Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Keresztelőre milyen menü legyen segítsetek. fórum

Keresztelőre milyen menü legyen segítsetek. (beszélgetős fórum)


19. margareta51 (válaszként erre: 1. - Dalya)
2010. aug. 1. 11:59
A 16-os hozza szolasomnal annyit elfelejtettem jelezni,nalunk febr es marciusban volt a keresztelo tehat szo se lehetett kint teriteni,az elso unokamnak juliusban van a szulinapja neki a kertben van megrendezve.Nalad adva van a lehetoseg hogy szabadban rendezd meg es akkor tenyleg mas menut valaszthatsz.
18. Kmeli
2010. aug. 1. 10:01
Amit én csinálnék: nem csinálnék nagy felhajtást:készítenék guszta,mutatós szendvicseket kenyérböl vagy bagettból,franciasalit és/vagy kaszinótojást,ha jó idö lenne és szabadban lenne,akkor csinálnék saslikot is,amit aztán közösen ki lehet sütögetni a tűznél.Egy jó adag gulyás szerintem mindenkinek nyerő,friss kenyérrel,egy kis nasi,édes és sós,aztán ennyi!
2010. júl. 31. 22:45

Szerintem is jó ötlet a hidegtál, semmiképpen se aznap kapkodj, mert abba bele lehet őrülni!

Én csinálnék (abban férfi is tud segíteni)egy jó pörköltet bográcsban, grilleznénk, abba is többen besegíthetnek, 1-2 salátát készítenék előtte nap (nem feltétlenül majonézest), és lenne max.3 féle desszert, abból egy biztos jégkrém lenne(dobozos),gyümölcssaláta, esetleg valamilyen könnyű joghurttorta. Számolni kell a nagy meleggel, a hűtők korlátozott kapacitásával:)

2010. júl. 31. 22:22
Attol fugg hanyan vagytok es kikbol tevodik ossze a vendeg sereg/csalad,kozeli ismerosok,sznobok stb./a leanyomnal a kovetkezo volt ;husleves,rantotthus tortkrumplival,salata,sutemeny keso delutan toltottkaposzta,kave stb.Mi nem szeretjuk a nagy felhajtast egy normalis vasarnapi ebed annyi kivetelel hogy tobb szemelyre keszitettunk.A vendegek ;a gyerek szulei,nagyszulei,dedszulei,gyerekszuleinek mindket reszrol a testverei csaladjaval,a keresztszulok altalaban a testverek szoktak lenni igy is kb.20-25 szemely ossze gyult
2010. júl. 31. 22:16
Bográcsban sertés vagy marha pörkölt ha szereti mindenki ,krumplival ,és leves.egyszerű.
2010. júl. 31. 22:07
Függ hogy kik lesznek ott.Az egyszerű amit cel is irt elkészíthető előző nap és csak reggel készíted össze nagy tálcákra ízlésesen ,saláta levél rá a francia saláta vagy ami a kedvenc és a tetejére rántott karaj sült csirkecomb,töltött karaj kaszinó tojás.Vagy előzőnap húsleves,pörköltet elkészíteni ,készre ,és bepácolt húsokat elősütni ,és a tálalás előtt készre sütni a sütőben.+ köret.
13. Venu
2010. júl. 31. 22:04
Szerintem is hidegtálak, laza, könnyű kaják jöhetnek szóba egy kerti party-nál.
2010. júl. 31. 22:03

Ha kertben van, én grillpartit csinálnék, azt süthetik a férfiak, meg egy jó marhapörit, azt meg már megcsinálhatod előtte, csak kicsit rotyogni még odateszed.

Nálunk télen volt, húsleves, töltött dagadó, baconos-sajtos csirke volt, franciasalival és krumplival. Meg sütik.

11. cel
2010. júl. 31. 21:47
Estleg közös grillezés? A salátát pedig már előzőleg összeállíthatod.
10. cel
2010. júl. 31. 21:45
Olyan menüt készítenék amit legalább félkészre előzőleg el lehet készíteni, vagy esetleg teljes egészében és hidegen tálalható. Így nem kell az ünnep napon a konyhában robotolnod, lehetsz a vendégekkel.
2010. júl. 31. 21:31
Nem hagynám ki a töltött dagadót vagy kolbásszal töltött karajt és a stefánia szeletet sem.
8. Pné Veronika (válaszként erre: 4. - Dalya)
2010. júl. 31. 21:29

Nincs mit, szívesen. :-)


Hidegtálat is csinálhatsz, nem nagy kunszt, franciasali alul, rá szeletelt többféle felvágott, pl. paprikás és sima szalámi, kolbásszal töltött karaj, rakott nyelv, vagy amit szerettek.

Mellé kaszinótojás, vagy sonkatekercs.

Egy a fontos, ezeket a majonézeseket csak akkor tálald, amikor már biztos esztek.


Nagyon "menő" volt nálunk a svéd gomba is, mindenki tudott válogatni, és mindenki elégedett is volt. Mi kb 15-en voltunk...

2010. júl. 31. 21:21
Itt vajdaságban az a szokás hogy malacból készült dolgok vannak,hogy beturja a szerencsét.Van aki nyárson süt malacot,van aki bordát készit....Ki hogy akarja + valamijen saláta és apró sütemény.
2010. júl. 31. 21:19
én húslevest csinálnék meg töltött káposztát!+ süti ...
2010. júl. 31. 21:19
Na ja, a torta kimaradt, de azt keresztanyu veszi.
4. dalya (válaszként erre: 2. - Pné Veronika)
2010. júl. 31. 21:18
Na ez jó köszi.
2010. júl. 31. 21:18
Nálunk húsi leves lesz, rizs, gordon blue, flekken, fasírozott, töltött padlizsán, savanyú ubi, csalamádé, Kókusz golyó, raffaello, sajtos pogi
2010. júl. 31. 21:18
Szia. Nálunk saláták voltak (majonézes és sima is), sült csirkemell, csirkecombik, fasírt, friss kenyér, torta, apró sütik, sós apróságok.
2010. júl. 31. 21:16
Keresztelőre milyen menü legyen segítsetek.14-en leszünk nagyon szűk családi kör, kinn lesz sátor lesz állítva, és nem valami sznob partira gondolok, elképzelésem már van, de szeretnék ötleteket hallani, ki mit főzne vagy sütne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook