Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kereskedelemben(multinál) dolgozni... Mindenki shoppingol, készülödik az ünnepre! Mi meg... fórum

Kereskedelemben(multinál) dolgozni... Mindenki shoppingol, készülödik az ünnepre! Mi meg... (beszélgetős fórum)


21. danina
2010. jún. 2. 13:50

Sziasztok,

szintén a kereskedelemben dolgozom.Nem keveset.Sokat.De nagyon szeretem.Így neveltem fel 2 gyereket,megtartottunk minden ünnepet,szülinapot,kirándultunk,nyaraltunk.Minden munkahelyen dolgozni kell,mindenütt vannak kiállhatatlan emberek.Szervezés,és előre tervezés kérdése az egész.Nem hiszem,hogy 2 nappal előbb tudtátok meg,hogy karácsony,ill.húsvét lesz...Pl,a szabinál figyelembe veszem a szülinapokat,ha aznapra kérem előre a szabit,tuti,hogy lesz idő tortára,kis ünneplésre.Ha én nem gondolok rá,a munkáltató miért gondolna?Nem az ő dolga-neki dolgoztatnia kell.

2010. máj. 30. 15:33

sziasztok.

nem csak a kereskedelemben dolgoznak!

a közlekedés, egészségügy, vendéglátás stb stb stb


én közlekedésben is dolgoztam se karácsony se ünnepnap se semmi.

és nem hagyhattam abba a forgalom irányítást mert délután 4-5-6 óra van.

a kereskedők legalább 4-5kor hazahúzhatnak.

mi nem hagyhattuk ott akkor sem.


egészségügy dettó--nem húzzák le a rolót du. 4-5-6 órakor.


vendéglátás: dettó. a recepción sem csukhatok be, h szasztok megyek karácsonyozni...


az üzletekben más ott legalább be kell zárni pár éve.


a másik. rinyálnak, a hétvégi nyilvántartás miatt.

sokan pl azért szeretik a hétvégi vásárlást meg hét közben 12 vagy 24 óráznak van váltott munkába járnak és ha éppen úgy jön ki akkor mennek bevásárolni.


ez van ezt kell szeretni ha megakarunk élni.

én nem rinyáltam mert szenteste dolgozom...megszoktam 14 év alatt. mindig olyan területen dolgozom ahol éjjel nappal folyamatosan dolgozunk.


csak az irodások nem dolgoznak nem tűnt még fel senkinek?

19. helmo7
2009. ápr. 17. 19:38
Emlékeztek arra, amikor még nem voltak nyitva az üzletek hétvégén?
18. helmo7
2009. ápr. 17. 19:24

Sziasztok!

Sokkal jobb a kedvem, és elmúlt a depis időszakom!

Kicsit túl hajtottam magam, és ez volt az oka annak, hogy így kibuktam!(szégyenlem is magam) Persze én is így gondolom, ahogy Ti is írtátok, és nem érzem magam alacsonyabb rendünek azért mert csak egy eladó vagyok! Voltam én üzlet tulajdonos is , és akkor sem szálltam el! Vissza is sírom azokat a szép időket! Akkor még volt valami személyes varázsa a kicsi üzleteknek. Ha bementél egy ilyenbe, árúlkodott az eladókról, vezetőkről, tulajdonosról. Volt mindegyiknek saját képe.

Mosolyogva vártuk a vevőket, mindig jó kedvünk volt, mondhatni családias volt! Szerettünk bejárni a munkahelyünkre!

Persze akkor még csak Pesten , meg egy két helyen voltak ilyen nagy bev.központok. Természetesen azt is élveztük akkor , de elég volt belőle ha csak néhanapján mentünk el oda.


Kicsit elvittem a témát másfelé, mert azzal kezdtem hogy a multik...!

2009. ápr. 14. 12:08
Köszönjük minden kereskedő nevében! :))))
2009. ápr. 13. 21:16
Sajnos az emberek ilyenek. A férjem pl. másodállásban elvállalt egy takarítási munkát. Mondta is egy hét múlva, hogy most már teljesen más szemmel nézi a takarítókat! Pedig előtte sem néztük le őket, csak ugye úgy voltunk vele, hogy én irodában dolgozom, ő kiszállító és hát nem sok közünk volt eddig a takarításhoz. Az eladókkal ugyanez a helyzet. Nem egy eladót ismerek, akik értelmiségiek, gazdagok és a saját üzletükben rendesen eladnak. És bizony nem látszik rajtuk az iskola, vagy az, hogy az övéké az üzlet. Tehát aki így ítél, az nagyon buta, és nagyon igaza van KeA-nak. Ha Ti nem lennétek, nem tudtam volna jó dínós játékot venni a kisfiaimnak, nem tudnám, hogy melyik virághoz melyik illik, és melyik hús a frissebb, stb. Szóval szükség van Rátok. Az a sok szerencsétlen meg, aki rajtatok vezeti le a feszültséget, szánalomra méltó! Nekünk nem kell így élnünk! :)
15. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 14. - 3e0ba54fb8)
2009. ápr. 13. 12:39

Még annyit, hogy nem mások néznek le, hanem te tartod magad alacsonyabb rendűnek. A kereskedelem ez gyönyörű szakma, kevesen csinálják jól. Légy büszke arra, hogy kereskedő vagy, te tudsz valamit, amit ő nem. Nem szolgálnod kell a vevőt, hanem kiszolgálni, segíteni neki abban, hogy a gondját megoldja. Légy büszke arra amit csinálsz, és meglátod, hogy megváltoznak veled szemben.

A szakmai alázat nem azt jelenti, hogy megalázkodsz. Intelligens ember ezzel nem él vissza, de mint tudjuk, sajnos a vevőket nem válogathatjátok meg. De gondolj arra, ha te/ti nem lennétek, senkinek nem lenne gatyája, kenyere, stb.


:)

14. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 10. - Helmo7)
2009. ápr. 13. 12:34

Szerintem fogd a családot, és irány valahová sétálni egy nagyot. Süt a nap, csodaszép idő van, attól nem lesz jobb neked, ha otthon kuksolsz a zárt ajtók mögött.


Ilyen surmók mindig is voltak, mindig is lesznek, ezen nem tudsz változtatni, de azon igen, hogy te hogy reagálsz rá.

A kérdésére pedig én azt válaszoltam volna, hogy nem, nem ismerjük egymást, de úgy neveltek, hogy köszönnöm illik, ha találkozom valakivel, és hozzá angyalian mosolyogtam volna. Ezért a főnök sem szólhatott volna, hiszen kedves vagy a vevővel :))) Hidd el, ő szégyellte volna magát.

13. helmo7
2009. ápr. 13. 12:22

Az a ciki, hogy én is szeretném a gyermekem megkímélni attól, hogy esetleg a kereskedelmet válassza majd a jövőben! Nem azért mert egy fikarcnyit is lenézném őket,sőt... hanem, mert szeretném megkímélni azoktól a rossz dolgoktól ami ezzel jár! Persze, persze van szép és jó oldala is! De mi...? Tud valaki nekem olyat mondani?

Fiatalon, gyermektelnűl még élveztem is csinálni! De akkor még az emberek is mások voltak! Nem voltak idegbetegek, hisztisek, pénztelenek(ennyire),több volt köztük az olyan aki mosolyogva lépett be az üzletbe! Most meg!!!!!??Savanyúbbnál , savanyúbb arcok jönnek! Megértem azt is , hogy nincs pénz, válság van, sokat kell dolgozni, vagy nincs munkája az embernek és drága a portéka,vagy rosszul mennek a dolgok otthon, vagy a munkahelyen, de tőlem akkor miért várják el , hogy mosolyogva fogadjam őket, ha ők maguk sem képesek rá!? Nem kell nekem sok! Csak egy "szia", vagy egy "köszönöm" vagy csak ha rám néz ránduljon már meg egy kicsit a feje! Na jó! Tudjátok mit ! Be érem azzal is, ha csak rám néz !!!!!!!!

Jól leadom mi? De mit tudok csinálni? Egyébként az tök be vállt, hogy ha be jön egy ilyen búval bélelet, nem tudok köszönni sem vevő, akkor elő veszem a legkedvesebb, legbájosabb legcuncibb mosolyom, nyálas modorom! Tízből, háromszor be jön! Legközelebb már mosolyogva érkezik! De amikor túl vagyok hajszolva akkor ez sem megy! Kezdek én ebbe belefáradni!!!!!

2009. ápr. 13. 11:49
El kell, hogy meséljek egy kis szösszenetet, amit a saját fülemmel hallottam. A kislányom, meg a szomszéd kislánya játszanak az udvaron, közben beszélgetnek, és hallom amikor a szomszéd kislány mondja, hogy "anyukám azt mondta, hogy tanuljak, mert ha nem, akkor csak egy szar kis eladó lesz belőlem". A lányom erre nem mondott semmit, de azóta nem is játszik a szomszéd lánnyal. A kedves anyukának két diplomája van. Én meg csak egy "szar kis eladói" végzettséggel rendelkezem, de nem érzem magam alacsonyabb rendűnek.
2009. ápr. 13. 11:34

Sziasztok! Nálunk anyukám 18 éve dolgozik egy csecsemőotthonban. Náluk sem érdekel senkit az ünnep, mert a kicsikkel akkor is kell lenni valakinek.

Emlékszem rá, hogy amikor még picik voltunk és pl. karácsony volt, anyu meg délután dolgozott, addig várni kellett az ajándékbontással, amíg anyu haza nem jött. Azért akkor egy pici gyereknek ezt felfogni nem volt könnyű.

Most is dolgozik anyu, de most már meg sem lepődök rajta...

10. helmo7
2009. ápr. 13. 11:26

Tudjátok mi van?! Teljesen használhatalan vagyok ! A locsolókat kéne várnom fincsi sütikkel, szép festett tojásokkal!!Ez helyett itt ülök a szobában bezárt ablakoknál, ajtónál, kikapcsolt kapucsengővel! Totál kicsinált az utólsó 3 nap a munkahelyemen(napi 12 óra)! Nem akarok embereket látni! Ez már lehet , hogy orvosi eset mi?:))))) Na ennyire nem vagyok beteg, de tényleg sok volt! Azt a rengeteg hisztit, beszólást! Nem értem, hogy miért gondolják az emberek , hogy az eladó egy kisebbrendülény és a seggükből rágatták ki! Az utólsó napomat megrendezte egy pláza stünci! Először is ugye nem tud senki köszönni!Ő sem! Ezért , én mint jól nevelt kislány mindig előre köszönök!(kb. minden 5. ember köszön vissza)Szóval bejött a lány és a pulton lévő árut ,ami az orrom előtt van, el kezdte matatni! Gondoltam akkor most itt az ideje köszönni a kedves vevőnek! Rám néz!!!! néz, néz, ...és megkérdezi! -ismerjük egymást? ÚÚÚristeen! Miért? Mi kell ahhoz, hogy ha bemegyek valahova köszönjek!? De tudjátok mi az érdekes? Ha én megyek be egy boltba akkor elvárja az eladó, hogy én köszönjek előre, sőt ez az illem ! Nem? De ha hozzám jön be egy vevő akkor is nekem kell előre köszönni!? Akkor most mi van? Tudom , tudom ez egy kis apró szösszenet csak abból ami súlyt minket, de amikor már kicsináltak minket, ezek az apró dolgok is úgy felnagyúlnak! ...én bocsánatot kérek itt mindenkitől, amiért hisztizek, de muszály valahol ezt levezetnem! Egyébként csak mosolygok, édi-bédin kiszolgálok, és lesem minden mozdulatukat!


-Miben segíthetek?? -Igen máris hozom! -Igen viszem!-Köszönöm, hogy nálunk vásárolt...!


20h-ig vagyunk nyitva! 19.55-kor húzhatom le félig a rácsot!

....és jön a kedves vevő, hogy csak azt szeretné és már itt sincs....telik telik az idő!!Már 20.10perc! Még mindig válogat! El ment a buszom!!! Legközelebb 20.55-kor van másik! Hmmmmm??????????????( ...de nem szólhatok, mert akkor én vagyok egy büdös bunkó!)

Főnököm:-Akkor van vége a műszaknak, ha már nincs vevő!

Beléd is kellemes nyuszit!

9. f2ee98befc (válaszként erre: 1. - Helmo7)
2009. ápr. 12. 16:19
Teljesen átérzem a helyzetedet. Én is a kereskedelemben dolgoztam évekig, ez a végzettségem. Két éve gyárba dolgozok igaz, hogy három műszakba, de akkor se mennék vissza a boltba. Amíg nem volt gyerekem, addig nem érdekelt, hogy mikor kell dolgoznom, nem számított az ünnep. Most már nem csinálnám. Az utcánkban nyílt egy bolt a napokban, és hívtak oda dolgozni, a férjem is mondta, hogy menjek, mert helyben van. De inkább utazok, de a kereskedelembe nem megyek amíg nem lesz muszáj. Nagyon sok kitartást, és erőt, minden kereskedelemben dolgozónak.
8. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 7. - Brad)
2009. ápr. 12. 16:05
Nincs, csak kedden nyit ki.
7. Brad
2009. ápr. 12. 15:39
Nem tudja vki, hogy a Tesco most nyitva van-e? Amúgy non-stop!
2009. ápr. 11. 17:46

Én egy kórház gyerekosztályán dolgozom 3 műszakban.Sokszor jut ránk hétvége,ünnepnap,az éjszakázásról már nem is beszélve.Szerencsére a főnővér elég humánus,próbál mindenki igényeinek megfelelő beosztást csinálni.Persze olyan nem lehet,hogy nincs bent senki.Egymásnak,egymáson is szoktunk segíteni,ha tudunk.Ünnepekkor hol ez,hol az dolgozik.

Édesanyám is eladónő egy élelmiszer boltban,Ő is sok ünnepre a munkából esett be.

Ha a vezetőség,a kollégák humánusabbak lennének,biztosan meglehetne Nálatok is(ill. a kereskedelemben is) oldani,hogy pl. délelőttös és délutános műszakban dolgozzatok,így több szabadidőtök lenne,vagy pedig egymást segítsétek műszakcserével.

Minden műszakolónak,kereskedelemben dolgozónak kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!

És végül egy jó tanács:Ne parázzatok a készülődéssel!Takarítani máskor is lehet,locsolkodókat traktálni pedig nem muszáj.Menjetek el kirándulni,Ti is kapcsolódjatok ki!

JÓ HÉTVÉGÉT!

5. Margitnéni (válaszként erre: 1. - Helmo7)
2009. ápr. 11. 17:33

Nagyon meg tudlak érteni! A borzasztó az, hogy csak annyit tudok írni, hogy örülni kell, hogy ez is van! Gondold csak el,ha munkanélküli lennél, én egy évig próbáltam, akkor minden munkának örültem volna.

Mindenesetre én is utálom ezt a "multi korszakot". Nekem annyira megfelelt régen az ABC, ahol mindenki vásárolt. Ki gondolta volna, akkor, hogy ez lesz a jövő!

2009. ápr. 11. 17:31

December 24:Fáradtan állok a kasszában alig várom,hogy lehúzzuk a rolót.Előző hetet reggeltől estig nyomtam.Se süti se díszített fa és marhára nincs kedvem ünnepelni,mert csak az alvásra tudok gondolni.Elérkezik a várva várt pillanat és befut egy vevő.A főnököm beengedte.Elkezdtem söprögetni hátha észreveszi magát.Ő szép nyugodtan nézelődik. Mikor mellé érkeztem a seprűvel rám néz és azt mondja

-Fel van már díszítve a fa?

-????????MI VAN??? Legszívesebben tökön rúgtam volna!!!

Én most gyesen vagyok de a férjem piacon dolgozik reggeltől estig,heti egy szabadnapja van amit szinte végig alszik.Most ért haza a húsvéti rohamból és ment is a kórházba,mert elfertőződött a sebe és elindult a piros csík.Szóval a kereskedelem egy fizetett rabszolgaság.

2009. ápr. 11. 17:30
Vendéglátás ugyanez:(. Sőt még talán rosszabb is, mert egy szálloda egy napra se zár be...
2009. ápr. 11. 17:16
én is csináltam ... 12 éve ... kasszában :) amint lehetett váltottam, addig meg el kell őket viselni :(( , ha mint írod nincs lehetőséged mást csinálni .....
2009. ápr. 11. 17:11

Reggel kilenc óta mosolygok a vevőkre és kedvesen kiszolgálom őket! Miközben sírni tudnék!!!!!!!! Miééééért???? Neekeeem is van családom! Könyörgöm!!Nekünk miért nem lehet olyan az ünnep mint másnak? 9-20h-ig dolgozom egy multinál! A húspultban 20h-ig van kiszolgálás! Akkor vegyem meg (ha egyáltalán még marad) a tálcás előre csomagolt "húst"? Inkább nem! Holnap húsvét, én meg itt!!! A karácsonyról ne is beszéljek! 24-én 15h-kor még csak a kasszát kezdtem el leszámolni!Hmmmmm? Ötre haza is értem!

Ha most nekem valaki azt írja ide, hogy akkor ne dolgozzak kereskedelemben, jelentem nincs választási lehetőségem! Légyszi gyertek beszéljük ki jól ezeket a kizsákmányolókat! Sok mindent nem tehetünk ellenük, de legalább jól meg írjuk a magunkét! Esetleg ha van jó sztorid, azt is megírhatnád!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook