Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Keresem a tökéletes takaritószert! fórum

Keresem a tökéletes takaritószert! (beszélgetős fórum)


2017. dec. 10. 00:37
ecet,szodabikarbona,ajax
19. csibe32 (válaszként erre: 16. - Smirnoff)
2017. dec. 9. 22:08
Hasznàlom is a weldonet,de minden felületre nem, csak a tűzhelyre.
18. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 16. - Smirnoff)
2017. dec. 9. 16:44
Ez a legjobb hideg zsíroldó, amit eddig használtam.
17. Metalshock (válaszként erre: 8. - Channa*)
2017. dec. 9. 16:42
Ecet nálunk nem lehet, a férjem Ázsiáig menekülne a szagától.
16. Smirnoff (válaszként erre: 1. - Csibe32)
2017. dec. 9. 15:17
Weel done zsíroldóval nem több ennél a takarítás, de azt mindenképp át kell mosni vízzel, mert elég agresszív vegyszer. Ha nem is ez a márka, én mindenképp átmosnám, nem csak letörölném, mert ami mindent felold, az nem egy barátságos anyag.
15. fincsi5 (válaszként erre: 13. - Csibe32)
2017. dec. 9. 14:29
Hol lehet olyat beszerezni?
14. 5fd0bd70c7 (válaszként erre: 10. - Ibolyka43)
2017. dec. 9. 13:34
Én mosogatószeres mikroszálas kendővel áttörlöm, majd clin ablaktisztítót fújok rá, így nem marad foltos. Nagyon kényes, minden car meglátszik rajta, mindennap megcsinálom, hogy ragyogjon
2017. dec. 9. 13:32

Napi szinten takaritom a tűzhelyt,de mivel fekete üveg a felülete,külön kell zsiroldòs spricnit,és utoljàra ablaktisztitòval is àt kell törölni.

Fürdőben a vasas vìz okoz gondot,vitkővel nincs problémànk.

Takaritòs cég àltall hasznâlt ipari szereket hasznàl valaki otthon?

12. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 9. - Channa*)
2017. dec. 9. 13:06
Az is biztos jó. Majd kipróbálom :D Úgyis szeretem a szélvédőmosó illatát.
11. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 10. - Ibolyka43)
2017. dec. 9. 13:05
Sima ablaktisztítóval.
2017. dec. 9. 13:02
Inox gaztuzhelyet mivel tanacsos takaritani?
9. Channa* (válaszként erre: 7. - Pengő Gyöngyi)
2017. dec. 9. 12:51
Én ablakra az autó szélvédő mosót használom, mert a férjem évente 2x vesz (nyári és téli), a maradékot én elhasználom:DDD
8. Channa* (válaszként erre: 5. - Metalshock)
2017. dec. 9. 12:49

Én nem szeretem a vízkőoldót, pont elég az ecet vagy a tisztítószerrel áttörölgetni hetente és nincs vízkő lerakódás.


Hát nekem egy főzés alatt is rá tud égni rendesen minden a tűzhelyre, főleg, ha a férjem kotnyeleskedik:D Én szappanos súrolóval szoktam neki esni a tűzhelynek.

7. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 1. - Csibe32)
2017. dec. 9. 12:44

A sütőt hideg zsíroldóval + súrolóporral tisztítom, csilli-villi pár perc alatt.

Fürdőszoba, wc, mosdó : Mr. Proper (meg nyilván wc kacsa, ezt szinte minden nap megcsinálom, így nem is tud vízkő képződni). Padlóra Cif általános tisztító, vagy Ajax, vagy Mr. Proper. Az utóbbit szeretem a legjobban, a kéknek nagyon jó az illata. Azért szeretem ezeket, mert jó parkettára is, és kőpadlóra is.

Bútorokat prontózom.

Ablakra a legolcsóbb (talán Dalma varázs, vagy csillag) fújkálósat veszem, mert már kitapasztaltam, hogy ezek a legjobbak.

2017. dec. 9. 12:28
nekem elég lenne gy takarítónéni
2017. dec. 9. 12:14

Cif vízkőre varázslatos. Króm csapok, mosdó, kád. Pikkpakk megvan.


Tűzhelyet minden főzés után megtörlöm a kívánt helyeken, így nem rakódik le sok dzsuvi,ami vakarni kellene.

4. Channa* (válaszként erre: 3. - Csibe32)
2017. dec. 9. 11:50

Én is nagyobbat takarítok a szokásosnál, ezért kezdtem a konyhával. Az tart legtovább...

A többi már kismiska ehhez képest.

3. csibe32 (válaszként erre: 2. - Channa*)
2017. dec. 9. 11:37

Kérdeztem többször is,de azt mondta,hogy nem tudja,hozza a lànya.😉

Nekem is az a gondom,hogy fél életemet takaritàssal töltöm. Plàne most elkezdtem a nagytakaritàst.

2. Channa* (válaszként erre: 1. - Csibe32)
2017. dec. 9. 11:29

És miért nem kérdezed meg tőle, hogy mi volt az? És meg is oszthatnád utána velünk:)


Én nem használok semmi extrát, és nekem is tovább tart a konyha takarítás, mint 10 perc, még a gáztűzhelyé is:D


A fürdőt ecetes vízzel lefújom, bezárom az ajtót, majd ha úgy látom, akkor még egy kis flóraszeptes cuccal átmosom, letusolok mindent, áttörölgetek és felmosok.



Konyha: flóraszept itt és ecet, illetve a konyhaszekrény ajtajait 2 hetente zsíroldóval lefújom és áttörölgetem, a csempét havonta 1x mosom körbe.

Épp tegnap csináltam ezt és szinte az egész napom ráment.:S

2017. dec. 9. 11:22

Sziasztoķ,


Tudtok ajânlani bevâlt takaritòszereket? Gondolok itt a konyhàra, fürdőre....

Azòta keresem amiòta làttam,hogy egy ismerösöm igen elhanyagolt konyhàt ùgy takarított ki,hogy lefújta vegyszerrel és papirtörlővel csili vilire törölte kb. 10 perc alatt. Nekem csak a tűzhely takaritàsa jòval tovàbb tart, pedig napi szinten csinâlom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook