Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztelő! fórum

Keresztelő! (beszélgetős fórum)


2013. máj. 24. 14:08

nem kell házasoknak lenni. Nálunk keresztfiamnál például én vagyok a keresztanya én az apuka unokahúga vagyok. A keresztapa az anyuka bátyja. A keresztlányomnak a párom és én vagyunk a keresztszülője és mi nem vagyunk házasok.

Mi a babánknak csak névadó lesz, mert egyőnk sincs megkeresztelve és a keresztszülők szintén nem házasok.

2013. máj. 22. 13:38

Sziasztok!

Szerintem minden pap függő. Mikor a lányom született , nem voltunk házasok és a keresztszülők sem, sőt ha jól tudom, egyik sem volt katolikus.

A fiaim esetében, ők reformátusnak lettek keresztelve, az egyiknek csak keresztapja, a másiknak csak keresztanyja van.

Ott kereszteltesd, ahol nem gördítenek akadályokat.

2012. jan. 24. 12:05

Sziasztok!

Én szerintem becsülendő dolog, ha valaki megkereszteli a gyermekét a mai világban, csak utána sem szabad elfelejtkezni a vallásról. Mindegy, hogy milyen felekezetű az ember.

Én a bátyám kisfiának vagyok a keresztanyja és nincs keresztapa. Ez sem volt probléma.

A bátyám és a felesége lettek a keresztszülei a kislányomnak(2010.05.16-án), nekik nem kellett semmilyen papír, mivel ismer minkat az atya. Nyilván a keresztszülői feladatokat az tudja ellátni, aki maga is gyakorolj a vallását, vagy legalábbis hisz benne. Nem kell házasoknak lenni, így is lehet, ahogy te szereztnéd ez tuti, mert mondta nekünk a mi atyánk.

Remélem segítettem.

18. a14deb9047 (válaszként erre: 4. - 1d97508455)
2012. jan. 23. 14:47

Egyházjogi előírás szerint az lehet keresztszülő, aki megkeresztelt, volt elsőáldozó és bérmálkozott. Amennyiben házas, akkor egyházi is... Természetesen lehet kettő szabadállapotú is, bár ez a kérés később egyes családoknál probléma szokott lenni (családi nézeteltérés miatt már volt, aki utólag töröltetni szerette volna az anyakönyvi bejegyzést, ami ugyebár nem lehetséges; az újrakeresztelés sem...)

Amennyiben a feltételek valamelyikével gond lenne, akkor kérjétek a "keresztelési tanú" bejegyzést...

17. babszibobó (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. jan. 22. 10:05

Szia!

Szintén Reformátusok vagyunk (vagyis Én igen, a férjem nincs keresztelve).


A nagyobbik fiam Keresztszülei Római Katolikusok és egyáltalán nem házasok és nem is lesznek, a fiam Reformátusnak lett keresztelve.


A kisebbik fiam Keresztszülei bár házasok és Reformátusok, egyházi esküvőjük nem volt!


A Keresztlányom Görög Katolikusra lett Keresztelve, úgy, hogy A keresztapa és Én is Reformátusok vagyunk és bár Házasok vagyunk, de nem egymáséi :-)

16. mtt80
2012. jan. 22. 09:55

Szerintem ez papfüggő, de nálunk biztosan lehetett így, ahogy te szeretnéd.

Az én kislányomnak is a férjem bátyja a keresztapja, és az én nővérem a keresztanyja. Pedig házasságban élnek mindketten (külön-külön), de bizonyos okok miatt így lett megoldva.

Nálunk egyedül azt kellett bizonyítani, hogy keresztszülők is meg vannak keresztelve. Ennyi! Semmi mást.

15. knana (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. jan. 22. 09:53

Szia!Azt nem írtad,h.mlyen vallás??Én ref.vagyok és a gyerekek is,a Férjem kat.

Az én gyerekeim meg vannak keresztelve.

A nagy Fianak az Öcsém volt,és a kolleganőm lánya.

Hozzá teszem,akkor volt az Öcsém 15 éves.

Van egy házaspár is be írva.Ők nem tudtak el jönni,mert Kismama volt a keresztanya és feküdnie kellett,és 500 km-re laknak.

Az én Fiaimnak 2-2 pár van.Tehát 4 keri szülő.


Szóval a lényeg,h.nem kell házasoknak lenniük.


Az egyházadót be vasalják előtte.Vissza menőleg is ha nem fizetted.



Van egy olyan infóm is,h.én ref.vagyok,a másik keri anya kat.volt (ott keri apú nem volt,m.fiatal voltam),a gyerek meg evangélikus lett!


Remélem segítettünk!

2012. jan. 22. 09:52

Hát én református vagyok , de talán segítek.

Nálunk öt keresztszülő van, egyik sem házas (szépen is nézne ki, ha a 10 éves húgom emiatt összeázasodna a 16 éves sógorommal. Tudom hogy jogilag kivitelezhetetlen)

2012. jan. 22. 09:47
A Keresztsuloknek nem kell megeskudve lenni, barki lehet. Hazassagi levelet max. a szuloktol kernek.
12. Pan Dóra (válaszként erre: 11. - 111e183830)
2012. jan. 22. 09:46
Nekünk sem volt egyházi esküvőnk, de a gyerekeinket megkeresztelték. Karácsonykor viszont kaptunk a katolikus egyháztól egy írást, amiben többek között az szerepelt, hogy keresztszülő csk az lehet, aki részesült az egyházi szentségekben, többek között a házasságiban. Ez most nálunk is probléma lesz, mert minket is felkértek keresztszülőnek, tavaszra tervezik a keresztelőt, de ha az itteni pap pont az egyházi esküvőnk hiányára hivatkozva elutasít minket, keresünk mást... volt már erre számtalan példa - többek között a családunkban is.
11. 111e183830 (válaszként erre: 9. - Pan Dóra)
2012. jan. 22. 09:35
nem vagyunk a párommal egyházilag megesküdve,lévén ez mindkettőnk 2. házassága:mégis 2* keresztszülők vagyunk és mindhárom gyerekünk meg van keresztelve
2012. jan. 22. 09:34
szégyen,de ma már a legtöbb pap úgy van,hogy csengesd ki a több évi egyház adót és a keresztelő költségét,a többi nem érdekli
9. Pan Dóra (válaszként erre: 5. - 1d97508455)
2012. jan. 22. 09:34

Tudtommal azt kell igazolni, hogy ha a leendő keresztszülő házasságban él, az a házasság a templomban is megköttetett.

De a választott keresztszülőknek nem kell egymással házaspárt alkotni.

Ha egyébként az adott lelkész ebbe beleköt, keressetek másik papot.

2012. jan. 22. 09:33

nyugi

a pap valszeg tiltakozni fog,de egyszerűen nem kell hagyni magad

tesómék gyerekének is két különböző fél a keresztszülei


bemutatni semmit nem kell,csak bediktálni a keresztszülők adatait(mondjuk a vallása kérdésnél célszerű katolikust mondani:-)

7. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. jan. 22. 09:31
Nekem bármikor írhatsz, válaszolok akár itt, akár privátban, a fórumomon egyaránt. Amelyik szimpatikusabb.
6. 31c1daa9fa (válaszként erre: 4. - 1d97508455)
2012. jan. 22. 09:31
Ahogy érzed. Az én kereszt szüleim semmit nem érnek évek óta...
5. 1d97508455 (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2012. jan. 22. 09:29
Igen, köszönöm a segítséget, mindehol azt szajkózzák, hogy házassági...(nem tom mit) kell bemutatni......
4. 1d97508455 (válaszként erre: 2. - 31c1daa9fa)
2012. jan. 22. 09:27

Legszívesebben én sem fecsérelném ilyesmire az időm, de "sajnos" párom, és a családom igen.

Bár családommal nem is foglalkoznék, ha csak ők ragaszkodnának hozzá, hisz nem az ő gyerekük, de mivel Párom is, így ez nem egyszerű.:/

2012. jan. 22. 09:27
A fórumomban bizonyára megtalálod a választ.
2012. jan. 22. 09:26

Én ott kezdeném, hogy meg se keresztelném.

Amúgy nem kötelező házaspárnak lenni, régen sem volt az.

2012. jan. 22. 09:24

Most szeretnénk meg keresztelni a kisfiunkat. Az a kérdésem, hogy lehet-e úgy, hogy a keresztapa anyukám párja, keresztanya pedig nővérem legyen. Hallottam már olyat, h csak házasok lehetnek a keresztszülők és ilyeneket, viszont elég bután hangzik ez, hisz a mai világba, akárhogy is nézzük, de kevesen vannak akik házasodnak. Na és a családunkban nincs senki más, aki megérdemelné a kereszt szülőséget, mint ez a két ember!


Aki tud erről valamit kérem írjon!

Az értelmetlen, választ adni nem tudók kíméljenek! És tudom, biztosan van ilyen fórum már, de oda hiába is írnék... De mindegy. Tehát használható válaszokat kérnék.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook