, ha lesz, nem tudnék neki csak úgy látatlanban nevet adni. ahhoz látni kell őt és így elnevezni.
2008. jan. 1. 14:52
nálam is egy bizonyos nevű nőkkel van valami gigszer.
14. mironi
2008. jan. 1. 14:48
Mit tudtok az Ilona nevűekről?
13. contu (válaszként erre: 11. - Bogyoka20)
2008. jan. 1. 11:47
Ezt meg tudom erősíteni. Nagyon sok Kriszta nevű rokonom, ismerősöm van. Persze ez nem feltétlenül rossz tulajdonság.
12. contu (válaszként erre: 1. - Smudlaagi54)
2008. jan. 1. 11:45
Nagyon sok esetben figyeltem meg, hogy az azonos utóneveket viselő emberek hasonló tulajdonságokkal rendelkeznek.
2008. jan. 1. 11:38
a Kriszták nagyszájúak.
2008. jan. 1. 11:29

Szerintem a keresztnevekre adott tulajdonságok, mindíg attól függenek, hogy ki milyen tulajdonsággal, jellemmel rendelkezik( amit szerintem a környezete alakít ki) és a hozzáadott keresztnévvel fogadja, vagy nem fogadja el az illetőt.

Én példának okáért leírom, hogy amikor általános iskolában jártam és az Imre nevű gyerekeket bugyutának,tudatlannak ismertem meg. Ekkor elhatároztam, hogy nekem ilyen nevű férj nem is kellene. Erre felnőtt koromra Imre nevű lett a férjem, sőt még az egyik fiam is. Akik egyáltalán nem olyanok mint azt korábban hittem az Imrékről.

Én egyszerűen nem tartom helyesnek a keresztnevek egyértelmű jó vagy rossz tulajdonsággal való felruházását.

2007. dec. 3. 05:31
Nem ismertem Dániel nevű pasit soha, de a fiaim tényleg hasonlítanak valakire.. testileg, lelkileg kiköpött apjuk! sokszor kaptam már meg, hogy klónozott gyerekek :))
2007. dec. 2. 21:50
Óvónőként beleestem abba a "hibába",hogy amikor terhes lettem,tudtam milyen neveket nem akarok a gyerekemnek:Matyi,Ricsi,Zsófi...nem volt olyan Ricsi nevű óvodásom aki ne lett volna "problémás".Egyébként szerintem jellemző az emberre a neve,egy Erzsi nevű barátnőm tipikus "erzsi",kicsit telt,egyszerű,tele szeretettel,odaadással,mellesleg óvónő,másik Erzsikém a világ legjobb dajkája,az az odabújós dajkanéni.
2007. okt. 30. 19:12
Bocsi én nem itélkezni akarok,nem azért inditottam a témát,csak elgondokodom sokszor,hogy mennyi hasonló tulajdonságuk van azonos keresztnevű embereknek,és miért van az,hogy pl a Máriákkal, nagyon jól kijövök,viszont pl a Panni nevüekkel egyáltalán nem.Folytathatnám....
2007. okt. 30. 15:32

Koszi a helyreigazitast, kedves mihok:)

En is igy gondolom, ezert irtam igy: "Elnezest azoktol, akiket nem ismerek"...illetve ok sem kedvelnek engem, ezt is beleirtam. Szerintem semmi iteletet nem irtam.

2007. okt. 30. 15:04
Nem szabad egy keresztnev alapjan megitelni az embert azer sem mert nem o valasztotta es eloszor megkene ismerni mielot itelkezni kezdunk a keresztneven
2007. okt. 29. 22:00

Anettokkal van nekem porblámám az összes Anett ismerősöm edigg egy nagy k...va.

Bocsi atttól akit Anettnak hívnak és nem olyan.

2007. okt. 29. 19:42

Nekem a Tundek valahogy nem jottek be (otot ismerek, hihetetlen ellenszenvvel vagyunk egymas irant)

Elnezest azoktol, akiket nem ismerek e s Tundek, nem rajuk gondolok :)

2. a7a90ace89 (válaszként erre: 1. - Smudlaagi54)
2007. okt. 29. 18:43

Nekem gyakran eszembe jut ez a dolog. Tannéni vagyok, sok-sok manóval volt már dolgom a 21 év alatt. Azt vettem észre, hogy az azonos nevűek egyáltalán nem hasonlítanak vagy csak nagyon minimálisan. Ha egy "rosszabb" gyerek a Dominik nevet viseli, akkor az már meghatározza a név iránti "rajongásomat".

Két Nikolettem is van: az egyik olyan locsifecsi, a másik nyugodt.


Bár, a mostani két Dominikunk magatartásilag iker is lehetne.:))

2007. okt. 29. 18:27
Elgondolkodtatok már azon,hogy azonos keresztnevű emberekben mennyi a hasonló tulajdonság,a viselkedésükben is?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook