Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztelő szokások fórum

Keresztelő szokások (beszélgetős fórum)


13. levarosbukta (válaszként erre: 10. - Papája)
2019. szept. 1. 19:12
Tévedsz! Át lehet térni más vallásra. Semmi akadálya.
12. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Fruzsi369)
2019. szept. 1. 14:37
Akinek a keresztelő nem érdekes, azokra most NE hallgass. Ha most megkeresztelitek, később nem lesz gondja, ha olyan családba lesz feleség ahol a férj vallásos. Ugyanakkor keresztelő nélkül nem ad össze a pap, ha esküvőt is templomba tervez valamikor. Én a paphoz bementem a sekrestébe, kértük a keresztelőt és vittünk neki két üveg pezsgőt és kész. Nem kell semmi más. Különben meg ha nagy lesz nagyon ciki egyedül 14-18 évesen a kicsik között kereszteltetni magát. Jól csinálod. A keresztszülök és ti is normális, időnek megfelelő ruhában lesztek és nem kell ragyogni. Ugye főleg nem kivágott dolgokban a templomban. Gratulálok a fiadhoz.
11. Piroska52 (válaszként erre: 10. - Papája)
2019. szept. 1. 08:06

Az azèrt nem olyan szörnyű,ha meg van keresztelve,

Nálunk egyik sem volt,

Aztán mikor a legnagyobb nősült ,ott volt a kérdés hogy lesz templomi esküvő,mert a menyem nagyon szeretett volna,

Az is megoldódott,mert akkor még hivatásos katona volt,és a tábori lelkész megkeresztelte,

Sőt,össze is adta őket.

A két ,,,kicsi,, meg

református iskolába járt,és azt már ők választották.

10. papája (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2019. szept. 1. 07:48

Ezzel nem értek egyet, mert ha megkereszteltek valakit, akkor már nem választhat. Olyan vallású lesz, amilyennek keresztelték. Abban dönthet csak, hogy gyakorolja-e, vagy sem.

Egyik gyerekem sem lett megkeresztelve, épp e miatt, hogy felnőttként válasszanak, ha akarnak. Egyik sem választott vallást, nem esküdtek templomban és az unokák sincsennek keresztelve. Szabadok lettek és ez fontos.

Amennyiben valaki nem gyakorolja a vallást, akkor minek keresztelni ?

A keresztszülőség is teher, ha jól csinálja a keresztszülő, ha meg nem, akkor minek ?

9. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fruzsi369)
2019. aug. 31. 21:40
Tettem fel képet a keresztelőről,majd nézd meg.
2019. aug. 31. 21:22

Mi anno itthon tartottuk a keresztelőt. Kijött a pap. Fizetni nem kellett, ajándékkosarat adtunk.

Itthon is megvolt a kosztüm, öltöny, gyereknek keresztelő ruha. Egy kisebb Isten tiszteletet tartott, majd megkeresztelte.

A papírokat is ő töltötte ki.

7. levarosbukta (válaszként erre: 6. - Unom)
2019. aug. 31. 20:59
Akkor majd átkeresztelkedik! Ennyi.
6. unom (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2019. aug. 31. 20:20
Épp a szabad választás lehetősége vész el. Honnan tudod, hogy épp azt fogják választani, aminek keresztelték?
5. Amaunet (válaszként erre: 3. - Napsugár8)
2019. aug. 31. 20:08
Valójában épp ezzel veszti el a szabad vallás választási lehetőségét, hiszen a kereszténységet a szülei választják és nem ő.
4. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Fruzsi369)
2019. aug. 31. 19:59

nálunk 3-unokának volt keresztelője,

a pap mindent elfog mondani,

az öltözék legyen csinos,

vendégnek meg azokat hivd meg,akiket fontosnak tartasz,

3. Napsugár8 (válaszként erre: 2. - Fincsi5)
2019. aug. 31. 19:49

Alapjaiban egyetértek, pénz, ruha, stb. terén.

De: a keresztelés annyiból jó, hogy ha a gyermeked önmaga úgy dönt, hogy gyakorolni akarja a vallást, ne akkor, ki tudja hány éves korában legyen a keresztelő.


Jobb azt most elintézni, és majd a gyermek dönt, mit kezd vele. Így megadod neki a választás, a saját döntés lehetőségét.


Valójában én is ateista vagyok, de szerintem, ha megkérdezed a papot, mit kell előre tudnod, mire készüljetek, el fogja mondani. Őnekik is, nektek is jobb, ha majd ott minden símán, gördülékenyen történik. :))

2. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fruzsi369)
2019. aug. 31. 19:40

A papok nem egy szívbajos banda, megmondja az összeget.

Ha vallásos vagy, neked ünnep a keresztelő, nem hinném, hogy kérdés lenne; farmer és papucs, vagy egy elegáns ruha.

Ha nem vagy vallásos, felesleges a keresztelő, mert nem aszerint fogod nevelni.

Mondom ezt én, aki nem vallásos, de a keresztmama kedvéért volt keresztelő, de értelme semmi.

Nagyszülők, és keresztszülők vendégnek.:))

2019. aug. 31. 19:15
Szeretnék segítséget kérni abban, hogy keresztelőnél mik a szokások? 6 hónapos a kisfiam és szeretnénk megkeresztelni. Keresztszülőkeg is vannak, a templom is. Olyan kérdéseim lennének, hogy a papnak kell adni pénzt? Ha igen mennyit illik? Kiket illik meghívni ilyenkor? (Nem szeretnénk hadsereget 😁) Szülőknek mibe illik menni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook