Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Keresztnevek és tulajdonságok fórum

Keresztnevek és tulajdonságok (beszélgetős fórum)


1 2 3
47. contu (válaszként erre: 45. - McKenzi)
2008. júl. 4. 13:26
Ebben hasonlítunk. Én sem szeretem őket.
46. contu (válaszként erre: 43. - McKenzi)
2008. júl. 4. 13:25

Vicces, hogy ezt akkor írtad, amikor én pont erről írtam. :)

Nagyon cuki a kisfiad. Mi is a neve?

45. McKenzi (válaszként erre: 39. - Df2a740c00)
2008. júl. 4. 13:25
:))) lényeg, hogy valahol mindannyian vonzunk bizonyos típusokat, talán mert van akit taszítunk - pl. én kevésbé viselem el a nagyképű, nagyhangú egoista pasikat, míg valaki ezt a típust kifejezetten férfiasnak, macsósnak látja :)
44. contu (válaszként erre: 42. - McKenzi)
2008. júl. 4. 13:24
Ki tudja. :) Azon is gondolkodtam már, hogy vki azért kapja azt a nevet, mert a személyisége eleve olyan, hogy azt vonzza, vagy a személyisége a név miat lesz olyan, amilyen. Például a fiam Márk Erik. Márk, azaz harcias, Mars hadistennek szentelt, Erik: becsület + hatalmas uralkodó (viking hadvezér neve). tényleg illik rá mindkét név. Pont erről beszélgettünk tegnap az oviban a dadussal. Vajon éreztük, hogy ilyen lesz, vagy a neve miatt lett ilyen?
43. McKenzi (válaszként erre: 41. - Contu)
2008. júl. 4. 13:22

Igen sajnos azért mert a környezetünkben élő nem szimpatikus emberek "elrontják" azokat a neveket. mIkor nevet választottunk a kisfiunknak, számos előítélet volt bennünk is, de miután nagyon kevés név maradt meg az egyéb szűrések után (családban előfordult már, túl divatnév, túl régi stb..) kénytelenek voltunk ezeket félretenni :)))


Mekkora bajban lehet az, aki még a nevek jelentését is nézi a névválasztáskor! :D

42. McKenzi (válaszként erre: 40. - Contu)
2008. júl. 4. 13:20

de vajon legbelül talán nem ez az előítélet vezet oda, hogy azt mondjuk, lám igazunk volt? mert elképzelhető, hogy egy Erikának még elnéznénk azt, amit egy Dominiknak már nem :))))


Bár ez tényleg nem komoly, hisz, ha megismersz valakit és tényleg szimpatikus, legkevésbé a neve fog érdekelni :)

41. contu
2008. júl. 4. 12:50
Nyilván mindenkienk vannak olyan nevek, amikhez negatív érzések társulnak. Többnyire a viselőik miatt. Volt az életemben egy rövid időszak (kb. 1 hónap), amikor "üldöztek" ezek a nevek. Többször kerestek az én számomon egy bizonyos Mónikát. A pasija és az édesanyja is. Hajnit is kerestek a mobilomon. Egy ismerős véletlenül Briginek szólított, egy másik Adrinak, egy harmadik Andinak. Akkor valahogy nagyon sok ilyen eset volt. Elnézést kérek minden érintettől, aki az említett nevek valamelyikét viseli.
40. contu (válaszként erre: 39. - Df2a740c00)
2008. júl. 4. 12:46

Ez érdekes elmélet. Lehet, hogy van benne valami. :)

Ha már az előítéleteknél tartunk. Egyszer megismerkedtem egy emberrel (már nem emlékszem rá, hogy hívták) és félretettem a névvel kapcsolatos előítéleteimet. Néhány hét múlva viszont alátámasztotta azokat. :)

39. df2a740c00 (válaszként erre: 37. - McKenzi)
2008. júl. 4. 12:37

igaz:)

ennek örömére hadd gyártsak egy másik elméletet, amit maj d megdönthetünk: mi van akkor, ha én vonzok bizonyos típusú erikákat, Pétereket, tercsi, fercsi, kata klárát, contu megint másfajtákat, te pedig kapod a többieket, akiket nem lehet besorolni:)

(na jó, ezt én se gondoltam teljesen komolyan:D)

tény, hogy nem ilyen egyszerű kiismerni az embereket, de érdekes ilyen kis egyéni következtetéseket levonni. A lényeg, hogy ne ragaszkodjunk semmilyen előítélethez senkivel szemben (még pozitívhoz se), majd megmutatkozik előbb-utóbb, ki milyen..

38. contu (válaszként erre: 37. - McKenzi)
2008. júl. 4. 12:34
Azt nem tudom, hogy minden esetben kijelenthetjük-e, hogy nincs benne semmi. Mindenesetre nem rossz megbeszélni a tapasztalatokat. :)
37. McKenzi (válaszként erre: 36. - Contu)
2008. júl. 4. 11:53
:) akkor jó, hisz itt a kevés hsz alapján is látszik, hogy mindenkinek mást jelent egy név, egy szín, tehát az elmélet megdőlt, azaz nincs benne semmi :)
36. contu (válaszként erre: 33. - McKenzi)
2008. júl. 4. 11:42
Nem tudom, hogy állította-e itt valaki (nem olvastam vissza), hogy ezek jó módzserek a másik megismerésére. Én csak megérzésekről és tapasztalatokról beszéltem. De ezek nem megingathatatlanok.
35. contu (válaszként erre: 32. - Inesse)
2008. júl. 4. 11:41
Nem tudnám Neked megmondani, de nekem a Csaba szőke név. Akárcsak a Nikolett, Gergely, Ivett, ...
34. contu (válaszként erre: 31. - Df2a740c00)
2008. júl. 4. 11:40
A Péterek tényleg olyanok. :)
33. McKenzi (válaszként erre: 31. - Df2a740c00)
2008. júl. 4. 11:28

ezzel szemben apám egyáltalán nem határozott és nem is csajozós..

Az én Csabám meg barna, most hirtelen még két Csabára emlékszem ők mindketten feketék voltak. A személyisége pedig mindháromnak különböző.


Sajnos ez se jó módszer a másik meg- illetve kiismerésére :))))

32. Inesse
2008. júl. 4. 11:25
A Csaba miért pont szőke? Nekem az összes Csaba ismerősöm sötétbarna hajú, barna szemű és testesebb alkatú.
31. df2a740c00 (válaszként erre: 29. - Contu)
2008. júl. 4. 11:21
jé, én két csbát ismerek, mindkettő szőke. Én az Erikákat nem szívelem általában.. a Péterek szerintem határozottak, csajozósak, nagy önbizalommal.
30. fe6fe7671f (válaszként erre: 29. - Contu)
2008. júl. 4. 11:04

Yess! A Csaba szőke!

(mind a négy /az ötödik nem idén barnult, tehát ő nem lehet szőke, mert akkor úgy nézne ki, mint a Mephistoban a néger csaj)

29. contu (válaszként erre: 28. - Fe6fe7671f)
2008. júl. 3. 20:30
Nem kell annyira komolyan vanni, de azért van vmi a dologban. A Csaba nekem inkább zöld. Az is érdekes lehet, hogy egy névhez milyen hajszínt társít az ember. A Csaba nekem egyértelműen szőke. Az Andrea barna.
2008. júl. 3. 20:24

A színekre azt mondta barátnőm (ő nincs itt a hoxán), hogy neki a Csabára a lila szín illik.

Az Andreára meg a szürke. :)

Érdekes dolgok, nem? De nem kell komolyan venni azért, nehogy sértődés legyen belőle!

27. contu (válaszként erre: 25. - Fe6fe7671f)
2008. júl. 3. 20:02
Nekem mindkét nagymamám Ilona volt és az egyikükre többé-kevésbé illett a leírásod, a másikuk nagyon határozott volt mindig. A rokonságban van még 2 Ilona (anya-lánya). Közülük is az egyik ilyen, a másik pedig olyan.
26. McKenzi (válaszként erre: 24. - Fe6fe7671f)
2008. júl. 3. 16:54

Ismerek én is kettőt, pont az ellenkezője, mindkettő



nem bántásból, de ez nagy hülyeség

25. fe6fe7671f (válaszként erre: 14. - Mironi)
2008. júl. 3. 16:29

Ilonát kettőt ismerek, de mind a ketten olyan kis nyulak. Tötyi-mötyi, lassú, mindig csak azt hallod tőle, amit szeretnél hallani - nincs véleménye semmiről. Sodorja az élet mind a kettőt.

- ezek az én Ilona ismerőseim! -

24. fe6fe7671f (válaszként erre: 11. - Bogyoka20)
2008. júl. 3. 16:26
Ez a Kriszta igaz. Nemtörődöm, nagyszájú, féktelen, kíméletlen mind a három, akit ismerek.
23. contu (válaszként erre: 22. - Csingi-lingi)
2008. febr. 13. 12:13
Nagyon érdekes, amit leírtál. De szerintem ez nem fura. Mindent összefüggésbe lehet hozni a színekkel. A Nikolett egyértelműen világoskék. Az Imre is stimmel.
2008. febr. 13. 10:00
Most lehet, hogy egy kicsit kétkedve olvassátok a soraimat, de én az azonos keresztnevűeket színekkel hozom összfüggésbe. Pl: Mária=piros, Andrea=sárga, Nikolett=világoskék, Imre=zöld, Csaba=barna, stb.. és szerintem igen, vannak azono tulajdonságok az azonos nevet viselők között.
21. contu (válaszként erre: 14. - Mironi)
2008. jan. 23. 10:38
Én eddig úgy tapasztaltam, hogy nehéz természetűek.
20. Martian (válaszként erre: 18. - Contu)
2008. jan. 22. 22:37
ebben én is teljesen egyetértek
19. Martian (válaszként erre: 14. - Mironi)
2008. jan. 22. 22:36
ajaj :DD
18. contu (válaszként erre: 17. - B599e9ffd4)
2008. jan. 9. 23:01
Én is tapasztaltam ezt. Jártam már úgy is, hogy elsőre azt hittem valakiről, hogy kilóg a sorból, aztán kiderült, hogy mégis olyan, mint a druszái.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook